Diskusni forum pro akcie a investice diskuse jak investovat do akcii
Diskusní fórum akcie a burza
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1  ..  11    13    15  ..  32
Autor: Předmět: Broker konto depo burza
Leni
Junior Member
**




Příspěvků: 13
Registrován: 20-7-2019
Offline


[*] Zasláno 29-5-2020 v 14:36


Citace: Původně zaslal: Pavel  
Broker nic nedodaňuje, jen tě upozorňuje, že nebude zprostředkovávat předání toho formuláře, je jen zprostředkovatel, zákon na něj neklade v tomto smyslu žádnou povinnost. Není jeho povinností to dělat a neporušuje žádný zákon, když to zprostředkování odmítá dělat (pro tebe).


V tom případě měli jasně říci, že toto nebudou dělat :info:
Ale oni oznámili, že vybrané, zdůrazňuji to VYBRANÉ, akcie budou nově zdaňovat 30%!

To je vše, o tom, že nebudou za investory něco vyplňovat nebo předávat v tom emailu není ani slovo!

Tohle je čistě další 15% zdanění nad rámec zákona o zamezení dvojího zdanění :grind:
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
kraken
Member
***




Příspěvků: 137
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 29-5-2020 v 14:51


díky, je bylo to ve spamu.:punk::punk: což je záhada, protože 10% poklesy mi chodí od nich pravidelně do e mailu. degiro mohl zaslat info jako zprávu v investičním účtu.
další věc je, že můžou schindlerův seznam kdykoliv změnit...
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Leni
Junior Member
**




Příspěvků: 13
Registrován: 20-7-2019
Offline


[*] Zasláno 30-5-2020 v 02:40


Prošel jsem všechny akcie co u Degiro mám a jediná která na tom seznamu není je Shell (RDS.B). Což je pěkně vopruz, jako platit 30% daň z dividendy, když Shell má domicil v GB a tedy daň má být 0%.
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
ado130
Junior Member
**




Příspěvků: 68
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 30-5-2020 v 09:45


Leni: to bude asi ako písal minarjo.

Citace:

Pánové, ten Degiro seznam z emailu (i email jako takový) ohledně změny danění se týká AMERICKÝCH, pro jistotu opakuji AMERICKÝCH akcií (neboli firem s americkým daňovým domicilem). Tedy těch, u kterých byste normálně platili díky formuláři W-8BEN daň 15%, nově ale se na ně formulář vztahovat nebude a daň je 30%.
Příklady, které jmenujete a které tedy máte evidentně nakoupené v USD z US burzy, jako Shell, Taiwan Semic., britské tituly jako Brit.am.Tobacco atd. jsou vše ADR certifikáty na mimoamerické akcie (tedy ISIN sice začíná na US, ale to je ISIN pro ADR, ne pro daněnou podkladovou akcii nějakého mimoamerického státu). U ADR se daň platí jak známo právě dle země podkladu (Británie nula atd), tedy dle podkladové akcie, nikoliv dle americké legislativy, tam žádná změna tedy není. Tedy v seznamu hledejte jen a pouze americké akcie, tedy ty, co mají opravdu daňový domicil v USA. S ADR buďte v klidu, na ně se nějaké americké danění nevztahuje, vždy danění původce.




Portu & Degiro:
ETF: IWDA
Technology: INTC | CSCO | T | IRM
Consumer Goods: MO
Financial: WFC | NRZ
BDC: MAIN
Utilities: PPL
Industrials: RTX
Healthcare: ABBV | PFE | TRIL | JNJ
Basic Materials: RDS.B | XOM
Conglomerates: SPCE
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3584
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 30-5-2020 v 13:06


''Degiro ... u kterých byste normálně platili díky formuláři W-8BEN daň 15%, nově ale se na ně formulář vztahovat nebude a daň je 30%.''

:question: ??Ono vám tedy Degiro strhne z budoucích amerických dividend 30% daň?? :question:
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
r626
Member
***




Příspěvků: 161
Registrován: 4-12-2019
Offline


[*] Zasláno 31-5-2020 v 07:18


Tak jsem rovněž prošel portfolio a jediné co na seznamu není a tedy budu platit 30%daň je Carnival cruise line s tím, že tam je divi stopnutá, takže mě to nechává zatím v klidu. Uvidíme jak se situace bude vyvíjet časem, případně uteču k jinému brokerovi.
U pozic kde jsem v plusu to bude easy, horší by to bylo těch kde jsem v červených číslech, tam by se asi vyplatil převod. V ceníku má degiro tuším 10€? za pozici + poplatky ale nevím kolik to v reálu muže byt.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Diforce
Junior Member
**




Příspěvků: 29
Registrován: 6-4-2020
Offline


[*] Zasláno 31-5-2020 v 10:16


@r626
Tak to jako fakt nechapu proc u Carnival cruise line nebudou uplatnovat snizenou dan? Vzdyt to neni zbrojar a je to firma se sidlem v USA.
Fakt uz nic nechapu,nevim jestli jsem tak hloupej.
Rekl bych at posles email s dotazem na Degiro ale pocitam ze ti stejne neposkytnou usppokojujici odpoved :(
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
r626
Member
***




Příspěvků: 161
Registrován: 4-12-2019
Offline


[*] Zasláno 31-5-2020 v 13:31


Projížděl jsem i jiné forum a všichni dostávají stejnou odpověď. Bohužel se s tím asi nebude dát nic dělat. Spis mě děsí s čím přijdou příště. Že by se mi chtělo převádět pozice někam jinam to se mi nechce :-( ale jak říkám, zatím je to u mě pouze CCL, tak to budu sledovat. :thumbdown:
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3584
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 31-5-2020 v 15:18


Já si myslím, že Degiro založili holandští židi.



Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
abak
Member
***


Avatar


Příspěvků: 250
Registrován: 1-7-2019
Offline


[*] Zasláno 31-5-2020 v 17:29


Ladislav: Ale kanceláře (nebo P.O. BOX) :lol: mají pěkné, to se musí nechat :). Skoro jako Váš vysněný Benidorm v korporátní verzi s vyhlídkou na kanál. V drtivé většině je za těmito neduhy neochota brokera investovat do nového oddělení, případně do zřízení dceřinné entity, jež by vyhovovala legislativním požadavkům a umožňovala danit dividendy u zdroje pro koncové vlastníky, současně často narážejí na problém zprostředkování prodeje a nákupu cenných papírů, bez jejich přímého vlastnictví, či elektronického zaknihování a jejich řešením pro splnění regulatorních požadavků je alibistická strategie "Ať to zaplatí klient, v Česku jich zase tolik nemáme, přece si nebudeme krátit marži."... je to pořád dokola.

Existují i horší alternativy, třeba u XTB vám daní všechny příchozí americké zahraniční dividendy 30 % bez rozdílu a jejich systém není schopen v průběhu nových emisí připisovat akcie, ale pouze hotovost, takto fungují po mnoho let a spoléhají na to, že se to příliš neroznese neboť, jejich typický zákazník obchoduje pouze na FOREXu a s kryptoměnami prostřednictvím páky, místo mozku má sušenou brokolici a jeho investiční horizont se pohybuje od několika vteřin do několika hodin. Osobně zůstávám přes deset let věrný Interactive Brokers, případně LYNX. Pro dlouhodobé investory do amerických akciových titulů s daňovou rezidencí v České republice nevidím jediný důvod ke změně. Až bude mít IBKR nového vlastníka a dojde k výrazné změně fungování obchodní platformy i podmínek, zhoršení v plnění legislativních požadavků směrem ke klientům, pak ano, ale to zatím nehrozí.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3584
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 1-6-2020 v 07:37


A jsme z Prahy doma. :)

Oni si Češi a Slováci hledají brokera v cizině, protože počítá za nákup akcií 2x menší poplatky než Fio.cz
a pak se ukáže, že jim chodí dividendy zdaněné 30%, když mají být zdaněné 15% pro Čechy a Slováky.
A snad jim chodí i britské dividendy zdaněné 30% nebo 15%, když mají přijít s 0% daní.
Tak aby stěhovali Češi a Slováci akcie od Degiro zpátky na Fio, i když má Fio 2x vyšší poplatek za nákup akcií než Degiro.




Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 716
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 1-6-2020 v 10:11


Fio navíc ještě strhává malý poplatek za inkaso dividend.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
ado130
Junior Member
**




Příspěvků: 68
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 1-6-2020 v 10:21


Práve tiež uvažujem ako sa postaviť k týmto restrikciám na DeGiro.
Zatiaľ ma to až tak neovplyvní (RTX), ale kto vie, čo si vymyslia do budúcna. V podstate poznám 3 ďalších overených brokerov: Lynx, IB, Tastyworks.
Väčšina funguje na Lynx, to už beriem ako taká záruka kvality. Je tu niekto na Tastyworks a vedel by popísať fungovanie, poplatky, ...?

Tiež som im zanechal mail a odpísali mi nasledovne:
This is a change that DEGIRO has been required to put into effect, please note that there are a list of over 2,000 US products that remain unaffected. Please be aware that as the Client of DEGIRO, which is an execution only broker, you are responsible to declare your taxes correctly.

Please take a look on the Tax FAQ, if you will not find an answer for your questions there, please contact your tax advisor.

Apologies if that situation caused any inconvenience.




Portu & Degiro:
ETF: IWDA
Technology: INTC | CSCO | T | IRM
Consumer Goods: MO
Financial: WFC | NRZ
BDC: MAIN
Utilities: PPL
Industrials: RTX
Healthcare: ABBV | PFE | TRIL | JNJ
Basic Materials: RDS.B | XOM
Conglomerates: SPCE
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Vyky
Junior Member
**




Příspěvků: 24
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 1-6-2020 v 16:28


Citace: Původně zaslal: Pavel  
Fio navíc ještě strhává malý poplatek za inkaso dividend.


Mám Fio cca 10 let a strhává akorát daň z divi u Xetry, Frankfurtu, NYSE, Nasdaq. Pokud držíš ADR tak tam to strhává každý broker. U českých divi nějaký drobný poplatek byl, ale ty stejně skoro nikdo nemá a u cizích je nekoupíš a nebo jsou blbě daněny.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
r626
Member
***




Příspěvků: 161
Registrován: 4-12-2019
Offline


[*] Zasláno 1-6-2020 v 19:24


Otázkou je k jakému brokerovi se vrtnout jinam. Lynx asi nic neřeší, pokud se regulace týkají Holandska. Fio - nevím, vadí mi kurz EUR a USD a nebaví mě přeposílat peníze přes několik účtů abych měl nějaký rozumný kurz. Brokeři původem z Kypru mě děsí.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
TomasV
Member
***




Příspěvků: 317
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 2-6-2020 v 05:05


Citace: Původně zaslal: r626  
Otázkou je k jakému brokerovi se vrtnout jinam. Lynx asi nic neřeší, pokud se regulace týkají Holandska. Fio - nevím, vadí mi kurz EUR a USD a nebaví mě přeposílat peníze přes několik účtů abych měl nějaký rozumný kurz. Brokeři původem z Kypru mě děsí.


U lynxu bych se toho nebál,protože Lynx není skutečný broker,akcie i dividendy chodí přes IB.




Investiční strategie:B&H
Portfolio:
ABBV,BAS,BIL,BMT,BMW,CSCO,D,IBE,MMM,MO,MUV2,PEP,PM,PPL,RDSB,T,WFC,XOM,IBM,UL,DIS,SBUX,MSFT,HD,BMY,KHC,PFE,WBD,INTC.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
bulinak
Member
***




Příspěvků: 105
Registrován: 24-6-2019
Bydliště: Plzeň
Offline


[*] Zasláno 2-6-2020 v 06:59


Já mám TastyWorks. Zakládal jsem s 2000$. Nákup/prodej akcií je za 0$, opce 1$ za nohu, zavření opce za 0$.
Jediné blbé je, že to asi nejde nafundovat jinak než drátem za 20$, takže tam dávám vždy po čase větší sumu (převádím si peníze na Revolutu (lepší kurz) a posílám je přes CurrencyFair).
pricing.JPG - 72kB
referral (nevím jestli funguje pro US nerezidenty a jestli vám nějak pomůže...):
https://start.tastyworks.com/#/login?referralCode=NKNTV9NTBA




stavím zoo...
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Diforce
Junior Member
**




Příspěvků: 29
Registrován: 6-4-2020
Offline


[*] Zasláno 2-6-2020 v 19:52


Tak dnes volal na LYNX support pan ze slovenska ze by jsi chtel k nim prevezt cele portfolio z Degira.Tvrdil ze Degiro bude zavirat ucty obcanum Slovenska.
Vi o tom nekdo neco?
Ono na Degiru si uz nejakej patek nemuze obcan Slovenska zalozit ucet ale kdo uz ho mel tak ho mohl dal pouzivat.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Leni
Junior Member
**




Příspěvků: 13
Registrován: 20-7-2019
Offline


[*] Zasláno 2-6-2020 v 20:11


Degiro jde očividne do kopru ... a to vcelku fofrem ... asi nejvyšší čas opustit potápějící se loď :smilegrin:

Tu je odpověď infolinky na můj dotaz uplatňování, či neuplatňování vyšší daně z dividend:
Degiro jakožto EU broker nemůže uplatňovat rozdílnou sazbu daně v ráci jednoho státu.
Na USA akcie se vztahuje formulář W-8BEN a na jeho základě jsou daněny dividendy USA firmem sazbou 15%.

Přeloženo do češtiny:
- na těchto X USA akcií (co jsou na seznamu oblíbehých) bude Degiro uplatňovat 15% daň z dividend
- na těchto Y USA akcií (co NEjsou na seznamu oblíbehých) bude Degiro uplatňovat 30% daň z dividend

Tedy dle jejich odpovědi v rámci jedné země (státu) "nebudou" uplatňovat rozdílnou sazbu daně :thumbdown:


Na otázku zda bude daněno RDS.B mi odpověděli, že budou danit dle domicilu firmy, ale zároveň dodali, že tituly, které začínají na US a NEjsou na listu, tak jejich dividendu budou danit 30%.
RDS.B má domicil GB, ale je to ADR začínající na US, takže ... ???

Já se z Degira snažím vypáčit kloudnou odpověď už několik dní a furt nic.

Moje otázky na základě jakohého zákona byl teto list vytvořen, Degiro naprosto ignoruje a neodpovídá na ně.
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
r626
Member
***




Příspěvků: 161
Registrován: 4-12-2019
Offline


[*] Zasláno 3-6-2020 v 04:37


Já jsem se dotazoval na Degiru jaké jsou konkrétní poplatky spojené s převodem ptf. jinam protože z ceníku to není zcela jasné a zatím bez odpovědi.
Upřímně ani nevím jak bych postupoval a na koho se obrátil. Máte někdo zkušenost?
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
abak
Member
***


Avatar


Příspěvků: 250
Registrován: 1-7-2019
Offline


[*] Zasláno 3-6-2020 v 09:05


r626: Pokud se nic nezměnilo, poplatek by měl být v tomto případě 10 EUR za pozici. K poplatkům u současného brokera nezapomeňte připočíst poplatky za převod u nového brokera a také to, zdali převod akceptuje. Například u IB zaplatíte za převod portfolia titulů nekótovaných na amerických burzách formou DWAC 100 USD a je jedno jestli příchozí nebo odchozí, tituly s přímou kotací v USA formou ACATS převede IB bez poplatku, u LYNX by měl být přichozí převod zdarma. Poplatek za kompletní převedení je většinou vyšší než kolik činí poplatek za prodej a opětovný nákup identických cenných papírů za aktuální cenu u vašeho nového brokera. Pokud se rozhodnete CP prodat a nakoupit u nového brokera, což je v případě menších účtů často finančně výhodnější, musíte akceptovat vznik daňových povinností, který je s tímto řešením spjat.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
r626
Member
***




Příspěvků: 161
Registrován: 4-12-2019
Offline


[*] Zasláno 3-6-2020 v 10:14


Děkuji Abaku, prodej je to čemu se chci vyhnout, jednak u některých titulů dost tecu, tak to raději vysedim a v druhé řadě ty daně. Kontaktoval jsem dnes Fio, s tím, těm jim mám zaslat seznam ISIN titulů a následně to nějak naceněj.
Jak jsem psal dříve u mě se to dotýká pouze CCL kde se divi zatím stejně neplatí, jinak vše běží dál. Budu tedy částečně doufat, že je to jen nějaký planý poplach a Degiro bude fungovat i nadále v +/- stejném módu.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Diforce
Junior Member
**




Příspěvků: 29
Registrován: 6-4-2020
Offline


[*] Zasláno 3-6-2020 v 11:09


Je to opravu zajimave co se na Degiru deje ale taky bych zase nedelal nejakou paniku ze krachuje nebo tak neco.
Jak pise Abak,ten poplatek za transfer muze byt sice vyssi nez prodej a nakup ale pokud by to bylo 10€ a nakup u LYNX je za 5 tak na tech par pozic to zase tak hrozny neni kdyz pripocitam nejake kurzove riziko nez se prevede cash?
Kazdopadne se me to psychologicky prici ty pozice prodavat.I kdybych je za dva dny zase nakoupil tak me to proste nezapada do meho nastaveni buy and hold forever.
Ted mam plan ze si zkusim transfer jedne pozice z Degira k LYNX a uvidi se co vsechno to obnasi.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
r626
Member
***




Příspěvků: 161
Registrován: 4-12-2019
Offline


[*] Zasláno 3-6-2020 v 11:43


A nemáš strach, že Lynx vyrukuje s něčím podobným, když se Degiro ohání nařízením v rámci Holandska?
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
kraken
Member
***




Příspěvků: 137
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 3-6-2020 v 11:55


ADR shell se v US nedanilo a nedaní podle mne je to unáhlené,
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
 Stran:  1  ..  11    13    15  ..  32

  Nahoru

Powered by XMB
XMB Forum Software © 2001-2017 The XMB Group
[dotazů: 17] [PHP: 47.2% - SQL: 52.8%]

Při nové registraci přijde e-mail s heslem mezi spam, junk mail. S tímto heslem registraci dokonči, pak heslo změň!

. Když nepřišlo heslo do e-mailu, ani jako spam, hned mi napiš a já registraci zařídím = nr1a@seznam.cz .

. Piš prosím v diskusi celé jméno firmy a ne jen americký symbol akcie, jako nějaký divoký daytrader! .
FACEBOOK česká skupina pro akcie a dividendy     Facebook.com/groups/2660933057270038

US .   Vánoční písničku "Svatá noc" zpívá Anna Prohaska O-holy-night mp3   . D + E

13 hezkých písní z Tahiti v MP3             O Holy Night - Hillsdale College - O holy night             LAUREL a HARDY

DAX 10 dní graf <=> 5 let graf DAX
_________________________________________________________________________________________________

Dow Jones 10 dní <=> 5 let Dow Jones

. Avatar do profilu foto     nr1a.com/AKCIE = akcie Evropa USA Cechy     Radio Tahiti     Gifs         Vánoce     nr1a.com .       Kontakt: nr1a@seznam.cz


Diskusní fórum pro akcie investice fondy diskuse jak investovat ako investovat rozumná inteligentní diskusia pre akcie nr1a Ladislav Konecny nr1a.com odborná diskuze o akciích experti burza gurus diskuzní forum

  Investiční kniha česky ISBN 9788086062334     existuje i anglicky, německy, španělsky
15.1.2023     Akcie a burza – jediná kniha, kterou potřebuješ  
Autor: český value investor Ladislav Konečný narozen 30.3.1954     info v PDF obsah knihy   a   obálka knihy     Test the best from east to west.!
Kniha pro akcie a investice: 280 stran, A4 = 210 x 297 mm, 0.76 kg, asi 24 obrázků, tisíc užitečných informací o investování na burze

Cena knihy > nr1a.com/kniha.html < Knihu objednat prosím e-mailem na > nr1a@seznam.cz

Akcie s potenciálem růstu tento rok

Grafy akcií Portfolio akcií na stálo pro důchod z dividend: AT&T, Bank of America, Cisco Systems, Johnson & Johnson, Kraft Heinz,
Pfizer, Procter & Gamble, RTX, Walgreens Boots Alliance, Wells Fargo, British American Tobacco, HSBC Holdings, Shell, Tesco, Allianz,
BASF, BMW, Deutsche Telekom, Munich Re, Siemens, AB InBev, Iberdrola, BNP Paribas, Sanofi, Bank of Nova Scotia, Enbridge, Mitsubishi Corp.,
Takeda Pharmaceutical, BHP Group, Fortescue
. český value investor Ladislav Konečný *30.3.1954 value investing + dividendy . . .

Všechny akcie indexu, grafy, fundamenty:   DAX   Dow Jones   Eurostoxx50   FTSE 100   Český index PX

° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° °
Youtube kanál       15 let P/S       Grafy známých kryptoměn = neměl jsem nikdy krypto       Finanční karikatury

Předražené akcie = nemám žádnou z nich       Online počítač vnitřní hodnoty akcie = sranda pro děti, nebere ohled na P/B a P/S

!Kupuj jen akcie s těmito parametry!: