Diskusni forum pro akcie a investice diskuse jak investovat do akcii
Diskusní fórum akcie a burza
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1    3  ..  32
Autor: Předmět: Broker konto depo burza
Investor
Super Admin
*********


Avatar


Příspěvků: 34
Registrován: 24-4-2018
Offline


mad.gif Zasláno 21-6-2019 v 08:21
Broker konto depo burza


Konto na peníze + depo na akcie = broker nebo banka.
Hledej si banku nebo brokera, kde je konto na peníze a depo na akcie zadarmo!
Když banka nebo broker s vašimi akciemi zkrachuje, vaše akcie neztratíte.
Ty akcie jsou v mezinárodní úschovně cenných papírů.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 25-6-2019 v 10:35


:question: Fio, Lynx, Degiro :question: www.fio.cz ++ www.lynxbroker.cz‎ ++ www.degiro.cz :question:
Kdo konto a depo na akcie dosud nemá,
měl by na jejich webstránkách zjistit, zda maji konto zadarmo Fio, Lynx, Degiro
www
a poplatek za nákup akcií v hodnotě 1.000 € na německé trhu Tradegate a německé burze Xetra nepřesáhne 10 €.
Nepotřebujete burzu českou ani americkou. Americké i evropské akcie se dostanou na Tradegate a Xetra.
Evropské akcie kupujte vždy jako akcie a nekupujte deriváty ADR, vytvořené z evropských akcií od amerických bank!
My přece nebudeme riskovat s deriváty! My kupujeme jen levné západní dividendové blue chip akcie!

Já mám konto na peníze zadarmo a depo na akcie u www.targobank.de , vzniklé před lety ze citibank.de.
Tam je Komfort-Konto zadarmo, když mají akcie na kontě stále hodnotu nad 25.00 €.
Premium-Konto je zadarmo, když mají akcie na kontě stále vyšší hodnotu jak 50.000 €.
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 27-6-2019 v 10:45


Degiro: nákup akcií na kredit s úrokem jen 1,25% za rok až do hodnoty 70% akcií na kontě.

Viděl jsem dnes v novinách, že u Degiro můžete koupit akcie zcela bez peněz, poskytne vám bez problému ihned kredit, i když jste chudí. A ten kredit může být maximálně tak vysoký, jako je 70% hodnoty akcií, které už máte na kontě, tedy v depu u Degiro.
Roční úrok z těch půjčených peněz je jen 1,25% za rok.
Ale pravděpodobně by se ten kredit měl zaplatit najednou, v jedné splátce, třeba za rok.
Já jsem měl kdysi dávno přetažené konto u Brokerjetu o 20.000 €, s obrovským úrokem 5%, později snad 7%, ale ten kredit se mi snižoval po částech s každou přišlou dividendou a s každou mojí platbou na konto.
:question: Tedy zjistěte, zda Degiro chce vyrovnat dluh jednou platbou za rok, nebo s mnoha malými platbami během roku! :question:
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
TomasV
Member
***




Příspěvků: 317
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 27-6-2019 v 17:09


Citace: Původně zaslal: Investor  
Konto na peníze + depo na akcie = broker
Když banka nebo broker s vašimi akciemi zkrachuje, vaše akcie neztratíte.
Ty jsou v mezinárodní úschovně cenných papírů.


Tady si nejsem jisty,jelikoz Broker drzi akcie pod svým jmenem,co mu zabrání akcie prodat a zmizet ?
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
bigusdykus
Member
***


Avatar


Příspěvků: 279
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 27-6-2019 v 17:19


Vaše akcie nesmí být v majetku brokera, ani by broker neměl mít právo s nimí nakládat mimo dohodnutá smluvní pravidla (např. u IB lze brokerovi povolit, aby akcie v majetku klienta půjčil někomu jinému).
V ČR jsou myslím uložené v CDCP, v USA to bude nějak podobně.
Pokud by vše selhalo, nastupuje garanční fond, pojištění nebo podobná instituce.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
TomasV
Member
***




Příspěvků: 317
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 27-6-2019 v 17:43


Citace: Původně zaslal: bigusdykus  
Vaše akcie nesmí být v majetku brokera, ani by broker neměl mít právo s nimí nakládat mimo dohodnutá smluvní pravidla (např. u IB lze brokerovi povolit, aby akcie v majetku klienta půjčil někomu jinému).
V ČR jsou myslím uložené v CDCP, v USA to bude nějak podobně.
Pokud by vše selhalo, nastupuje garanční fond, pojištění nebo podobná instituce.




https://www.investopedia.com/ask/answers/185.asp
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
bigusdykus
Member
***


Avatar


Příspěvků: 279
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 27-6-2019 v 18:33


Já to vnímám tak, že "in street name" je zavedený a uznávaný technický pojem vypořádání obchodu u brokera.
Akcie jsou sice vedené na "street name brokera", který tímto plní roli depositu, ale majitelem je klient.
Předpokládám, že dozorové orgány by neoprávněnou manipulaci s majetkem klienta odhalili, zvláště pokud broker nemá pověření k tomuto druhu obchodu.

https://www.investopedia.com/terms/i/instreetname.asp

Tady píšou, že stále existuje i ta druhá možnost, tady přepis akcií přímo na jméno držitele, ale byla by dražší.

"Although holding securities in street name is the norm, some investors still prefer physical transfer and certificates held in their name. Because it has become more expensive to transfer ownership this way, brokers will charge a higher rate or otherwise expect to be compensated for the inconvenience."

edit:
tady ještě píšou o důvodech vzniku "in street name"
https://www.investopedia.com/terms/s/stockrecord.asp

Určitě by stála za dovysvětlení role depositního a clearingového centra DTCC.

edit2:

"Most of the country’s biggest broker-dealers and banks are DTC participants. That means they deposit and hold securities at the DTC, which appear in the records of an issuer’s stock as the sole registered owner of those securities deposited at the DTC. The participants—the banks and the brokers-dealers—own a proportionate interest in the aggregate shares of an issuer held at DTC. Bank X, for example, may contain a proportion of the group of shares of Stock BB that are being held in custody at the DTC."

Dodatek:
Can a Broker Sell Your Stocks Without Permission?
https://www.investopedia.com/ask/answers/03/091903.asp

"...any trades made by the broker must be within the guidelines set out in the account contract"

Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
bulinak
Member
***




Příspěvků: 105
Registrován: 24-6-2019
Bydliště: Plzeň
Offline


[*] Zasláno 4-7-2019 v 07:24


Doporučil byste někdo FIO brokera pouze na české, případně pár německých akcií? Používáte jej nebo jste spíše přešli na Degiro/Lynx? Používaný účet mám u Tastyworks...
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
bigusdykus
Member
***


Avatar


Příspěvků: 279
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 4-7-2019 v 07:48


Já FIO používal léta. Na české OK, na pár zahraničních akcií taky, ale nepříjemné jsou:
- poplatky
- směna CZK/EUR/USD
- potvrzení zdanění dividend pro účely daní (300 Kč a nervy okolo). Tohle mě štvalo nejvíc.
- příšerná platforma (ale pro nákup jednou za čas OK).
- nelze asi od nich čekat pokročilejší brokerský servis, např. pokud byste chtěl divi rovnou reinvestovat.

Na druhou stranu mají pobočky všude.

Teď si ani nevzpomínám, jak je to u nich s oddělenými účty (aby měl klient účet oddělený od firmy).




Prolhaný agent placený od hedgefondu.
ČEZ, AAPL, ABBV, AT&T, CEPU, 3M, GSK, BASF, Allianz, Intel, Lufthansa, Kraft Keinz, RDS-B, BMW, Banco Santander, WBA, JNJ, MCD, BHP/BIL, Cisco, Moneta, Enbridge
Špekulace: ABNB, CRSR
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
bulinak
Member
***




Příspěvků: 105
Registrován: 24-6-2019
Bydliště: Plzeň
Offline


[*] Zasláno 4-7-2019 v 08:12


FIO - potvrzení zdanění dividend mají zpoplatněné? A je vůbec potřeba?
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
bigusdykus
Member
***


Avatar


Příspěvků: 279
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 4-7-2019 v 08:26


Poplatek je jedna věc, to že jsou v tom občas chyby je druhý problém. Žádat se o něj musí písemně.
Podle mě potřeba je, ale tady se musí každý rozhodnout podle sebe.

Stejně jako u obchodů které jsou mimo časový test. Někdo si to spočítá a přizná, někdo na to kašle.





Prolhaný agent placený od hedgefondu.
ČEZ, AAPL, ABBV, AT&T, CEPU, 3M, GSK, BASF, Allianz, Intel, Lufthansa, Kraft Keinz, RDS-B, BMW, Banco Santander, WBA, JNJ, MCD, BHP/BIL, Cisco, Moneta, Enbridge
Špekulace: ABNB, CRSR
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
bulinak
Member
***




Příspěvků: 105
Registrován: 24-6-2019
Bydliště: Plzeň
Offline


[*] Zasláno 4-7-2019 v 09:14


Když bych měl ale jen české akcie, tak to vlastně vůbec neřeším, ne (daň se strhne a vyplaceno je to netto)?
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
bigusdykus
Member
***


Avatar


Příspěvků: 279
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 4-7-2019 v 09:41


No, to si nejsem jistý jestli to tak platí všeobecně. Co je česká akcie?

ČEZ ano, tam to chodí nejenom že zdaněné, ale je u toho i potvrzení o zaplacené dani a více už se s tím zabývat nemusíš .
Ale co třeba Česká spořitelna, která vlastně není česká? Nevím jak u ní probíhá výplata.

Jinak, to že se "daň strhne a vyplaceno je netto" není podstatou problému. I u zahraničních titulů ti obvykle chodí dividendy netto. Problém je v tom, že pro účely FÚ to musíš prokázat zhruba ve formě: společnost / v jaké zemi byly daň zaplacená / hrubá výše divi / čistá výše divi kzterou jsem dostal na účet.

I toto je podle mě trochu zjednodušené, protože správně by se mělo vykázat, v jakém státě má daná firma daňovou příslušnost. A to úplně jednoduché není.
Důležité pro mě ale bylo, že potvrzení of FIO mi FÚ uznává.





Prolhaný agent placený od hedgefondu.
ČEZ, AAPL, ABBV, AT&T, CEPU, 3M, GSK, BASF, Allianz, Intel, Lufthansa, Kraft Keinz, RDS-B, BMW, Banco Santander, WBA, JNJ, MCD, BHP/BIL, Cisco, Moneta, Enbridge
Špekulace: ABNB, CRSR
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
bulinak
Member
***




Příspěvků: 105
Registrován: 24-6-2019
Bydliště: Plzeň
Offline


[*] Zasláno 4-7-2019 v 11:42


bigusdykus:
Pro účely FÚ udělám Tabulku Seznam dle investicnigramotnost.cz (rozepíšu dividendy), pošlu to elektronicky a nic dalšího nedokládám...




stavím zoo...
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
bigusdykus
Member
***


Avatar


Příspěvků: 279
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 4-7-2019 v 13:20


FIO položku "hrubá výše dividendy" neukazuje, proto je nutné si to u nich vyžádat.



Prolhaný agent placený od hedgefondu.
ČEZ, AAPL, ABBV, AT&T, CEPU, 3M, GSK, BASF, Allianz, Intel, Lufthansa, Kraft Keinz, RDS-B, BMW, Banco Santander, WBA, JNJ, MCD, BHP/BIL, Cisco, Moneta, Enbridge
Špekulace: ABNB, CRSR
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
minarjo
Member
***




Příspěvků: 124
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 8-7-2019 v 19:58


Souhlasím, že na zahraniční akcie v EUR může být Fio daňově komplikované i drahé, protože na burze Xetra (nákupy v euro) skutečně nelze z běžného výpisu transakcí Fio zjistit hrubou výši dividendy ani strženou daň, protože to Fio uvádí jen v čistém (nelze oddělit daň a hrubou divi). Naopak nákupy na US burze v USD, ty rozepsané v přehledu obchodů jsou (daň a hrubá dividenda zvlášť), tedy pro akcie z USA burzy ten jejich roční PDF výpis by ještě použít pro FÚ jakž takž šel.
Fio proto sám mám pouze na české akcie, tam je odvedena daň srážkou a dále se v přiznání neřeší. Navíc jiní levní brokeři české akcie neumí (Lynx vůbec, Degiro jen buď jako rozdílové certifikáty CFD, nebo s šílenou daní 35% kvůli alokaci jejich depa mimo ČR). Tedy Fio se na české akcie přímo nabízí, pro zahraniční spíš Lynx či Degiro, sám mám oba (Degiro hlavně na EU a Lynx na USA).
Ale pozor, z hlediska daní (aby se daň už v přiznání neřešila) české akcie neznamená všechny akcie české burzy, ale jen ty, jejichž ISIN začíná na CZ nebo CS. Tedy třeba ČEZ, KB, Moneta, Phillip Morris ČR, to vše ano, ale Erste nebo VIG už ne (rakouské, ISIN na AT).
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
bigusdykus
Member
***


Avatar


Příspěvků: 279
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 8-7-2019 v 20:43


ČEZ přes Lynx asi koupit dá, KB taky.

2019-07-08_21-39-33.png - 16kB




Prolhaný agent placený od hedgefondu.
ČEZ, AAPL, ABBV, AT&T, CEPU, 3M, GSK, BASF, Allianz, Intel, Lufthansa, Kraft Keinz, RDS-B, BMW, Banco Santander, WBA, JNJ, MCD, BHP/BIL, Cisco, Moneta, Enbridge
Špekulace: ABNB, CRSR
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
bulinak
Member
***




Příspěvků: 105
Registrován: 24-6-2019
Bydliště: Plzeň
Offline


[*] Zasláno 9-7-2019 v 06:37


bigusdykus & minarjo - díky hoši ;-)



stavím zoo...
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
bulinak
Member
***




Příspěvků: 105
Registrován: 24-6-2019
Bydliště: Plzeň
Offline


[*] Zasláno 30-7-2019 v 15:19


Tak jsem si založil FIO na české akcie a mám pár dotazů.

1) Kupujete akcie na BCPP i RM-systém nebo vždy jen na jednom a proč (výhody/nevýhody)?
2) Rozdíl mezi nimi je jen v poplatcích a v zúčtovacím dni nebo je toho víc?
3) Mimo poplatku za nákup a při připsání dividendy jsou i jiné poplatky (mám ten Master účet nebo jak tomu říkají)?

Nemohl jsem to pořádně probrat na pobočce, páč tam byla jen jedna paní, co o tom něco věděla a ta byla na pokladně, na kterou už byla fronta...:thumbdown::crazy:




stavím zoo...
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
bigusdykus
Member
***


Avatar


Příspěvků: 279
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 30-7-2019 v 15:42


- Rozdíl je také v likviditě. U ČEZu apod by to vadit nemuselo.
- RMS byl výhodný když se kupovalo v těch větších balících, EasyClick loty.
- Myslím že nemůžeš jednoduše nakoupit u RMS a prodat na BCPP, musel se dělat převod.
- U českých akcií se platí za CDCP. Asi 30Kč za měs?





Prolhaný agent placený od hedgefondu.
ČEZ, AAPL, ABBV, AT&T, CEPU, 3M, GSK, BASF, Allianz, Intel, Lufthansa, Kraft Keinz, RDS-B, BMW, Banco Santander, WBA, JNJ, MCD, BHP/BIL, Cisco, Moneta, Enbridge
Špekulace: ABNB, CRSR
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
bulinak
Member
***




Příspěvků: 105
Registrován: 24-6-2019
Bydliště: Plzeň
Offline


[*] Zasláno 30-7-2019 v 16:19


bigusdykus:

Větší objemy (likvidita) jsou tedy na RMS?
Kde máš akcie ČEZu ty? Dokupuješ teď?
CDCP - to se platí u RMS i BCPP?

Ohledně depositu říkala paní na pobočce, že se platí u toho individuálního účtu do 500.000,-, ne u Master, jestli se nepletu...




stavím zoo...
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
bigusdykus
Member
***


Avatar


Příspěvků: 279
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 30-7-2019 v 19:28


Začínal jsem na RMS, pak jsem to převedl k BCPP. Tam byla větší likvidita.
Ale možná je to už po těch 10 letech jinak. Pokud budeš jen kupovat a držet, tak je to asi jedno (pokud budeš kupovat v e-lotech). Asi bych dnes zvolil nižší poplatky.

CDCP se myslím platí všude, je to centrální registr. O Master účtu slyším poprvé, nikdy mi to ve FIO nenabídli.

Aktuálně ČEZ nedokupuju, řešil jsem teď nákupy US/EU akcií kvuli diversifikaci (v ČEZ mám 70% ptf). Nedávno jsem vyměnil velkou část ptf za byt, tak pomalu dokupuju nazpátek.
Ale nic proti, je to dobrá divi akcie.





Prolhaný agent placený od hedgefondu.
ČEZ, AAPL, ABBV, AT&T, CEPU, 3M, GSK, BASF, Allianz, Intel, Lufthansa, Kraft Keinz, RDS-B, BMW, Banco Santander, WBA, JNJ, MCD, BHP/BIL, Cisco, Moneta, Enbridge
Špekulace: ABNB, CRSR
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
minarjo
Member
***




Příspěvků: 124
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 30-7-2019 v 22:26


Big... NEMÁ pravdu, ČESKÉ akcie koupené na RMS lze bez obav prodat na BCPP a naopak! Možná si to spletl s emisemi, které nejsou (nebyly) na obou těchto burzách (třeba na RMS jsou navíc některé zahraniční tituly), nebo s akciemi zahraničními (Erste, VIG), tam opravdu je evidence oddělená. Ale u českých akcií (ISIN začínající na CZ nebo CS) vždy platí, že jsou evidovány v CDCP, ať už je koupíš na RMS nebo BCPP. Tím že máš Master účet, tak to bude evidováno na sběrném CDCP účtu Fio (účet obchodníka, nikoliv individuální), ten si lze u CDCP představit jako adresář (složku) v počítači, jednotlivé záznamy složky jsou klienti Fio s akciemi v této společné evidenci (čili na tvé jméno je to v CDCP i v tomto případě, pouze to je pod složkou Fio).
Díky master účtu NIC neplatíš ani za zřízení účtu u CDCP a vedení akcií v něm, protože jsi v té společné Fio složce, tedy individuální účet CDCP nemáš (Fio ti ho za 30 Kč nezřizovalo, jen do svého účtu obchodníka přidalo tebe jako dalšího akcionáře). Tedy i v tomto Big... nepsal pravdu, je vidět že Sběrný master účet obchodníka v CDCP fakt nezná :) (dnes ho přitom dávají standartně, ostatně i zahraniční akcie jsou evidovány obdobně na sběrném účtu obchodníka v cizině, individuální účty u depozitáře cenných papírů typu co klient to extra individuální účet, to je dnes už na ústupu).
Z hlediska nákupu/prodeje tedy můžeš CZ akcie kupovat dle libosti na obou těchto burzách a klidně to i kombinovat. Dle Fio ceníku je nákup na BCPP o 10 Kč dražší než na RMS, někdy ale díky větší likviditě může být kurz na BCPP o tolik lepší, že se to i tak vyplatí (je to triviální výpočet, hloubka trhu a tím nejlepší nabídka je vidět v eBrokeru pro obě české burzy naráz, pokud to tak máš v Globálním nastavení povoleno, je samosebou třeba tamtéž mít zapnutý Rozšířený režim eBrokeru, ten základní umí prd).
Ještě k jednomu poplatku:
Tím že máš Master účet (tedy ten společný v CDCP pro Fio), má to z hlediska výplaty dividend CZ akcií jak výhodu (výplatu zajistí Fio, nemusíš do banky co dané divi vyplácí), tak i nevýhodu (za toto službu, tedy vyplacení dividendy jejím rozdělením mezi klienty Master účtu) si Fio účtuje dle ceníku poplatek 0,2% z výše hrubé vyplácené dividendy (je sraženo účetní položkou současně s připsáním divi). To platí pro emise jako ČEZ či KB; některé jiné (například Moneta) zasílají divi přímo jednotlivým akcionářům na účty (číslo obchodního účtu vidí přímo ve výpisu CDCP), tedy obejdou jak CDCP tak Fio (nepoužívají hromadné zaslání dle toho sběrného účtu skrz tyto subjekty) a tobě tím ušetří těch 0,2% :).
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Jack N.
Member
***




Příspěvků: 121
Registrován: 2-7-2019
Offline


[*] Zasláno 31-7-2019 v 05:18


Citace: Původně zaslal: bigusdykus  


Aktuálně ČEZ nedokupuju, řešil jsem teď nákupy US/EU akcií kvuli diversifikaci (v ČEZ mám 70% ptf). Nedávno jsem vyměnil velkou část ptf za byt, tak pomalu dokupuju nazpátek.
Ale nic proti, je to dobrá divi akcie.



Teda mít 70% portfolia v jedné společnosti - a ještě k tomu ČEZ, to je velice ... svérázné. Jestli je to dobrá divi akcie silně pochybuji, série snižování dividend hovoří o opaku. Možná se jim to povede otočit, ale v nejbližší době o tom pochybuji. Hodně štěstí a pevné nervy !







Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Cyberguy
Junior Member
**




Příspěvků: 86
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 31-7-2019 v 06:47


Big mne včera trochu vystrašil, tedy jsem raději zkontroloval podmínky k mým dvěma "uspaným" FIO účtům, kde nyní už pouze inkasuji divi. ... případně je používám na "alerty" k hlídání cen vybraných kousků.
Díky Minarjo za shrnutí a uvedení na pravou míru. Nákupy/prodeje CZ a CS titulů v rámci RMS a CDCP mne také nikdy nic navíc na poplatcích nestály (mimo počátečních 30,- Kč). Stejně tak potvrzuji, že mi nejsou strhávány žádné jiné poplatky za vedení účtu u CDCP. Zřejmě mi je strháváno jen těch 0,2%, což ve výpisech nikdy není vidět.




Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
 Stran:  1    3  ..  32

  Nahoru

Powered by XMB
XMB Forum Software © 2001-2017 The XMB Group
[dotazů: 17] [PHP: 7.1% - SQL: 92.9%]

Při nové registraci přijde e-mail s heslem mezi spam, junk mail. S tímto heslem registraci dokonči, pak heslo změň!

. Když nepřišlo heslo do e-mailu, ani jako spam, hned mi napiš a já registraci zařídím = nr1a@seznam.cz .

. Piš prosím v diskusi celé jméno firmy a ne jen americký symbol akcie, jako nějaký divoký daytrader! .
FACEBOOK česká skupina pro akcie a dividendy     Facebook.com/groups/2660933057270038

US .   Vánoční písničku "Svatá noc" zpívá Anna Prohaska O-holy-night mp3   . D + E

13 hezkých písní z Tahiti v MP3             O Holy Night - Hillsdale College - O holy night             LAUREL a HARDY

DAX 10 dní graf <=> 5 let graf DAX
_________________________________________________________________________________________________

Dow Jones 10 dní <=> 5 let Dow Jones

. Avatar do profilu foto     nr1a.com/AKCIE = akcie Evropa USA Cechy     Radio Tahiti     Gifs         Vánoce     nr1a.com .       Kontakt: nr1a@seznam.cz


Diskusní fórum pro akcie investice fondy diskuse jak investovat ako investovat rozumná inteligentní diskusia pre akcie nr1a Ladislav Konecny nr1a.com odborná diskuze o akciích experti burza gurus diskuzní forum

  Investiční kniha česky ISBN 9788086062334     existuje i anglicky, německy, španělsky
15.1.2023     Akcie a burza – jediná kniha, kterou potřebuješ  
Autor: český value investor Ladislav Konečný narozen 30.3.1954     info v PDF obsah knihy   a   obálka knihy     Test the best from east to west.!
Kniha pro akcie a investice: 280 stran, A4 = 210 x 297 mm, 0.76 kg, asi 24 obrázků, tisíc užitečných informací o investování na burze

Cena knihy > nr1a.com/kniha.html < Knihu objednat prosím e-mailem na > nr1a@seznam.cz

Akcie s potenciálem růstu tento rok

Grafy akcií Portfolio akcií na stálo pro důchod z dividend: AT&T, Bank of America, Cisco Systems, Johnson & Johnson, Kraft Heinz,
Pfizer, Procter & Gamble, RTX, Walgreens Boots Alliance, Wells Fargo, British American Tobacco, HSBC Holdings, Shell, Tesco, Allianz,
BASF, BMW, Deutsche Telekom, Munich Re, Siemens, AB InBev, Iberdrola, BNP Paribas, Sanofi, Bank of Nova Scotia, Enbridge, Mitsubishi Corp.,
Takeda Pharmaceutical, BHP Group, Fortescue
. český value investor Ladislav Konečný *30.3.1954 value investing + dividendy . . .

Všechny akcie indexu, grafy, fundamenty:   DAX   Dow Jones   Eurostoxx50   FTSE 100   Český index PX

° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° °
Youtube kanál       15 let P/S       Grafy známých kryptoměn = neměl jsem nikdy krypto       Finanční karikatury

Předražené akcie = nemám žádnou z nich       Online počítač vnitřní hodnoty akcie = sranda pro děti, nebere ohled na P/B a P/S

!Kupuj jen akcie s těmito parametry!: