Diskusni forum pro akcie a investice diskuse jak investovat do akcii
Diskusní fórum akcie a burza
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1  ..  3    5    7  ..  77
Autor: Předmět: Akcie na stálo pro dividendy
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3584
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 7-9-2019 v 17:36


Několik lidí si stěžuje na vysoký dluh u Kraft Heinz, jenže tam je
total liabilities : total stockholders equity = 51:51 = 1:1, což znamená stejné malé zadlužení jako
u každých jiných málo zadlužených podniků, JNJ, PG atd.
Jestli je většina toho cizího kapitálu dlouhodobý dluh nebo krátkodobý dluh nebo cokoliv, to je asi jedno, že? :question:
Nezajímavá akcie pro příliš velký dluh by bylo ale 4:1 = total liabilities : total stockholders equity. Pravda :question:
https://finance.yahoo.com/quote/KHC/balance-sheet?p=KHC
https://finance.yahoo.com/quote/JNJ/balance-sheet?p=JNJ
https://finance.yahoo.com/quote/PG/balance-sheet?p=PG
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Jack N.
Member
***




Příspěvků: 121
Registrován: 2-7-2019
Offline


[*] Zasláno 8-9-2019 v 07:24


5 důvodů proč neinvestovat do Kraft Heinz:
(Ladislave, nic ve zlém)

1) velmi vysoká hodnota nehmotných aktiv + goodwill: 85.9 miliard $ (!), a to již po sníženi z 104.3 miliard $. Další snížení není nereálné ...
2) velmi nízká hodnota volné keše, která zdaleka nepokrývá dividendu a v dohledné době nebude zlepšení
3) velké zadlužení - dlouhodobý dluh 30.8 miliard $. Poměr dluh / Ebitda = 4.7x
4) Mírně klesající tržby a výrazně klesající provozní zisk, ten je za 5 let -33%.
5) vlastnická struktura - největší pozice má Berkshire Hathaway (snad OK) a 3G Capital (fuj)

Zdroje: Stockrow, Marketscreener, Seeking Alpha

Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Stanislav
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 736
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 8-9-2019 v 09:06


Ten vzorec je pro upřesnění: Total Debt/EBITDA a značí ten poměr roky, kolik by firmě trvalo zaplatit dluh při konstantním dluhu a EBITDA. Posledně jsi mi Jacku napsal u CTL 6x, ale bylo to pouze 4x, tak si mě pěkně vystrašil, tak jsem se do toho více ponořil a vynořil jsem se s tímto. U KHC je ten poměr 4,7x. Je tam samozřejmě i vzorec pro Net Debt/EBITDA, což by dle mého soudu mělo být přesnější, protože odečítá hotovost a její ekvivalenty. Poměr Total Debt/EBITDA nad 4x je už závažný a při nízké EBITDA marži to může být poprava v přímém přenosu. Vzhledem k tomu, že má KHZ výrazně vysokou EBITDA marži cca. 25%, což značí vysokou dominanci na trhu, tak si myslím, že by se dluh dal splatit s odřenýma ušima. Klesá samozřejmě EBITDA, což je nemilé, ale v dalších letech může dojít k obratu. Tržby jsou víceméně stabilní. U těchto firem hraje velkou roli oblíbenost nových nasazených značek, což se u General Mills taktéž hojně děje. Něco se prostě podaří a něco se musí zlikvidovat, protože chutě lidí jsou nevyzpytatelné. Asi by nebylo od věci, kdyby nasadili barevné kečupy, ale s přírodními barvivy. 2x jsem ochutnal koláč z čilského lilku a exkrement byl pěkně zelený. Kdo to nezná a dát mu to ve formě borůvkového koláče, tak zezelená hrůzou, protože si bude myslet, že se s ním něco děje a ještě mu nakecat, že řádí nějaké nebezpečné onemocnění přenášené od exkrementů lišek, což se všeobecně ví, a že se to může v prvním stádiu projevit právě zbarvením stolice. Lilek vypadá tmavě jako borůvky a rostlina patří mezi lilkovité, ale je jedlá a dá se z ní udělat i špenát. Když jsem to říkal holkám v práci, tak se to bály žrát, tak aspoň na mě více zbylo! :lol:
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3584
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 8-9-2019 v 11:21


:question: Může se namísto EBITDA (Earnings before interests, taxes, depreciation and amortisation)
vzít EBIT (Earnings Before Interest and Taxes) ? :question:
Já zde :post: https://finance.yahoo.com/quote/T/financials?p=T nevidim EBITDA, ale jen Earnings Before Interest and Taxes.
Myslíte, že by se neměly kupovat akcie podniku, kde je ''Total liabilities'' 4x vyšší než ''Earnings Before Interest and Taxes''?
Myslíte, že by se neměly kupovat akcie podniku, kde je ''Long term debt'' 4x vyšší než ''Earnings Before Interest and Taxes''?
:question: Ve které knize jste to našli psáno? :question:

Jenže ATaT má 10x vyšší ''Total liabilities'' než ''Earnings Before Interest and Taxes''. A o příliš velikém dluhu u ATaT se nemluví.:post: https://finance.yahoo.com/quote/T/balance-sheet?p=T

:post: The 15 Credit Ratios Every Investor Should Know. Patnáct poměrů úvěru, které každý investor by měl znát:
:post: https://finbox.com/blog/top-15-credit-ratios-investors/
Tam se o vašem vzorci a EBITDA nic nepíše.
Ale je tam Debt / Equity. Debt / Total Capital. Total Liabilities / Total Assets.


A proto si myslím, že srovnávat cizí kapitál : vlastní kapitál postačí, i bez EBITDA.
A tak jsou Kraft Heinz a ATaT málo zadlužení. BMW na hranici. A Telefónica SA moc zadlužená.
Ale mnohý rok má Kraft Heinz menší čistý zisk než dividendu, stejně jako Telefónica SA.
Také Ben Graham v jeho knize píše, vlastní kapitál by měl být 2x vyšší než cizí kapitál = zadlužení 50%.
V jeho knize nesrovnává EBITDA s dluhem. Ale jen ''total liabilities'' : ''total stockholders equity''.
A tam by mohlo být 10 md. : 20 md. x 100 = 50%.

My však kupujeme i akcie firem, kde je cizí kapitál maximálně 3x vyšší než vlastní kapitál. A nedbáme na Grahamovu radu, že cizí kapitál by měl být polovina z vlastního kapitálu. Jinak by nám z našeho kouzelného portfolia nezbyla ani jedna akcie. Žádný náš podnik nemá cizí kapitál polovinu z vlastního kapitálu. :punk:
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
TomasV
Member
***




Příspěvků: 317
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 8-9-2019 v 11:53



EBITDA-je hrubý zisk +odpisy a úroky



Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Stanislav
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 736
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 8-9-2019 v 12:49


Neauditovaná metrika EBITDA se začala hojněji používat napříč světovými jurisdikcemi k oceňování společností teprve v 80. letech 20. století. Jinak Benjamin Graham zemřel 21. září 1976, Aix-en-Provence, Francie, takže by to musel napsat až posmrtně. Pro mne je EBITDA marže svatým grálem a domnívám se, že by se akcie s nižší jak 10% EBITDA marží neměla raději vůbec nakupovat, protože té firmě škodí konkurence a může brzo na to zdechnout, viz třeba WBA.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3584
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 8-9-2019 v 13:02


:question: Takže všechny akcie prodat a jít se klouzat na rybník :lol:
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3584
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 10-9-2019 v 08:52


Walgreens Boots Alliance mi utíká od 45 € a mám koupenu akcii zatim jen za 1.000 €.
A i tak je moje girokonto o 1.000 € přetaženo do mínus, nebo-li jsem zadlužen kvůli nákupu akcií WBA před 14 dny.
:question: A někdo z vás by mi asi radil, zamluvit akcii za 5.000 € s kurzem 45 € před 14 dny pomocí opcí? :question:
Jestli WBA poroste dál, asi pak klesne výnos dividendy pod 3% a pak se mi už nechce akcii kupovat.
A chci mít akcii do léta 2020 koupenou za 6.000 €. Tedy ještě přidat 5.000 € a asi už bez dluhu.
Protože na jaře dostanu tisíce a tisíce eur dividend.
Však růst zisku Walgreens se silně zhoršuje a proto špatné zprávy mohou akcii příští rok zase srazit dolů.
:question: Tedy zjistit, kdy se publikují další zprávy o mizerném zisku minulý kvartál a mizerné vyhlídce na 2020. :question:
A po každém kvartálovém hlášení bude asi možno koupit akcii levněji.
Quartalszahlen Q4 2019 30.10.2019
Quartalszahlen Q1 2020 02.01.2020
Quartalszahlen Q2 2020 07.04.2020
Quartalszahlen Q3 2020 25.06.2020
Quartalszahlen Q4 2020 30.10.2020
:post: https://www.finanznachrichten.de/nachrichten-aktien/walgreen...

Prolhaní analytici čekají tento rok pokles zisku. Příští rok růst jen 0,5%. A tak snad akcie zase klesne na 45 €.
:post: https://finance.yahoo.com/quote/WBA/analysis?p=WBA
Na druhé straně z hloupých knih je známo, že někteří lidé kupují rádi akcie, až když kurz vystoupí nad SMA 200.
To je ta oranžová křivka na obrázku.

:post: https://www.comdirect.de/inf/aktien/detail/uebersicht.html?I...
WBA.png - 13kB
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
zanek
Junior Member
**




Příspěvků: 84
Registrován: 27-6-2019
Offline


[*] Zasláno 12-9-2019 v 08:20


Jak ted vidite Cisco? Dokupoval jste nekdo? Probehla tam asi pred mesicem korekce a vidim tam potencial k rustu. Dividenda krasne kryta. Pravda P/S a P/B je vyssi, ale je to zase technologicka firma. Premyslim ze bych neco zobnul.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 716
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 12-9-2019 v 08:40


zanek: Uz je trochu pozdě, jak Trump i žluťásci měknou, ceny technologických akcií zase vzrostly. Upozorňoval jsem před časem na Intel (to byl dost pod 50 USD), ale ten už se taky veze nahoru.

Pokud nechceš čekat na alespoň částečný propad trhu po současném několikadenním růstu (zkusit časovat trh?), rozhodoval bych se mezi těmi dvěma, potenciál oba stále mají, jsou to navíc luxusní akcie z DJIA a dalších.

Osobně mám obě akcie, ale jsem dost na interních limitech - nebo spíš nad nimi, jak jsem je kupoval o dost levněji, takže přikupovat nebudu.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
CUTTY
Junior Member
**




Příspěvků: 20
Registrován: 7-7-2019
Offline


[*] Zasláno 13-9-2019 v 20:13


Laďo,

v rýchlosti som sa Ti pozrel na tú Walgreens Boots Alliance a zdá sa, že opcie na ňu môžeš realizovať iba prostredníctvom NASDAQ, takže za USD, čo pre Teba by asi nebolo to pravé orechové a dnes už je cena trošičku inde, poznáš tú vetu: "Líbilo se mi to za 45, za 50 je to už urážka!" Škoda, že nemáš aspoň nejaké vedomosti a skúsenosti z obchodovania opcií, pretože tých variant a možností je viac, ale správne rozhodnutie musíš vykonať Ty sám. Je to otázka priorít, čo od toho očakávaš a čo chceš tým docieliť. Vysvetľovať to takto na diaľku, bez vedomostí a skúseností je zložité. Najprv si o tom treba niečo naštudovať, ale vynaložená námaha bude stáť za to, dosť by Ti to pomohlo a uľahčilo manažovať ptf aj v prípade akútneho (momentálneho) nedostatku financií.

Na začiatok skús toto:

https://www.lynxbroker.cz/obchodovani-opci/
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3584
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 28-9-2019 v 11:22


MSFT.png - 11kB
Poslední týdny akcie Microsoft na burze Nasdaq

Microsoft akcie má dnes P/S 8, P/B 10, P/E 27, výnos dividendy 1,3%.
:post: http://finance.yahoo.com/q/ks?s=MSFT+Key+Statistics

Zdá se, že akcie Microsoft už nemá sílu růst a poslední týdny vedou bílé svíčky marný boj s černými svíčkami, které znamenají pokles kurzu na svíčkovém grafu.
Šéf MSFT - Nadella masivně prodává akcie, které zabral jako bonus. Také jiní milionáři a fondy dnes více prodávají než nakupují akcie MSFT.
Multimilionáři a miliardáři očekávají 2020 velký krach akcií a prodávají různé akcie, protože nepotřebují jejich dividendy tak jako my.
Akcie MSFT je dnes dražší než průměr akcií ze stejného sektoru a 2x dražší než průměr akcií indexu SaP500.
Na předražení akcie MSFT s P/E, P/B, P/S jako bylo na jaře roku 2000 čekat nemusíme. Protože takové předražení vzniklo a možná bude vznikat jen jednou za 70 let.
Každý prorok krachu si vymyslí nějaký důvod, proč by 2020 nebo později měl přijít zas velký krach akcií, i když nebudou tak drahé jako na jaře 2000.
:( Co mne trápí u Microsoftu, je to, že podvádí s daněmi přepočteno na dolary asi ze všech podniků světa nejvíce. Snad je Apple na druhém místě. Možná ale, že je to starý údaj, protože Donald Trump žádal podniky podvádějící s daněmi, aby převedly jejich miliardy z daňových rájů do USA, že dostanou na ně jen nízkou daň. :(
Takový velký krach akcií trvává vždy alespoň 2 roky. Takže mám 2 roky čas dokončit nákupy levné akcie Walgreens a pak Roy.Bk.Scotland a za několik let, jestli bude kleslá akcie MSFT na P/S pod 3, P/B pod 3, P/E pod 15 a výnos dividendy stoupne nad 3%, pak třeba už Microsoft nebude s daněmi podvádět v daňovém ráji více než Siemens. A pak bych poprvé koupil akcie MSFT.

MSFT-PS-MAX.png - 42kB Poměr P/S v letech 1986-2019

Zde je nutné si uvědomit, že poměry P/E a P/B nedávají tak pravdivý údaj o ocenění akcií jako poměr P/S. A přesto se jednoduché knihy a jednoduché webstránky omezují na poměr P/E. Už jim rozum nestačí na P/S. Zatímco hloupé noviny oznamují jen kurz akcie včera a předevčírem. Žádná stopa v novinách ani po P/E.

MSFT-crash.gif - 12kB Krach drahé akcie na 1/3 roku 2000
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3584
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 5-10-2019 v 14:46


Grafy všech mých 26 akcií jsou zde: :post: http://nr1a.com/mustrdepo.htm
Kraft Heinz a Walgreens nevypadají hezky.
Ale Kraft Heinz jsem koupil poprvé před rokem a Walgreens jsem koupil poprvé před měsícem.
Akcie BMW a Banco Santander se snadno dostanou k růstu.
Ale já potřebuju rostoucí akcie jen pro oznámení performance na ako-investovat.sk
Pro mne samotného stačí růst příjmu z dividend, protože mých 26 akcií nechci nikdy prodat.

T.png - 13kB AT&T

PG.png - 13kB Procter & Gamble

IBE.png - 17kB Iberdrola

MUC.png - 15kB Munich Re
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
zanek
Junior Member
**




Příspěvků: 84
Registrován: 27-6-2019
Offline


[*] Zasláno 14-10-2019 v 11:37


Chlapi vy co drzite IBM, tady asi pojedeme za 2 dny z kopce. Management uz zrejme zna Q3 results. Jak jinak si prelozit dnesni interni zpravy o usporach.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 716
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 14-10-2019 v 14:09


Hmm, tak to jsem fakt zvědav. Zřejmě nás tedy čeká ještě nějaké další "dluhopisové" období, než začne cena někdy v budoucnu konečně růst.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Vitusus
Member
***




Příspěvků: 133
Registrován: 24-6-2019
Offline


[*] Zasláno 14-10-2019 v 14:17


Nebo se k nim dostaly nějaké hospodářské predikce, které nevypadají úplně růžově, tak chtějí proaktivně sekat některé náklady. Asi bych počkal na kvartální report a call ve středu, a teprve potom dělal nějaké závěry.



BBL - @ 36.60 USD_________________OHI - @ 34.00 USD_______________WFC - @ 50.00 USD
CSCO - @ 31.25 USD________________PG - @ 61.30 USD________________WHR - @ 154.75 USD
CVX - @ 93.80 USD_________________PPL - @ 27.75 USD________________WMT - @ 72.96 USD
IBM - @ 131.00 USD_________________SO - @ 49.18 USD________________XOM - @ 54.69 USD
JNJ - @ 58.80 USD__________________T - @ 33.82 USD________________RIO - @ 53.20 USD
JPM - @ 59.00 USD_________________RTX - @ 102.50 USD________________OTIS - @ 0.00 USD
MCD - @ 95.00 USD_________________VZ - @ 47.50 USD________________CARR - @ 0.00 USD
O - @ 57.50 USD________________PFE - @ 35.00 USD________________MMM - @ 159.00 USD
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3584
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 21-10-2019 v 11:17


Chart-Cisco-EUR.png - 16kB Cisco Systems v euro. Levně koupil u 26 euro.

''''Až klesne hodnota našich akcií o 80%, jako v roce 1929-32 a bude trvat 20 let, než dosáhne původní ceny jako tehdy, tak teprve pak uvidíme, kolik je výnos z akcií.'''' napsal do památníčku Czhunter

Není nutné připomínat velký krach akcií 1929-1932, protože neznáme průměrné P/S, P/B, P/E ve hlavním americkém indexu na vrcholu roku 1929.
Ale americké akcie byly asi více předražené na vrcholu roku 2000 než na vrcholu roku 1929.
Jenže my dnes už známe, jak vypadají poměry P/S, P/B, P/E u předražených akcií a proto žádné předražené akcie většina z nás nekupuje na vrcholu. Nikdo z nás asi nebude tedy čekat 20 let, až se mu dostane nějaká akcie do plus. Nikdo zde nekoupil akcii jen jednou a při P/S 20, P/B 20, P/E 100. :exclamation: Já kupuju jen akcie s P/S pod 3, P/B pod 3, P/E pod 15, i kdyby to byla techno akcie jak Cisco a Microsoft. :exclamation:
Naše situace bude po příštím velkém krachu akcií vypadat spíše tak hezky, jako akcie Johnson a Johnson, Procter a Gamble ve velkém krachu 2000-2003. Než mi klesne akcie Cisco na polovinu, tak asi nejprve vyroste 200%, takže i po velkém krachu bude v plus. Já však ji mám jen kvůli dividendám a ne na prodej s výdělkem.

Chart-PG-EUR.png - 15kB Procter a Gamble. I po krachu na 1/2 budu v plus.
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
abak
Member
***


Avatar


Příspěvků: 250
Registrován: 1-7-2019
Offline


[*] Zasláno 21-10-2019 v 16:55


Johnson & Johnson je dnes opět blízko svého ročního minima. Podnikem slíbené $4 miliardové vyrovnání poškozených stran z kauzy předávkování opiáty vzalo za své a trh reagoval propadem. Pokud jste optimisté a riziko recese považujete za velmi nízké, může být dnes vhodná doba pro nákup, JNJ se aktuálně obchoduje za čtrnactinásobek predikováného zisku na akcii v příštím roce a ~ 3% dividendu.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3584
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 22-10-2019 v 08:42


:) Starej se hlavne o pomery P/S a P/B.!
Teprve na 3. míste je dulezitost P/E.
Do P/E nedávej zisk ocekávaný budoucí rok, ani prumerný zisk z minulých 10 let.!
Do P/E patrí jen zisk z minulých 4 kvartálu.
A zde vidíme, jak se lidé podvádí s pomerem P/E.
A tak kvuli té manipulaci v tisku a internetu P/E ignorujeme a staráme se o P/S a P/B.
Nebot jeden rok muze být P/E 1000 nebo negativní, druhý rok P/E 10, tretí rok P/E 50. A tak se na nej muzeme vykaslat. A sledovat jen P/S, P/B a vzdycky chtít výnos dividendy nad 3% pri nákupu akcie. :exclamation:

Skutečný příklad z praxe: Continental má dnes levnou akcii s P/S 0.5, P/B 1.4, dividenda 4.2%.
Včera oznámili, že letos odepíšou miliardy a proto bude čistý zisk negativní, tedy ztráta roku 2019.
Z toho plyne P/E neg. = P/E N.A. = hrozné jako P/E 1000. Přesto je akcie dnes levná s P/S 0.5, P/B 1.4.
Na rok 2020 čekají prolhaní analytici slušný čistý zisk a oznamují nepoužitelné 2020eP/E 9 z dnešního kurzu a zisku příští rok. Jestli však bude čistý zisk 2020 jen nepatrný, opraví se to na 2020eP/E 100.
:(
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3584
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 22-10-2019 v 12:43


chart-Allianz.png - 14kB Allianz

Hodnota značky Allianz vzrostla o 12% a společnost je světovou jedničkou mezi pojišťovnami
22. října 2019
Allianz se stala nejhodnotnější pojišťovnou podle žebříčku 2019 Interbrand Global Brand Rankings pro rok 2019. Hodnota této značky, kterou v České republice reprezentuje Allianz pojišťovna, se zvýšila z 10,8 mld. USD v roce 2018 na 12,1 mld. USD. Od roku 2018 Allianz v žebříčku nejcennějších globálních značek postoupila o šest míst a obsadila aktuální 43. místo.

“S ohledem na dobu uplynulou od našeho vstupu do první stovky žebříčku v roce 2007 až po dosažení pozice jedničky mezi pojišťovnami na celkovém čtyřicátém třetím místě v roce 2019 je velmi zajímavé, že jsme dosáhli našeho prvního milníku,“ říká Christian Deuringer, šéf globálního managementu značky a dodává, že další ještě přijdou. „Naši značku budeme dále rozvíjet, budeme zúročovat naše jedinečné poznatky a spolupracovat s našimi zákazníky pro další zlepšení jejich zákaznických zkušeností, přičemž budeme investovat do udržitelných a inovativních partnerství, jako například Formule E, aby dále rostla naše přítomnost a význam pro životy našich zákazníků,” dodává Deuringer.

Podle Serge Raffarda, zodpovědného za strategii, marketing a distribuci skupiny Allianz SE jde pouze o začátek. „Dále usilujeme o to, abychom našim zákazníkům více pomáhali jít kupředu a nahoru nejen v porovnání s naším odvětvím, ale i s největšími globálními značkami. Je to klíčový prvek pro vytvoření zájmu o naše produkty a služby. Stejně tak potřebujeme dosáhnout nejvyšší hodnoty NPS, abychom zajistili, že si naši zákazníci odnáší tu nejlepší zkušenost,” vysvětluje Raffard.

Allianz byla založena v roce 1890 v Berlíně. Dnešní holding Allianz má hlavní sídlo v Mnichově a zastoupení na všech kontinentech. Působí ve více než 70 zemích světa, v nichž má 92 milionů klientů a 140 tisíc zaměstnanců. V České republice působí od roku 1993 a patří mezi tři největší pojišťovny.

Jestli v tvém portfoliu ze 30 akcií na stálo pro důchod z dividend mají být také akcie pojišťoven, nehledej štěstí v Americe! Z pojišťoven kup jen akcie Allianz a Munich Re, obě z Mnichova!

chart-Munich-Re.png - 17kB
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 716
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 24-10-2019 v 08:49


Ráno zveřejnil kvartální výsledky BASF, jsou mírně pozitivní, potvrdili outlook 2019. Cena se hrabe slušně nahoru, trh si asi odechl, že po profit warningu z 8.7.2019 se už výsledky dále nezhoršují.

https://www.basf.com/global/en/investors.html
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3584
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 24-10-2019 v 12:22


Hlavně však BASF chce každý rok zvyšovat dividendu.
Třeba z něj bude později dividendový aristokrat.
Tak je dobré dnes levně koupit, dokud je výnos dividendy blízko 5%.
A roku 2021 má být německá daň z dividend snížena na 25%.

Nepřítel akcionářů je jen Švýcarsko s 35%ní daní z dividend, když se akcionář nenamáhá žádat část daně ze Švýcarska zpátky.
A u dividend z Francie (kde má každý z nás jistě už dávno akcie Sanofi), tam můžeme jen doufat, že daň 12,8% slíbená cizincům od 1.1.2018 jednou skutečně cizincům bude strhávána a ne furt ta bývalá daň 30%.
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 716
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 24-10-2019 v 18:12


Jo, to chce, ale jen o 3%.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
PaloK
Junior Member
**




Příspěvků: 34
Registrován: 26-9-2019
Offline


[*] Zasláno 25-10-2019 v 12:52


mám nejaké české koruny na účte s krásnym úrokom 0,0%, tak som rozmýšlal že kúpim za ne nejaké české akcie, ktoré by ste mi odporučali? alebo ich mám radšej premeniť na usd alebo libry?
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
bigusdykus
Member
***


Avatar


Příspěvků: 279
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 25-10-2019 v 13:34


já budu asi ještě letos přikupovat ČEZ.



Prolhaný agent placený od hedgefondu.
ČEZ, AAPL, ABBV, AT&T, CEPU, 3M, GSK, BASF, Allianz, Intel, Lufthansa, Kraft Keinz, RDS-B, BMW, Banco Santander, WBA, JNJ, MCD, BHP/BIL, Cisco, Moneta, Enbridge
Špekulace: ABNB, CRSR
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
 Stran:  1  ..  3    5    7  ..  77

  Nahoru

Powered by XMB
XMB Forum Software © 2001-2017 The XMB Group
[dotazů: 17] [PHP: 8.5% - SQL: 91.5%]

Při nové registraci přijde e-mail s heslem mezi spam, junk mail. S tímto heslem registraci dokonči, pak heslo změň!

. Když nepřišlo heslo do e-mailu, ani jako spam, hned mi napiš a já registraci zařídím = nr1a@seznam.cz .

. Piš prosím v diskusi celé jméno firmy a ne jen americký symbol akcie, jako nějaký divoký daytrader! .
FACEBOOK česká skupina pro akcie a dividendy     Facebook.com/groups/2660933057270038

US .   Vánoční písničku "Svatá noc" zpívá Anna Prohaska O-holy-night mp3   . D + E

13 hezkých písní z Tahiti v MP3             O Holy Night - Hillsdale College - O holy night             LAUREL a HARDY

DAX 10 dní graf <=> 5 let graf DAX
_________________________________________________________________________________________________

Dow Jones 10 dní <=> 5 let Dow Jones

. Avatar do profilu foto     nr1a.com/AKCIE = akcie Evropa USA Cechy     Radio Tahiti     Gifs         Vánoce     nr1a.com .       Kontakt: nr1a@seznam.cz


Diskusní fórum pro akcie investice fondy diskuse jak investovat ako investovat rozumná inteligentní diskusia pre akcie nr1a Ladislav Konecny nr1a.com odborná diskuze o akciích experti burza gurus diskuzní forum

  Investiční kniha česky ISBN 9788086062334     existuje i anglicky, německy, španělsky
15.1.2023     Akcie a burza – jediná kniha, kterou potřebuješ  
Autor: český value investor Ladislav Konečný narozen 30.3.1954     info v PDF obsah knihy   a   obálka knihy     Test the best from east to west.!
Kniha pro akcie a investice: 280 stran, A4 = 210 x 297 mm, 0.76 kg, asi 24 obrázků, tisíc užitečných informací o investování na burze

Cena knihy > nr1a.com/kniha.html < Knihu objednat prosím e-mailem na > nr1a@seznam.cz

Akcie s potenciálem růstu tento rok

Grafy akcií Portfolio akcií na stálo pro důchod z dividend: AT&T, Bank of America, Cisco Systems, Johnson & Johnson, Kraft Heinz,
Pfizer, Procter & Gamble, RTX, Walgreens Boots Alliance, Wells Fargo, British American Tobacco, HSBC Holdings, Shell, Tesco, Allianz,
BASF, BMW, Deutsche Telekom, Munich Re, Siemens, AB InBev, Iberdrola, BNP Paribas, Sanofi, Bank of Nova Scotia, Enbridge, Mitsubishi Corp.,
Takeda Pharmaceutical, BHP Group, Fortescue
. český value investor Ladislav Konečný *30.3.1954 value investing + dividendy . . .

Všechny akcie indexu, grafy, fundamenty:   DAX   Dow Jones   Eurostoxx50   FTSE 100   Český index PX

° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° °
Youtube kanál       15 let P/S       Grafy známých kryptoměn = neměl jsem nikdy krypto       Finanční karikatury

Předražené akcie = nemám žádnou z nich       Online počítač vnitřní hodnoty akcie = sranda pro děti, nebere ohled na P/B a P/S

!Kupuj jen akcie s těmito parametry!: