Diskusni forum pro akcie a investice diskuse jak investovat do akcii
Diskusní fórum akcie a burza
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1  ..  10    12    14  ..  32
Autor: Předmět: Broker konto depo burza
ado130
Junior Member
**




Příspěvků: 68
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 11-4-2020 v 18:22


Trochu som zisťoval info u DeGiro ohľadom zaistenia a bezpečnosti. Ako rozumiete nasledujúcim tvrdeniam?
Citace:
Due to our segregated custody system, we do not have either your cash or assets on our balance sheet.

In the case of financial trouble for DEGIRO, ultimately, your assets will be returned to you. The 20,000 Investor Compensation Scheme is applied by our regulator the AFM.

The 20,000 EUR refers to both cash and assets, however this a an extra layer of protection provided by our regulator. The assets are safeguarded in the custodian entity and your univested deposits are invested in a Money Market Fund, which can be withdrawn by the client at any time.

Citace:
These claims concern money and/or financial instruments that an investor has entrusted with a financial institution as part of investment services, and that cannot be returned to the investor in case of insolvency of the financial institution. Claims ensuing from investment losses suffered on financial instruments themselves are not eligible for compensation.




Portu & Degiro:
ETF: IWDA
Technology: INTC | CSCO | T | IRM
Consumer Goods: MO
Financial: WFC | NRZ
BDC: MAIN
Utilities: PPL
Industrials: RTX
Healthcare: ABBV | PFE | TRIL | JNJ
Basic Materials: RDS.B | XOM
Conglomerates: SPCE
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Max66
Junior Member
**




Příspěvků: 2
Registrován: 21-3-2020
Offline


[*] Zasláno 13-4-2020 v 14:58


Citace: Původně zaslal: ado130  
Trochu som zisťoval info u DeGiro ohľadom zaistenia a bezpečnosti. Ako rozumiete nasledujúcim tvrdeniam?
Citace:
Due to our segregated custody system, we do not have either your cash or assets on our balance sheet.

In the case of financial trouble for DEGIRO, ultimately, your assets will be returned to you. The 20,000 Investor Compensation Scheme is applied by our regulator the AFM.

The 20,000 EUR refers to both cash and assets, however this a an extra layer of protection provided by our regulator. The assets are safeguarded in the custodian entity and your univested deposits are invested in a Money Market Fund, which can be withdrawn by the client at any time.

Citace:
These claims concern money and/or financial instruments that an investor has entrusted with a financial institution as part of investment services, and that cannot be returned to the investor in case of insolvency of the financial institution. Claims ensuing from investment losses suffered on financial instruments themselves are not eligible for compensation.



Z mého pohledu se jedná o klasický limit platný v rámci EU a s tím spojenou kompenzaci na úrovni max 20.000 EUR absolutní částka (ovšem pouze do 90% výše portfolia, 10% je riziko, které nese každý investor). Vztahuje se jak na portfolio jako takové, tak na peníze, které jsou na účtě, ale nejsou proinvestovány.

viz níže
https://eur-lex.europa.eu/legal-content/EN/TXT/?uri=CELEX:31...
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Mufimufin
Member
***




Příspěvků: 151
Registrován: 13-3-2020
Offline


[*] Zasláno 17-4-2020 v 16:50


Mám dotaz pro ty využívající automatizaci. V čem si mimo brokera evidujete akcie, které máte v hledáčku a ty které vlastníte?

Já nyní využívám záložku oblíbené u obchodního deníku https://www.vi-tek.cz/projekty/obchodni-denik/ .

Bohužel ale neumí korektně zprocesovat export dat z IB, byť je uveden podporovaný Lynx, tak mi to nepropisuje vlastněné akcie.

Dále to po stažení z API Yahoo a Finviz dost často počítá šílené hodnoty, které neodpovídají realitě. Nedá se na to tedy spolehnout.

Ideální by bylo po zadání tickeru ať skripty korektně načtou data o daném tickeru. Popř. aby to zvládalo import z IB. Třešničkou na dortu by byly daně, resp. přehled pro účetnictví při zpracování DP.

Nemusí to být na bázi excellu, klidně nějaká SaS, nebo self hosted aplikace.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
shrewd
Newbie
*




Příspěvků: 1
Registrován: 21-4-2020
Offline


[*] Zasláno 21-4-2020 v 20:22


Zdravím investoři,
řešíte někdo nějak fikaně FPT (EUR CASH FUND FUNDSHARE) na Degiro, když si držíte volné prostředky na Degiro pro investici?
(Nijak jsem je neprosil, aby tam toto zavedli :punk:. A alternativa nechat tam ležet CZK už dlouho není. Teda aspoň jí neznám, a proto tento dotaz.
Pořád mi chodí upozornění, že jsem nad limit kryté částky 2500E (ne o moc), ale irituje mě to a trošičku užírá penízky to mě štve ještě víc.)

Alternativně, máte nějaký rychlý způsob, jak tam z ČR poslat peníze, aby tam byly v rámci pár hodin? (Nějaký BÚ apod. z ČR)
Aktuálně posílám vklady z Fio (Př.: 17.4. byly v tentýž den, ale odesláno 10:34, notifikace z Degiro, že tam jsou 16:54; totálně pomalé přes Velikonoce odesláno 9.4., na Degiro 14.4. :thumbdown: (tady teda moje blbost poslat to na zelený čtvrtek v noci))
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
pigzor
Junior Member
**




Příspěvků: 68
Registrován: 11-7-2019
Offline


[*] Zasláno 22-4-2020 v 12:04


Na Degiro posilam CZK, prikaz provedu dopoledne do cca 11 hodin a kolem 15 hodiny jsou penize vetsinou pripsane. Pokud posilam EUR, tak pripsani trva vetsinou 2 dny.
Na oboje pouzivam Airbank.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
vojtah
Newbie
*




Příspěvků: 1
Registrován: 24-5-2020
Offline


[*] Zasláno 24-5-2020 v 17:51


Zdravím, začínám pomalu s investováním, tak prosím o pochopení mého - možná směšného dotazu. Zatím kupuji akcie skrz revolut - velmi rychlý způsob a na osahání trhu si myslím dobrý. Uvažuji o založení brokera a na Degiru je stále dlouhý pořadník... Proto jsem hledal další možnosti co jsou a našel jsem zajímavou alternativu v podobě robomarkets. Jde mi zatím pouze o americké akcie a ty vycházejí za lepší cenu než na degiru. Ale k věci, na co bych se chtěl zeptat.

Při ověřování účtu se ptají na otázku: Jste vykazovaným subjektem pod FATCA? Nevím jestli mám zadat ano nebo ne. Vím co ten termín znamená a předpokládám, že mám zvolit: ne. Akorát v té napovědě uvádějí: Kdokoli, má nějaké zdroje příjmu pocházející z USA jakýmkoli způsobem (nemovitosti, akcie, ….). Takže pokud tedy mám koupené americké akcie na Revolutu, mám zadat: ano? Děkuji za odpověď.

Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
minarjo
Member
***




Příspěvků: 124
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 28-5-2020 v 09:47


Už jste také dostali ten "krásný" email od brokera Degiro? Nově se dividendy pro ty americké akcie, které dle brokera nesplňují regulatorní opatření, budou danit plně (30%) místo snížené sazby 15%. Neboli když už broker (či spíš Nizozemí jako stát kde sídlí) svými nařízeními nemohou tak snadno US akcie regulovat, tak aspoň zregulují jejich daň :(.
Velkých US společností se to naštěstí moc netýká- v tom emailu od Degiro je odkaz na PDF s těmi, které sníženou daň budou dál mít (hledat jde nejlépe dle ISIN, jména akcií jsou často zkrácená).
Ale ano, tušíte dobře, na seznamu není Raytheon (RTX), tedy jeho držení u Degiro nebude daňově výhodné, daň z divi bude dvojnásobná :(. Ale aspoň že to Degiro zcela neblokuje k nákupu jako jiné zbrojaře. Já každopádně RTX možná přestěhuji do Lynx, snad to tam nebude brzy podobné (z emailu Degiro není zřejmé, zda se toto opatření týká celé EU nebo jen jich). Tedy zatím spíš vyčkám, RTX nemám prozatím až tolik, abych s tím kvůli 15% z divi opakovaně stěhoval.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Mufimufin
Member
***




Příspěvků: 151
Registrován: 13-3-2020
Offline


[*] Zasláno 28-5-2020 v 10:12


Ještě, že mám tu parodii na brokera pouze u akumulačního ETF. :-)



AAPL, AGFY, AZN, BABA, CAH, CSCO, DG, FB, JNJ, JPM, LMT, MRK, MSFT, PEP, PFE, PLTR, RXT, SPG, V, VZ, WMT
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Diforce
Junior Member
**




Příspěvků: 29
Registrován: 6-4-2020
Offline


[*] Zasláno 28-5-2020 v 10:50


Prosim vas,mohli by jsme me jako zacatecnikovi vysvetlit proc se to zvyseni sazby deje? Chapu to spravne ze je to zamereny hlavne na zbrojare?
Projel jsem si to PDF a vsechny US akcie co u Degira mam jsou na seznamu krome jedne:Taiwan Semiconductor Manufacturing TSM.
Tzn. ze ted mam jedinou moznost jak se u teto pozice vyhnout 30%TAX z Divi je prevest k LYNX za poplatek 10€ ?
A nakonec,nehrozi neco podobneho casem i u LYNX?
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
minarjo
Member
***




Příspěvků: 124
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 28-5-2020 v 11:41


Pánové, je to jednoduché: broker Degiro jako takový je v tom nevinně (@Mufinmufi), on jen musí poslechnout národního regulátora, tím je tedy vláda Nizozemí. Podobná omezení platily u brokera Lynx (také Nizozemí), ale omezení jiného typu. U zbrojařů dosud platilo, že takové akcie vůbec koupit u zmíněných brokerů kvůli těmto regulacím nešly.
RTX (Raytheon) je na burze ale čerstvě, vznikl mixem technologické a zbrojařské firmy (zjednodušeně řečeno), takže to zatím asi v Nizozemí tolik nevadí a vydali se touto daňovou formou restrikce (nemožnost u takových firem uplatnit snížení daně formulářem W-8BEN, koupit ale lze). Mám tedy obavy, zda toto daňové opatření nezavede brzy i broker Lynx, ten ale jen participuje na platformě Interactive Brokers (nemá vlastní platformu jako Degiro), takže Lynx možná takto danění snadno ovlivnit nedokáže-ale možné je teoreticky vše. Stejně jako to, že se tato "moderní zelená vlna" znevýhodnění skupiny firem rozšíří kromě zbrojařů i na jiné skupiny, nebo že to převezme celá EU. Těžko v tomto spekulovat :(.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
minarjo
Member
***




Příspěvků: 124
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 28-5-2020 v 11:45


@Diforce:
Málokdy se vyplatí přímý převod akcií k jinému brokerovi přes ten poplatek z ceníku. Jednak to trvá, jednak je poplatek často vyšší, než to u původního brokera prodat, převést peníze a u nového to nakoupit (to jsou jednotky dní, dle rychlosti převodu peněz, u převodu akcií mezi brokery je to klidně i měsíc). Tak skrz prodej/nákup jsem to dělal vždy já, když jsem mezi brokery přecházel (v minulosti hlavně zahraniční akcie z Fio do Lynx a Degiro), je to levnější i rychlejší (když převod financí je narozdíl od převodu akcií zdarma).
Ale zda to RTX převádět k Lynx nevím zda má smysl, viz co píšu výše. Je možné, že to bude platit kvůli Nizozemské nějaké směrnici pro všechny v Nizozemí působící brokery, časem kdoví zda ne i jinde... Spíš já osobně tedy vyčkám, zda z Lynx nevypadne něco podobného (nebo se jich časem zeptám).
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Diforce
Junior Member
**




Příspěvků: 29
Registrován: 6-4-2020
Offline


[*] Zasláno 28-5-2020 v 12:00


Dekuji @minarjo za reply.Jako zacatecnik jsem z tehle zmen trosku ve strachu :( Jeste jsem slysel ze par dni zpet zmizely z Degira nejake US ETFka ktere teda nastesti neobchoduju ale je to nejak moc novinek najednou.Jak rikas tak by se asi vyplatilo to spis prodat,prevest cash a nakoupit ale to me moc nezapada do te strategie buy and hold forever :(
Tak ted jsem v rozpacich jestli jsem to zase nezpackal a nemel jsem jit radsi natvrdo do IB kdyz jsem nedavno zacinal.
Misto toho mam ted Degiro a LYNX
Co ty pouzivas za brookery? Diky moc
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
viky
Junior Member
**




Příspěvků: 54
Registrován: 24-6-2019
Offline


[*] Zasláno 28-5-2020 v 12:15


Citace: Původně zaslal: minarjo  
Pánové, je to jednoduché: broker Degiro jako takový je v tom nevinně (@Mufinmufi), on jen musí poslechnout národního regulátora, tím je tedy vláda Nizozemí. Podobná omezení platily u brokera Lynx (také Nizozemí), ale omezení jiného typu. U zbrojařů dosud platilo, že takové akcie vůbec koupit u zmíněných brokerů kvůli těmto regulacím nešly.
RTX (Raytheon) je na burze ale čerstvě, vznikl mixem technologické a zbrojařské firmy (zjednodušeně řečeno), takže to zatím asi v Nizozemí tolik nevadí a vydali se touto daňovou formou restrikce (nemožnost u takových firem uplatnit snížení daně formulářem W-8BEN, koupit ale lze). Mám tedy obavy, zda toto daňové opatření nezavede brzy i broker Lynx, ten ale jen participuje na platformě Interactive Brokers (nemá vlastní platformu jako Degiro), takže Lynx možná takto danění snadno ovlivnit nedokáže-ale možné je teoreticky vše. Stejně jako to, že se tato "moderní zelená vlna" znevýhodnění skupiny firem rozšíří kromě zbrojařů i na jiné skupiny, nebo že to převezme celá EU. Těžko v tomto spekulovat :(.


RTX a formulář W-8BEN se snad uplatňuje a daň strhává v USA, ne v Nizozemsku.
Nebo snad EU má právo nařídit, aby některé firmy v USA danili někomu více ?
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
minarjo
Member
***




Příspěvků: 124
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 28-5-2020 v 12:17


@Diforce:
Když prodáš u jednoho brokera a nakoupíš hned brzy nato u jiného, tak to za narušení trvalého držení neberu. Daňově by to vadilo, pokud by celkový prodej překročil 100 tisíc Kč za rok (nesplnění časového testu 3 roky), ale do této hranice je to bez danění a bez výrazného výkyvu v ceně. Zbrojaři každopádně budou evidentně v nelibosti, ty už moc nekupovat :). Jinak já začínal u Fio, tam teď už mám jen CZ akcie z počátků, na zahraniční mám už Lynx (USA) a Degiro (především Evropa). Objemem tak 20% Fio/45% Lynx/35% Degiro.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
minarjo
Member
***




Příspěvků: 124
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 28-5-2020 v 12:19


@viky:
Evidentně na to broker (respektive země kde působí) vliv má (respektive nově může mít). Zkrátka ten formulář W-8BEN co za tebe předává bude nově podmíněný jen na některé tituly (na ty co ne, jako RTX, ty tedy v USA zdaní 30%), bohužel.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
viky
Junior Member
**




Příspěvků: 54
Registrován: 24-6-2019
Offline


[*] Zasláno 28-5-2020 v 12:31


V EU to jde fakt z kopce, dle Evropy je nejlepší jezdit na řepku, svítit větrníkami i když nefouká, a proti Číňanům a Rusům se bránit čepicemi.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Diforce
Junior Member
**




Příspěvků: 29
Registrován: 6-4-2020
Offline


[*] Zasláno 28-5-2020 v 12:44


@minarjo Dekuji moc za rady a info.Dobrej support od tebe pro me jako zacatecnika.
Ted premyslim nad tim TSMC.Na Degiru mam NSY | TSM | US8740391003 a v tom jejich seznamu US produktu neni.
Ale nevim jestli je to tim ze to je spolecnost z Taiwanu a dane se nemeni nebo se dane meni.
Psal jsem mail na Degiro support
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
ado130
Junior Member
**




Příspěvků: 68
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 28-5-2020 v 18:44


Ešte som pozeral a nenašiel RDS, to mi už príde "väčší" zásah než RTX.



Portu & Degiro:
ETF: IWDA
Technology: INTC | CSCO | T | IRM
Consumer Goods: MO
Financial: WFC | NRZ
BDC: MAIN
Utilities: PPL
Industrials: RTX
Healthcare: ABBV | PFE | TRIL | JNJ
Basic Materials: RDS.B | XOM
Conglomerates: SPCE
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Diforce
Junior Member
**




Příspěvků: 29
Registrován: 6-4-2020
Offline


[*] Zasláno 28-5-2020 v 20:34


RDS? Jako Shell? Ten na Degiru normalne je
Citace: Původně zaslal: ado130  
Ešte som pozeral a nenašiel RDS, to mi už príde "väčší" zásah než RTX.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
minarjo
Member
***




Příspěvků: 124
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 28-5-2020 v 21:36


Pánové, ten Degiro seznam z emailu (i email jako takový) ohledně změny danění se týká AMERICKÝCH, pro jistotu opakuji AMERICKÝCH akcií (neboli firem s americkým daňovým domicilem). Tedy těch, u kterých byste normálně platili díky formuláři W-8BEN daň 15%, nově ale se na ně formulář vztahovat nebude a daň je 30%.
Příklady, které jmenujete a které tedy máte evidentně nakoupené v USD z US burzy, jako Shell, Taiwan Semic., britské tituly jako Brit.am.Tobacco atd. jsou vše ADR certifikáty na mimoamerické akcie (tedy ISIN sice začíná na US, ale to je ISIN pro ADR, ne pro daněnou podkladovou akcii nějakého mimoamerického státu). U ADR se daň platí jak známo právě dle země podkladu (Británie nula atd), tedy dle podkladové akcie, nikoliv dle americké legislativy, tam žádná změna tedy není. Tedy v seznamu hledejte jen a pouze americké akcie, tedy ty, co mají opravdu daňový domicil v USA. S ADR buďte v klidu, na ně se nějaké americké danění nevztahuje, vždy danění původce.
Tedy jde v té daňové změně fakt hlavně o americké zbrojaře, co v seznamu nejsou. Případně možná nějaké mini firmy pro divi investory málo významné, ale cca 2000 amerických hojně obchodovaných akcií, ale třeba i REITs v seznamu je a tedy žádná extra změna.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Leni
Junior Member
**




Příspěvků: 13
Registrován: 20-7-2019
Offline


[*] Zasláno 29-5-2020 v 02:46


Tohle považuju za porušení českých zákonů, protože podpisem W-8BEN formuláře dávám jasně najevo, že uplatňuji české právo a tedy zákon o zamezení dvojího zdanění.
Broker je zde proto, aby mi dal přístup na burzu, NE! aby si dle jeho libovůle dodaňoval na co si vzpomene!
Daň z dividend platí dle domicilu firmy a mého rezidentství = US vs. ČR.

To že se broker (stát) rozhodne nenabíze některé akcie (RTX, apod.), tak to beru, to je jeho právo a když jsem zakládal účet tak jsem s tím počítal.
Ale rozhodout se "dodaňovat" dividendy jak se mu zlíbí nebo dle zákonů státu v kterém sídlí, se mnou nemá nic společnýho! Tohle je porušení mezinárodních zákonů! :grind:

Už jsem jim poslal email. Tohle je další kapka, už mě ty jejich vopruz změny přestávaj bavit.
Prvně zrušili CZK, pak zakázali hromadu BDC a REIT firem a teď tohle!
Začínám mít toho opravdu dost ... co bude příště? Zákaz nakupování všech US akcií, bo co?!?!

Asi založím účet na Lynx a s čím jsem v plus, tak rovnou prodám a peníze převedu tam, bo ten jejich poplatek za převod ptf jinam je naprosto mimo realitu :thumbdown:
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 716
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 29-5-2020 v 10:42


Broker nic nedodaňuje, jen tě upozorňuje, že nebude zprostředkovávat předání toho formuláře, je jen zprostředkovatel, zákon na něj neklade v tomto smyslu žádnou povinnost. Není jeho povinností to dělat a neporušuje žádný zákon, když to zprostředkování odmítá dělat (pro tebe).
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
kraken
Member
***




Příspěvků: 137
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 29-5-2020 v 12:55


divný- mně od degira nic neposlali. pravda, zbrojaře nemám
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Diforce
Junior Member
**




Příspěvků: 29
Registrován: 6-4-2020
Offline


[*] Zasláno 29-5-2020 v 13:59


@kraken
Je to divný,protože já také nemám zbrojaře a přišel mě mail s tím PDF seznamem.
Ale cca před týdnem jsem si všiml u jednoho videa na YT komentáře že se něco na Degiru děje:

"Zrušili a kompletně odebrali US ETFka + některé další americké LP+MLP společnosti z platformy. Kdo je měl nakoupeny z minulosti, musí je buď převést pod jiného brokera nebo je do konce roku prodat. Na přelomu měsíce se k tomu vyjádřím ve videu, až budu zase vybírat akcie za 5000 Kč do VR dividendového portfolia."

A o tom mě taky Degiro nijak neinformovalo ale ty ostatní prý ano.
Zkoušel jsi koukat jestli to nemáš ve spam filtru?
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
ado130
Junior Member
**




Příspěvků: 68
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 29-5-2020 v 14:03


Ten prvý mail ohľadom ETF som tiež nedostal, ale včera mi prišiel ten zoznam ohľadom danenia.



Portu & Degiro:
ETF: IWDA
Technology: INTC | CSCO | T | IRM
Consumer Goods: MO
Financial: WFC | NRZ
BDC: MAIN
Utilities: PPL
Industrials: RTX
Healthcare: ABBV | PFE | TRIL | JNJ
Basic Materials: RDS.B | XOM
Conglomerates: SPCE
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
 Stran:  1  ..  10    12    14  ..  32

  Nahoru

Powered by XMB
XMB Forum Software © 2001-2017 The XMB Group
[dotazů: 17] [PHP: 51.9% - SQL: 48.1%]

Při nové registraci přijde e-mail s heslem mezi spam, junk mail. S tímto heslem registraci dokonči, pak heslo změň!

. Když nepřišlo heslo do e-mailu, ani jako spam, hned mi napiš a já registraci zařídím = nr1a@seznam.cz .

. Piš prosím v diskusi celé jméno firmy a ne jen americký symbol akcie, jako nějaký divoký daytrader! .
FACEBOOK česká skupina pro akcie a dividendy     Facebook.com/groups/2660933057270038

US .   Vánoční písničku "Svatá noc" zpívá Anna Prohaska O-holy-night mp3   . D + E

13 hezkých písní z Tahiti v MP3             O Holy Night - Hillsdale College - O holy night             LAUREL a HARDY

DAX 10 dní graf <=> 5 let graf DAX
_________________________________________________________________________________________________

Dow Jones 10 dní <=> 5 let Dow Jones

. Avatar do profilu foto     nr1a.com/AKCIE = akcie Evropa USA Cechy     Radio Tahiti     Gifs         Vánoce     nr1a.com .       Kontakt: nr1a@seznam.cz


Diskusní fórum pro akcie investice fondy diskuse jak investovat ako investovat rozumná inteligentní diskusia pre akcie nr1a Ladislav Konecny nr1a.com odborná diskuze o akciích experti burza gurus diskuzní forum

  Investiční kniha česky ISBN 9788086062334     existuje i anglicky, německy, španělsky
15.1.2023     Akcie a burza – jediná kniha, kterou potřebuješ  
Autor: český value investor Ladislav Konečný narozen 30.3.1954     info v PDF obsah knihy   a   obálka knihy     Test the best from east to west.!
Kniha pro akcie a investice: 280 stran, A4 = 210 x 297 mm, 0.76 kg, asi 24 obrázků, tisíc užitečných informací o investování na burze

Cena knihy > nr1a.com/kniha.html < Knihu objednat prosím e-mailem na > nr1a@seznam.cz

Akcie s potenciálem růstu tento rok

Grafy akcií Portfolio akcií na stálo pro důchod z dividend: AT&T, Bank of America, Cisco Systems, Johnson & Johnson, Kraft Heinz,
Pfizer, Procter & Gamble, RTX, Walgreens Boots Alliance, Wells Fargo, British American Tobacco, HSBC Holdings, Shell, Tesco, Allianz,
BASF, BMW, Deutsche Telekom, Munich Re, Siemens, AB InBev, Iberdrola, BNP Paribas, Sanofi, Bank of Nova Scotia, Enbridge, Mitsubishi Corp.,
Takeda Pharmaceutical, BHP Group, Fortescue
. český value investor Ladislav Konečný *30.3.1954 value investing + dividendy . . .

Všechny akcie indexu, grafy, fundamenty:   DAX   Dow Jones   Eurostoxx50   FTSE 100   Český index PX

° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° °
Youtube kanál       15 let P/S       Grafy známých kryptoměn = neměl jsem nikdy krypto       Finanční karikatury

Předražené akcie = nemám žádnou z nich       Online počítač vnitřní hodnoty akcie = sranda pro děti, nebere ohled na P/B a P/S

!Kupuj jen akcie s těmito parametry!: