Diskusni forum pro akcie a investice diskuse jak investovat do akcii
Diskusní fórum akcie a burza
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1  ..  11    13    15  ..  77
Autor: Předmět: Akcie na stálo pro dividendy
Vosa
Member
***


Avatar


Příspěvků: 205
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 29-12-2019 v 11:50


Ajo, už na to koukám, omlouvám se za mystifikaci. Na dividendchannel.com jsou u T chybná data, asi není brán v potaz ten split v březnu 1998.



Portfolio: 3M, AbbVie, Alphabet, Altria, Apple, ABR, AT&T, Antero Midstream, Boeing, Br.Am.Tobacco, Broadcom, Canadian National Railway, Carrier, Caterpillar, Chevron, Cisco, Citigroup, Coca Cola, Deutsche Telekom, Duke Energy, Electronic Arts, Enbridge, Exxon, General Mills, Hewlett Packard, Home Depot, Iberdrola, IBM, Intel, JPMorgan, Johnson&Johnson, Kinder Morgan, MAIN, McDonald's, Microsoft, Next Era Energy, Omega Healthcare, Pembina Pipeline, PepsiCo, Pfizer, Philip Morris ČR, Procter&Gamble, Realty Income, Rio Tinto, RITM, Stanley Black&Decker, Texas Instruments, Viatris, Vodafone, Whirlpool, Williams
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 716
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 29-12-2019 v 12:41


Citace: Původně zaslal: r626  
Tak jsem si udelal pod stromeček radost a koupil jsem Exxon mobil a Chevron, ted ještě pošilhávám po RSD-A. Spis bych teda bral AT&T, tam je to ale bohužel dost prestrelene tak pockam na nejakou slevu.


Z čeho usuzuješ, že ATT je cenově přestřelené?
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 716
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 29-12-2019 v 12:46


Citace: Původně zaslal: Vosa  
Ajo, už na to koukám, omlouvám se za mystifikaci. Na dividendchannel.com jsou u T chybná data, asi není brán v potaz ten split v březnu 1998.


Pokud to jde, vždy se snažím data čerpat ze stránek konkrétní dotčené firmy:cool:
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pomah
Junior Member
**




Příspěvků: 19
Registrován: 30-12-2019
Offline


[*] Zasláno 30-12-2019 v 12:20


Zdravím všechny,

je mi 28 let a tohle fórum sleduji už více jak rok. Díky Vám tady se mi hodně změnil pohled na investice a místo různých spořících účtů byl pro mě rok 2019 hlavně rokem akcií. Rád bych se Vám pochlubil mým aktuálním portofilem a ještě jednou poděkoval a hlavně všem popřál stejně úspěšný rok 2020, jako byl 2019! :)

díky!

portfolio
AT&T INC. US00206R1023 35,
BASF SE NA O.N DE000BASF111 15,
BHP GROUP PLC GB00BH0P3Z91 50,
BMW (BAY.MOTORENWERKE AG) DE0005190003 13,
DIGITAL REALTY TRUST US2538681030 10,
EXXON MOBIL CORPORATIO US30231G1022 14,
ISHARES S&P 500 IE0031442068 6,
ROYAL DUTCH SHELLA GB00B03MLX29 39,
THE KRAFT HEINZ COMPAN US5007541064 34,
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
zanek
Junior Member
**




Příspěvků: 84
Registrován: 27-6-2019
Offline


[*] Zasláno 30-12-2019 v 14:10


Citace: Původně zaslal: Pomah  
Zdravím všechny,

je mi 28 let a tohle fórum sleduji už více jak rok. Díky Vám tady se mi hodně změnil pohled na investice a místo různých spořících účtů byl pro mě rok 2019 hlavně rokem akcií. Rád bych se Vám pochlubil mým aktuálním portofilem a ještě jednou poděkoval a hlavně všem popřál stejně úspěšný rok 2020, jako byl 2019! :)

díky!

portfolio
AT&T INC. US00206R1023 35,
BASF SE NA O.N DE000BASF111 15,
BHP GROUP PLC GB00BH0P3Z91 50,
BMW (BAY.MOTORENWERKE AG) DE0005190003 13,
DIGITAL REALTY TRUST US2538681030 10,
EXXON MOBIL CORPORATIO US30231G1022 14,
ISHARES S&P 500 IE0031442068 6,
ROYAL DUTCH SHELLA GB00B03MLX29 39,
THE KRAFT HEINZ COMPAN US5007541064 34,


Mam to uplne stejne, diky tomuto foru ted nemam penize v ruznych fondech a nevim kde jeste vsude. A ten vek hraje v tvuj prospech, je parada zacit tak brzo. At se dari!
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3585
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 30-12-2019 v 17:28


Pomah,

Jestli už máš koupeny levné dividendové blue chip akcie:
AT&T, KRAFT HEINZ,
BASF, BMW,
BHP GROUP, ROYAL DUTCH SHELL

a stále ti zbývají peníze,
měl bys nyní vybírat další výhodně oceněné dividendové blue chip akcie mezi:
Walgreens Boots Alliance, Wells Fargo,
Allianz, Munich Re,
British American Tobacco, HSBC,
Iberdrola,
Enbridge Inc., Bank of Nova Scotia,
Mitsubishi Corp.
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Vitusus
Member
***




Příspěvků: 133
Registrován: 24-6-2019
Offline


[*] Zasláno 30-12-2019 v 21:54


Citace: Původně zaslal: Ladislav  
Pomah,

Jestli už máš koupeny levné dividendové blue chip akcie:
AT&T, KRAFT HEINZ,
BASF, BMW,
BHP GROUP, ROYAL DUTCH SHELL

a stále ti zbývají peníze,
měl bys nyní vybírat další výhodně oceněné dividendové blue chip akcie mezi:
Walgreens Boots Alliance, Wells Fargo,
Allianz, Munich Re,
British American Tobacco, HSBC,
Iberdrola,
Enbridge Inc., Bank of Nova Scotia,
Mitsubishi Corp.



Pane domácí, mě zaujalo to Mitsubishi, proč? Já jsem na to zběžně koukal, a já vůbec nevím, jak tenhle business chápat, už jen ten základní popisek vypadá, jako když pejsek s kočičkou pekli dort:

Mitsubishi Corporation operates in industrial finance, energy, metals, machinery, chemicals, and daily living essentials worldwide. The company's Global Environmental & Infrastructure Business segment conducts environmental and infrastructure projects, related trading operations, and other activities in power generation, water, transportation, and other fields. This segment also manufactures and sells lithium-ion batteries for electric vehicles. Its Industrial Finance, Logistics & Development segment offers corporate investment, leasing, real estate/urban development, and logistics services. The company's Energy Business segment explores, develops, and produces oil and natural gas; invests in natural gas liquefaction projects; trades in crude oil, petroleum products, carbon materials and products, liquefied natural gas, and liquefied petroleum gas; and plans and develops new energy business. Its Metals segment invests in, develops, and trades in steel sheets and thick plates; steel raw materials, including coking coal and iron ore; and non-ferrous raw materials and products, such as copper and aluminum. The company's Machinery segment invests in, finances, and trades in machine tools, agricultural machinery, construction machinery, mining machinery, elevators, escalators, ships, aerospace-related equipment, and motor vehicles. Its Chemicals segment invests in, develops, and trades in basic materials comprising ethylene, methanol, and salt produced from crude oil, natural gas, minerals, plants, marine resources, and others, as well as plastics, electronic materials, food ingredients, fertilizers, and fine chemicals. The company's Living Essentials segment provides products and services, as well as develops businesses and invests in various fields consisting of food products and food, apparel, everyday products, healthcare, distribution, and retail. Mitsubishi Corporation was founded in 1950 and is headquartered in Tokyo, Japan.



Tam je všechno od banky po rafinérie, ocelárny a výrobu aut. Ano, dividenda vypadá pěkně, P/E taky, ale já mám rád firmy, které mají relativně jasný profil a jsem schopný pojmout, co vlastně dělají, tady jsem naprosto zmatený.




BBL - @ 36.60 USD_________________OHI - @ 34.00 USD_______________WFC - @ 50.00 USD
CSCO - @ 31.25 USD________________PG - @ 61.30 USD________________WHR - @ 154.75 USD
CVX - @ 93.80 USD_________________PPL - @ 27.75 USD________________WMT - @ 72.96 USD
IBM - @ 131.00 USD_________________SO - @ 49.18 USD________________XOM - @ 54.69 USD
JNJ - @ 58.80 USD__________________T - @ 33.82 USD________________RIO - @ 53.20 USD
JPM - @ 59.00 USD_________________RTX - @ 102.50 USD________________OTIS - @ 0.00 USD
MCD - @ 95.00 USD_________________VZ - @ 47.50 USD________________CARR - @ 0.00 USD
O - @ 57.50 USD________________PFE - @ 35.00 USD________________MMM - @ 159.00 USD
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3585
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 30-12-2019 v 22:33


Vy všichni dohromady,

Najděte mi lepší dividendovou akcii na stálo z Japonska než Mitsubishi Corp.!
Aby se mi líbila, musí firma a akcie splnit:
Burzovní hodnota nad 30 miliard euro, cizí kapitál nesmí být 3x vyšší než vlastní kapitál.
Tržba, čistý zisk a dividenda musí růst minulých 10 let víc než 50%.
Dnes musí být P/E pod 15, P/B pod 3, P/S pod 3, výnos dividendy nad 3%.

A jestli nenajdete, budete se muset spokojit s mojí akcií Mitsubishi Corp.

Tedy vybírejte mezi všemi japonskými akciovými společnostmi nad 30 miliard euro:
CANON INC. Technologie
CENTRAL JAPAN RAILWAY Železnice
DENSO CORP Autovybavení
EAST JAPAN RAILWAY Železnice
FAST RETAILING CO. Oděvy
HONDA MOTOR CORP. Automobily
JAPAN POST BANK CO. Banka
JAPAN TOBACCO INC. Tabák
KAO CORP. Drogerie a Kosmetika
KDDI CORP. Telekomunikace
KEYENCE CORP. Elektrotechnologie
MITSUBISHI CORP. Obchod :)
MITSUBISHI UFJ FINL. Finanční služby
MIZUHO FINANCIAL GROUP Finanční služby
NIDEC CORP. Elektromotory
NINTENDO CO. Zábavní elektronika
NIPPON TELEGRAPH AND TELEPHONE Telekomunikace
NISSAN MOTOR CO. LTD Automobily
NTT DOCOMO INC. Telekomunikace
ORIENTAL LAND CORP. Touristika
SOFTBANK CORP. Telekomunikace
SONY CORP. Zábavní elektronika
SUMITOMO MITSUI FINANC. Finanční služby
TOKIO MARINE HOLDING Pojištění
TOYOTA MOTOR CORP. Automobily
Když se nastaví ty moje podmínky nahoře vypsané, zbyde jen Mitsubishi Corp.
Jinak také, bank, pojišťoven a telekomunikací máme dost z Evropy a Ameriky a proto nepotřebujeme japonské.
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
r626
Member
***




Příspěvků: 161
Registrován: 4-12-2019
Offline


[*] Zasláno 31-12-2019 v 17:04


Mohu se vás zeptat do jakých akcii RDS investujete?
Vím, že jsou dvě varianty A/B které mají stejné parametry co se týká dividend. Spíš se ptám na vhodnost investice pro českého investora. Zda investovat na burze v USA, nebo v Evropě, případně kde. Jedná se mi především o nejnižší zdanění dividend. Osobně se mi jeví lepší akcie obchodovaná v USA, neboť mám "možná zbytečně" obavy v souvislosti s Brexitem a nákupem na Londýnské burze.
Děkuji.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
bigusdykus
Member
***


Avatar


Příspěvků: 279
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 31-12-2019 v 17:25


Zdanění je v obou případech stejné. V USA se nekupuje přímo akcie, ale certifikát.



Prolhaný agent placený od hedgefondu.
ČEZ, AAPL, ABBV, AT&T, CEPU, 3M, GSK, BASF, Allianz, Intel, Lufthansa, Kraft Keinz, RDS-B, BMW, Banco Santander, WBA, JNJ, MCD, BHP/BIL, Cisco, Moneta, Enbridge
Špekulace: ABNB, CRSR
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Igor
Junior Member
**




Příspěvků: 9
Registrován: 17-12-2019
Offline


[*] Zasláno 31-12-2019 v 18:03


rdsa - holandsko. strhnou ti 15% dan, v CR si muzes zapocitat jen 10 a dalsich 5 dodanis
rdsb - velka britanie, dividenda ti prijde nezdanena a zdanis ji 15%

mam rdsb na NY burze jako ADR certifikat (ISIN: US7802591070). Pri vyplaceni dividend se neplati zadny poplatek za ADR jak to je v pripade jinych spolecnosti.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
r626
Member
***




Příspěvků: 161
Registrován: 4-12-2019
Offline


[*] Zasláno 1-1-2020 v 17:43


Děkuji za odpověď, koukal jsem na to ještě znovu detailněji a také mi vychází nejlépe varianta RDS-B v USA
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 716
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 1-1-2020 v 21:45


Citace: Původně zaslal: r626  
Děkuji za odpověď, koukal jsem na to ještě znovu detailněji a také mi vychází nejlépe varianta RDS-B v USA


Tak jako většině z nás - dividendy v dolarech a nedaněné u zdroje, tedy vyplacené bez zdanění.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
r626
Member
***




Příspěvků: 161
Registrován: 4-12-2019
Offline


[*] Zasláno 5-1-2020 v 15:27


Mohu vás ještě jednou poprosit o názory kde, a jaký druh A/B nebo ADR a případně proc mate nakoupeno? Dnes jsem narazil na příspěvek, kde byl velmi jednoznačně doporučován nakup A v Londýne. Osobně v souvislosti s Brexitem jsem k nákupu v UK dost skepticky. Děkuji za názory.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 716
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 5-1-2020 v 20:24


Citace: Původně zaslal: r626  
Mohu vás ještě jednou poprosit o názory kde, a jaký druh A/B nebo ADR a případně proc mate nakoupeno? Dnes jsem narazil na příspěvek, kde byl velmi jednoznačně doporučován nakup A v Londýne. Osobně v souvislosti s Brexitem jsem k nákupu v UK dost skepticky. Děkuji za názory.


Shell deklaruje dividendu v dolarech (prý proto, že vede v dolarech účetnictví) a vyplácí pro své ADR v USA, klon B, dividendu v dolarech, nedaněnou. Akcie má v Londýně a tam vyplácí dividendu v librách (britský klon B), taky nedaněnou. A pak má akcie ještě na kontinentně (holandský klon A), kde je dividenda v eurech a je daněna 15%, avšak do zdanění si v ČR můžeš započíst jen 10% a tak 5% ještě dodaníš.

Holandský klon nemá asi nikdo (i když pan domácí někde psal, že tam bude daň také nula), většina z nás má buď to ADR v USA nebo britský klon. Když tak pak napiš, kterou variantu chceš a u kterého brokera, a napíšeme ti přesně, který ticket máš koupit.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
ado130
Junior Member
**




Příspěvků: 68
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 5-1-2020 v 20:35


Keby niekoho zaujímal dôvod 10%: Zákon

Z akej čiastky by sa malo počítať zvyšných 5%?
Napr. dostanem $10, strhne sa $1,5, tzn. 15%, ale započítať môžem len 10%.

Pavel: potencionálny zdroj link?




Portu & Degiro:
ETF: IWDA
Technology: INTC | CSCO | T | IRM
Consumer Goods: MO
Financial: WFC | NRZ
BDC: MAIN
Utilities: PPL
Industrials: RTX
Healthcare: ABBV | PFE | TRIL | JNJ
Basic Materials: RDS.B | XOM
Conglomerates: SPCE
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
bigusdykus
Member
***


Avatar


Příspěvků: 279
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 5-1-2020 v 20:48


Ještě je třeba zmínit, že ADR je sprostý certifikát, kdy jsme vydáni na milost bance.
Shell mám také ADR, ale třeba BHP jsem již koupil napřímo.




Prolhaný agent placený od hedgefondu.
ČEZ, AAPL, ABBV, AT&T, CEPU, 3M, GSK, BASF, Allianz, Intel, Lufthansa, Kraft Keinz, RDS-B, BMW, Banco Santander, WBA, JNJ, MCD, BHP/BIL, Cisco, Moneta, Enbridge
Špekulace: ABNB, CRSR
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Martinski
Junior Member
**




Příspěvků: 31
Registrován: 4-1-2020
Offline


[*] Zasláno 5-1-2020 v 22:07


ado130

na slovensku je dan z dividend 7%
podle toho ze pises slovensky soudim ze tvuj domicil je sk
kdyz ti strhnou 15% uz nic nedodanujes ( spis by ti meli vratit 8% zpatky :-) co se nestane
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
ado130
Junior Member
**




Příspěvků: 68
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 5-1-2020 v 22:36


Martinski: dane platím v CZ



Portu & Degiro:
ETF: IWDA
Technology: INTC | CSCO | T | IRM
Consumer Goods: MO
Financial: WFC | NRZ
BDC: MAIN
Utilities: PPL
Industrials: RTX
Healthcare: ABBV | PFE | TRIL | JNJ
Basic Materials: RDS.B | XOM
Conglomerates: SPCE
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 716
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 6-1-2020 v 09:14


Citace: Původně zaslal: ado130  

Z akej čiastky by sa malo počítať zvyšných 5%?
Napr. dostanem $10, strhne sa $1,5, tzn. 15%, ale započítať môžem len 10%.


Ze základu daně, tedy z hrubé výše (před zdaněním). Tak aby celková daň byla 15%, resp. 20%.

Konkrétně v tvém případě si započteš jen 1 dolar (ačkoli ti u zdroje strhli 1,5 dolaru) a dodaníš ještě 0,5 dolaru.

No a aby to nebylo úplně jednoduché, není to přesně těch 15% celkově, naše daňové přiznání to počítá složitěji, ale to už je na delší vysvětlování, například na srazu v březnu (Milane, dělám reklamu srazu!).
V principu jde o to, že díky různým odpočitatelným položkám snižujícím základ daně z příjmů v ročním daňovém přiznání jako například úroky z hypotéky nebo zaplacené příspěvky na penzijko nad 12 tisíc ročně (neplést ale se slevou na dani na poplatníka) trochu klesá efektivní daňová sazba pod 15% a ta se pak aplikuje na to, kolik procent (tedy těch méně než 15%) si můžeš započíst ze zaplacených daní z dividend v zahraničí.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3585
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 7-1-2020 v 12:59


Siemens HV 5.2.2020 um 10.00 Uhr in der Olympiahalle von Minga
Werner von Siemens dnes poštou ranní růžové mi poslal psaní,
že se mohu registrovat s číslem akcionáře a s heslem v papírovém dopise
na stránce :post: http://www.siemens.com/hv-service
a pak dostanu za minutu v e-mailu vstupenku na shromáždění akcionářů,
kterou vytisknu na papír. Když neumím ofotografovat obrázkový kód se smartfounem.
A tak navštívím 5.2. moje první letošní shromáždění.
Pak jdu 29.4. na HV Munich Re ve veletržním paláci Minga,
6.5. HV Allianz a 14.5. HV BMW v Olympiahalle Minga.
HV - HauptVersammlung - General Meeting - hlavní shromáždění akcionářů, i když vedlejší shromáždění se nedělají.
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Vosa
Member
***


Avatar


Příspěvků: 205
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 10-1-2020 v 11:13


Tak jsem vcera konecne odpalil prvni nakup Avastu za 145,- Kč/ kus.



Portfolio: 3M, AbbVie, Alphabet, Altria, Apple, ABR, AT&T, Antero Midstream, Boeing, Br.Am.Tobacco, Broadcom, Canadian National Railway, Carrier, Caterpillar, Chevron, Cisco, Citigroup, Coca Cola, Deutsche Telekom, Duke Energy, Electronic Arts, Enbridge, Exxon, General Mills, Hewlett Packard, Home Depot, Iberdrola, IBM, Intel, JPMorgan, Johnson&Johnson, Kinder Morgan, MAIN, McDonald's, Microsoft, Next Era Energy, Omega Healthcare, Pembina Pipeline, PepsiCo, Pfizer, Philip Morris ČR, Procter&Gamble, Realty Income, Rio Tinto, RITM, Stanley Black&Decker, Texas Instruments, Viatris, Vodafone, Whirlpool, Williams
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
MilanV
Member
***




Příspěvků: 229
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 10-1-2020 v 11:27


Vosa - vítám tě v klubu fandů růstových akcií. Já jej koupil první v září kolem 106 a dnes je 152. Po Brexitu půjde libra a o to víc Avast vzhůru. Poptávka po jejich produktech roste a dobře vsadili na trh domácností.



ptf dle hodnoty
rustove: MA,MSFT,ADBE,NVDA,ABT,ADSK,ATVI,LKQ,HD,UNH,NKE,DHI,BRK-B,ADP,AAPL,ASML,AMAT,FB,RTX,BLK,UNP
na stalo: NRZ,MAIN,ABR,AM,WMB,MO,VET,TABAK,ABBV,SPG,GAIN
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3585
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 11-1-2020 v 08:53


Kterou akcii mám koupit jako první, když na tu další budu ještě měsíc šetřit peníze?
A jedná se jen o moje peníze a ne o vaše peníze. Tedy neříkejte ''tu bych vůbec nekupoval'' ;)
A každou z těchto akcií mám už za 2.000 €. Nyní jen 1.000 € přidám.

Podle Morningstar.com:
WBA - Walgreens: P/E 13.4, P/S 0.36, P/B 2.0, dividenda 3.3%
ENB - Enbridge: P/E 17.9, P/S 2.0, P/B 1.7, dividenda 5.5%
BNS - Scotia Bank: P/E 10.7, P/S 2.96 :punk: P/B 1.4, dividenda 4.8% (jiné webstránky oznamují P/S 1.9 až 2.1)
MSBHF - Mitsubishi Corp.: P/E 8.17, P/S 0.27, P/B 0.76, dividenda 4.6%

Walgreens.png - 15kB Walgreens Boots Alliance

Enbridge.png - 10kB Enbridge :question: rychle koupit :question:

Scotia.png - 14kB Scotia Bank :question: rychle koupit :question:

Mitsubishi.png - 12kB Mitsubishi Corp.

Můj nápad:
Nejprve bych měl přidat 1.000 € na akcii Bank of Nova Scotia, protože může být brzy předražená, když má dnes P/S 2.96. Ale třeba se při výpočtu P/S Morningstar spletl. A akcie je ještě dost levná a P/B 1.4 a P/E 10.7.
Na grafu to vypadá na trend klesající a kdyby ten trend klesající byl pravdivý, mohla by být později akcie levnější s P/S.
:punk: A jiné webstránky oznamují u Scotia Bank P/S 1.9 až 2.1. A kdyby Morningstar lhal a P/S by bylo jen 2.0, pak by bylo lepší koupit nejprve akcii rostoucí, to je Enbridge, aby mi neutekla. :punk:
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pomah
Junior Member
**




Příspěvků: 19
Registrován: 30-12-2019
Offline


[*] Zasláno 11-1-2020 v 10:11


Myslíte že akcie AT&T jsou nyní ještě za dobrou cenu? Uvazuji o výraznějším posílení pozice (cca 70ks) teď byl ex-dividend day, tak mi to přijde jako dobra příležitost, než to vystoupá nad 40$,
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
 Stran:  1  ..  11    13    15  ..  77

  Nahoru

Powered by XMB
XMB Forum Software © 2001-2017 The XMB Group
[dotazů: 17] [PHP: 64.2% - SQL: 35.8%]

Při nové registraci přijde e-mail s heslem mezi spam, junk mail. S tímto heslem registraci dokonči, pak heslo změň!

. Když nepřišlo heslo do e-mailu, ani jako spam, hned mi napiš a já registraci zařídím = nr1a@seznam.cz .

. Piš prosím v diskusi celé jméno firmy a ne jen americký symbol akcie, jako nějaký divoký daytrader! .
FACEBOOK česká skupina pro akcie a dividendy     Facebook.com/groups/2660933057270038

US .   Vánoční písničku "Svatá noc" zpívá Anna Prohaska O-holy-night mp3   . D + E

13 hezkých písní z Tahiti v MP3             O Holy Night - Hillsdale College - O holy night             LAUREL a HARDY

DAX 10 dní graf <=> 5 let graf DAX
_________________________________________________________________________________________________

Dow Jones 10 dní <=> 5 let Dow Jones

. Avatar do profilu foto     nr1a.com/AKCIE = akcie Evropa USA Cechy     Radio Tahiti     Gifs         Vánoce     nr1a.com .       Kontakt: nr1a@seznam.cz


Diskusní fórum pro akcie investice fondy diskuse jak investovat ako investovat rozumná inteligentní diskusia pre akcie nr1a Ladislav Konecny nr1a.com odborná diskuze o akciích experti burza gurus diskuzní forum

  Investiční kniha česky ISBN 9788086062334     existuje i anglicky, německy, španělsky
15.1.2023     Akcie a burza – jediná kniha, kterou potřebuješ  
Autor: český value investor Ladislav Konečný narozen 30.3.1954     info v PDF obsah knihy   a   obálka knihy     Test the best from east to west.!
Kniha pro akcie a investice: 280 stran, A4 = 210 x 297 mm, 0.76 kg, asi 24 obrázků, tisíc užitečných informací o investování na burze

Cena knihy > nr1a.com/kniha.html < Knihu objednat prosím e-mailem na > nr1a@seznam.cz

Akcie s potenciálem růstu tento rok

Grafy akcií Portfolio akcií na stálo pro důchod z dividend: AT&T, Bank of America, Cisco Systems, Johnson & Johnson, Kraft Heinz,
Pfizer, Procter & Gamble, RTX, Walgreens Boots Alliance, Wells Fargo, British American Tobacco, HSBC Holdings, Shell, Tesco, Allianz,
BASF, BMW, Deutsche Telekom, Munich Re, Siemens, AB InBev, Iberdrola, BNP Paribas, Sanofi, Bank of Nova Scotia, Enbridge, Mitsubishi Corp.,
Takeda Pharmaceutical, BHP Group, Fortescue
. český value investor Ladislav Konečný *30.3.1954 value investing + dividendy . . .

Všechny akcie indexu, grafy, fundamenty:   DAX   Dow Jones   Eurostoxx50   FTSE 100   Český index PX

° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° °
Youtube kanál       15 let P/S       Grafy známých kryptoměn = neměl jsem nikdy krypto       Finanční karikatury

Předražené akcie = nemám žádnou z nich       Online počítač vnitřní hodnoty akcie = sranda pro děti, nebere ohled na P/B a P/S

!Kupuj jen akcie s těmito parametry!: