Diskusní fórum akcie a burza

Jakékoliv povídání

 Stran:  1    3  ..  9

Investor - 21-6-2019 v 08:25

Jakékoliv povídání

VSbrok - 21-6-2019 v 10:17

A proč zas tohle předpotopní x-let starý děravý XMB fórum?
Proč se nešlo rovnou na nejmodernější a zabezpečný phpBB???

Stanislav - 21-6-2019 v 12:05

Tak se to konečně povedlo, pane Ladislave a netrvalo to ani rok. Díky Vám všem. Vlastíku, vy máte svoje fórum a zde šlo jenom o to, aby fungovala správně diakritika. Nic víc, nic miň. Nejde přece o žádné soutěžení, ale aby tu bylo jednotné místo, kde se mohou střetávat lidi, kteří si mají co říct. Kolikrát modernější formy jsou dost nepřehledné a věčné změny mi docela někdy drásaly nervy. OnVista byla v minulosti skvělá a přehledná a udělali z toho, alespoň pro mě, dokonalý nepřehledný paskvil. Ať se Vám všem daří s investicemi a nepropadejte panické euforii, že přijde za chvíli krize. FED ve středu oznámil, že růst HDP se bude do roku 2021 motat kolem 2% a nezaměstnanost na cca. 4%, což vůbec není žádná katastrofa, spíše naopak.

bigusdykus - 21-6-2019 v 12:46

Podařila se vám registrace do nového fóra?
Zdá sr mi že nechodí ten potvrzovací mail

VSbrok - 21-6-2019 v 13:00

Stando nikdo soutěžit nechce ... fórum na IG webu je prostě pro čtenáře IG webu, protože nám lidi psali, že by ho tam chtěli.

Já taky začínal tu, ale ty výpadky a postupný rozpad zas drásá nervy mě.
Adovi se úšpěšně podařilo vyexportovat a naimportovat uživatele z dumpu XMB do phpBB, říkal, že večer bude snad mít čas udělat totéž s příspěvky.
Takže bychom mohli plně přejít na nové, moderní, plně funkční a hlavně zabezpedční phpBB fórum.
Ať se Ladislavovi líbí nebo ne, tak XMB je proště již 2 roky mrtvé a nikdo security díre nezáplatuje :(

Jojo koukal jsem na ten bombastickej včerejší růst po oznámení ... i když před chvíli vyšla zpráva, že futures a zlato zas padaj.

Ladislav - 21-6-2019 v 13:21

Já mám rád fórum staré krásné barevné XMB s obrázky dole.

PHP forum je mi cizí, nesympatické a nevím, jak tam instalovat český jazyk
a nevim, jak dát dolu pod PHP fórum slova a obrázky.

ado130 - 21-6-2019 v 13:21

Ahoj,
je super, že už funguje diakritika a je to trochu na novšej verzií :)
Ako spomína VSbrok, na privátnej doméne sa snažím využiť dump čo sme spravili počas stretnutia. Zatiaľ sa mi podarili importovať užívatelia a dnes/cez víkend zabojujem s príspevkami.
Ak sa podarí a všetko bude šlapať v podstate existuje niekoľko variánt čo môže nastať:
1. poskytnem nové SQL súbory, ktoré budú konzistentné s phpBB a nahrajú sa do http://diskuse.nr1a.com/ a tam sa bude pokračovať
2. pôvodný dump sa nahrá sem a snáď to bude fungovať (ide o staré príspevky) - možno nebudú mať diakritiku, ale to ničomu nevadí, nové by ju už mali
3. na starú zálohu sa zabudne a začne sa pekne od začiatku tu

Budem informovať o postupe :)


edit: pokúsim sa to phpBB dostať na podobný vzhľad ako tu, a sami už rozhodnete

edit2: čo sa týka češtiny na phpBB, bude to chcieť komplet práva, obzvlášť na FTP. Takže buď sa to spraví na čisto od znova s českým balíčkom, alebo sa to tam nejak importuje - na mail som posielal zopár odkazov, ktoré by mali pomôcť.

Ladislav - 21-6-2019 v 13:22

Super!

Pavel - 21-6-2019 v 13:53

Citace: Původně zaslal: bigusdykus  
Podařila se vám registrace do nového fóra?
Zdá sr mi že nechodí ten potvrzovací mail


Nepřišel mi ale ani jsem ho nepotřeboval. Rovnou jsem se mohl přihlásit.

MilanV - 21-6-2019 v 13:57

Supr práce kluci VSbrok a ado130.
Protože se forumzhroutilo týden po srazu, kdy se udělala záloha, pak tomu se dá říci, že sraz byl za 5minut dvanáct
Je to krásný pocit zase psát česky.

minarjo - 21-6-2019 v 15:21

Ono se zhroutilo? To jsem ani nevěděl, jsem myslel že toto je plánovaný upgrade v souvislosti se zálohou provedenou v Praze...

kraken - 21-6-2019 v 15:37

mám dotaz, kolik je tu vlastně Ladislavů, jeden říká super,druhý zase ne.. a oba vypadají jako A. Delon

minarjo - 21-6-2019 v 17:15

Super myslím říká Ladislav na to, že ado se pokusí stará data fóra nahrát na obě platformy, tedy jak staré již vývojáři neudržované a tedy snadněji napadnutelné, ale Ladislavem oblíbené toto XMB, tak na nové moderní udržované phpBB, a že bude možné se pak rozhodnout. Tak uvidíme jak to dopadne. Ale vzhledem k tomu, že XMB bylo vývojově ukončeno před 2 lety a dál už vývoj stojí (viz "Powered by XMB Forum Software © 2001-2017 The XMB Group" v patičce tohoto fóra), rozumnější by byl bezpečnější systém phpBB, který snad jen tak zásahem zvenčí či jiným průšvihem nejen o diakritiku nepřijde.

Mubarka - 21-6-2019 v 20:28

To je super, že už zase fungujeme nějak normálně :)

ado130 - 21-6-2019 v 23:17

To písmo som si taky všimol, myslel som, že to je monitorom. Je niekde v nastaveniach font alebo niečo také?
Čo sa týka potvrdenia účtu cez mail, v tom asi nevidím problém. Kliknúť na jeden odkaz zvládne každý.

ado130 - 22-6-2019 v 00:47

Takže aktualizácia ohľadom phpBB fóra:
1) link je http://ado.4fan.cz/nr1a/index.php
2) malo by vám fungovať prihlásenie
3) nahral som niekoľko príspevkov - je to 31961 riadkov a phpmyadmin mi to nechce zobrať naraz, takže postupne a dosť dlho to trvá
4) zdá sa, že aj štatistiky, počet príspevkov, atď atď funguje
5) v príspevkoch sa môže objaviť poškodená diakritika, chýbajúca medzera, nefungujúce BBcodes, atď - inak povedané, nie je to dokonalé, ale myslím, že na prehliadanie to stačí

Návrh: na hlavnej stránke ako je teraz "Diskuse : cyklicke akcie + value investing + dividendy " by bolo niečo ako "Diskuse : cyklicke akcie + value investing + dividendy záloha" a "Diskuse : cyklicke akcie + value investing + dividendy ", kde v zálohe by teda boli príspevky (niektoré čiastočne poškodené) a pokračovalo by sa na novom.


Ak by čokoľvek, dajte vedieť.

VSbrok - 22-6-2019 v 07:16

Osobně bych to tam celý nasypal a začal tam kde se skončilo.
Těch pár příspěvků co už se tu napsalo, tak zahodit, zatím se tu nic podstatného nenapsalo.

ado130: super práce, jede to, můžu se přihlásit a vidím 3 vlákna, tak jak byly :thumbup:

Stanislav - 23-6-2019 v 15:26

Chtěl bych sem vnést i sociálně-psychologický aspekt, protože to k akciím též patří. Nakontaktoval jsem jednoho odborníka - sociologa, který je v kontaktu i s českými kapacitami. Už mi odepsal ve zkratce, ale omlouval se mi za zaneprázdnění, že se k plné odpovědi vyjádří později. Zajímal jsem se spíše o společné předky než o akcie, ale až mi odepíše(pokud jestli?), tak se zeptám i na sociální chování při investování. Doktor Koukolík se choval dosti hanlivě ohledně investování a přirovnával investory k sociopatům, což si odporuje s jeho zbožností k panu Popperovi, který byl též vzorem investora a spíše spekulanta George Söröse. Bratr mé švagrové k výkonu své profese profesionálního investora má 4 roky vysokoškolského vzdělání v oboru psychologie, proto si myslím, že se to sem hodí. Některé neuvážené nebo unáhlené nákupy a prodeje do této kategorie zajisté patří, hlavně když se pak prodává se ztrátou. Nikdo nejsme dokonalí a v některých momentech se chováme dosti iracionálně, než říká investorská latina. Kupovat vždy fundamentálně podhodnocené akcie a v lepším případě je prodávat fundamentálně předražené, nikdy ne naopak!

Možná se také dobereme ke společnému manželskému investování, což je zde také hojně propagováno. Přečetl jsem si studii otce toho mého sociologa, který byl též velký odborník v ČR v oboru sociologie a v souvislosti s příběhy Einsteina, Tolstého a Mozarta to moc pozitivně nevyznívá, spíše naopak. Má to úzkou souvislost s lidskou evolucí u žen. Probůh hlavně nechci, abyste si někdo myslel, že vás nějak chci napadat, to by mě hodně mrzelo, ale na toto téma se zajisté také zeptám, abych to měl odborně potvrzené. Usuzuji tak z dílčí části jeho sociologické studie, která je podložená i zahraničními studiemi a navíc ten člověk byl matematický génius. Jazykově byl též slušně vybavený.

Ladislav - 26-6-2019 v 19:03

Kdo je to ten Skejwi?
Mne napadalo dlouhá léta vždycky jen, kdo píše o sobě jako ''my'', ten sedí u computeru se psem.
Nyní už vím, že může být u computeru také s paní nebo se synem.
Finanční poradce, jako například Nokia Traxler z Brna a Pardubic, ten může být v brněnské kanceláři také ve dvou osobách. Ta druhá osoba je asi uklízečka, nebo mu někdo právě přinesl pizzu k obědu.

Na webstránce Skejwin.cz se mi nelíbí, že pán se jmenuje: ''Moje jméno je Skejwi''.
To je lež a podvod. Pán by se měl pod každý článek podepsat skutečným jménem. Např. Josef Soukup.

Nelíbí se mi ani jeho portfolio: 25% české akcie a české dluhopisy, 25% americké a evropské růstově-dividendové akcie (aristokraté) + REITy. 25% světové indexy pomocí ETF, 25% P2P kreditní trh.
Mnohem zajímavější by bylo pro mne portfolio ze 100% ze 20 dividendových akcií velikých podniků západní Evropy a USA. Ani jeden dluhopis. Ani jedna česká akcie. Každá ze 20 západních akcií by měla tvořit 5% portfolia.
Pseudonym Skejwi dále píše: ''Náš investiční horizont je v podstatě dlouhodobý, řekněme 30 let, než začneme konzumovat základ portfolia.''
Když bude mít důchod jen 10.000 korun, měl by mít také průměrně měsíčně alespoň 15.000 korun dividendy a každý rok víc dividend. V důchodu spotřebovávat jen dividendy, žádné akcie neprodávat a nechat je dědit děti.
Když si Josef Soukup uvědomí, že firma ČEZ snížila 3x během 10 let dividendy, pak je lepší se vyhnout všem českým a bolševickým akciím.
Já v důchodu v 65 letech ale nespotřebovávám ani dividendy, za všechny dividendy kupuju další dividendové akcie, aby mé dividendy činily co nejdříve uspokojivých 12.000 euro ročně po dani.

bulinak - 26-6-2019 v 19:23

Pane domácí, já ten blog také čtu a vypozoroval jsem, že Skejwi "my" = on + on. Proto také píše, že chce většinu/všechnu svou odloženou spotřebu "zkonzumovat" ještě během života a nenechávat dědit...

Ladislav - 27-6-2019 v 11:21

Piňa Colada
Koupil jsem si v papírové láhvi 1 L džus Ananas + Kokos, nyní ho mám v ledničce,
a když to ve skleničce ochutím pálenkou z jablek a hrušek, dostanu perfektní Piňa Coladu.

Ananas_Kokos.jpg - 125kB + Obstwasser.jpg - 110kB = Piňa Colada


Ladislav - 30-6-2019 v 08:24

Dovolená u moře od 11 do 18 hodin
Dovolená necelý den mi zcela stačí. Jako důchodce mám stejně dovolenou každý den.
Vydal jsem se tedy včera se dvěma dětmi v kočárku na hlavní nádraží. Tam jsem za 18 minut pěšky.
Z automatu Targobank jsem vytáhl pár šlupek. V automatu na jízdenky jsem koupil jednu jízdenku na Starnberg a zpátky za 8,90 euro. To neni moc v euro, ale 18 DM by bylo drahé. Děti 3 r. a 5 r. jedou vlakem zadarmo.
Na nádraží Starnberg jsem koupil kafe a dvě housky. Pak jsem jel s dětmi kočárkem podle jezera na jihovýchod. A bylo 30°C horko. Když jsme ušli asi 4 km, začala pěšina v obci Kempfenhausen odbočovat od vody a stoupat do kopce, tak jsme šli zase kus zpátky a v chládku u vody rozložili deku.
Nechal jsem děti ve vodě a u vody na kamínkové pláži jen hodinu a půl, aby jim slunce neublížilo.
Zpátky ve Starnbergu jsem naproti nádraží koupil před italskou kavárnou dvě zmrzliny ananasové a jednu kokosovou. Každá stála 1,40 €.
Doma jsme byli vlakem za půl hodiny zpátky. Máme to na Starnberg vlakem jen 24 km.
Aktuální foto s dětmi u vody budu mít za rok. Mně to může trvat rok, než vyfotografuju všech 36 obrázků negativního filmu. O digitální fotografii jsem ještě neslyšel. Tedy zde publikuju cizí foto, co najde Google.

Břeh Starnberger See v obci Kempfenhausen a v pozadí okresní město Starnberg.
Starnberg.jpg - 587kB starnberger_see_karte.jpg - 25kB

Ladislav - 1-7-2019 v 07:13

Včera v neděli byl v mnohém místě střední Evropy nejteplejší den roku.
V Praze bylo naměřeno 37,9 stupně Celsia.

Já bydlím 520 metrů nad mořem a měl jsem ve stinném dvoře 33''C a nevylezl jsem z domu za celý den a noc.

Podle predpovedi pocasi je dnes v pondeli posledni horko a pak od utery 2.7. uz bude 14 dni jen 26-18°C.

:info: Nevznikne tedy ohen v akciich a nebudou se muset akcie zalevat vodou.
:info: Jiste by nekoho napadlo, vymocit se na akcie. To bych ale nedoporucoval. Protoze pak by akcie smrdely. :info:

StanikKolarik - 7-7-2019 v 22:37

Citace: Původně zaslal: Ladislav  
a nevim, jak dát dolu pod PHP fórum slova a obrázky.
nijak, neboť tam nepatří, neboť to tam nikdo nečte

StanikKolarik - 7-7-2019 v 22:39

#werbung! #bachareklama
Máme na webu teď článek o tom "když máš prachy a nevíš co koupit"
btw. Fungujete někdo s těmi metrikami highPAAY a lowPAAY?
Kamarádi s výhodou" aneb akcie nejen na červenec 2019 (klikni)

Ladislav - 8-7-2019 v 06:55

:post: StanikKolarik

:punk: Tvůj článek o Aristokratech 7.7.2019
"Minulé výnosy nesjou zárukou ... ..."
Čteš ty tvoje články sám ještě jednou nebo dvakrát po publikování?
Nebo po publikování jsi hotov a už to nechceš vidět a pravopisné chyby mají hledat čtenáři? :)

Člověk z Evropy se nesmí omezovat na americké dividendové aristokraty a kupovat akcie malé americké firmy za 5-10 md.USD, kteréž jméno vidí poprvé.
Portfolio akcií na stálo nejen Evropana ale i Američana by mělo obsahovat jen firmy nad 30 md.USD a nad 20 md.EUR a současně by každá firma měla být číslo 1 nebo číslo 2 ve státě v tom sektoru.
A současně musíme přibrat také velké staré firmy ze západní Evropy, které maximálně jednou dividendu snížily za posledních 10 let a nepatří mezi evropské dividendové aristokraty.
To by bylo zlé, kdyby člověk se omezil na aristokraty z USA a nesměl koupit atraktivní dividendové akcie: Allianz, BASF, BMW, Siemens, R.D.Shell, Sanofi, Iberdrola, BHP, B.A.Tobacco atd., protože nezvyšují 25 let dividendy.

:punk: Tvůj článek o Buffettovi 2.7.2019
neni pravdivý a měl bys ho silně opravit.
:ninja: 1) Buffett nepřekonává index SaP500. V letech 1970-2019 mnohý rok překonala akcie BRK-A a BRK-B index jen díky zájmu akcionářů a fondů o tu akcii. Kurz akcie BRK-A a BRK-B neodpovídá součtu kurzů akcií v portfoliu jako u fondů.
Tedy i když dělá Buffett samé hlouposti (prodal nejlepší akcie JNJ a PG. Koupil hloupé akcie IBM, aerolinie), neplatí dividendu, zájem hloupých akcionářů a hloupých fondů o BRK-B je stále velký.
:ninja: 2) Akcie Apple a Bank of America nekoupil Buffett, ale někdo jiný z holdingu Berkshire Hahaway. Také tuhle velikou chybu v tvém článku bys měl opravit. :)

StanikKolarik - 8-7-2019 v 09:34

je tam hrozně zajímavá věta nakonci "Sledování PAAY je tedy pomůckou vhodnou spíše pro hledání titulů pro další podrobné analyzování. " tedy to není doporučení "tohle kup" ale spíš "na tohle se podívej"

Pavel - 23-7-2019 v 19:29

Pane domácí (Ladislave), je možné si k nicku přidat obrázek dle vlastního výběru a ne jen z předvoleb? Samozřejmě nějaký normální, rozumný a slušný.

Ladislav - 24-7-2019 v 09:30

Jiste.
Obrázek v profilu = Avatar musí být umísten do Profilu s adresou. Jinak to nejde.
Kde je "Avatar URL" , tam dás napriklad :post: http://nr1a.com/gif/___Man15.JPG , pokud by to byla adresa tvého obrázku.
90x90 pixel = 3,18x3,18 cm veliký jiný obrázek podle vlastní volby umísti na nejakou webstránku.
Pak zjisti adresu toho tvého obrázku a vloz ji o okénka v profilu.
A jestli to neumís, pak mi posli obrázek v e-mailu nebo ho dej zde do diskuse a já ti ho vlozim do profilu sám.

Pavel - 24-7-2019 v 10:41

Bezva, pošlu jej. Jaké má mít rozlišení?

Ladislav - 24-7-2019 v 11:45

90x90 pixel = 3,18x3,18 cm

Pavel - 24-7-2019 v 12:05

Citace: Původně zaslal: Ladislav  
90x90 pixel = 3,18x3,18 cm


Přikládám a díky

sklenka1.jpg - 2kB

Rohl - 26-7-2019 v 09:16

Člověk nemůže jen neustále pracovat a za vydělané peníze kupovat akcie. Musí z toho života také něco mít.
Vždy se mi líbilo cestování na motorce a chtěl jsem ho vyzkoušet. Rozhodl jsem se, že na jaře příštího roku si koupím Hondu CRF250L.
Není důvod kupovat předražené velké 250kg krávy jako je BMW GS, Africa Twin, Dakar, atd. s cenovkou u 400 tis. Kč, určené pro dědky přes 40 let s pneumatikou okolo pasu a ověšenými jako vánoční stromek, když někam jedou.
Mě stačí tato Honda. Nová je za cenu 125 000 Kč, ojeté se pohybují kolem 90 000 Kč. A jak psali ostatní v diskuzích, je lepší koupit menší motocykl a za ušetřené peníze objet svět. Tak jako tento holandský pár zrovna na této motorce (ovšem s několika úpravami).

http://amsterdamtoanywhere.nl/en/route/

Takže v budoucnu plánuji cestu okolo ČR, Slovensko, Rumunsko, Řecko, Alpy, Pyreneje, Turecko. A pěkně po polních cestách a okreskách. Žádný stres, jen radost z cestování.

Trhy jsou nyní stejně na maximech a není moc co nakupovat, takže člověk může šetřit bez nějakých výčitek, že mu utekla výhodná koupě. No a kdyby náhodou došlo k pořádnému propadu, motocykl počká. :cool: Budou se nakupovat podniky.

( P.S. Konečně mi zase forum funguje)


honda crf205l.jpg - 229kB

Pavel - 27-7-2019 v 07:08

Rohl: naprostý souhlas, je potřeba žít rozmanitě a najít si osobní rovnováhu mezi šetřením (investice do akcií např.) a spotřebou. Já na motorky nejsem, takže dostatečně neocením tvůj nápad, ale musí to být skvělé.

Jack N. - 27-7-2019 v 07:44

JJ, také souhlasím, a pokud ti stačí místo stroje za 400 000 úspornější motorka v rozmezí 90 000 - 125 000, znamená to racionální a logickou volbu :thumbup:

V rámci osobní rovnováhy a spokojenosti se rád podívám do jiných zemí, byť nadšení je přeci jen o trochu menší než před 10-15 lety. Takže příští týden hurá na Ukrajinu do Koločavy a okolí, celodenní turistické pochody budou znamenat fyzickou zátěž, ale duševní lázně. No a v říjnu máme s kamarády západ USA, konečně se tato země dostala do cestovního itineráře.

Trhy jsou sice na maximech, ale furt se něco zajímavého najde, byť je samozřejmě otázka, co bude dál ...


Pavel - 27-7-2019 v 09:34

Citace: Původně zaslal: Jack N.  
JJ, také souhlasím, a pokud ti stačí místo stroje za 400 000 úspornější motorka v rozmezí 90 000 - 125 000, znamená to racionální a logickou volbu :thumbup:

V rámci osobní rovnováhy a spokojenosti se rád podívám do jiných zemí, byť nadšení je přeci jen o trochu menší než před 10-15 lety. Takže příští týden hurá na Ukrajinu do Koločavy a okolí, celodenní turistické pochody budou znamenat fyzickou zátěž, ale duševní lázně. No a v říjnu máme s kamarády západ USA, konečně se tato země dostala do cestovního itineráře.

Trhy jsou sice na maximech, ale furt se něco zajímavého najde, byť je samozřejmě otázka, co bude dál ...To zní skvěle, západ USA (národní parky) miluju, musím se tam ještě podívat.

Vitusus - 27-7-2019 v 13:39

Citace: Původně zaslal: Jack N.  
JJ, také souhlasím, a pokud ti stačí místo stroje za 400 000 úspornější motorka v rozmezí 90 000 - 125 000, znamená to racionální a logickou volbu :thumbup:

V rámci osobní rovnováhy a spokojenosti se rád podívám do jiných zemí, byť nadšení je přeci jen o trochu menší než před 10-15 lety. Takže příští týden hurá na Ukrajinu do Koločavy a okolí, celodenní turistické pochody budou znamenat fyzickou zátěž, ale duševní lázně. No a v říjnu máme s kamarády západ USA, konečně se tato země dostala do cestovního itineráře.

Trhy jsou sice na maximech, ale furt se něco zajímavého najde, byť je samozřejmě otázka, co bude dál ...
Za měsíc a půl se chystám s kamarády na výpravu do Mukačeva, Užhorodu a okolí, ale asi to úplně nepojmeme jako turistickou výpravu, spíš poznávačku měst a kultury, ale i tak, pokud bys měl nějaké tipy/triky, tak sem s nimi :)

Trip po USA si asi nechám až do předčasného důchodu, jako zapálený bonsajista bych chtěl navštívit dvě americké celebrity tohoto odvětví, ale jedna je v Oregonu a druhá v Tennessee, takže to bude vyžadovat asi celkem dost času :lol:

Ladislav - 27-7-2019 v 16:46

U akcií předražených je dobré čekat na velký krach. A my se ho dočkáme a akcie klesnou na 1/3. Microsoft, Coca Cola, Visa.
U akcií levných je dobré nakupovat ihned, když to na grafu nevypadá na trend klesající. BASF, BMW, Munich Re, British American Tobacco, Royal Dutch Shell, Banco Santander, Iberdrola, AT&T, Wells Fargo, HSBC, Allianz.

Možná, že jste už dostali od důchodového ústavu dopis, kolik může být váš budoucí důchod, i když za 20 let. Nebo dokážete budoucí důchod v nějakém online počítači spočítat. Bylo by rozumné, abyste co nejrychleji dosáhli stejně vysoký roční příjem z dividend jako očekávaný důchod. A jestli budete mít důchod za 20 let, a dividendy stejné už dnes, pak za 20 let budete mít dividendy 2x-4x vyšší než důchod nebo přestanete pracovat v 45-55 letech.

Stanislav - 27-7-2019 v 17:25

Podkarpatská Rus je poměrně bezpečná, dál už je to horší. Musí tam být ovšem překrásná příroda. Já jsem nikdy v této části nebyl, protože je to na můj vkus už hodně daleko. Můj sen je se podívat někdy do Pobaltí nebo do Skandinávie, ale to je bohužel ještě dále. U moře na jihu už jsem byl 5x a vzhledem k tomu, že nesnáším vedro, tak mě to tam už vůbec neláká. Minulý týden jsem si vyzkoušel po 35 letech stanovaní. Před 2 lety jsem si koupil stan a válel se mi ve skříni. Bylo to příjemné, protože pršelo jako kráva, foukal hnusácký vítr a mně se namočil polštář o stěnu stanu. Každé štěknutí je tam slyšet, což je naprd. Návod byl na nic, protože neodpovídal segmentům stanu. Musím uznat, že se mi ale nakonec podařil postavit a že ani vítr mi ho neodnesl. Máma měla totiž oslavu narozenin na chatě a mladí tam měli přespat, tak jsem se vybavil stanem. Nakonec ti smradi odjeli a já se tahal se stanem zbytečně, tak mě to nasr@lo a musel jsem ho za každou cenu postavit a vyzkoušet. V raném mládí jsme jezdili na Vltavu na Ždáň a bylo to fajn. Vojnu jsem strávil snad 4 měsíce ve stanu na nafukovačce a nebylo to tak špatné, kromě té zelené buzerace.

Cyberguy - 27-7-2019 v 22:07

Citace: Původně zaslal: Jack N.  

V rámci osobní rovnováhy a spokojenosti se rád podívám do jiných zemí, byť nadšení je přeci jen o trochu menší než před 10-15 lety. Takže příští týden hurá na Ukrajinu do Koločavy a okolí, celodenní turistické pochody budou znamenat fyzickou zátěž, ale duševní lázně. No a v říjnu máme s kamarády západ USA, konečně se tato země dostala do cestovního itineráře.


Skvělý plán Jacku. Já to měl ve stejném pořadí jako ty. Napřed Ukrajina (Drogobich, Lvov, a okolí) a pak západ USA. Jen jsem mezi to vložil dva roky.
Dvě nejlepší cesty jaké jsem zažil. Na Ukrajině jsem bydlel u ukrajinských přátel. Starali se o nás jako o drahokam a zažil jsem úžasné věci. Byl jsem mezinárodní delegací v místní škole. V táboře kočovných cikánů jsem byl darovat chléb a čokolády. Šašlik na venkově s celou rodinou. Slepice (žena ji musela škubat) na naši počest. Strašně moc setkání (i náhodná) s milými lidmi. Byla pravda, že jsou štědřejší více, než si můžou dovolit. To byl zážitek spojený s neuvěřitelnými lidmi. Fakt super.
A západ USA překonal nakonec úplně všechno. Neuvěřitelná příroda. Californie, Arizona, Nevada, Colorado, Utah. Tam bych se odstěhoval hned. Nejlepší co jsem kdy viděl a zažil.
Co se bezpečí týká, Ukrajina byla v pohodě. Naopak večer bych si dával majzla v Los Angeles.

Ladislav - 28-7-2019 v 08:14

Ruty šuty Arizona Texas,
ruty šuty Arizona má.
Jel jsem podle hlasu a k mému úžasu
v trávě leží cowboy skolená.

Monument-Valley.jpg - 28kB Foto: Monument Valley - Arizona / Utah

http://nr1a.com/Monument-Valley :cool: http://nr1a.com/Grand-Canyon
.

ned - 29-7-2019 v 06:44

U nás na Moravě:

"Ruty šuty Ukrajina Donbas,
ruty šuty Ukrajina má.
osedlal jsem kombajn,
vyjel jsem v dál,
píseň práce jsem si zazpíval."


Stanislav - 29-7-2019 v 11:20

Tak se mi rýsuje možná práce od září, pokud mě ovšem nevytlačí nějaká známost? Budu to mít i s pohybem, což je dobře a s buchtama. Mám docela radost, protože bych byl za 20 minut v práci. Je to ve státní správě ve spisovně plném papírů, což je v dnešní době počítačů docela velký paradox.

wellbloud - 29-7-2019 v 11:54


"… dědci přes 40 let" ? To si přehnal :lol:

Citace: Původně zaslal: Rohl  
Člověk nemůže jen neustále pracovat a za vydělané peníze kupovat akcie. Musí z toho života také něco mít.
Vždy se mi líbilo cestování na motorce a chtěl jsem ho vyzkoušet. Rozhodl jsem se, že na jaře příštího roku si koupím Hondu CRF250L.
Není důvod kupovat předražené velké 250kg krávy jako je BMW GS, Africa Twin, Dakar, atd. s cenovkou u 400 tis. Kč, určené pro dědky přes 40 let s pneumatikou okolo pasu a ověšenými jako vánoční stromek, když někam jedou.
Mě stačí tato Honda. Nová je za cenu 125 000 Kč, ojeté se pohybují kolem 90 000 Kč. A jak psali ostatní v diskuzích, je lepší koupit menší motocykl a za ušetřené peníze objet svět. Tak jako tento holandský pár zrovna na této motorce (ovšem s několika úpravami).

http://amsterdamtoanywhere.nl/en/route/

Takže v budoucnu plánuji cestu okolo ČR, Slovensko, Rumunsko, Řecko, Alpy, Pyreneje, Turecko. A pěkně po polních cestách a okreskách. Žádný stres, jen radost z cestování.

Trhy jsou nyní stejně na maximech a není moc co nakupovat, takže člověk může šetřit bez nějakých výčitek, že mu utekla výhodná koupě. No a kdyby náhodou došlo k pořádnému propadu, motocykl počká. :cool: Budou se nakupovat podniky.

( P.S. Konečně mi zase forum funguje)Stanislav - 29-7-2019 v 18:43

Paní, co mě uváděla, tak jsem jí vypálil její adresu, kde bydlí, z čehož byla dost šokovaná!!! Byla to víceméně náhoda, protože jsem se koukal do archívu a její obec je přes vodu, kde se narodila moje 4x pra babička. Možná budu s jejím manželem i vzdálený příbuzný, protože to příjmení se v té vesnici také vyskytuje. Má sestavený rodokmen, tak jsme si pěkně pokecali. Česká republika je hrozná králíkárna, a čím více se nořím do matrik, tím méně toho vím a nová zjištění mě omračují. Je škoda, že se někdo nezabývá tím, aby rozklíčovali ten švabach, což by moc ulehčilo práci. Vybrat z matriky i číslo baráku pro zjednodušení, by bylo také moc fajn. Ten německý pruský důstojník Advin von Rosenau, kterého jsem našel v evangelické matrice a zemřel na choleru 1866 ve Světlé nad Sázavou, tak byl z Blücherova pluku ve Slezsku. Blücherové restituují majetky na Opavsku. Domnívám se, že i můj praprapradědeček přišel s pruskou armádou jako německý důstojník. U nás v rodině se používali některé germanismy, které jsem nikde neslyšel. Byl zaručeně evangelík, ale zřejmě sňatkem konvertoval na katolickou víru, což mi znesnadnilo bádání, protože jsou dostupné akorát evangelické matriky pro toto místo. Mí předci byli katolíci, proto se tam vůbec nevyskytují. I v té době to bylo rozděleno na dva nesmiřitelné tábory, stejně je tomu i dnes, kdy funkci náboženského poblouznění plní politické pomatení.

Rohl - 29-7-2019 v 18:44

Stáří je dost individuální. Znám lidi mezi 40-50 lety, kteří jsou dost zhuntovaní. Ale mohou si za to sami svojí mizernou životosprávou a obezitou.A potom tu jsou ti ostatní, které jen tak nic nezastaví.

Když vám bude někdo tvrdit, že v mládí nemá cenu šetřit, ale raději hned utratit peníze, protože ve stáří nebude za je co utratit, tak je to lež.

Britský herec Brian Blessed dokázal v 57 téměř zdolat Everest bez kyslíku!!!. Dostal se až do 8600m - 28,000ft.
He has attempted to climb Mount Everest three times without supplemental oxygen,[24] reaching heights of 28,200 feet (8,600 m) in 1993 and 25,200 feet (7,700 m) in 1996, but without reaching the summit.
Myslím, že také drží titul nejstaršího muže na Severním pólu. (on foot)
Blessed is the oldest man in history to reach the magnetic north pole on foot. Predictably, the expedition was not without incident.
While sleeping in his tent one night, he was rudely awakened by the face of a polar bear. Not one to start crying or flee in his thermal pyjamas, Blessed instead smashed the creature in the face with his fist.

Jezdec na enduro motorce, 76 let:
https://www.youtube.com/watch?v=Mdi4lb6t__c

55 let, objel svět na kole:
https://www.thejournal.ie/dermot-higgins-cycle-around-world-...

A tak dáááááááále . . .

Takže nás čeká spousta dobrodružství až budeme divi rentiéři. A tom to je.vultan.jpg - 31kB

Vitusus - 29-7-2019 v 21:14

Citace: Původně zaslal: Stanislav  
Blücherové restituují majetky na Opavsku.


Což vysvětluje, proč u nás v Opavě je Blücherův palác :) Co ovšem vysvětlit nelze, je, proč místní muzeum nechalo tuto architektonickou památku v centru města dojít do naprosto havarijního stavu :sniffle::(

No snad se najdou peníze a obnoví ho. Údajně tam snad má být i divadelní sál.

Stanislav - 30-7-2019 v 05:53

Vitususi, mně to spíše připadá, že vedou restituční spory o vlastnictví té budovy a správci města do toho nejsou ochotni vkládat prostředky. Následná oprava se musí restituentovi výrazně prodražit, což v tomto případě je asi hlavní důvod to znepříjemnit. Možná to restituent městu po nabytí vlastnictví pak i prodá za nějaký symbolický poplatek, což při nějaké nákladnější rekonstrukci do původní podoby by dávalo určitě i smysl.

Wiki - 30-7-2019 v 10:46

Každoročně navštěvuji několik zámků a nedávno jsem navštívil zámek v Raduni, který patřil Blücherům. V podstatě je tento spor popsán zde https://opavsky.denik.cz/zpravy_region/historie-blucher20052...

Stanislav - 30-7-2019 v 16:42

Wiki, tady je pohled z opačné strany. Celá ta kauza se točí s dokazováním českého občanství u Soudu pro lidská práva, což je víceméně diskriminace před zákonem. Teď jde jen o to, jestli si to ten novinář nevycucal z prstu? Ty soudy nejsou zadarmo a kdo prohraje, tak to bude muset zřejmě zaplatit protistraně s plnou parádou. To obsazení je tam opravdu mezinárodní a zcela pochybuji, že by ČR měla takové schopné právníky, kteří by zastupovali stát v souladu s Evropským právem, které je nadřazené českému právu. Myslím si, že s takovými institucemi si obdobně debilně pohrává i Babiš, který se ztělesnil do role práva, které si stvořil sám sobě v mozku s tím jeho nízkým dementním čelem. Špatná vymahatelnost práva v ČR je tou celou kauzou prosycena. Při té lajdáckosti je docela možné, že se ty dokumenty všechny ztratily, takže z jejich strany je to obdobné a teď je na soudu, aby posoudil fakta a vyřkl spravedlivý verdikt.
http://hrlibrary.umn.edu/undocs/1491-2006.html

Stanislav - 1-8-2019 v 16:24

Tak mě zřejmě starého osla přijali do zaměstnání. :love::kiss: Nějak jsem tomu ani nechtěl věřit, protože v tomto věku je člověk jak prašivej a hodně firem mě z tohoto důvodu odmítlo. Dnes mi volala paní z osobního, že si mám vyběhat papíry, jako kdybych se hlásil na let na Mars. To jsem ještě nezažil! Mám se hlásit u nějakého jakoby jejich smluvního doktora, a když jsem to rozklikl, tak je to pouhý středoškolák a dalo by se říci, že specializací je níže jak já. Je to až neuvěřitelné, čím se tady mohou lidi živit? Supluje vlastně osobní, které to přehodí na další článek a daňový poplatník to zaplatí. Nejhorší je to, že to budu muset obíhat já osobně a já lítání po úřadech nenávidím. Bude to lítání jak u blbých, ale teplé místo je už připraveno. Konečně jsem mohl napojit svého žíznivého koníčka - sebe. Tankuji třetí pivo a Pražskou vodečku na srovnání voltů. Ani si neumíte představit, jakou mám radost, že mám čistý flek, kde nemusím přemýšlet a ještě mi potečou peníze na další nákupy. Celá rodina mě žene do práce jako do gulagu, ale budu držet tlamu, že jsem zaměstnaný a jsem zvědav na jejich starostlivé reakce? Nejvíce to vadí švárovi a vzteky po mě hodil na oslavě plechovku od piva, protože jsem prý cikán, jelikož žiji z dávek. Mámě jsem říkal, ať nemá starost, protože peníze mám, ale ona si myslí, že si vymýšlím a že ty peníze jsou pouze fiktivní, stejně jako moje kecy o dividendových akciích. Paradoxně má střední ekonomickou nedodělanou školu, protože jsem se jí narodil ještě před maturitou. Prostě se neumím podle nich prezentovat a mohl jsem mít už dávno skvělé zaměstnání a ne si jen pořád stěžovat. Nejsem plazivý tvor a mám rád volnost a to stejné přeji i ostatním, protože jedině ve svobodě a dobré vůli se mohou dařit skvělé myšlenky a kvalitně odvedená práce. Mně na nich vadí určitá společenská zavedená klišé, která kopírují stádnost. Asi opomněli, že oni na svých flecích leželi 2 desítky let a po čtyřicítce je člověk už na dělaní nějaké kariéry mrtvý. Co člověk nezvládne do 45 let, tak jako by potom už nežil. Já jsem začal poctivě nabíjet v necelých 44 letech a jsem velice moc rád, že pan Ladislav mi otevřel v roce 2007 oči a já si ho tímto nesmírně cením, protože u mého úspěchu stál především on.

Ten psycholog a sociolog, který by mohl být údajně můj příbuzný, byl Petr Bakalář. Jeho táta byl taktéž významný psycholog a sociolog a navíc byl velice matematicky nadaný. Měl patenty na nějaké hlavolamy a byl založením misogyn, i když měl paradoxně 4 děti. Odtud zřejmě pramení moje matematické nadání, protože jsem se vůbec nemohl popasovat s tím, kde jsem k tomu přišel? Moje bába se jmenovala za svobodna Bakalářová a její táta byl starosta Kozomína ještě za Rakouska-Uherska. Vedle jsou hned Úžice, kde se narodil Viktor Ruston, který byl otec americké herečky Audrey Hepburnové, kterou velice obdivuji jako ředitelku americké sekce UNESCO. Za svého života pomohla mnoha dětem z chudých oblastí celého světa a byla to stejně skvostná žena jako lady Diana. Odepsal mi velice brzy, ale žije v oparu, že po přízni řízni a já ho nechtěl dále obtěžovat. Určitě bych se chtěl dobrat ze sociologického hlediska tvoření rezerv, které nás tu všechny spojuje a neuropatolog Koukolík tvrdí, že je to sociopatologie, což jeho nesoudným obdivem ke Karlu R. Popperovi, který byl vzorovým učitelem George Söröse, je alespoň pro mne velice zábavným počinem. :lol:


Vitusus - 1-8-2019 v 19:01

Citace: Původně zaslal: Stanislav  

Ten psycholog a sociolog, který by mohl být údajně můj příbuzný, byl Petr Bakalář.


To je ten, co napsal "Tabu v sociálních vědách"?

Stanislav - 1-8-2019 v 19:42

Přesně tak! Vitususi, já to sice celým hltem přečetl, ale nejsem s tím moc ztotožněn. Oni pocházeli ze Smečna, jak mi napsal, ale evidenci rodokmenu dělal jeho táta. Já mu to ani nepsal, ale Bakalář je polské šlechtické příjmení, takže je velká pravděpodobnost haplotypu R1a. Už mi sice odepsal 2x, ale mne zajímají informace jiného rázu. (to bylo už před dávnými léty v reakci na jeho knihu) Dnes mám bohužel na to diametrálně jiný názor, než jsem měl v minulosti, protože k tomu přispělo další poznání v oblasti haplotypů. Mě prostě zajímají fakta a od toho se dá vyvodit jediná pravda. Přál bych si určitý exkurz do tohoto fóra, ale pochybuji, že se to někdy podaří? Chtěl bych prostě prosytit důvěru v držení dividendových akcií na nějaké lety vyzkoušené bázi podložené psychologickým i matematickými fundamenty. To si myslím, že by to mělo být určité minimum, které by fungovalo dlouhodobě. Zamýšleli jste se někdo vůbec, že by někdo převzal investorské otěže a pokračoval v započatém díle bez šrámů po vás?

Stanislav - 6-8-2019 v 10:50

Výsledek mého cvičení v trvání 8 měsíců:
Vloni v prosinci jsem měl problém udělat 15 kliků!!! Dnes jich dělám v přehledu 35 a dal bych i 40, ale nezkoušel jsem to, protože tvrdí, že 3x12 kliků je dostačujících. Je to ten nejnáročnější cvik. Když mě viděli příbuzní, tak si snad mysleli, že lesní medvěd leze do nory a evidentně se mu to nedaří. Dřepů bylo 50 a dnes 170. Ještě tam mám dalších 5 cviků a postupně to zvyšuji. Převážně máchání rukama a úklony. Váha sice nejde moc dolů, protože mám méně pohybu, ale je to zaručeně znát při lezení do vany a zpět. Taky by se mi mohlo klidně stát, že bych vlezl do vany a už nevylezl, a pak bych tam umřel hlady. Měl jsem dost velký strach, že naberu 10 kg, což se mi naštěstí nestalo, ale něco málo je určitě nahoře. Doufejme, že v tom stařeckém blbnutí vydržím, protože výsledky jsou znát až po měsících. Pokud je někdo nedočkavý, tak se mu to asi bude zajídat. Doporučuji, ale chce to dlouhodobě vydržet. Nejlepší je to po tahu, protože tak jedině člověk zakusí v předstihu jak vypadá smrt a může si to náležitě vychutnat! :lol:

Vitusus - 6-8-2019 v 12:03

Citace: Původně zaslal: Stanislav  
Přesně tak! Vitususi, já to sice celým hltem přečetl, ale nejsem s tím moc ztotožněn.


Stando, aniž bych chtěl nějak znevažovat Tvého příbuzného, tak větší blábol jsem snad v životě nečetl, tolik argumentačních a metodologických faulů na jednom místě, to aby člověk pohledal. Jakmile začal dokolečkat točit naprosto nevěrohodné zdroje, zlomil jsem nad ním hůl.

abak - 6-8-2019 v 12:05

Citace: Původně zaslal: Stanislav  
Zamýšleli jste se někdo vůbec, že by někdo převzal investorské otěže a pokračoval v započatém díle bez šrámů po vás?


Tady pomůže jedině potomstvo s dostatečnou odpovědností a vzděláním, svěřenský fond (dle české legislativy), nebo lépe trust fond (UK/USA) s pevně nastavenými parametry. A rozhodně to nebude bez šrámů. To nikdy.

I kdybyste správu prováděli sami, změní se fundamentální parametry základní investiční teze, ať už půjde o politické, ekonomické nebo o technologické faktory a případné disrupce a tomu musíte přizpůsobit investiční model. Když to budou vaše děti, vždy se budou rozhodovat v první řadě s ohledem na své vlastní zájmy.

Pokud například odkážete svým dětem akciové portfolio a nebudou disponovat vlastním bydlením, nemůžete se divit tomu, že velmi pravděpodobně část portfolia prodají a koupí si místo něj dům, případně v první řadě použijí prostředky na vlastní život, kariéru a cíle, které můžou být úplně jiné, než byly ty vaše.

Třeba Buffett řešil s předstihem situaci pro případ smrti takto:

"My money, I should add, is where my mouth is: What I advise here is essentially identical to certain instructions I’ve laid out in my will. One bequest provides that cash will be delivered to a trustee for my wife’s benefit. (I have to use cash for individual bequests, because all of my Berkshire shares will be fully distributed to certain philanthropic organizations over the ten years following the closing of my estate.) My advice to the trustee could not be more simple: Put 10% of the cash in short-term government bonds and 90% in a very low-cost S&P 500 index fund. (I suggest Vanguard’s.) I believe the trust’s long-term results from this policy will be superior to those attained by most investors – whether pension funds, institutions or individuals – who employ high-fee managers."

BERKSHIRE HATHAWAY INC. 2013 Letter, page 20

Stanislav - 6-8-2019 v 13:05

Mně to Vitususi nějak zvlášť nevadí, protože každý je odpovědný sám za sebe. Pokud se podíváš na výraz žid s velkým Ž v jeho některém blogu, tak ti musí být zcela jasné, na kterou objednávku to asi psal. Bylo to napsané čtivou formou, ale já jsem si prameny neověřoval a něco se mi zdálo zavádějící. Teď jsem zrovna sledoval diskusi nějaké ekoteroristky z Brna na DVTV, která zřejmě studovala profesionální ekoteror na Masarykově univerzitě za rektora Petra Fialy, který bude naším příštím premiérem. Pohlížíš na to zřejmě stejně jako já, protože já nejsem xenofób a některé pasáže mi tudíž vadily, stejně jako rasistické bláboly z Mein Kampfu. Vůbec nechápu, kde se v lidech bere taková nesnášenlivost? S odstupem času zjišťuji, že války začaly vlastně z ničeho a to je velké nebezpečí pro další generace. Myslím si, že k tomu přispívá i náboženství a nějaký zvrácený politický kult osobnosti. Lidi jsou nepoučitelní a stále opakují stejné chyby. Pokud jsi četl Dostojevského, tak jeho díla jsou nadčasová. Je až neuvěřitelné, jak jsou postavy v jeho díle podobné typům dnešní doby, i když je už více jak 100 let po smrti.

Abaku, je to velký problém, protože převážná většina lidi si hloupě myslí, že se i dědí povaha, ale je to velká mýlka, protože každý člověk je unikát. Takže pokračování investování v rodině má vážné trhliny a mám velkou obavu, jestli se toho vůbec dožije třetí generace?

Stanislav - 8-8-2019 v 11:43

Tak jsem byl na vstupní prohlídce u doktora a měl jsem obavu, aby mě neposlal ještě na nějaké speciální vyšetření. Naštěstí ne, protože jeho ukrajinská kolegyně udělala práci doktorky i sestry za něj. Furt se přiblble usmíval, jak když je zhulenej. Jestli jste viděli Jirku Macháčka ve filmu Samotáři, tak to byl přesně on! :lol:

Teď si jdu konečně loknout piva, protože 2.9. mám nástup na šachtu. Budu fárat maximálně 108 měsíců, ale spíše to ukončím předčasně, pokud mě to tam bude sr@t. Blbců a závistivců je zpravidla více než slušných a hodných lidí.

Ladislav - 8-8-2019 v 19:55

Jo, ebola je svinstvo.

A fárat dolů v uranových dolech by dnes už žádný kritik komunistického režimu neměl.

Stanislav - 9-8-2019 v 07:22

Měli by to dovoleno akorát prodejci životního pojištění a členové KSČM, SPD, ANO a ČSSD.

Stanislav - 10-8-2019 v 15:38

Dnes jsem vyzvedl dopis od Engel&Völkers, kde mě zvou na přednášku o spoluvlastnictví. Šéfuje tomu Andreas von Schlick. Už jsem o tom přemítal dlouho, že bych mu napsal, ale nějak jsem se k tomu necítil. Jde o to, že mí předci Kolona neboli Colonna byli s tímto rodem spřízněni a jediná zachovalá schlickovská větev pocházela právě od Colonnů von Fels. Ten přídomek jsem ještě nerozluštil, takže si nejsem 100% jist, že tomu tak skutečně je! Moje babička mi však tvrdila, že její babička pocházela ze šlechty, ale moc jí neměla ráda, protože měla hokynářství a ona jí dost často vyhazovala, aby jí to tam všechno nesežrala. Libuše, nemáš co dělat? Běž si laskavě po svejch! :lol: Už jsem psal o radu před lety do Rakouska a přišla mi ochotně odpověď, ale co už jsem notoricky znal. Chyba je v tom, že ten rod vymřel začátkem 19. století téměř současně v jižním Tyrolsku (v severní Itálii) a ve Slezsku, takže se vlastně nemám čeho chytit. Pokud bude mít rodokmen, což by se u šlechty dalo předpokládat, tak mi snad aspoň pošle nějakou část, abych se mohl něčeho chytnout, pokud bude ovšem čeho? Engel&Völkers je 3. - 4. největší developer v Německu, takže zřejmě budou také spravovat nějaký výnosný nemovitostní fond? Umí česky, což je pro mne velká výhoda.

Ladislav - 12-8-2019 v 10:25

Zacpání ucha tukem je zcela normální a vzniká u akcionářů nad 50 let každý rok.
Dostat tuk z ucha ven, na to nemusí akcionář čekat v čekárně ušního doktora 3 hodiny,
ani kupovat drahou tekutinu Otowaxol (10 ml) a balonek stříkající paprsky vody. Celkem za drahých 13-16 euro.
Jednoduše zmícháme pár kapek odmašťovadla na nádobí Jar nebo Pril a pár kapek vody
a ležíce na pohovce zacpaným uchem nahoru, to do něj nakapeme.
Pak ležíme uchem nahoru a počítáme do 600, což bude téměř 10 minut čekání. A tuk v uchu se rozředí. Cítíme, že to šumí.
A pak nad vanou nebo nad umyvadlem stříkneme balonkem asi 5x do ucha vodu.
Vypadne přitom asi vždy asi 7 mm velký kus dreku z ucha postaršího akcionáře.
Ucho pak zase slyší jako nové. Jak lže blondýna v televizi, že investoři prodali své akcie, když DAX ztrácí 1%.
otowaxol.jpg - 64kB Nekupovat! Drahý jako prase.

Stanislav - 12-8-2019 v 13:02

Šlo by to samozřejmě udělat louhem a ještě by výsledný produkt bylo ušní mýdlo, ale mohlo by to nebezpečně nakapat do mozku, tak to raději nezkoušejme! :lol:
Jar na nádobí obsahuje 100% chemickou látku SLES, který se přidává i do zubních past a z toho vznikají někomu afty v puse, takže bych to raději nezkoušel, protože by mohlo dojít k zánětu v uchu. Používá se však i do šamponů a tekutých mýdel. Přemýšlel jsem o tom samozřejmě také, protože tenzid odmašťuje, ale před nedávnem jsem se o tomto účinku dočetl a výrobci zubních past se tímto raději nechlubí! S tou surovinou jsem pracoval zcela běžně v bývalé práci a v dávné minulosti jsem v tom i pral, protože nebyly žádné jiné prací prášky. Nedoporučuje se to používat v žádném případě v koncentrovanější podobě na mytí těla a slouží to pouze na mytí nádobí a podlah. Působí dráždivě na oči i kůži. V těch výrobcích na tělo bych si tipl, že ho tam je minimálně, ale v jaru ho může být až 1/3. Měl jsem po něm vždycky suché ruce, když jsem s ním dělal, protože silně odmašťuje.
Teplá voda udělá stejnou službu a je to hlavně bez chemie! Nedoporučuje se však vařící!

FIO - české akcie

bulinak - 13-8-2019 v 08:58

Nechcete přidat do fóra sekci BCPP,RMS nebo tak něco, aby jsme nemuseli "otravovat/rušit" pana domácího v sekci Podniky a akcie nebo Akcie na stálo pro dividendy? :starhit:

Ladislav - 15-8-2019 v 13:11

Mary Ann dělala dnes, v den pracovního klidu v Bavorsku, uklízečku jen 3 hodiny, v centru Mnichova, 500 metrů od bytu
a dostala za práci od nějaké paní 100 euro. A přitom má Mary Ann dostávat 14 € za hodinu práce. Když minimální dovolená mzda v Německu je asi 9 euro čistého za hodinu.
Asi spořitelní knížky nic nenesou, akcií se lidé bojí, tak investují do uklízeček. A pak si sníží daň z příjmu o výdaje za uklízečku.
Kdyby to byl pán a chtěl Mary Ann znásilnit, to by 100 euro nebylo moc. Ale když platí paní uklízečce 100 euro za 2 hodiny, to je divná věc.
A moje konto je několik stovek euro přetaženo od nedávného nákupu akcie Allianz za 2.000 €.
Zítra ráno, v pátek ve 4.48 jedu s anákem Joe rychlovlakem ICE do Frankfurtu, požádat na filip. konzulátu o nový cestovní pas pro anáka Joe.
Super úsporná jízdenka z internetu Minga-Frankfurt-Minga (2x400km) mne stojí jen 55 € a dalších 54 € musím platit konzulátu za pas. Tak snad to dostanu od Mary Ann zaplaceno.
Těch 100 euro, co vydělala dnes za 3 hodiny, by vydělala doma v Davao City nebo v Mati City za měsíc.

Joe-Bill-2019-7.jpg - 179kB Foto: anak Joe Konecny a anak Bill Konecny

Stanislav - 21-8-2019 v 11:16

Až teď jsem zaregistroval, že tu schází delší dobu Roberto Marconi? Dnes by měl mít narozeniny, protože se narodil přesně v den okupace, stejně jako Paroubek o pár let dříve ve stejný den a měsíc. Kulatiny sice proběhly už vloni, ale stejně gratuluji!:)

Ladislav - 21-8-2019 v 11:32

Roberto Marconi se registroval do fora 15.8., ale nedokončil registraci.
Dostal od fora e-mail pro potvrzení registrace mezi jeho spam a spam asi nekontroluje.

roberto marconi - 22-8-2019 v 18:53

Ze dekuji za upozorneni pane domaci.
Alles in Ordnung, alles stimmt, jetzt! Danke!

michal.holik - 23-8-2019 v 07:38

Citace: Původně zaslal: roberto marconi  
Ze dekuji za upozorneni pane domaci.
Alles in Ordnung, alles stimmt, jetzt! Danke!

Roberto vítej!!!

roberto marconi - 23-8-2019 v 20:20

Zdarec Michale...zdravim, ...ze se tady zasy zpatky slizame, proste "forum vecne zive" :lol::lol:

VSbrok - 25-8-2019 v 08:19

Tož stará parta se slejzá jak švábi na piFo :)
Taky jsem neměl poslední dobou moc času sem zavítat :(
V práci nejsou lidi, články pro IG web a doma práce na chalupě ... a den má jen 24 hodin :(

Vosa - 25-8-2019 v 12:37

Výroba burgerů pro McDonald's v Polsku.

https://www.youtube.com/watch?v=XIwkqREiBUk
6:55 Jak tam ty placky přeměřuje šuplérou :lol:Stanislav - 25-8-2019 v 13:55

To musí být zaručeně lahůdka, když půlka masa je 2x zamražená! :spin:

Vosa - 25-8-2019 v 14:23

Stando jak jsi na tom teď s portfoliem? Máš AT&T Inc (T), Bank of America Corp (BAC), British American Tobacco PLC ADR (BTI), CenturyLink Inc (CTL), Citigroup Inc (C), Macy’s Inc (M), PPL Corporation (PPL) ? A ještě jsem na něco zapomněl?
Anebo jsi už Citigroup a Bank of America rozprodal úplně?
Už se ti to slušně rozjelo s dividendama. Teď když budeš zase chodit do roboty, tak budeš celou dividendu reinvestovat plus přidávat další příspěvky z platu, nebo už plánuješ polevit a část začneš spotřebovávat?
Co ta RDSb a Exxon Mobile? Plánuješ už koupit?
Já mám teď RDSb se 70ks jako největší pozici v portfoliu.

Stanislav - 25-8-2019 v 15:45

Voso, já mám AT&T 400, C 422, M 100, BTI 800, PPL 120, CTL 400 a BAC 26. Dividendy mi poskočily přes 4500 USD brutto. Jestli se tam v práci udržím, tak budu nakupovat po kvartálních cyklech po přibližně 2000 USD. Mám políčíno na RDS.B nebo na XOM v prosinci nebo spíše až příští rok po těch zbytkových prodejích. Příští rok zřejmě prodám zbytek BAC, a pokud M skočí alespoň o 30% nad mojí nákupku, tak ho vystřelím a koupím za větší porci jednoho z těch dvou těžařů. 7.12.2023 mi bude 60 let, takže to bude můj první termín na vstup do důchodu. Potřebuji alespoň 10.000 Kč netto měsíční dividendu ke krácenému důchodu, pokud mě to bude v práci hodně sr@t. Nechám si přepočítat důchod a podle toho se pak rozhodnu.

Vosa - 25-8-2019 v 18:24

Tak to je paráda! Těch 10000,- průměr/mesíc netto určitě dosáhneš brzo.


Stanislav dividendy.jpg - 359kB

Stanislav - 26-8-2019 v 09:07

Voso, mockrát díky za tabulku, skvělá práce! :) U BTI je dividenda skoro pokaždé jiná. Zřejmě je to dáno i kurzem libry vůči dolaru. Na těch 10.000 Kč netto měsíčně bych se měl doplazit skoro přesně v těch 60 letech. S kráceným důchodem 7.000 Kč bych se zřejmě dostal na mojí mzdu, kterou nyní obdržím. Ještě mi nebyli schopni říct, kolik to bude obnášet, takže se to dozvím až příští týden při nástupu. Pokud budu mít alespoň 20.000 Kč brutto, tak budu nadmíru spokojen a spolu se stravenkami to bude dělat těch 17.000 Kč netto měsíčně. Moje poslední průměrná mzda byla 17.807 Kč a vzhledem k tomu v jakém nebezpečném prostředí jsem to vykonával, tak to bude pro mne hotová mana z nebes. Docela jsem rád, že mi ten chlapec na ÚP dal svobodu na výběr zaměstnání, protože zřejmě ani netušil, jak je obtížné sehnat práci v 55 letech. Dnes tam jdu naposled, tak doufám jen, že už tam nepáchnu, ale je možné, že tam doklepu těch pár posledních měsíců, aby mi nekrátili důchod. Fakt mi je dnes líto dnešních mladých lidí, protože jejich odchod v 67 letech bude drastický. To většina lidí ani nedá a hodně jich bude kráceno na penzi. Proto se snažím dlouhodobě šířit to, aby si mladí lidi více šetřili, bohužel se mi to v rodině nedaří. Zažil jsem to v to předchozím zaměstnání, jak lidi odcházeli předčasně do důchodu a byli částečně kráceni. To byli výrazně mladší jak vy, takže to bude velký sociální problém budoucnosti. Mnoho lidí bude mít obtíže vystačit s penězi a už dnes se to projevuje. Podle mne je velká škoda, že se investování nevyučuje už na základní škole, protože vzděláním by se mohla alespoň nějaká část mladých lidí inspirovat, a tak se stát zodpovědnější.

Ladislav - 26-8-2019 v 10:40

Od změny českého komunismu na dnešní český bolševismus vyrostl v Čechách těžký průmysl finančních poradců.
Asi nikde na světě neni tolik finančních poradců v poměru k počtu obyvatel jako v Čechách.
Každý desátý Čech je finanční poradce. Já taky, Stanislav taky, Abák taky. Na každém rohu stojí jeden finanční poradce (tak jako prostitutka) v Praze jak v Berouně, v Hostomicích i v Litni a na Karlštejně. :)
To je Fincentrum, Finmag, Finez, Pavel Kohout, Nokia Traxler i Jan Hýsek.
Takže lidé nemusí ve škole studovat investování. Kohout, Traxler i Hýsek jim nějaký jejich fond prodají.

Vosa - 26-8-2019 v 20:52

Vynikající dokument
https://www.youtube.com/watch?v=qeJXn8KFRdQ

roberto marconi - 26-8-2019 v 21:09

VS broku, jak rika Arnie Rakusak Schwarzenegger: den ma pro kazdeho 18 hodin, pracujes na stavbe, das 5 hodin v posilovne, pak do nocniho hereckeho kurzu..., ale jsou nejkteri, kteri rikaji:" mne 6 hodin spanku nestaci, ja potrebuji alespon 8". Na to je jen jedina odpoved:"Spete o neco rychleji!!!" :thumbup:

Ladislav - 27-8-2019 v 07:54

Roberto Marconi della maffia siciliana,
už 2 měsíce na foru funguje česká diakritika. Nemusíš se bát oháčkovat písmena.

Stanislav - 2-9-2019 v 16:53

Tak jsem dnes první den prodělal v zaměstnání. Je tam docela honička, ale během dne se tam dá odpočívat tak 2,5 hodiny. Připadá mi to jak v Kolbence, nejdřív se posedává, a pak se všechno honí, aby se to stačilo udělat do konce směny. Už mě začaly dnes děvčata sledovat, abych se náhodou neflákal. Je jich tam dost v přechodu a to jsou ty nejhorší a taky ty nejútočnější slepice. Internet je tabu, protože to ti blbci sledují. Plat je lehce přes 15.000 Kč netto a přes 1.100 Kč za stravenky, takže jsem o nějakých 1.500 Kč níže než v minulém gulagu. Počítám tedy, že bych celou výplatu použil na investování a příští rok bych zřejmě protočil část Citigroup za akcie s vyšším výnosem. Hajzlíky jsou tam strašné! Lidi jsou prostě prasata! Jak to tak vypadá, tak tam zřejmě strávím 3 - 4 roky, pak podpora a nakonec předčasný důchod. Mám to ještě 51 měsíců do předčasného důchodu, tak bych tam měl vydržet alespoň 40 měsíců, abych neměl výpadek příjmů. Dnes tam bylo snad 7 lidí na nový nástup a jsou tam některé pouze 3 roky, tak si myslím, že tam bude pěkná fluktuace, až bude z kurníku lítat peří! :lol:

Pavel - 6-9-2019 v 14:02

Citace: Původně zaslal: Stanislav  
Tak jsem dnes první den prodělal v zaměstnání. Je tam docela honička, ale během dne se tam dá odpočívat tak 2,5 hodiny. Připadá mi to jak v Kolbence, nejdřív se posedává, a pak se všechno honí, aby se to stačilo udělat do konce směny. Už mě začaly dnes děvčata sledovat, abych se náhodou neflákal. Je jich tam dost v přechodu a to jsou ty nejhorší a taky ty nejútočnější slepice. Internet je tabu, protože to ti blbci sledují. Plat je lehce přes 15.000 Kč netto a přes 1.100 Kč za stravenky, takže jsem o nějakých 1.500 Kč níže než v minulém gulagu. Počítám tedy, že bych celou výplatu použil na investování a příští rok bych zřejmě protočil část Citigroup za akcie s vyšším výnosem. Hajzlíky jsou tam strašné! Lidi jsou prostě prasata! Jak to tak vypadá, tak tam zřejmě strávím 3 - 4 roky, pak podpora a nakonec předčasný důchod. Mám to ještě 51 měsíců do předčasného důchodu, tak bych tam měl vydržet alespoň 40 měsíců, abych neměl výpadek příjmů. Dnes tam bylo snad 7 lidí na nový nástup a jsou tam některé pouze 3 roky, tak si myslím, že tam bude pěkná fluktuace, až bude z kurníku lítat peří! :lol:


Díky za reportáž Stando:-) Napiš o víkendu svoje dojmy za celý týden!

Stanislav - 6-9-2019 v 17:39

Válečný zpravodaj Josef Švejk hlásí novou situaci na frontě - 2. vydání. Smrdutý ukrajinský hajzlík byl pro dělníky a ten vedle byl solidní, bohužel jsem na to přišel až později. Nejsou tam sprchy! Teplá voda neteče. Dříve tam byla sauna, kadeřnictví, bazén, takže se tam zřejmě oddávali králičím radovánkám? Zřejmě se dostanu k velice cenným informacím, což mě tam bude držet, protože si aspoň udělám obrázek o místní podnikatelské sebrance. Je to tam hodně profízlovaný, takže si budu muset dát majzla na svou nevymáchanou tlamu. Asi to tam bude samý bolševik, což se dá velice dobře poznat na jejich jednání a chování. Během měsíce se přede mnou vystřídali 4 lidi, což je docela dost. S vrchní šéfovou jsem vzdáleně příbuzný, z čehož byla pěkně vyplácaná, protože jsem jí pouze řekl adresu, kde bydlí. Také se hrabe ráda v matrikách, tak si na to přijde určitě sama. Poprvé jsem jí dal příjmení svých předků.

Jestli jsi Pavle viděl polský film SEXMISE, tak to je přesně wono! Ty dvě holky, s kterými dělám, jsou opravdu super! Měl jsem velké štěstí, takže mě ani peníze netrápí, protože kolektiv by měl být na prvním místě před penězi. Bývalý policajt tam velice chválí Miroslava Kalouska, že jim přidal. Řekl jsem mu, že je to logické, aby nedocházelo k fluktuaci, protože vychovat slušného policajta nelze za 1 rok. Už jsem jim tam nahlásil, že tu práci dělám ze zábavy, protože mám prachy. To většina lidí stejně ani nechápe, protože ani mně v samotné rodině nikdo nevěří a myslí si, že si to vymýšlím, abych byl důležitý a hloupě se vytahuji. Když nevidí peníze na prkně, tak jako by prostě nebyly! Je mi to opravdu hodně líto, protože zrovna v rodině bych jim mohl pomoct, aby si mohli našetřit nějaké peníze, protože přeci jen za těch 12 let mám nějaké zkušenosti, i když se i po těch letech mohu splést v nějakém úsudku. Nikdo nejsme dokonalí na 100%, a pokud na nějakém titulu vyhořím, tak to prostě k investování patří, protože nikdo neumí předvídat budoucnost. Více vám sdělím účastníkům u piva v listopadu, kam už se velice těším, pokud mě ovšem do té doby nevyhodí? Interní informace nelze sdělovat zde, protože se tam za malé pípnutí vyhazuje na vteřinu, protože minuta je v tomto případě moc dlouhá.

Dnes jsem měl výstup s nějakou bábou v přechodu, že nemohla najít vložku, která byla průvodním listem. Jelikož nějaká kráva to zauzlíkovala, tak jsem si to moc dobře pamatoval, když jsem to tam vkládal. Samozřejmě to tam bylo. Prostě se na tom vyžívají ty slepice.

Je tam dost lítání, ale to já na svůj pupek potřebuji. Nejvíce mě tam s*re ten prach, což je na moje zasr@ný plíce od chemie úplný mor.
Dva chlápci půjdou během 2 let do důchodu, tak možná bych mohl přejít posléze na jejich místo, abych dělal s chlapy. U chlapů je větší klid a docela jsem si tam dobře pokecal. Rádi i pomůžou, což je základ.

Je tam jedna mladá hezká třicítka a měla na hubě trochu opar, tak jí asi někdo bral na sabáku, až potrhala hubou koberec! :lol:

Pavel - 6-9-2019 v 19:49

Díky Stando!

MilanV - 7-9-2019 v 07:51

Stando, jsem také tvůj čtenář. Díky za zprávy z bojiště

ned - 7-9-2019 v 09:51

Včera jsem si přivezl daňka, byl ve čtvrtích. 25kg po stovce, no neberte to. K večeři hnedle byla jatýrka a protože jsme byli tři, tak ještě na kousky té drobná svíce. Udělal jsem to na špeku z mangalice, jatýrka nejdříve a potom maso ještě s trochou česneku, rozmarýnu a trochou bílého vína. K tomu jen chleba. A před chvílí jsem strčil do trouby polovinu žeber s česnekem, kořenovou zeleninou, divokým kořením (trochu jsem ho napřed opražil na suché pánvi), plátky špeku a cibulí. Ještě jsem to podlil dvojkou červeného. Asi k tomu budou brambůrky, hnědku udělám z vypečené šťávy a mixované zeleniny s kapkou červeného a koňaku nebo třtinového rumu (možná rozinkové Legendario). Nakonec v té hnědce rozpustím kousek másla.

Kýta na smetaně s lesním ovocem, pomerančem a kynutým knedlíčkem bude někdy příště.

ned - 7-9-2019 v 09:59

Ono, když se jde na halali, tak tam člověk hnedle nechá za 5 osob min. cca 2.500,-. A z toho daňka pořídím cca 40 různých porcí včetně polévky a paštiky. Klobásky z toho nedělám. Už jsem to takhle koupil několikrát. Srpen-září se likvidují mlaďoši v oborách. Mně pro to jezdí kamarád (tedy nejzdí jen pro mě, vždy toho veze více).

Ladislav - 7-9-2019 v 10:29

Mršinu bys měl nechat supům, červům a hyjenám.

Stanislav - 7-9-2019 v 11:18

Nede, já také velice rád vařím, ale bohužel z toho kynu jak to prase. Toho daňka musíš nějak proležet, aby to maso vyzrálo? Většinou se zvěřina vyvěšuje, ale já jsem ji dostal vždycky už hotovou, takže to nevím? Do smetanové omáčky se dá přidat nějaká výraznější marmeláda. Maso by se mělo naložit aspoň na 2 dny do láku a pěkně prošpikované. Jde tam rybízová, jeřabinová a i šípková. Je to povětšinou výraznější ovoce, kde se nepřidává kyselina citronová. Nejlepší recepty dělá v televizi Babica se Sapíkem. Sapík vařil před více jak 10 lety na Klokočné u Říčan a švára s jeho kamarády tam chodili dost často na pivo a jídlo a zahrát si na hudební nástroje. Já si Jardu Sapíka pamatuji už matně, protože jsem ho viděl už na konci jeho kariéry. Na Klokočné připravují také různé medovice a já jsem se bavil se starším pánem na pivních slavnostech Kozla před lety a říkal mi, že to vyráběli s přídavkem tresti pokus-omyl. Med se navíc špatně rozkvašuje, takže ne vždy se jim to vyvedlo. Je to prostě taková alchymie. Docela mě mrzí, že jsem to neviděl in natura, protože mě tyto postupy velice zajímají.

ned - 7-9-2019 v 15:42

Je to maso z obory a z mlaďochů. Vyvěšuje se to, co se stříli na divoko, kde není znát, jak dlouho to chodí po lese. A taky se stříllí, když mrzne, aby to mohlo viset na mrazu. Oni to z té obory dodávají každý rok. Určitě to bylo 1-2 týdny v chlaďáků, protože to bylo oschlé. Když to dělám na smetaně, tak se mi osvědčilo na tenko odkrájet vrchní slupku z pomerančů a s tím to péct. A dva dny to nechám odležet na sucho s kořenovou zeleninou, kořením a těmi odkrojky z pomeranče. Lesní ovoce s kyselejší marmeládou k tomu dávám také. Měl jsem také zbytky ze šípkového vína (špatný recept, bylo tam moc cukru, tak se tomu nechtělo kvasit, ale po roce se to dalo pít, zůstala sedlina, takový džem se zrníčkami, tak jsem to protlačil přes sítko, byly z toho 4 1l flašky, to jsem potom používal k nakládání masa, do omáček apod., babám jsem to naředil 1:1 rumem a mohly se potom utlouct...) to se dalo použít jako vermut, portské apod. do omáček, do paštiky. Letos nevím, ale před 3-6 roky jsme sbírali tak 25-40kg šípků. Sušené a rozdrcené (tříštivý mlýnek) jsou vynikající na čaj. Aby tam nebyla zrníčka, tak to nechám překapat přes filtr ve strojku překapávacím.

ned - 7-9-2019 v 15:49

Jinak mám v rodině včelaře (90 včelstev, 3 roky byl dělat v Německu, délo ho z ČSD nepustili), je výpravčím a med beru od něho. Ale medovice mě nijak neuchvátila. Sprvně se vyrábí několik roků, než je hotová. A ta možná chutná jinak, než nám ji prezentují dnes. Pravidelně provádínm různý "samosběr" na mezích mezi poli, v příkopech u silnic (když je to na stromě, tak tam ten etyltetrahydrát olov, nebo jak se to jmenuje, není. Ono to olovo je příliž těžke na to, aby těmi pletivy dolezlo až do plodu. Ale vtrě u silnice je, ta je příliš nízko. Kdo ji dává králikům, tak jim zlikviduje játra.

ned - 7-9-2019 v 15:53

A pro pana Ladislava, ona mu ta svíčková s mršinou na setkání v Praze pěkně jela. Tohle je hodně podobné. Jen se tomu neříká svíčková, protože ta má zcela přesný recept. Pokud se nedodrží, tak je to jen smetanová omáčka, nebo srnčí, kančí, zajíc, králík, jelení na smetaně.

Stanislav - 7-9-2019 v 18:53

Šípky by se měly namáčet do studené vody nejlépe přes noc, a pak scedit a před pitím mírně přihřát. Varem se ztratí to nejcennější, to je tedy vitamín C neboli kyselina askorbová.

ned - 9-9-2019 v 07:32

Není tam jen vitamín C. Jsou tam i jiné látky. Tvým popisem mně dělaly čaj mé tety (svobodné). Bylo to pracné. Dnes se mně osvědčil ten elektrický překapávač. Nemá více než 80°C, a výsledný produkt je to perfektně čistý, má dokonalou chuť a je velmi silný. Nemusí se doslazovat a perfektně osvěží horký i studený. Na cca 1,2l čaje dávám plnou hrst na drobno rozdrcených sušených šípků. V kornoutku filtru je cca 5-7cm silná vrstva, když tam přiteče voda cca 80°C, tak po těch několika cm nemá více než 50-56°C. odkape do konvice, která stojí na ohřívací plotýnce. A nakonec to dělám stejně pro vyloučení ovocných čajů z pytlíku (málo směsi a ještě navíc kdo ví jaké) z jídelníčku.

Ladislav - 16-9-2019 v 09:10

Nevím, jestli málovlasý děda by měl nosit takovouhle černou paruku od 65 do 86 let.
Ale mnozí dědové s málo vlasy mají čas až do 86. roku si ten nákup paruky rozmyslet.
Mně se zatím nechce kupovat paruku, protože nacházím stále další akcie, které chci koupit a chybí mi na ně peníze.

15.9.2019 in New York
Pavlína Pořízková (54) našla mrtvého muže v jeho bytě in New York - Manhattan. Otce svých dětí, se kterým se loni rozešla, protože jí nechtěl dát všechny jeho peníze a vypadnout z bytu, nejlépe z okna vysoko nad chodníkem. :(
Ric Ocasek (✝75) byl jejím manželem po dobu 28 let a mají spolu syny Jonathana a Olivera.
Rocker Ocasek, který založil kapelu The Cars, má ještě čtyři další syny z předchozích dvou manželství.
Podle dostupných informací způsob vraždy nebo jiný důvod smrti prozradí až pitva. :(

Foto: šťastný Erich Ocásek s přetvářející se nešťastnou Češkou Pavlínou Pořízkovou

Ric-Ocasek.jpg - 46kB

Ladislav - 16-9-2019 v 13:42

Value investing se potkává všude.
Koupil jsem dnes v oděvním obchodu C&A kalhoty za 9,90 €, které měly před časem cenu 49,90 €.
Měkká látka, asi bavlna, STRETCH, velikost 29. Nekoušou vůbec.
Látka na džínách se mi zdála nepříjemně tvrdá, škrabavá až téměř kousavá, tedy jsem džíny nevzal.
A moje seprané, po letech od tužky a klíče děravé kalhoty jsem hodil v C&A do koše hned u kasy.
Já ale nosim tužku v kapse v plochém futrálu na brejle. Ale klíče ne.

CUTTY - 17-9-2019 v 08:40

Stando,

v zamestnaní nikdy nerozoberaj, že si na tom po finančnej stránke veľmi dobre alebo finančne nezávislý, lebo psychika, fantázia a závisť niektorých ľudí nepozná hraníc a pracuje na plné obrátky! Mohlo by sa Ti to totiž vrátiť ako bumerang! Napr. pri prepúšťaní alebo rozdeľovaní odmien atď.: "Veď ten je finančne zabezpečený, ten má dosť, tomu dáme menej, tomu veľa netreba!" Práve preto v zamestnaní vždy treba vzbudzovať dojem a podozrenie, že si na ňom doslova závislý a je pre Teba otázkou života a smrti, prežitia! Nikdy neodkryvaj všetky karty na stôl a už vôbec nie hneď na začiatku, ale v prvom rade hraj psychologickú hru vo vlastný prospech, vždy buď o krok vpredu a maj konkurenčnú výhodu (Eso v rukáve) o ktorom budeš vedieť iba Ty! Tu nejde o vyčúranosť, ale o prevenciu!

Stanislav - 17-9-2019 v 17:00

Cutty, prémie jsou dané 500 Kč a vzhledem k tomu, že další prémie nehrozí, tak mi to je volné. Potřebuji alespoň jeden rok odmakat, možná i trochu více, abych měl finanční polštář a rychle zmizet. Mohu ti upřímně říct, že mě lidi dost s*rou, protože jen velmi omezená část lidí je opravdu slušných. Nejhorší vlastnosti jsou lenost a závist. Vypočítavost jde už v ruku v ruce s těmito vlastnostmi. Někteří lidi mají problémy doma, tak je přetahují i do práce. Pokud nebudu dělat nějaké zásadní chyby, tak bych se tam měl udržet. Mají podstav, takže u koho vidí zájem o práci, tak by ho měli nechat snad na pokoji? Smlouvu mám stejně na jeden rok, tak se uvidí, co bude dále? Za 14 dní jsem se tam už docela zorientoval a je to převážně hra s čísly, kde vážnější problémy nemám. U mě je největší problém s mým věkem, protože o předdůchodce nemají zájem, takže moc na výběr nemám. Je to ale dočasu, kdy za další generaci to bude běžná věc. Ta společnost ještě k tomu prostě nedospěla a pár idi*tů si z toho udělali mantru, že je pro společnost vhodný pouze mladý člověk bez ohledu na demografii, jeho zkušenosti a pracovitost.

Stanislav - 18-9-2019 v 18:38

Brzo asi napíšu primátorovi Hřibovi, aby nechal ze střech pověsit liány, abych se mohl dostat do práce jako Tarzan. Chodníky vypadají přesně jak v květnu 1945 v Berlíně. Už jsem se tam málem třikrát přerazil. Drda by si určitě pošmáknul a Němá barikáda ve verzi 2. by tomu zajisté i slušela.
 Stran:  1    3  ..  9