Diskusni forum pro akcie a investice diskuse jak investovat do akcii
Diskusní fórum akcie a burza
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1  ..  11    13    15  16
Autor: Předmět: Daně
Mufimufin
Member
***




Příspěvků: 151
Registrován: 13-3-2020
Offline


[*] Zasláno 8-2-2021 v 13:07


Je potřeba ten 1042-S form o zadržené dani v USA nějak dokládat na FÚ, nebo je to pouze formalita pro příp. kontrolu? Většina výpisů od brokerů totiž ukáže (např. IB) kolik si strhli. Čekat do půlky března je tedy poměrně zbytečné. U takového Tastyworks jsem to nicméně nenašel, ale naštěstí tam za loňský rok ještě dividendy nemám.

Pravděpodobně letos zkusím poprvé využit služeb daňového poradce. Máte někdo zkušenost kolik v průměru očekávat u daňového poradce za daňové přiznání FO nepodnikatele tak, aby to zvládl z těch výkazů do DPFO nadatlovat? Stávající účetní se z těch výkazů protočily panenky.




AAPL, AGFY, AZN, BABA, CAH, CSCO, DG, FB, JNJ, JPM, LMT, MRK, MSFT, PEP, PFE, PLTR, RXT, SPG, V, VZ, WMT
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
abak
Member
***


Avatar


Příspěvků: 250
Registrován: 1-7-2019
Offline


[*] Zasláno 8-2-2021 v 14:07


Kam ten spěch? Formulář 1042-S za loňský rok by měl být k dispozici až 15. března (možná proto ještě nejde na Tastyworks vyhledat). 1042-S je možné nahradit výpisem od brokera, ve kterém je jasně patrné, že byla z dividend stržena část daně. Platí, že 1042-S má vyšší právní váhu, než výpis od brokera, potvrzení od zahraničního správce daně je nezpochybnitelné, s prostým výpisem od brokera může být problém. Také je možné, že soudruzi ve vládě termín k podání DPFO opět o několik měsíců odloží, vzhledem k blížícím se volbám v lepším případě zcela odpustí daně z příjmu FO z loňského roku.

Nevidím žádný důvod proč by FO, jejíž jedinou činností je správa vlastního majetku (nehospodaří na kap. trhu s cizími prostředky), měla využívat daňového poradce. Pokud pouze na kapitálovém trhu (ať už z tradingu nebo z dlouhodobých investic), tak vám figurují v přiznání akorát příjmy z prodeje CP, výdaje s tím spojené (nákupní cena + komise) a dividendové/úrokové příjmy spolu s potvrzením o jejich srážce. Žádné zázraky v podobě odpisů a jiných daňově uznatelných výdajů přímo souvisejcích s činností na kapitálovém trhu nevymyslíme. U zaměstnanců/podnikatelů se k jejich daňovým přiznáním jen připočte daňová povinnost z výše uvedené činnosti. To zvládnete sám.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Mufimufin
Member
***




Příspěvků: 151
Registrován: 13-3-2020
Offline


[*] Zasláno 8-2-2021 v 14:45


Přesně tu logiku s nahrazením výpisem od brokera jsem aplikoval, takže díky za potvrzení. U Tastyworks nicméně přehledný výpis moc není, takže od příštího roku budu nucen čekat do půlky března (nutnost to chroustat z CSV souboru, ten si přes oddělovník převést do sloupců, apod.).

Spěchám, aby si na mne vůbec někdo našel čas. Poslat podklady k vypracování DP účetní v půlce 3/2021 tak mne prorazí dveřma. U daňového poradce je to samozřejmě v případě odkladu (který si taky nechají zaplatit) až ne tak velký problém.

Já už si nějaký předběžný výpočet udělal sám. Navíc IB komise zahrnuje v součtu jako "realized", tzn. zbývá pokud se nepletu jen other fees a sales tax.

Do DPFO pak ještě dosadit celkové nákupy a prodeje (tzn. od toho odečíst co zůstalo na účtu a co se převedlo transferem jinam), apod. .

Pak je nutné si vybrat (a všude dodržet) metodiku konverze USD, resp. jeden ze způsobů, které zákon umožňuje.

DP bych pravděpodobně dohromady taky dal, ale zasekal bych se s tím min. na půl dne a to mi za to úplně nestojí.





AAPL, AGFY, AZN, BABA, CAH, CSCO, DG, FB, JNJ, JPM, LMT, MRK, MSFT, PEP, PFE, PLTR, RXT, SPG, V, VZ, WMT
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Mufimufin
Member
***




Příspěvků: 151
Registrován: 13-3-2020
Offline


[*] Zasláno 11-2-2021 v 15:40


Teď jsem si uvědomil, že export IB neobsahuje součet příjmů a výdajů (potřebuji zvlášť pro akcie a opce). Je tam jen realized zisk/ztráta.

Jde se nějakým vhodným nastavením v rozhraní IB dostat do stavu kdy to vyexportuje souhrn příjmů a výdajů zvlášť pro akcie a pro opce tak, aby když to od sebe odečtu vyšel ten realized?

Nemyslím si, že do DP postačí vložit zisk, ale budou tam chtít určitě příjmy a výdaje.




AAPL, AGFY, AZN, BABA, CAH, CSCO, DG, FB, JNJ, JPM, LMT, MRK, MSFT, PEP, PFE, PLTR, RXT, SPG, V, VZ, WMT
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
minarjo
Member
***




Příspěvků: 124
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 20-2-2021 v 14:14


Pro prodeje CP je vhodné vést si vlastní evidenci (nejlépe průběžně, nebo dodatečně z výpisu všech transakcí brokerů). Souhrnný výpis brokera ti nepomůže, protože mixuje vše dohromady, což zde není žádoucí (tříletý test si musíš vyřadit sám atd). Více jsem o tom dnes psal ve vlákně Broker.
Doporučuji třeba takovou evidenci, kterou mám ve svém seriálu Investor a daně - série má 6 dílů, to co hledáš je díl 3 (teorie k danění prodejů) a díl 5 (reálný příklad i s přílohou mé evidence), přímé odkazy:
https://www.investicnigramotnost.cz/investor-a-dane-3-prodej...
https://www.investicnigramotnost.cz/investor-a-dane-5-komple...
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Mufimufin
Member
***




Příspěvků: 151
Registrován: 13-3-2020
Offline


[*] Zasláno 20-2-2021 v 14:33


Díky. Já si myslím, že vím jaký výstup je potřeba i jak se to má spočítat (teorii znám). Ptal jsem se spíše po tom jak si v 21 století usnadnit otrockou práci.

Nyní tvořím evidenci pro DP ex post z toho co exportuji od brokera (tzn. i od IB bohužel přes flex query CSV soubor). Do toho si užívám s očištěním ACAT transferů a open positions, které ve výkazu od IB stále straší. Třešnička na dortu je stock split a kdybych měl jít do extrému tak i FIFO (u průměrných cen a nákupů i třeba v kombinaci s tím stock splitem). Dobrovolně jsem tedy rezignoval a zkouším to přes daňového poradce. Účetníctví v rámci podnikatelských aktivit si taky sám nevedu a přenechám to zkušenějším, s tím že tohle mi ho velmi připomíná. Navíc spousta účetních tyhle příjmy odmítá počítat, protože se v tom jednoduše nevyznají (nechápou že nejde "jednoduše" sečíst příjem a výdaj).

Letos budu mít zřejmě 90% u Tastyworks, kteří umí jen CSV, takže tam to bude vyloženě postavené nad tou jejich tabulkou. Trochu pracnější bude u držených CP kontrolovat časový test tam, kde jsem v daném roce zároveň nenakoupil. Bude nutné se dívat do výkazů v předchozích letech.

Ideální by na to bylo nějaké hotové řešení v Excelu, které by tyhle věci zvládlo spolehlivě naimportovat a spočítat.




AAPL, AGFY, AZN, BABA, CAH, CSCO, DG, FB, JNJ, JPM, LMT, MRK, MSFT, PEP, PFE, PLTR, RXT, SPG, V, VZ, WMT
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 4-3-2021 v 22:52


Jak správně zdaní fyzická osoba příjmy z cenných papírů za rok 2020:
Zdá se mi, ale můžu se mýlit, protože nebydlím v Čechách,
že člověk bydlící v Čechách zdaní 15% výdělek z prodeje akcií, když vydělal víc než 100.000 korun během roku a akcie nedržel 3 roky. Když byl výdělek menší a akcie nedrženy 3 roky, daň se neplatí. Když byl výdělek větší, platí z celého výdělku. Když byly akcie držené déle než 3 roky, asi se výdělek nedaní, ani když je výdělek milion korun.

Dividenda domácí i zahraniční dojde na konto vždy zdaněná 15% nebo víc a musí být zdaněná jen 15% a to každá dividenda během roku. Není právo na několik nezdaněných dividend každý rok. Takže britské dividendy chodící nezdaněné se musí danit v Čechách a česká banka sama tu daň z britských dividend odvede. A když prišly dividendy ze zahraničí zdaněné 25%, mohl by akcionář žádat v cizině část daně zpátky a zaplatit za žádost poplatek možná vyšší než peníze přišlé z ciziny za pár let zpátky. Když byly dividendy zdaněné v cizině 15% nebo víc, už nebude stržena asi žádná daň z dividend v Čechách.
:) A pokud mi neopravíte chyby, budu myslet, že jsem napsal danění správně. :)

Takže buďte rádi, že dostaváte dividendy Allianz a BASF a nechte si daň 25% líbit. Vždyť daň klesla asi letos z loňských 26,38% na pouhých 25%. Vyhýbat bychom se měli jen akciím majícím dividendy zdaněné 35% a to jsou akcie ze Švýcarska.

:post: https://www.patria.cz/pravo/4607785/jak-spravne-zdani-fyzick...
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel2000
Junior Member
**




Příspěvků: 6
Registrován: 16-7-2020
Offline


[*] Zasláno 5-3-2021 v 11:03


Ladislave, 100.000 korun je pouze podmínka (danit vs. nedanit výdělek z prodeje akcií). Pokud se danit musí (prodej >100.000 nebo držení <3 roky), tak se daní výdělek z prodeje VŠECH akcií prodaných v tom roce, nikoli pouze těch, co přesahují 100.000 korun. Ostatně tak je to popsané i v tom článku, na který se odkazujete.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
minarjo
Member
***




Příspěvků: 124
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 6-3-2021 v 13:22


Ještě opravím Ladislava, že žádná banka (broker) zde za tebe v ČR neodvede daň z britských dividend, ty prostě dorazí nezdaněné a uvedením do daňového přiznání si je zdaní za celý rok každý investor sám (v nyní vyplňovaných přiznáních za celý rok 2020). Ostatně všechny zahraniční dividendy je třeba do daňového přiznání uvést, jen je pak možné, pokud investor nechce danit totéž zbytečně 2x, metodou zápočtu zahraniční daně zase tu zahraniční daň vůči české započíst (odečíst do povolených limitů české sazby) a tím zamezit dvojímu zdanění. Tedy v přiznání se uvede vše ohledně dividend ze zahraničí, následně stát po státu lze příslušný podíl zahraniční daně započíst. Tedy nemůžeme být rádi za německou sazbu nad 25%, my si můžeme započíst jen do české sazby 15%, takže reálně stále bude z Německa těch 26,3% (snížení na 25% v roce 2020 zatím nebylo uplatněno, možná tedy letos?). Zlatá Británie, kde výsledek tedy bude českých 15%.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Jurkylius
Junior Member
**




Příspěvků: 24
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 8-3-2021 v 08:05


Zdravím, podával si už niekto daňové priznanie za rok 2021? Používam Lynx ale nemôžem sa dostať k ročnému prehľadu. Podarilo sa to niekomu po tej migrácii účtov? Nemám možnosť žiadnu z roku 2020 a súrne to už potrebujem.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
TomasV
Member
***




Příspěvků: 317
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 8-3-2021 v 08:47


Citace: Původně zaslal: Jurkylius  
Zdravím, podával si už niekto daňové priznanie za rok 2021? Používam Lynx ale nemôžem sa dostať k ročnému prehľadu. Podarilo sa to niekomu po tej migrácii účtov? Nemám možnosť žiadnu z roku 2020 a súrne to už potrebujem.


https://www.lynxbroker.cz/podpora/jak-ziskam-podklady-pro-da...




Investiční strategie:B&H
Portfolio:
ABBV,BAS,BIL,BMT,BMW,CSCO,D,IBE,MMM,MO,MUV2,PEP,PM,PPL,RDSB,T,WFC,XOM,IBM,UL,DIS,SBUX,MSFT,HD,BMY,KHC,PFE,WBD,INTC.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Jurkylius
Junior Member
**




Příspěvků: 24
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 8-3-2021 v 09:31


Citace: Původně zaslal: TomasV  
Citace: Původně zaslal: Jurkylius  
Zdravím, podával si už niekto daňové priznanie za rok 2021? Používam Lynx ale nemôžem sa dostať k ročnému prehľadu. Podarilo sa to niekomu po tej migrácii účtov? Nemám možnosť žiadnu z roku 2020 a súrne to už potrebujem.


https://www.lynxbroker.cz/podpora/jak-ziskam-podklady-pro-da...


Díky. Nevedel som, že sa to dá takto prepnúť.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
prevor
Junior Member
**




Příspěvků: 7
Registrován: 13-2-2021
Offline


[*] Zasláno 9-3-2021 v 13:46


Zdravím kolegové, chtěl jsem se zeptat, zda nevíte, jestli lze prodejem pokleslých akcií na konci roku a jejich okamžitým opětovným nakoupením vytvořit daňovou ztrátu pro pokrytí jiných zdaňovaných kapitálových příjmů. Pokud vím, v USA je na toto 30-denní test, při kterém se nesmí totéž nakoupit zpět. Máme něco podobného i v ČR?
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 716
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 9-3-2021 v 14:41


Citace: Původně zaslal: prevor  
Zdravím kolegové, chtěl jsem se zeptat, zda nevíte, jestli lze prodejem pokleslých akcií na konci roku a jejich okamžitým opětovným nakoupením vytvořit daňovou ztrátu pro pokrytí jiných zdaňovaných kapitálových příjmů. Pokud vím, v USA je na toto 30-denní test, při kterém se nesmí totéž nakoupit zpět. Máme něco podobného i v ČR?


U nás není žádný takový 30ti denní test, můžeš nakupovat i prodávat dle libosti. Za kalendářní rok pak sečteš ztráty a zisky z akcií (které jsi prodal dříve než za 3 roky od nabytí) a výsledek, je-li to zisk, zdaníš.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
bigusdykus
Member
***


Avatar


Příspěvků: 279
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 9-3-2021 v 16:06



Citace:

Pokud vím, v USA je na toto 30-denní test, při kterém se nesmí totéž nakoupit zpět. Máme něco podobného i v ČR?


To je složitější.
Oficiální zákaz jako v USA sice není, ale záleží na případném posouzení FÚ.
Tzn. že to úředník může vyhodnotit jako pokus o účelové krácení daně.
Ptal jsem se na to nedávno poradce.




Prolhaný agent placený od hedgefondu.
ČEZ, AAPL, ABBV, AT&T, CEPU, 3M, GSK, BASF, Allianz, Intel, Lufthansa, Kraft Keinz, RDS-B, BMW, Banco Santander, WBA, JNJ, MCD, BHP/BIL, Cisco, Moneta, Enbridge
Špekulace: ABNB, CRSR
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 716
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 9-3-2021 v 17:30


Citace: Původně zaslal: bigusdykus  

Citace:

Pokud vím, v USA je na toto 30-denní test, při kterém se nesmí totéž nakoupit zpět. Máme něco podobného i v ČR?


To je složitější.
Oficiální zákaz jako v USA sice není, ale záleží na případném posouzení FÚ.
Tzn. že to úředník může vyhodnotit jako pokus o účelové krácení daně.
Ptal jsem se na to nedávno poradce.


Teoreticky ano, prakticky spíš ne. Ty totiž nedokládáš FÚ všechny nákupy (za kalendářní rok), ale jen prodeje a k nim příslušné nákupy. Navíc vždy můžeš tvrdit, že se vyskytly nové informace svědčící pro nákup.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Stanislav
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 736
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 9-3-2021 v 19:42


Letos se posouvá poslední rozhodný den pro zaplacení daní na 3.5.2021. Takže po obdržené vratce kolem 14.3. budete mít ještě fůru času to promítnout do DPFO.



AT&T, Citigroup, British American Tobacco ADR, CenturyLink, PPL, Macy's, RDS.B ADR, WFC
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
fraja
Junior Member
**




Příspěvků: 9
Registrován: 2-6-2020
Offline


[*] Zasláno 15-3-2021 v 17:13


Zdravím. Vie niekto poradiť,či sa musia na Slovensku zdaniť dividendy,ktorých bola celková hodnota 1200eur.Z toho bolo už 900eur zdanených v USA. Musím zdaniť tých zvýšných 300eur ? Není tam oslobodenie do 500eur?
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Antoan
Junior Member
**




Příspěvků: 81
Registrován: 25-2-2020
Offline


[*] Zasláno 15-3-2021 v 18:55


Citace: Původně zaslal: fraja  
Zdravím. Vie niekto poradiť,či sa musia na Slovensku zdaniť dividendy,ktorých bola celková hodnota 1200eur.Z toho bolo už 900eur zdanených v USA. Musím zdaniť tých zvýšných 300eur ? Není tam oslobodenie do 500eur?


Ak tých 300 € divi nebolo vôbec zdanených čo je prípad napríklad divi z GB tak je potrebné ich dodaniť u nás 7% daňou. Menšiu daň ako 7 % treba vždy dodaniť a platí len u štátov s ktorými máme uzavretú dohodu o zamedzení dvojitého zdanenia. Inak sa divi daní 35%. Oslobodenie od dane 500 € sa divi netýka. Je možné ho ale uplatniť pri prevodoch akcií pred časovým testom 1 rok a započítať aj náklady. Po 1 roku sa prevody akcií nezdaňujú. Bez záruky - to som vyčítal s našich daňových zákonov. :)
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Mufimufin
Member
***




Příspěvků: 151
Registrován: 13-3-2020
Offline


[*] Zasláno 16-3-2021 v 13:41


Stalo se vám, že IB u Long Term Capital Gain u REIT nepromítl do 1042S? Jinými slovy je rozdíl mezi witholding tax v reportu a 1042S, protože v druhém zmíněném chybí long term capital gain i když si ji IB strhl jako witholding. Nepočítají z této částky z mně neznámého důvodu už tu 15% daň.

Všímám si teď u jiného brokera (TW), že posílají poštou 31.3 (dost pozdě a zřejmě ne můj případ cizince) ještě nějaké další potvrzení.
"Notice to Shareholders of Undistributed Long-Term Capital Gains. Mailed. Undistributed capital gains from mutual funds and Real Estate Investment Trusts (REITs) " Zřejmě to s tím bude souviset. Form 2439.

Když jsem začal googlit všiml jsem si, že v některých případech ty daně u long term capital gain platí snad i firma.

Nějaké odkazy:
https://www.freetaxusa.com/help/display_faq.jsp?faq_id=8304
https://www.law.cornell.edu/uscode/text/26/857

Vše mi ale přijde, že se vztahuje vyloženě na danění v USA.

Zajímalo by mně jestli mám normálně vzít 1042S a poslat ho jako přílohu DP, nebo to pak nebude sedět a tuzemský FÚ si s tím neporadí. Logicky by měli dojít k závěru, že nebyla mezi witholding stržena veškerá daň a chtít po mně dodanit něco, co mi zadržel broker (ten rozdíl z long term capital gain která v 1042S není započtena jako stržená).

Na 1042S u Tastyworks prozatím stále čekám a nevidím ho v administraci.

Edit: Ozvali se mi z Tastyworks, ze by long term capital gains meli pak vracet (tu strzenou). Tzn. kdokoliv mate REIT a spolehate se na to co je ve vypise pred 15.3 kdy prijde 1042S tak zda se danite spatne. Zajimalo by mne jestli to skutecne posilaji nazpet (take u IB), protoze jinak by slo o dvoji zdaneni 30%.




AAPL, AGFY, AZN, BABA, CAH, CSCO, DG, FB, JNJ, JPM, LMT, MRK, MSFT, PEP, PFE, PLTR, RXT, SPG, V, VZ, WMT
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
minarjo
Member
***




Příspěvků: 124
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 19-3-2021 v 20:52


Long term cap gain, Return of capital atd jsou v USA nezdaněné složky, vzniklé reklasifikací daní třeba u REITs zkraje roku (známé daňové vratky), takže nulová daň je správně. U Lynx, tedy i IB (stejný systém) v sekci Reports-Tax v dokumentu nazvaném Dividend report bys tyto složky našel zvlášť v sekci Dividend Revenue Summary, zatímco zdaněné složky jsou v tabulce Dividend Summary by country (dle zemí).
Form 1042-S běžně nepoužívám, protože se týká jen US akcií a já mám i evropské, takže pro FÚ vycházím právě z toho Dividend report dokumentu. Nicméně jednou jsem 1042-S zkoumal a vím, že tam jsou zvlášť Ordinary dividendy, zvlášť pak ty nedaněné složky, tedy report pak má mnoho listů (vždy tři stejné kopie pro jeden typ příjmů, pak další tři pro další typy atd...). Navíc když by nějaká daňová vratka ještě dorazila, tak IB může klidně tento formulář i několikrát aktualizovat (oba, jak Dividend report, tak 1042-S), proto je tyto dokumenty vhodné stahovat až v druhé půlce března, jak sám píšeš.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Mufimufin
Member
***




Příspěvků: 151
Registrován: 13-3-2020
Offline


[*] Zasláno 19-3-2021 v 20:56


Ve skutečnosti je to dle toho co jsem zjistil v meziobdobí tak, že by broker měl tu witholding tax za REITs, kterou pak neuvedl v 1042S vrátit. Otázka je kdy se to děje. Máte s tím někdo zkušenost? Mám potvrzeno od Tastyworks, že ji vrací, ale neřekli kdy to Apex Clearing dělá. Předpokládám, že u IB to bude obdobně.

Je to docela krkolomné, že v activity a dalších reportech i fakticky stržené dani je vše. Tzn. strhávají si 15% i za long term capital gains. Pak až v tom rozpisu dividend, který dodají spolu s 1042S (z toho jsem mmj. při psaní předchozího příspěvku vycházel) po 15.3 zjistím, že papírově přiznali "witholding tax" jen pro část.




AAPL, AGFY, AZN, BABA, CAH, CSCO, DG, FB, JNJ, JPM, LMT, MRK, MSFT, PEP, PFE, PLTR, RXT, SPG, V, VZ, WMT
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
minarjo
Member
***




Příspěvků: 124
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 19-3-2021 v 21:02


Ale vždyť u IB ty daňové vratky (za nezdaněné části, tedy třeba právě LT cap gain) vyplácené typicky v lednu až březnu v reportech v sekci Witholding Tax vidíš! Vždy když vratka dorazí, lze to pak vidět s datem buď původní výplaty dividendy, nebo datem výplaty vratky, a to tak, že je pro každou výplatu, které se vratka týká, přičtena původní sražená daň a odečtena nová, nižší daň, zohledňující právě tyto nezdaněné složky. Tedy už to dávno je do zůstatku vráceno, třeba mně za REITs a BDCs letos u Lynx přišlo nejvíc vratek mezi půlkou ledna až koncem února. Nezapomeň ale, že kvůli přechodu Lynx od IB UK do IB Ireland si je třeba v platformě ty Activity výpisy udělat za OBA ty Uxxxx účty, starý i nový (něco mohlo přijít na jeden, něco na druhý, případná hotovost je pak na nový účet ze starého automaticky průběžně zasílána transakcí nazvanou Cash adjustment).
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Mufimufin
Member
***




Příspěvků: 151
Registrován: 13-3-2020
Offline


[*] Zasláno 19-3-2021 v 21:58


Znovu jsem si activity report a další reporty po novém roce už v rozhraní IB negeneroval. Problém je v tom, že mám u IB zrušen účet (původní i zmigrovaný cca od 2/2021), tudíž jsem "ve vakuu" a nevidím co tam reálně přišlo a co ne, resp. musím se spoléhat na to co vidím ve výkazech kam mám přístup, nebo na to co vidím v zůstatku když dám wire transfer.

Ve Witholding Tax jinak nevidím žádné plusové položky jak popisuješ - právě se znovu dívám do aktuálního reportu v rozhraní IB. Je tam vždy příchozí dividenda a odchozí 15% daň (witholding tax) ve formě minusové položky. Navíc to komplikuje i ta migrace do Irska, ale díval jsem se i do nového zmigrovaného účtu a tam taky nic není.

Na podporu se nedopíšu, protože mi v rozhraní sebrali možnost iniciovat chat (vidím jen fórum). Když napíšu na obecný, tak mi zase napíšou ať se ověřím přes svůj účet (?!), nebo jim zavolám. Telefonát by vyšel asi na to co mi strhli, takže tuhle možnost jsem vyloučil. Na kontakt od Tradestation Global stále čekám (v mezičase jsem k nim migroval) a tam si to taky hezky mezi sebou hází. V momentě kdy od toho TSG dalo ruce pryč poskytují podporu jen na jejich software a odkazují mne zpět na IB.

Ad. obecná rovina DP.
To co snad vrátí pak člověk musí zdanit, tzn. jak píšeš vycházet až z toho co přijde 15.3, což je pro nás docela šibeniční termín (pro ty co nemají odklad). Asi to jde ale řešit tak, že se vyřeší zisky z akcií a derivátů a pak se holt čeká "jak dopadnou" dividendy.

Jinak co mám informaci od daňového poradce, tak výpis správci daně nestačí a chtějí potvrzení od toho zahraničního. Tzn. já z toho důvodu přikládal 1042S a nikoliv výpis dividend.




AAPL, AGFY, AZN, BABA, CAH, CSCO, DG, FB, JNJ, JPM, LMT, MRK, MSFT, PEP, PFE, PLTR, RXT, SPG, V, VZ, WMT
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
TomasV
Member
***




Příspěvků: 317
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 20-3-2021 v 10:02


Taky jsem se ze zvědavosti podíval do reportu 1042S a mám tam rozdíl cca 300 USD oproti dividend reportu ,tato částka odpovídá dividendám od PM ,asi tu bude tím ,že PM není úplně americká firma?

Každopádně danové přiznáním jsem už podal a jako přílohu použil právě dividend report a vše proběhlo v pořádku.

Tady musím znovu pochválit aplikaci na danovém portálu,vše jsem mněl hotovo do hodiny.




Investiční strategie:B&H
Portfolio:
ABBV,BAS,BIL,BMT,BMW,CSCO,D,IBE,MMM,MO,MUV2,PEP,PM,PPL,RDSB,T,WFC,XOM,IBM,UL,DIS,SBUX,MSFT,HD,BMY,KHC,PFE,WBD,INTC.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
 Stran:  1  ..  11    13    15  16

  Nahoru

Powered by XMB
XMB Forum Software © 2001-2017 The XMB Group
[dotazů: 17] [PHP: 53.0% - SQL: 47.0%]

Při nové registraci přijde e-mail s heslem mezi spam, junk mail. S tímto heslem registraci dokonči, pak heslo změň!

. Když nepřišlo heslo do e-mailu, ani jako spam, hned mi napiš a já registraci zařídím = nr1a@seznam.cz .

. Piš prosím v diskusi celé jméno firmy a ne jen americký symbol akcie, jako nějaký divoký daytrader! .
FACEBOOK česká skupina pro akcie a dividendy     Facebook.com/groups/2660933057270038

US .   Vánoční písničku "Svatá noc" zpívá Anna Prohaska O-holy-night mp3   . D + E

13 hezkých písní z Tahiti v MP3             O Holy Night - Hillsdale College - O holy night             LAUREL a HARDY

DAX 10 dní graf <=> 5 let graf DAX
_________________________________________________________________________________________________

Dow Jones 10 dní <=> 5 let Dow Jones

. Avatar do profilu foto     nr1a.com/AKCIE = akcie Evropa USA Cechy     Radio Tahiti     Gifs         Vánoce     nr1a.com .       Kontakt: nr1a@seznam.cz


Diskusní fórum pro akcie investice fondy diskuse jak investovat ako investovat rozumná inteligentní diskusia pre akcie nr1a Ladislav Konecny nr1a.com odborná diskuze o akciích experti burza gurus diskuzní forum

  Investiční kniha česky ISBN 9788086062334     existuje i anglicky, německy, španělsky
15.1.2023     Akcie a burza – jediná kniha, kterou potřebuješ  
Autor: český value investor Ladislav Konečný narozen 30.3.1954     info v PDF obsah knihy   a   obálka knihy     Test the best from east to west.!
Kniha pro akcie a investice: 280 stran, A4 = 210 x 297 mm, 0.76 kg, asi 24 obrázků, tisíc užitečných informací o investování na burze

Cena knihy > nr1a.com/kniha.html < Knihu objednat prosím e-mailem na > nr1a@seznam.cz

Akcie s potenciálem růstu tento rok

Grafy akcií Portfolio akcií na stálo pro důchod z dividend: AT&T, Bank of America, Cisco Systems, Johnson & Johnson, Kraft Heinz,
Pfizer, Procter & Gamble, RTX, Walgreens Boots Alliance, Wells Fargo, British American Tobacco, HSBC Holdings, Shell, Tesco, Allianz,
BASF, BMW, Deutsche Telekom, Munich Re, Siemens, AB InBev, Iberdrola, BNP Paribas, Sanofi, Bank of Nova Scotia, Enbridge, Mitsubishi Corp.,
Takeda Pharmaceutical, BHP Group, Fortescue
. český value investor Ladislav Konečný *30.3.1954 value investing + dividendy . . .

Všechny akcie indexu, grafy, fundamenty:   DAX   Dow Jones   Eurostoxx50   FTSE 100   Český index PX

° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° °
Youtube kanál       15 let P/S       Grafy známých kryptoměn = neměl jsem nikdy krypto       Finanční karikatury

Předražené akcie = nemám žádnou z nich       Online počítač vnitřní hodnoty akcie = sranda pro děti, nebere ohled na P/B a P/S

!Kupuj jen akcie s těmito parametry!: