Diskusni forum pro akcie a investice diskuse jak investovat do akcii
Diskusní fórum akcie a burza
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1    3  ..  9
Autor: Předmět: Otázky a odpovědi
Investor
Super Admin
*********


Avatar


Příspěvků: 34
Registrován: 24-4-2018
Offline


question.gif Zasláno 21-6-2019 v 08:23
Otázky a odpovědi


Otázky a odpovědi
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Adam
Junior Member
**


Avatar


Příspěvků: 14
Registrován: 25-6-2019
Offline


[*] Zasláno 25-6-2019 v 15:35


:question: Kde vzal ten český miliardář Daniel Křetínský jeho miliardy,
který se snaží v těchto dnech koupit německou obchodní síť Metro za 5 miliard euro? :question:

Když zjistíme v místní pobočce SNB, že Daniel Křetínský má něco společného s podezřelými objekty J&T banka a Tkáč,
pak je vše jasné. Jedná se o zločin, jako například tunelování ve zločinné české privatizaci v 90. letech.
Za každým velkým jměním se skrývá nějaký zločin. To platí u osob Daniel Křetínský stejně tak jako u osob
Warren Buffett a Jeff Bezos.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Stanislav
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 736
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 25-6-2019 v 16:27


Křetínského partnerka je mladá Anna Kellnerová, dcera Petra Kellnera. Přes den jezdí na koni, večer pravděpodobně na něm? Je to šlechta každým coulem!:lol:
http://www.equitv.cz/video/Rozhovor-s-Annou-Kellnerovou-po-G...
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Vosa
Member
***


Avatar


Příspěvků: 205
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 25-6-2019 v 18:08


https://reportermagazin.cz/a/w3632/pripad-kretinsky-znuly-na...



Portfolio: 3M, AbbVie, Alphabet, Altria, Apple, ABR, AT&T, Antero Midstream, Boeing, Br.Am.Tobacco, Broadcom, Canadian National Railway, Carrier, Caterpillar, Chevron, Cisco, Citigroup, Coca Cola, Deutsche Telekom, Duke Energy, Electronic Arts, Enbridge, Exxon, General Mills, Hewlett Packard, Home Depot, Iberdrola, IBM, Intel, JPMorgan, Johnson&Johnson, Kinder Morgan, MAIN, McDonald's, Microsoft, Next Era Energy, Omega Healthcare, Pembina Pipeline, PepsiCo, Pfizer, Philip Morris ČR, Procter&Gamble, Realty Income, Rio Tinto, RITM, Stanley Black&Decker, Texas Instruments, Viatris, Vodafone, Whirlpool, Williams
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
bigusdykus
Member
***


Avatar


Příspěvků: 279
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 25-6-2019 v 20:27


Pokud přecházím od FIO k jinému brokerovi, dají se nějak převést nakoupené NYSE/XETRA akcie?
Nebo se to musí prodat a znovu koupit?
Děkuji
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 716
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 26-6-2019 v 07:36


Citace: Původně zaslal: bigusdykus  
Pokud přecházím od FIO k jinému brokerovi, dají se nějak převést nakoupené NYSE/XETRA akcie?
Nebo se to musí prodat a znovu koupit?
Děkuji


Měly by se dát převést, někdy je to ale drahé, avšak může se ti to vyplatit, protože se nepřerušíš 3letý daňový t(r)est. Zeptej se přímo ve FIO.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 26-6-2019 v 07:43


Moje skromná odpověď. Snad dostaneš ještě další, s více detaily.
Akcie z konta Fio se jistě nechají převést na konto Lynx a Degiro.
Otázka je ale, zda poplatek za převod každé akcie není vyšší než ty poplatky za prodej a nákup každé akcie znova.

Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 26-6-2019 v 07:54


Velice zajímavý a dlouhý článek o Křetínském :post: https://reportermagazin.cz/a/w3632/pripad-kretinsky-znuly-na...
On tedy skutečně zbohatnul na vyjednávání s darebáky ve vládě, v ČSOB, s darebáky v ČEZ, PPF a J&T.
:( Když on nakupuje spolu s dalšími českými darebáky ztrátové doly na uhlí a tepelné elektrárny v Čechách, Německu, Polsku, Británii, Švédsku atd. (také ztrátový německý obchodní řetěz Metro za 5 miliard € ) a tyto doly na uhlí a tepelné elektrárny se v Německu, Británii, Švédsku zavírají,
současně začíná Křetínský dnes rozhovory s Čínou,
tak snad všechny jeho doly a elektrárny prodá Číně. A brzy po prodeji Číně bude težba uhlí a tepelné elektrárny v Evropě skutečně zakázány.
Další věc je zajímavá, Křetínský nakupuje doly a elekrárny a Metro na kredity a vlastně vydané dluhopisy. Takže možná, že je negativní miliardář, tak jak Donald Trump.
Křetínský i Trump mají možná více miliard dluhy než vlastní majetek. Takže asi nemají v seznamu miliardářů Forbes co hledat :)
Povídal jednou Trump žebrákovi na ulici, že žebrák je na tom lépe než Trump. Protože žebrák nemá nic, a Trump má miliardové dluhy.
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
bigusdykus
Member
***


Avatar


Příspěvků: 279
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 30-6-2019 v 11:07


Nezkoušel jste někdo screening přes stránky
https://simplywall.st

Mají to hezky udělané, ale nejsem si úplně jistý pravdivostí těch grafů.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Vosa
Member
***


Avatar


Příspěvků: 205
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 30-6-2019 v 18:33


bigusdykus: Je to pekne udelane, libi se mi to, pred casem jsem zkousel a daval sem odkaz. Bohuzel po uplynuti zkusebni doby jde zdarma prohlizet jenom 10 spolecnosti za mesic :( a pri zadani kriterii do screeneru ukaze jen prvni 4 vyfiltrovane spolecnosti :( Jinak cena 115 USD/rok.



Portfolio: 3M, AbbVie, Alphabet, Altria, Apple, ABR, AT&T, Antero Midstream, Boeing, Br.Am.Tobacco, Broadcom, Canadian National Railway, Carrier, Caterpillar, Chevron, Cisco, Citigroup, Coca Cola, Deutsche Telekom, Duke Energy, Electronic Arts, Enbridge, Exxon, General Mills, Hewlett Packard, Home Depot, Iberdrola, IBM, Intel, JPMorgan, Johnson&Johnson, Kinder Morgan, MAIN, McDonald's, Microsoft, Next Era Energy, Omega Healthcare, Pembina Pipeline, PepsiCo, Pfizer, Philip Morris ČR, Procter&Gamble, Realty Income, Rio Tinto, RITM, Stanley Black&Decker, Texas Instruments, Viatris, Vodafone, Whirlpool, Williams
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
bigusdykus
Member
***


Avatar


Příspěvků: 279
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 30-6-2019 v 21:52


Ta cena mi přijde hodně v pohodě, je to par piv za měsíc. Ale to zpracování je asi nejlepší co jsem viděl.
Akorát se musí dát pozor na to, že "future" vychází částečně z doporučení různých novinářů..
Což ale nemusí být úplně špatně, jen je třeba to započítat.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 716
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 4-7-2019 v 22:17


Shell: společnost uveřejnila dne 4.6.2019 tak zvaný "Management Day 2019", kde mj. píše:

"...now increases organic free cash flow outlook to around $35 billion for 2025 at $60 per barrel..."

Tak jsem tak přemýšlel, jakou ropu mají asi na mysli, zda BRT nebo WTI, neboť mezi nim je dlouhodobě cenový rozdíl. Neznáte někdo správnou odpověď?
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
abak
Member
***


Avatar


Příspěvků: 250
Registrován: 1-7-2019
Offline


[*] Zasláno 5-7-2019 v 10:10


Tipuji, že bez zařazení (čili hrubý odhad středu cen WTI a BRENT), predikovat vývoj intermarket WTI/BRENT spreadu může být ještě náročnější než predikovat cenu jednotlivých podkladových aktiv, sám jsem ještě asi před pěti lety tento intermarket spread obchodoval, přítomná volatilita je extrémní. Stálo by za úvahu podívat se na historickou kompozici dodávek WTI a BRENT v portfoliu Shell (jestli je vůbec veřejně k dispozici). Budou přizpůsobovat zásobování ceně a logisticky optimalizovat vždy cenově výhodnější variantu.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 716
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 6-7-2019 v 18:36


napsal jsem jim mail s dotazem, tak třeba mi odpovědí...

Predikovat vývoj spreadu je samozřejmě složité, protože kromě složení té lehké ropy (které rafinerie ji budou zpracovávat a které ne, případně s jakým omezením) hraje roli i způsob dopravy a odlišné náklady na dopravu.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 716
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 6-7-2019 v 18:37


Ještě jedna úvaha k výsledkům ropáků za II.Q:

https://finance.yahoo.com/m/e54464dd-a168-3a96-8f2e-87da10da...
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
sproust
Newbie
*




Příspěvků: 1
Registrován: 17-11-2019
Offline


[*] Zasláno 17-11-2019 v 14:51
Zdědění podílových listů


Krásný den,

potřeboval bych poradit s jednou nepříjemností a v rámci hledání jsem narazil na toto forum. Snad jsem se trefil a doufám, že nebude vadit lehce neobvyklý příspěvek. Jsem v této oblasti naprostý neznalec.

Nyní k věci. Po zemřelém otci jsem zdědil podílové listy fondu AKRO globální akciový fond, otevřený podílový fond AKRO investiční společnost, a.s., ISIN: CZ0008471117. Usnesení z dědického řízení je již z 14.2.2019. Podle notářky jsem si měl v bance založit účet pro tyto účely. Každopádně od té doby jsem žádný účet, převod a nic podobného neřešil (ano, jsem blbec). No a mezitím došlo k tomu, že hodnota podílových listů klesla na nulu. Momentálně nemám tušení, jak takovou situaci řešit a z nějakého důvodu mi přijde lepší se nejdříve zeptat tady.

Děkuji za rady, popř. některá vysvětlení.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Rohl
Junior Member
**




Příspěvků: 51
Registrován: 27-6-2019
Offline


[*] Zasláno 17-11-2019 v 22:24


Citace: Původně zaslal: sproust  

podílový fond AKRO investiční společnost, a.s., ISIN: CZ0008471117.


Akro aktuálně neodkupuje podílové listy.
http://www.akro.cz/aktualita.php?id_akt=377

Vyřízení převodu akcií na dědice v bance je za poplatky. Tudíž nemá cenu to řešit. Na poplatcích zaplatíte stovky Kč za akcie, které nemají aktuálně žádnou hodnotu. Pokud v usnesení není nic dalšího, nechte bych to být a neřešte to.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 5-12-2019 v 11:57


Volební průzkum společnosti Median ukázal, že by volby nyní vyhrálo
zločinecké hnutí ANO = 30,5%
Piráti = 12,5%
ODS = 12,5%
Výzkum probíhal v období od 29. října do 30. listopadu 2019 a zapojilo se do něho 1.126 respondentů.

Jak se to dá vysvětlit?
Totálně zfalšovaná statistika?
Nebo totálně hloupý a šílený český lid miluje ty největší zločince a miliardáře, protože jsou často v televizi?
A neznámí chudí dobráci a poctivci nejsou voleni, protože je lidé neznají z televize?
Chyba statistiky bude asi v tom, že anketa počítá jen názory 1.126 lidí a ne názory všech 5 milionů obyvatel Čech. Čistě náhodou se ankety zůčastnili hlavně příznivci zločince Babiše. A zrovna tak náhodou by mohli hlasovat hlavně příznivci ODS. 1.126 lidí do ankety je moc málo.
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
abak
Member
***


Avatar


Příspěvků: 250
Registrován: 1-7-2019
Offline


[*] Zasláno 5-12-2019 v 13:59


Babišův elektorát tvoří zejména demografické skupiny obyvatel nad 55 let, svou hlavní voličskou základnu má v ekonomicky zanedbávaných regionech ČR, jeho typický volič má jen základní nebo střední vzdělání bez maturity, podprůměrný příjem, či důchod, neovládá aktivně ani jeden cizí jazyk, nemá žádné osobní zkušenosti s podnikáním, je celý život zaměstnanec, je ekonomicky i počítačově negramotný, projevují se u něj poruchy kognitnivních schopností, neověřuje si informace sdělované médii a neorzlišuje mezi médii dle jejich koncového vlastníka, nemá ve svém slovníku morálku, ani etiku a systémovou korupci považuje za nedílnou součást demokratické společnosti.

Bohužel se jedná skutečně o téměř třetinu české populace starší osmnácti let.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 18-12-2019 v 17:48


:question: Už vám jednou kouřil vysavač a smrděl ohněm? Jen proto, že pytlík byl plný smetí. :question:

To se mi stalo předvčírem. Tedy jsem vložil do vysavače prázný pytlík na smeti a vysál prach z filtru mezi pytlíkem a motorem. Dnes vysavač už nekouří. Ale smrdí trochu furt.
Tak snad za několik měsíců přestane smrdět. A kouřit snad už nebude nikdy víc.
Pro jistotu bych neměl nastavit výkon 1100 Wattů ale jen 800 Wattů a nechat vysavač zapnutý jen 10 minut.
On už je 35 let starý a to je u vysavačů asi už děda.
V internetu německy se nevidí u vysavačů smrdících ohněm žádný konec života, ale doporučuje se jen vyměnit pytlík a filtr.

Foto: Přibližně tak vypadá můj vysavač Progress Super z roku 1984

Staubsauger-Progress-BJ-1984.jpg - 164kB
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Georg
Member
***




Příspěvků: 108
Registrován: 9-12-2019
Offline


[*] Zasláno 19-12-2019 v 18:50
Vlastnictví akcií u Patrie


Co se týče zahraničních cenných papírů, ty jsou drženy společností KBC. V praxi to znamená, že cenné papíry jsou evidovány na zákaznických účtech klientů. Účty jsou vedeny na jméno Patria Finance, ale vzhledem k zákaznickému typu účtu, tak se nemůže a ani nejedná o majetek Patria Finance. Stejný případ je u českých cenných papírů, kdy custodianem je Centrální depozitář cenných papírů. V seznamu akcionářů jsou klienti vedeni pod rodným číslem, Patria Finance na seznamu akcionářů nevystupuje.
Patria Online

Pravdou je, že platím za evidenci cených papírů.
Ověřeno od Patrie. Garanční fond pojištění, se vstahuje pouze na finanční hotovosti v limitu jako pojištění vkladů u bank. Na akcie se to nevstahuje.
Jak to máte u svých brokerů?
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Stanislav
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 736
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 4-1-2020 v 11:25


Pane Ladislave, doporučené akcie k nákupu pro rok 2020 se nebudou konat?



AT&T, Citigroup, British American Tobacco ADR, CenturyLink, PPL, Macy's, RDS.B ADR, WFC
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 4-1-2020 v 11:41


Potenciál růstu roku 2020 mají pro spekulanty akcie Deutsche Bank a Lufthansa.

My ale většinou už dávno nespekulujeme a chceme hlavně rostoucí příjem z dividend,
tedy pro nás jsou roku 2020 výhodné koupit jen levné dividendové akcie s nejistým růstem kurzu:
Allianz, BASF, BMW, Munich Re, BHP Group, British American Tobacco, HSBC, Royal Dutch Shell, Banco Santander,
Iberdrola, AT&T, Walgreens Boots Alliance, Wells Fargo, Enbridge Inc., Bank of Nova Scotia, Mitsubishi Corp.
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Georg
Member
***




Příspěvků: 108
Registrován: 9-12-2019
Offline


[*] Zasláno 4-1-2020 v 13:23


Můj tip: Potenciál růst roku 2020 má pro spekulanty a dividendové lapače i akcie Occidental Petroleum Corp/ OXY



AT&T, ČEZ, PM
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
mar.hladik
Junior Member
**




Příspěvků: 36
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 8-1-2020 v 13:56


Mám dotaz na obchodní deník v Excelu: Jakým způsobem máte nastaveno v obchodním deníku v Excelu 2019 online aktualizace cen jednotlivých akcií?
1) přes funkci Google finance?
2) Nebo druhá možnost v Excelu přes Data - funkce "z webu"-kde se vloží link, odkud by to mělo stahovat data?

Jaký zdroj informací nejlépe použít, aby:
- nebylo třeba být přihlášen, ale ty kurzy to načítalo bez přihlášení,
- realtime kurzy,
- umělo to identifikovat jednotlivé akcie na různých burzách dle tickeru, různé měny (USD, eura, případně Libry).
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
 Stran:  1    3  ..  9

  Nahoru

Powered by XMB
XMB Forum Software © 2001-2017 The XMB Group
[dotazů: 17] [PHP: 47.5% - SQL: 52.5%]

Při nové registraci přijde e-mail s heslem mezi spam, junk mail. S tímto heslem registraci dokonči, pak heslo změň!

. Když nepřišlo heslo do e-mailu, ani jako spam, hned mi napiš a já registraci zařídím = nr1a@seznam.cz .

. Piš prosím v diskusi celé jméno firmy a ne jen americký symbol akcie, jako nějaký divoký daytrader! .
FACEBOOK česká skupina pro akcie a dividendy     Facebook.com/groups/2660933057270038

US .   Vánoční písničku "Svatá noc" zpívá Anna Prohaska O-holy-night mp3   . D + E

13 hezkých písní z Tahiti v MP3             O Holy Night - Hillsdale College - O holy night             LAUREL a HARDY

DAX 10 dní graf <=> 5 let graf DAX
_________________________________________________________________________________________________

Dow Jones 10 dní <=> 5 let Dow Jones

. Avatar do profilu foto     nr1a.com/AKCIE = akcie Evropa USA Cechy     Radio Tahiti     Gifs         Vánoce     nr1a.com .       Kontakt: nr1a@seznam.cz


Diskusní fórum pro akcie investice fondy diskuse jak investovat ako investovat rozumná inteligentní diskusia pre akcie nr1a Ladislav Konecny nr1a.com odborná diskuze o akciích experti burza gurus diskuzní forum

  Investiční kniha česky ISBN 9788086062334     existuje i anglicky, německy, španělsky
15.1.2023     Akcie a burza – jediná kniha, kterou potřebuješ  
Autor: český value investor Ladislav Konečný narozen 30.3.1954     info v PDF obsah knihy   a   obálka knihy     Test the best from east to west.!
Kniha pro akcie a investice: 280 stran, A4 = 210 x 297 mm, 0.76 kg, asi 24 obrázků, tisíc užitečných informací o investování na burze

Cena knihy > nr1a.com/kniha.html < Knihu objednat prosím e-mailem na > nr1a@seznam.cz

Akcie s potenciálem růstu tento rok

Grafy akcií Portfolio akcií na stálo pro důchod z dividend: AT&T, Bank of America, Cisco Systems, Johnson & Johnson, Kraft Heinz,
Pfizer, Procter & Gamble, RTX, Walgreens Boots Alliance, Wells Fargo, British American Tobacco, HSBC Holdings, Shell, Tesco, Allianz,
BASF, BMW, Deutsche Telekom, Munich Re, Siemens, AB InBev, Iberdrola, BNP Paribas, Sanofi, Bank of Nova Scotia, Enbridge, Mitsubishi Corp.,
Takeda Pharmaceutical, BHP Group, Fortescue
. český value investor Ladislav Konečný *30.3.1954 value investing + dividendy . . .

Všechny akcie indexu, grafy, fundamenty:   DAX   Dow Jones   Eurostoxx50   FTSE 100   Český index PX

° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° °
Youtube kanál       15 let P/S       Grafy známých kryptoměn = neměl jsem nikdy krypto       Finanční karikatury

Předražené akcie = nemám žádnou z nich       Online počítač vnitřní hodnoty akcie = sranda pro děti, nebere ohled na P/B a P/S

!Kupuj jen akcie s těmito parametry!: