Diskusni forum pro akcie a investice diskuse jak investovat do akcii
Diskusní fórum akcie a burza
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1    3  ..  37
Autor: Předmět: Jakékoliv povídání
Investor
Super Admin
*********


Avatar


Příspěvků: 34
Registrován: 24-4-2018
Offline


mad.gif Zasláno 21-6-2019 v 08:25
Jakékoliv povídání


Jakékoliv povídání
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
VSbrok
Junior Member
**




Příspěvků: 40
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 21-6-2019 v 10:17


A proč zas tohle předpotopní x-let starý děravý XMB fórum?
Proč se nešlo rovnou na nejmodernější a zabezpečný phpBB???
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Stanislav
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 736
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 21-6-2019 v 12:05


Tak se to konečně povedlo, pane Ladislave a netrvalo to ani rok. Díky Vám všem. Vlastíku, vy máte svoje fórum a zde šlo jenom o to, aby fungovala správně diakritika. Nic víc, nic miň. Nejde přece o žádné soutěžení, ale aby tu bylo jednotné místo, kde se mohou střetávat lidi, kteří si mají co říct. Kolikrát modernější formy jsou dost nepřehledné a věčné změny mi docela někdy drásaly nervy. OnVista byla v minulosti skvělá a přehledná a udělali z toho, alespoň pro mě, dokonalý nepřehledný paskvil. Ať se Vám všem daří s investicemi a nepropadejte panické euforii, že přijde za chvíli krize. FED ve středu oznámil, že růst HDP se bude do roku 2021 motat kolem 2% a nezaměstnanost na cca. 4%, což vůbec není žádná katastrofa, spíše naopak.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
bigusdykus
Member
***


Avatar


Příspěvků: 279
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 21-6-2019 v 12:46


Podařila se vám registrace do nového fóra?
Zdá sr mi že nechodí ten potvrzovací mail
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
VSbrok
Junior Member
**




Příspěvků: 40
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 21-6-2019 v 13:00


Stando nikdo soutěžit nechce ... fórum na IG webu je prostě pro čtenáře IG webu, protože nám lidi psali, že by ho tam chtěli.

Já taky začínal tu, ale ty výpadky a postupný rozpad zas drásá nervy mě.
Adovi se úšpěšně podařilo vyexportovat a naimportovat uživatele z dumpu XMB do phpBB, říkal, že večer bude snad mít čas udělat totéž s příspěvky.
Takže bychom mohli plně přejít na nové, moderní, plně funkční a hlavně zabezpedční phpBB fórum.
Ať se Ladislavovi líbí nebo ne, tak XMB je proště již 2 roky mrtvé a nikdo security díre nezáplatuje :(

Jojo koukal jsem na ten bombastickej včerejší růst po oznámení ... i když před chvíli vyšla zpráva, že futures a zlato zas padaj.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3584
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 21-6-2019 v 13:21


Já mám rád fórum staré krásné barevné XMB s obrázky dole.

PHP forum je mi cizí, nesympatické a nevím, jak tam instalovat český jazyk
a nevim, jak dát dolu pod PHP fórum slova a obrázky.
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
ado130
Junior Member
**




Příspěvků: 68
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 21-6-2019 v 13:21


Ahoj,
je super, že už funguje diakritika a je to trochu na novšej verzií :)
Ako spomína VSbrok, na privátnej doméne sa snažím využiť dump čo sme spravili počas stretnutia. Zatiaľ sa mi podarili importovať užívatelia a dnes/cez víkend zabojujem s príspevkami.
Ak sa podarí a všetko bude šlapať v podstate existuje niekoľko variánt čo môže nastať:
1. poskytnem nové SQL súbory, ktoré budú konzistentné s phpBB a nahrajú sa do http://diskuse.nr1a.com/ a tam sa bude pokračovať
2. pôvodný dump sa nahrá sem a snáď to bude fungovať (ide o staré príspevky) - možno nebudú mať diakritiku, ale to ničomu nevadí, nové by ju už mali
3. na starú zálohu sa zabudne a začne sa pekne od začiatku tu

Budem informovať o postupe :)


edit: pokúsim sa to phpBB dostať na podobný vzhľad ako tu, a sami už rozhodnete

edit2: čo sa týka češtiny na phpBB, bude to chcieť komplet práva, obzvlášť na FTP. Takže buď sa to spraví na čisto od znova s českým balíčkom, alebo sa to tam nejak importuje - na mail som posielal zopár odkazov, ktoré by mali pomôcť.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3584
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 21-6-2019 v 13:22


Super!
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 716
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 21-6-2019 v 13:53


Citace: Původně zaslal: bigusdykus  
Podařila se vám registrace do nového fóra?
Zdá sr mi že nechodí ten potvrzovací mail


Nepřišel mi ale ani jsem ho nepotřeboval. Rovnou jsem se mohl přihlásit.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
MilanV
Member
***




Příspěvků: 229
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 21-6-2019 v 13:57


Supr práce kluci VSbrok a ado130.
Protože se forumzhroutilo týden po srazu, kdy se udělala záloha, pak tomu se dá říci, že sraz byl za 5minut dvanáct
Je to krásný pocit zase psát česky.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
minarjo
Member
***




Příspěvků: 124
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 21-6-2019 v 15:21


Ono se zhroutilo? To jsem ani nevěděl, jsem myslel že toto je plánovaný upgrade v souvislosti se zálohou provedenou v Praze...
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
kraken
Member
***




Příspěvků: 137
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 21-6-2019 v 15:37


mám dotaz, kolik je tu vlastně Ladislavů, jeden říká super,druhý zase ne.. a oba vypadají jako A. Delon
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
minarjo
Member
***




Příspěvků: 124
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 21-6-2019 v 17:15


Super myslím říká Ladislav na to, že ado se pokusí stará data fóra nahrát na obě platformy, tedy jak staré již vývojáři neudržované a tedy snadněji napadnutelné, ale Ladislavem oblíbené toto XMB, tak na nové moderní udržované phpBB, a že bude možné se pak rozhodnout. Tak uvidíme jak to dopadne. Ale vzhledem k tomu, že XMB bylo vývojově ukončeno před 2 lety a dál už vývoj stojí (viz "Powered by XMB Forum Software © 2001-2017 The XMB Group" v patičce tohoto fóra), rozumnější by byl bezpečnější systém phpBB, který snad jen tak zásahem zvenčí či jiným průšvihem nejen o diakritiku nepřijde.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Mubarka
Junior Member
**




Příspěvků: 4
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 21-6-2019 v 20:28


To je super, že už zase fungujeme nějak normálně :)
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
ado130
Junior Member
**




Příspěvků: 68
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 21-6-2019 v 23:17


To písmo som si taky všimol, myslel som, že to je monitorom. Je niekde v nastaveniach font alebo niečo také?
Čo sa týka potvrdenia účtu cez mail, v tom asi nevidím problém. Kliknúť na jeden odkaz zvládne každý.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
ado130
Junior Member
**




Příspěvků: 68
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 22-6-2019 v 00:47


Takže aktualizácia ohľadom phpBB fóra:
1) link je http://ado.4fan.cz/nr1a/index.php
2) malo by vám fungovať prihlásenie
3) nahral som niekoľko príspevkov - je to 31961 riadkov a phpmyadmin mi to nechce zobrať naraz, takže postupne a dosť dlho to trvá
4) zdá sa, že aj štatistiky, počet príspevkov, atď atď funguje
5) v príspevkoch sa môže objaviť poškodená diakritika, chýbajúca medzera, nefungujúce BBcodes, atď - inak povedané, nie je to dokonalé, ale myslím, že na prehliadanie to stačí

Návrh: na hlavnej stránke ako je teraz "Diskuse : cyklicke akcie + value investing + dividendy " by bolo niečo ako "Diskuse : cyklicke akcie + value investing + dividendy záloha" a "Diskuse : cyklicke akcie + value investing + dividendy ", kde v zálohe by teda boli príspevky (niektoré čiastočne poškodené) a pokračovalo by sa na novom.


Ak by čokoľvek, dajte vedieť.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
VSbrok
Junior Member
**




Příspěvků: 40
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 22-6-2019 v 07:16


Osobně bych to tam celý nasypal a začal tam kde se skončilo.
Těch pár příspěvků co už se tu napsalo, tak zahodit, zatím se tu nic podstatného nenapsalo.

ado130: super práce, jede to, můžu se přihlásit a vidím 3 vlákna, tak jak byly :thumbup:
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Stanislav
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 736
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 23-6-2019 v 15:26


Chtěl bych sem vnést i sociálně-psychologický aspekt, protože to k akciím též patří. Nakontaktoval jsem jednoho odborníka - sociologa, který je v kontaktu i s českými kapacitami. Už mi odepsal ve zkratce, ale omlouval se mi za zaneprázdnění, že se k plné odpovědi vyjádří později. Zajímal jsem se spíše o společné předky než o akcie, ale až mi odepíše(pokud jestli?), tak se zeptám i na sociální chování při investování. Doktor Koukolík se choval dosti hanlivě ohledně investování a přirovnával investory k sociopatům, což si odporuje s jeho zbožností k panu Popperovi, který byl též vzorem investora a spíše spekulanta George Söröse. Bratr mé švagrové k výkonu své profese profesionálního investora má 4 roky vysokoškolského vzdělání v oboru psychologie, proto si myslím, že se to sem hodí. Některé neuvážené nebo unáhlené nákupy a prodeje do této kategorie zajisté patří, hlavně když se pak prodává se ztrátou. Nikdo nejsme dokonalí a v některých momentech se chováme dosti iracionálně, než říká investorská latina. Kupovat vždy fundamentálně podhodnocené akcie a v lepším případě je prodávat fundamentálně předražené, nikdy ne naopak!

Možná se také dobereme ke společnému manželskému investování, což je zde také hojně propagováno. Přečetl jsem si studii otce toho mého sociologa, který byl též velký odborník v ČR v oboru sociologie a v souvislosti s příběhy Einsteina, Tolstého a Mozarta to moc pozitivně nevyznívá, spíše naopak. Má to úzkou souvislost s lidskou evolucí u žen. Probůh hlavně nechci, abyste si někdo myslel, že vás nějak chci napadat, to by mě hodně mrzelo, ale na toto téma se zajisté také zeptám, abych to měl odborně potvrzené. Usuzuji tak z dílčí části jeho sociologické studie, která je podložená i zahraničními studiemi a navíc ten člověk byl matematický génius. Jazykově byl též slušně vybavený.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3584
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 26-6-2019 v 19:03


Kdo je to ten Skejwi?
Mne napadalo dlouhá léta vždycky jen, kdo píše o sobě jako ''my'', ten sedí u computeru se psem.
Nyní už vím, že může být u computeru také s paní nebo se synem.
Finanční poradce, jako například Nokia Traxler z Brna a Pardubic, ten může být v brněnské kanceláři také ve dvou osobách. Ta druhá osoba je asi uklízečka, nebo mu někdo právě přinesl pizzu k obědu.

Na webstránce Skejwin.cz se mi nelíbí, že pán se jmenuje: ''Moje jméno je Skejwi''.
To je lež a podvod. Pán by se měl pod každý článek podepsat skutečným jménem. Např. Josef Soukup.

Nelíbí se mi ani jeho portfolio: 25% české akcie a české dluhopisy, 25% americké a evropské růstově-dividendové akcie (aristokraté) + REITy. 25% světové indexy pomocí ETF, 25% P2P kreditní trh.
Mnohem zajímavější by bylo pro mne portfolio ze 100% ze 20 dividendových akcií velikých podniků západní Evropy a USA. Ani jeden dluhopis. Ani jedna česká akcie. Každá ze 20 západních akcií by měla tvořit 5% portfolia.
Pseudonym Skejwi dále píše: ''Náš investiční horizont je v podstatě dlouhodobý, řekněme 30 let, než začneme konzumovat základ portfolia.''
Když bude mít důchod jen 10.000 korun, měl by mít také průměrně měsíčně alespoň 15.000 korun dividendy a každý rok víc dividend. V důchodu spotřebovávat jen dividendy, žádné akcie neprodávat a nechat je dědit děti.
Když si Josef Soukup uvědomí, že firma ČEZ snížila 3x během 10 let dividendy, pak je lepší se vyhnout všem českým a bolševickým akciím.
Já v důchodu v 65 letech ale nespotřebovávám ani dividendy, za všechny dividendy kupuju další dividendové akcie, aby mé dividendy činily co nejdříve uspokojivých 12.000 euro ročně po dani.
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
bulinak
Member
***




Příspěvků: 105
Registrován: 24-6-2019
Bydliště: Plzeň
Offline


[*] Zasláno 26-6-2019 v 19:23


Pane domácí, já ten blog také čtu a vypozoroval jsem, že Skejwi "my" = on + on. Proto také píše, že chce většinu/všechnu svou odloženou spotřebu "zkonzumovat" ještě během života a nenechávat dědit...
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3584
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 27-6-2019 v 11:21


Piňa Colada
Koupil jsem si v papírové láhvi 1 L džus Ananas + Kokos, nyní ho mám v ledničce,
a když to ve skleničce ochutím pálenkou z jablek a hrušek, dostanu perfektní Piňa Coladu.

Ananas_Kokos.jpg - 125kB + Obstwasser.jpg - 110kB = Piňa Colada

Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3584
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 30-6-2019 v 08:24


Dovolená u moře od 11 do 18 hodin
Dovolená necelý den mi zcela stačí. Jako důchodce mám stejně dovolenou každý den.
Vydal jsem se tedy včera se dvěma dětmi v kočárku na hlavní nádraží. Tam jsem za 18 minut pěšky.
Z automatu Targobank jsem vytáhl pár šlupek. V automatu na jízdenky jsem koupil jednu jízdenku na Starnberg a zpátky za 8,90 euro. To neni moc v euro, ale 18 DM by bylo drahé. Děti 3 r. a 5 r. jedou vlakem zadarmo.
Na nádraží Starnberg jsem koupil kafe a dvě housky. Pak jsem jel s dětmi kočárkem podle jezera na jihovýchod. A bylo 30°C horko. Když jsme ušli asi 4 km, začala pěšina v obci Kempfenhausen odbočovat od vody a stoupat do kopce, tak jsme šli zase kus zpátky a v chládku u vody rozložili deku.
Nechal jsem děti ve vodě a u vody na kamínkové pláži jen hodinu a půl, aby jim slunce neublížilo.
Zpátky ve Starnbergu jsem naproti nádraží koupil před italskou kavárnou dvě zmrzliny ananasové a jednu kokosovou. Každá stála 1,40 €.
Doma jsme byli vlakem za půl hodiny zpátky. Máme to na Starnberg vlakem jen 24 km.
Aktuální foto s dětmi u vody budu mít za rok. Mně to může trvat rok, než vyfotografuju všech 36 obrázků negativního filmu. O digitální fotografii jsem ještě neslyšel. Tedy zde publikuju cizí foto, co najde Google.

Břeh Starnberger See v obci Kempfenhausen a v pozadí okresní město Starnberg.
Starnberg.jpg - 587kB starnberger_see_karte.jpg - 25kB
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3584
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 1-7-2019 v 07:13


Včera v neděli byl v mnohém místě střední Evropy nejteplejší den roku.
V Praze bylo naměřeno 37,9 stupně Celsia.

Já bydlím 520 metrů nad mořem a měl jsem ve stinném dvoře 33''C a nevylezl jsem z domu za celý den a noc.

Podle predpovedi pocasi je dnes v pondeli posledni horko a pak od utery 2.7. uz bude 14 dni jen 26-18°C.

:info: Nevznikne tedy ohen v akciich a nebudou se muset akcie zalevat vodou.
:info: Jiste by nekoho napadlo, vymocit se na akcie. To bych ale nedoporucoval. Protoze pak by akcie smrdely. :info:
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
StanikKolarik
Junior Member
**




Příspěvků: 16
Registrován: 7-7-2019
Offline


[*] Zasláno 7-7-2019 v 22:37


Citace: Původně zaslal: Ladislav  
a nevim, jak dát dolu pod PHP fórum slova a obrázky.
nijak, neboť tam nepatří, neboť to tam nikdo nečte
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
StanikKolarik
Junior Member
**




Příspěvků: 16
Registrován: 7-7-2019
Offline


[*] Zasláno 7-7-2019 v 22:39


#werbung! #bachareklama
Máme na webu teď článek o tom "když máš prachy a nevíš co koupit"
btw. Fungujete někdo s těmi metrikami highPAAY a lowPAAY?
Kamarádi s výhodou" aneb akcie nejen na červenec 2019 (klikni)
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
 Stran:  1    3  ..  37

  Nahoru

Powered by XMB
XMB Forum Software © 2001-2017 The XMB Group
[dotazů: 17] [PHP: 9.4% - SQL: 90.6%]

Při nové registraci přijde e-mail s heslem mezi spam, junk mail. S tímto heslem registraci dokonči, pak heslo změň!

. Když nepřišlo heslo do e-mailu, ani jako spam, hned mi napiš a já registraci zařídím = nr1a@seznam.cz .

. Piš prosím v diskusi celé jméno firmy a ne jen americký symbol akcie, jako nějaký divoký daytrader! .
FACEBOOK česká skupina pro akcie a dividendy     Facebook.com/groups/2660933057270038

US .   Vánoční písničku "Svatá noc" zpívá Anna Prohaska O-holy-night mp3   . D + E

13 hezkých písní z Tahiti v MP3             O Holy Night - Hillsdale College - O holy night             LAUREL a HARDY

DAX 10 dní graf <=> 5 let graf DAX
_________________________________________________________________________________________________

Dow Jones 10 dní <=> 5 let Dow Jones

. Avatar do profilu foto     nr1a.com/AKCIE = akcie Evropa USA Cechy     Radio Tahiti     Gifs         Vánoce     nr1a.com .       Kontakt: nr1a@seznam.cz


Diskusní fórum pro akcie investice fondy diskuse jak investovat ako investovat rozumná inteligentní diskusia pre akcie nr1a Ladislav Konecny nr1a.com odborná diskuze o akciích experti burza gurus diskuzní forum

  Investiční kniha česky ISBN 9788086062334     existuje i anglicky, německy, španělsky
15.1.2023     Akcie a burza – jediná kniha, kterou potřebuješ  
Autor: český value investor Ladislav Konečný narozen 30.3.1954     info v PDF obsah knihy   a   obálka knihy     Test the best from east to west.!
Kniha pro akcie a investice: 280 stran, A4 = 210 x 297 mm, 0.76 kg, asi 24 obrázků, tisíc užitečných informací o investování na burze

Cena knihy > nr1a.com/kniha.html < Knihu objednat prosím e-mailem na > nr1a@seznam.cz

Akcie s potenciálem růstu tento rok

Grafy akcií Portfolio akcií na stálo pro důchod z dividend: AT&T, Bank of America, Cisco Systems, Johnson & Johnson, Kraft Heinz,
Pfizer, Procter & Gamble, RTX, Walgreens Boots Alliance, Wells Fargo, British American Tobacco, HSBC Holdings, Shell, Tesco, Allianz,
BASF, BMW, Deutsche Telekom, Munich Re, Siemens, AB InBev, Iberdrola, BNP Paribas, Sanofi, Bank of Nova Scotia, Enbridge, Mitsubishi Corp.,
Takeda Pharmaceutical, BHP Group, Fortescue
. český value investor Ladislav Konečný *30.3.1954 value investing + dividendy . . .

Všechny akcie indexu, grafy, fundamenty:   DAX   Dow Jones   Eurostoxx50   FTSE 100   Český index PX

° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° °
Youtube kanál       15 let P/S       Grafy známých kryptoměn = neměl jsem nikdy krypto       Finanční karikatury

Předražené akcie = nemám žádnou z nich       Online počítač vnitřní hodnoty akcie = sranda pro děti, nebere ohled na P/B a P/S

!Kupuj jen akcie s těmito parametry!: