Diskusni forum pro akcie a investice diskuse jak investovat do akcii
Diskusní fórum akcie a burza
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1  ..  63    65    67  ..  77
Autor: Předmět: Akcie na stálo pro dividendy
DavidC
Junior Member
**




Příspěvků: 61
Registrován: 12-6-2020
Offline


[*] Zasláno 5-8-2021 v 11:11


Ahoj, tak jsem po nějaké době opět naspořil zhruba 1000 EUR/USD, které bych chtěl investovat do akcií, ale nějak postrádám nápady. I s přihlédnutím na moje aktuální portfólio, máte někdo nějaký tipy, jakým směrem se vydat, ideálně nějaké konkrétní firmy na pořízení jako dividendové akcie ? Opět v plánu určitě dlouhodobé držení, nic co bych chtěl brzy prodávat. Předem díky za tipy :)



Wells Fargo, AT&T, Royal Dutch Shell ADR (RDS.B), Cisco, British American Tobacco ADR, Omega Healthcare, BHP Group ADR, W.P. Carey - vše na NYSE, ČEZ
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Aries
Junior Member
**


Avatar


Příspěvků: 82
Registrován: 25-6-2019
Bydliště: ČESKÁ REPUBLIKA
Offline

Nálada: Yes!

[*] Zasláno 5-8-2021 v 11:35


Altria - MO nebo AT&T - T nebo Cisco - CSCO
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3584
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 5-8-2021 v 12:33


Žádné Altria ani Cisco, ty jsou 2x nebo 3x předražené.

Výhodně nebo průměrně oceněné = pro nákup dnes jsou akcie:
AT&T, Kraft Heinz, Walgreens Boots Alliance, Wells Fargo,
Allianz, BASF, BMW, D. Telekom, Munich Re,
British American Tobacco, HSBC, Royal Dutch Shell, Tesco,
AB Inbev, Iberdrola, BNP Paribas, Sanofi,
Bank of Nova Scotia, Enbridge, Mitsubishi Corp.
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
akcionarek
Member
***




Příspěvků: 149
Registrován: 18-2-2021
Offline


[*] Zasláno 5-8-2021 v 15:49


Tak se mi konečně povedlo převést zbytek kap. k brokerovi z tranše 250K CZK a došlo 11604usd a nakoupil jsem na stálo :

WBA: 50ks při ceně 46,448 USD
KHC: 63ks při ceně 36,57 USD
LTC: 64ks při ceně 36,138 USD

a černý kůň.. páta nejvyšší pozice v PTF, snad budoucí tahoun návratnosti PTF
AFCG (AFC GAMMA INC.): 227ks při ceně 29,296 USD


Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Mindoro
Junior Member
**




Příspěvků: 79
Registrován: 6-8-2019
Offline


[*] Zasláno 27-8-2021 v 08:43


Včera jsem si po roce ve Spořce prožil krásný pocit rentiéra a vyinkasoval v hotovosti dividendy CEZ, Kofola, O2 , PM, slečna se usmívala a svět se zdál zase v pořádku :-)
Jinak jsem v posledních dnech, měsících přikoupil DEA,K, AMGN, BABA, KMB, OHI ( i když jsem tvrdil, že si nebudu kazit průměrku ), CEZ, KB. Prodal jsem celou pozici AVAST, část Moneta, zřejmě pustím i O2.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Aries
Junior Member
**


Avatar


Příspěvků: 82
Registrován: 25-6-2019
Bydliště: ČESKÁ REPUBLIKA
Offline

Nálada: Yes!

[*] Zasláno 27-8-2021 v 09:23


V hotovosti ?
Tak to věřím, že se slečna usmívala :D
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3584
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 27-8-2021 v 09:44


China-stocks-2.jpg - 159kB

Mindoro,
nekupuj komunistické akcie z Číny a z Ruska, jedno jak levné jsou,
nekupuj podíly bordelu Agrofert a J&T banky!
Vždyť smradlavý vlhký špinavý plesnivý shnilý hnědý drek dostaneš zcela zadarmo.


China-stocks-1.png - 240kB
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Mindoro
Junior Member
**




Příspěvků: 79
Registrován: 6-8-2019
Offline


[*] Zasláno 27-8-2021 v 11:11


Citace: Původně zaslal: Aries  
V hotovosti ?
Tak to věřím, že se slečna usmívala :D

Pokud máš u Fia cenné papíry evidovány na individuálním majetkovém účtu u CDCP , tak je možnost výběru dividend v hotovosti ( u akcií kotovaných primárně na BCPP)
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Mindoro
Junior Member
**




Příspěvků: 79
Registrován: 6-8-2019
Offline


[*] Zasláno 27-8-2021 v 11:16


Citace: Původně zaslal: Ladislav  


Mindoro,
nekupuj komunistické akcie z Číny a z Ruska, jedno jak levné jsou,
nekupuj podíly bordelu Agrofert a J&T banky!
Vždyť smradlavý vlhký špinavý plesnivý shnilý hnědý drek dostaneš zcela zadarmo.

Ladislave, je to tam krásně lesklé, voňavé a nové, tím nechci tvrdit, že v prohnilém Německu je to naopak

IMG_7824.JPG - 553kB
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3584
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 27-8-2021 v 12:52


V Německu je téměř vše v pořádku
V Berlíně chtějí zabavit byty těm, kdo s nimi spekulují nebo firmám Deutsche Wohnen AG, neboť s nájemným a s potravinami musí být spekulace zakázána, abychom nespali ve stanech, tak jak v San Francisku, kde zaměstnanci ze Silicon Valley s extrémně vysokou mzdou vyhnali nájemné na úroveň, kterou průměrně vydělávající lidé v San Francisku nemohou zaplatit.
Ve středověku byl na spekulaci s potravinami trest smrti. A dnes je spekulace s obilím, s kukuřicí, rýží a s byty dovolena.

Tím že mládež ale i dospělí smí bez očkování proti koronaviru sedět bez masky v hospodách, incidence krásně stoupá a během pár měsíců vyroste z 10 na 200.
Jakmile stoupne incidence na 200, tak ji na burze prodám.

Německé křesťanské strany CDU-CSU si zvolily kandidáta na kancléře (od podzimu 2021) agresívního funkcionáře církve s předky z Belgie = Armin Laschet a díky tomu má větší šanci u obyvatel stát se kancléřem ospalý kandidát soc. dem. SPD Scholz a kandidátka Zelených Baerbock.
Jediná možnost, aby kancléř byl z CDU-CSU je, změnit kandidáta 4 týdny před volbami na mladšího přátelského Bavora - Markus Söder, který by od obyvatel dostal 3x víc hlasů než Laschet a kandidáti na kancléře z SPD a Zelených by byli za ním.
Bohužel, kancléř není volen obyvateli ale poslanci ze stran.
Kancléř z SPD a jeho ministři by škodili akcionářům, zvýšili daň z dividend a z prodeje akcií. Ti se starají o to, aby sami měli milion euro na kontě a lidé prodali akcie a zůstali spokojeni s 0% úrokem na spořícím kontě.
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
eco
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 511
Registrován: 8-11-2020
Bydliště: Mnichov
Offline


[*] Zasláno 27-8-2021 v 20:28
Laschet = Schweden


Citace: Původně zaslal: Ladislav  
Jediná možnost, aby kancléř byl z CDU-CSU je, změnit kandidáta 4 týdny před volbami na mladšího přátelského Bavora - Markus Söder, který by od obyvatel dostal 3x víc hlasů než Laschet a kandidáti na kancléře z SPD a Zelených by byli za ním.


Je dobře, že se Markus Söder nestane kancléřem. Söder by pouze vytvořil další zámek. Armin Laschet je zastáncem liberální politiky společnosti Corona. Možná pak budeme mít pravidla jako ve Švédsku. Minulý týden jsem byl ve Švédsku. Lidé tam žijí jako v roce 2019. Celou dobu jsem jezdil autobusem bez masky a nakupoval bez masky.




Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3584
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 28-8-2021 v 07:12


Neopatrná vláda ve Švédsku způsobila, že počet mrtvých na čínskou chřipku o desítky stoupl, počet nemocných o stovky a počet nakažených o tisíce. Zřejmě se švédská vláda nechala ovlivnit od hloupé vlády Trumpa a Bolsonariho, že když není virus vidět, tak tam není a že se jedná o chřipku jako každou jinou. Ale těch neopatrných vlád bylo na světě snad 100, co nechtěli nikoho omezovat a nikomu nic zakazovat a tak jim incidence stoupla v zemi na 400 a víc a vlády zavinily tisíce mrtvých navíc.

Zrovna včera jsem zjistil, že jeden kamarád české národnosti, ve věku 66 let popírá koronu a covid a zle se rozlobí na lidi, kteří o tom mluví. Podle něj nic takového neexistuje a ti nemocní mají jen chřipku, tedy jsem mluvil o čínské chřipce s ním.
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
eco
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 511
Registrován: 8-11-2020
Bydliště: Mnichov
Offline


[*] Zasláno 28-8-2021 v 10:14


Citace: Původně zaslal: Ladislav  
Neopatrná vláda ve Švédsku způsobila, že počet mrtvých na čínskou chřipku o desítky stoupl, počet nemocných o stovky a počet nakažených o tisíce. Zřejmě se švédská vláda nechala ovlivnit od hloupé vlády Trumpa a Bolsonariho, že když není virus vidět, tak tam není a že se jedná o chřipku jako každou jinou. Ale těch neopatrných vlád bylo na světě snad 100, co nechtěli nikoho omezovat a nikomu nic zakazovat a tak jim incidence stoupla v zemi na 400 a víc a vlády zavinily tisíce mrtvých navíc.


Švédská politika již postupuje správně. Ve Švédsku vědí, že pomáhá pouze očkování, všechna ostatní opatření jsou jen iluzí kontroly a omezují občanská práva. Švédské údaje jsou lepší než české:

https://ourworldindata.org/explorers/coronavirus-data-explor...




Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3584
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 28-8-2021 v 10:55


BASF.jpg - 77kB

BASF - investice do dividendových akcií velké neměcké chemičky
Video za 17 minut vytvořil Vojtěch Rohlena
https://www.youtube.com/watch?v=ATpblGEY9QY
. . . .
Nebudeme určovat vnitřní hodnotu akcie pomocí cash flow a úroku dluhopisů, abychom nedošli k tomu nesmyslu, že akcie BASF je nadhodnocená.
Spokojíme se s tím, že akcie je levná kvůli: P/S 0.9, P/B 1.6, eP/E 10, dividenda 5%.
Akcie BASF patří mezi akcie, které není vhodné léta sledovat. Ta akcie by se měla ihned koupit a budoucí léta levně přikupovat.
Patří mezi 30 akcií, které je dobré držet stále pro důchod z dividend.

Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3584
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 29-8-2021 v 15:42


BMW.png - 38kB

10-letý růst tržby a jiných věcí u BMW AG vůbec není tak špatný, jak by se očekávalo, jestli Morningstar nelže.
Já chci akcie BMW držet navždy jen kvůli dividendám. Mám kmenovou akcii, žádnou prioritní, žádné ADR.
Snížená dividenda se jistě zase brzy zvýší na stav z roku 2018.
http://financials.morningstar.com/ratios/r.html?t=bmwyy&...
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
renoar
Junior Member
**




Příspěvků: 12
Registrován: 9-3-2020
Offline


[*] Zasláno 31-8-2021 v 17:37


Zvažuju, jestli nyní
a) navýšit pozici u Shellu (se mi zdá pořád nějak nemastný neslaný)
b) zkusit jako plán "B" alternativu, a to Shell Midstream (SHLX)? Momentálně se mi jeví slibně...
Dík za připomínky, nápady, doporučení... :-)

Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3584
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 2-9-2021 v 12:23


Egypt-Siemens-2027.jpg - 78kB

Suezský kanál obejít rychlovlakem
Siemens vystaví do roku 2027 několik rychlých elektrifikovaných železničních tras v Egyptě a dodá i vagóny a lokomotivy.
Také postaví trasu 300 km dlouhou: Ain Sukhna-Alexandria a Ain Sukhna-El Alamein, po které se náklady a osoby vyhnou drahému a ucpanému Suez kanálu.
Akcie Siemens má dnes P/S 1.8, P/B 2.6, dividendový výnos 2.6%. Vám se nebude líbit, že vám srazí z dividendy 25%, dříve 26.38% daň. Já mám počátkem roku německé dividendy nezdaněné a také 8.2. dividendy Siemens.

Siemens.png - 14kB
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3584
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 16-9-2021 v 19:59


Bank of America
Video 20 minut. Vojtěch Rohlena.
https://www.youtube.com/watch?v=CfYaHedBINw


BAC.jpg - 85kB
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3584
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 18-9-2021 v 13:10


5 tipů pro dlouhodobé investování . . . Napsal: Jan Kolín
'''1) Dívejte se na své portfolio jen 1x měsíčně.
2) Ekonomické zprávy jsou dobré pro obecný přehled, ale nespojujte si je s akciemi.
3) Společnosti (nebo ETF) kupujte s cílem držet a ideálně nikdy neprodávat. Nezapomeňte, že kupujete reálné společnosti. Krátkodobě si můžete zaspekulovat v kasinu nebo si vsadit na sport.
4) Pokud opravdu společnosti věříte, pokles ceny je signál k nákupu.
5) Co takhle místo kurzů řešit jiné ukazatele – třeba růst příjmu z dividend nebo dlouhodobý růst zisku dané společnosti.'''
Napsal: Jan Kolín
https://www.snehovakoule.com/post/kr%C3%A1tkodob%C3%BD-vs-dl...

'''Investuji od roku 2014, od roku 2016 razím výhradně strategii dividendového růstu.
Všechny dividendy investuji zpět.
Neřeším denní pohyby cen ani žhavé novinky.
Web jsem založil podle zpětné vazby přátel, které zajímalo, co dělám, snad pomůže i vám.
Vystudoval jsem Vysokou školu ekonomickou v Praze.'''
Napsal: Jan Kolín
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
danno
Junior Member
**




Příspěvků: 16
Registrován: 18-4-2020
Offline


[*] Zasláno 18-9-2021 v 19:46


Mladsi Ladislav chcel byvat v Alicante a poberat dividendy na dochodok a svoje portfolio kontroloval len na novy rok. Mam pochybnosti ci nejaky mlady komunista ma nezobral ucet.




RDSB, BAS, RTX, ALV, SOBA
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3584
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 19-9-2021 v 06:44


Ten předminulý komentář je kopie slov, které napsal Jan Kolín.
To nevymyslel mladší Ladislav.
Napíšu tam raději 3x ''Napsal: Jan Kolín''

V Alicante byla letos asi několikrát teplota nad 40°. To bylo asi dost nepříjemné a nebezpečné.
Ve španělském Manhattanu = v Benidormu jsou asi byty předražené jako v Praze a v Mnichově.
Ve španělsku se možná platí z vlastního bytu tak vysoká daň, jako by bylo poloviční nájemné.
Moje děti by asi nechtěly bydlet ve Španělsku, kdybych já se tam stěhoval a měl bych to k dětem 1500 km daleko.
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
eco
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 511
Registrován: 8-11-2020
Bydliště: Mnichov
Offline


[*] Zasláno 19-9-2021 v 09:55


Citace: Původně zaslal: Ladislav  

Ve španělském Manhattanu = v Benidormu jsou asi byty předražené jako v Praze a v Mnichově.


Nein, die Wohnungen sind in Benidorm sehr günstig:

https://www.immowelt.de/expose/2t3f94j




Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3584
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 24-9-2021 v 14:06


iberdrola.jpg - 70kB

Video 23 minut - nejlepší španělská akcie na stálo pro důchod z dividend.
Vodní, větrná a sluneční elektrárna s polovinou zisku ze západní Evropy a s polovinou zisku ze 3 Amerik.
Autor Martin :post: https://www.youtube.com/watch?v=15LdtMFP-yo
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3584
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 6-10-2021 v 06:29


Koupil jsem dalších 26 akcií Walgreens Boots Alliance - WBA za € na Tradegate (Berlin)
Před rokem jsem koupil 40 akcií s vyšším kurzem, tedy nemusím čekat, zda budou ještě levnější.
Během dalších 10 let vklad peněz do akcie ještě zdvojnásobím.
Zajímají mě jen dividendy a WBA je dividendový aristokrat.
https://www.morningstar.com/stocks/xnas/wba/quote

WBA.png - 17kB Walgreens v USD
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Georg
Member
***




Příspěvků: 108
Registrován: 9-12-2019
Offline


[*] Zasláno 6-10-2021 v 09:12


Polostátní firma ČEZ mě dělá radost. Za 5 dní vystoupala o 130 Kč. Zhodnocení mám víc jak 100% + dividendy 6x. Uvidíme, kde se ten vlak zastaví.



AT&T, ČEZ, PM
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
 Stran:  1  ..  63    65    67  ..  77

  Nahoru

Powered by XMB
XMB Forum Software © 2001-2017 The XMB Group
[dotazů: 17] [PHP: 8.7% - SQL: 91.3%]

Při nové registraci přijde e-mail s heslem mezi spam, junk mail. S tímto heslem registraci dokonči, pak heslo změň!

. Když nepřišlo heslo do e-mailu, ani jako spam, hned mi napiš a já registraci zařídím = nr1a@seznam.cz .

. Piš prosím v diskusi celé jméno firmy a ne jen americký symbol akcie, jako nějaký divoký daytrader! .
FACEBOOK česká skupina pro akcie a dividendy     Facebook.com/groups/2660933057270038

US .   Vánoční písničku "Svatá noc" zpívá Anna Prohaska O-holy-night mp3   . D + E

13 hezkých písní z Tahiti v MP3             O Holy Night - Hillsdale College - O holy night             LAUREL a HARDY

DAX 10 dní graf <=> 5 let graf DAX
_________________________________________________________________________________________________

Dow Jones 10 dní <=> 5 let Dow Jones

. Avatar do profilu foto     nr1a.com/AKCIE = akcie Evropa USA Cechy     Radio Tahiti     Gifs         Vánoce     nr1a.com .       Kontakt: nr1a@seznam.cz


Diskusní fórum pro akcie investice fondy diskuse jak investovat ako investovat rozumná inteligentní diskusia pre akcie nr1a Ladislav Konecny nr1a.com odborná diskuze o akciích experti burza gurus diskuzní forum

  Investiční kniha česky ISBN 9788086062334     existuje i anglicky, německy, španělsky
15.1.2023     Akcie a burza – jediná kniha, kterou potřebuješ  
Autor: český value investor Ladislav Konečný narozen 30.3.1954     info v PDF obsah knihy   a   obálka knihy     Test the best from east to west.!
Kniha pro akcie a investice: 280 stran, A4 = 210 x 297 mm, 0.76 kg, asi 24 obrázků, tisíc užitečných informací o investování na burze

Cena knihy > nr1a.com/kniha.html < Knihu objednat prosím e-mailem na > nr1a@seznam.cz

Akcie s potenciálem růstu tento rok

Grafy akcií Portfolio akcií na stálo pro důchod z dividend: AT&T, Bank of America, Cisco Systems, Johnson & Johnson, Kraft Heinz,
Pfizer, Procter & Gamble, RTX, Walgreens Boots Alliance, Wells Fargo, British American Tobacco, HSBC Holdings, Shell, Tesco, Allianz,
BASF, BMW, Deutsche Telekom, Munich Re, Siemens, AB InBev, Iberdrola, BNP Paribas, Sanofi, Bank of Nova Scotia, Enbridge, Mitsubishi Corp.,
Takeda Pharmaceutical, BHP Group, Fortescue
. český value investor Ladislav Konečný *30.3.1954 value investing + dividendy . . .

Všechny akcie indexu, grafy, fundamenty:   DAX   Dow Jones   Eurostoxx50   FTSE 100   Český index PX

° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° °
Youtube kanál       15 let P/S       Grafy známých kryptoměn = neměl jsem nikdy krypto       Finanční karikatury

Předražené akcie = nemám žádnou z nich       Online počítač vnitřní hodnoty akcie = sranda pro děti, nebere ohled na P/B a P/S

!Kupuj jen akcie s těmito parametry!: