Diskusní fórum akcie a burza
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1  ..  11    13    15
Autor: Předmět: Knihy téma Akcie a Burza
Phoenix
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 14-10-2017 v 08:25

Tu BP mám také, je docela dobrá. Pak ještě stojí za přečtení DP, která je ve zdrojích této BP.
Ten DDM mi přijde právě dost nevypovídající, rád bych zkusil výpočet pomocí FCF, ale to už mi moc nejde. Hlavně určit WACC. A obecně bych rád zjistil, jaké hodnoty tam dosazovat, aby to mělo nějakou vypovídající hodnotu.

Zkoušel jsem to vypočítat pro BMW. Podle vzorců z této BP musím očekávat pro DDM vyšší růst min o 3%, než je divi (tj 11%), podle zisku růst 14% a u FCF musím očekávat růst dokonce 33 %, aby to dávalo nějaká smysluplná čísla.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 14-10-2017 v 08:36

Výpočet vnitřní akcie je jenom sranda, se kterou profesionálové chtějí vypadat chytře.
A pomocí komplikace s tím výpočtem chtějí docílit toho, aby to amatéři nezkoušeli a zaplatili raději ty profesionály za jejich pomoc s investováním do akcií. Ať už je to Buffett nebo Gladiš.

Já ale vypadat chytře nechci a proto vyzývám lidi celého světa česky, německy, anglicky a španělsky, aby se na ten srandovní a nesmyslný výpočet vnitřní akcie vykašlali a spokojili se s poměry P/E, P/B, P/S, P/C, výnosem dividendy, zadlužením a dlouholetým růstem tržby, zisku a dividendy. A nebrat vůbec ohled na úrok státních dluhopisů!

Výpočet doporučené ceny akcie
Phil Town používá tento vzorec. Doporučená cena akcie = eP/E × eEPS : 4.
eP/E je očekávané P/E za 10 let a bere se průměrné P/E za posledních 10 let, nebo 2× vyšší číslo, než je průměrný roční růst zisku a to nižší číslo se dosadí za eP/E.
eEPS je očekávaný zisk za 10 let, tedy dnešní zisk zvýšíme každý rok z deseti o ty procenta, jako byl průměrný roční růst zisku minulých 5 let, nebo o ty procenta, jaký je očekávaný roční růst zisku budoucích 5 let. Jako rentabilitu naší investice požadujeme minimálně 15 % ročně, tedy ROI 15 % a proto musíme odhadovaný kurz za 10 let vydělit přesně číslem 4, abychom dostali dnešní pro nákup doporučenou cenu akcie. Pro jistotu, že je někde chyba ve výpočtu, je dobré koupit akcie, když jsou aspoň dvakrát levnější než je vnitřní hodnota akcie, tedy MOS = margin of safety = 100 %. Na to má Phil Town na jeho webstránce www.ruleoneinvestor.com sticker a MOS calculator.
My požadujeme rentabilitu investice 15 % ročně, ale koupením akcie 2× levněji než je vnitřní hodnota akcie bychom mohli dosáhnout rentabilitu vyšší. Opravdovou rentabilitu investice do akcie po letech můžeme vypočítat na kalkulátoru ROI calculator. Když se koupí akcie za poloviční cenu, než je vnitřní hodnota akcie, lze očekávat vyšší růst kurzu, než u akcie předražené nebo akcie od podniku bez růstu zisku. Na tomto vzorci je dobré, že se nestará vůbec o úrok dluhopisů, ale vzorec vypovídá jen, že akcie může růst tolik, kolik roste zisk podniku, nebo růst více, když koupíme akcie při jejich podprůměrném P/E. U cyklických akcií nelze tento vzorec použít, protože cyklické firmy zvyšují zisk jen asi 3 roky, ale i cyklické akcie mohou růst jako roste zisk těch firem během tří let a při podprůměrném P/E ještě více za 3 roky a pak akcie se akcie prodají, když jsou drahé, nebo když už se neočekává roční růst zisku více než +5 %.

1. vzorec pro výpočet vnitřní hodnoty akcie
Vnitřní hodnota akcie P = roční zisk podniku na akcii : úrok desetiletých státních dluhopisů.
Vnitřní hodnota akcie P = E : Y = EPS : Bond%Yield
Je-li yield Y, tedy úrok dluhopisů 4 % a roční zisk podniku na akcii EPS 1,20 dolarů, pak 1,20 : 0,04 = 30 dolarů. Vnitřní hodnota akcie je 30 USD. A my bychom měli koupit akcie jen, je-li kurz značně nižší než
30 USD, například za 15 dolarů, to je pak míra bezpečnosti MOS 100 %.
Vzorec znamená, že se 4% úrokem měly státní dluhopisy P/E 25 a my bychom měli koupit akcie s P/E 12,5.

2. vzorec pro výpočet vnitřní hodnoty akcie
Vnitřní hodnota akcie P = E (8,5 + 2G)
P = fair kurz, E = EPS = roční zisk podniku pro akcii, G = budoucí odhadovaný roční růst zisku podniku.
8,5 je podle Grahama správné P/E pro akcie nerostoucí společnosti.
Tento vzorec vymyslel a snad i používal Benjamin Graham. Warren Buffett si myslel, že se Benjamin Graham zbláznil, když tento podivný vzorec vymyslel.

3. vzorec pro výpočet vnitřní hodnoty akcie
Vnitřní hodnota akcie P = E × (8,5 + 2G) × (4,4 : Y)
Yield Y je úrok desetiletých státních dluhopisů nebo třicetiletých státních dluhopisů. E je roční čistý zisk podniku na akcii EPS. G je roční růst zisku.
Příklad: Netto zisk je 2 dolary, G je +10 %, Y je 6 %. P = 2 × [8,5 + (2×10)] × (4,4 : 6) = 2 × 28,5 × 0,73 = 41,61 dolarů vnitřní hodnota akcie, férový kurz.
Pro držení akcií 1 rok až 4 roky, ale i pro držení akcií stále jen pro dividendy, je dobré koupit akcie při kurzu značně nižším, než je vypočítaná vnitřní hodnota akcie, například za polovinu vnitřní hodnoty. Dobré je také koupit akcie při nižším kurzu než je "čistý oběžný majetek pro akcii" = "netto current assets per share" = "Netto Umlaufvermögen pro Aktie".

Mám pochybnosti o smyslu hledání vnitřní hodnoty akcie. Když byl roku 2009 úrok dlouholetých státních dluhopisů USA 2 %, měly dluhopisy P/E 50 a vnitřní hodnota akcie by byla rovná kurzu akcie při P/E 50. Pro míru bezpečnosti MOS 100 % bylo možné koupit americké akcie s P/E 25 a to není rozumné. Raději nepočítat vnitřní hodnoty akcií a dbát na nízké P/E, P/S, P/B, P/C a na růst zisku podniku krátkodobě +20 % za rok nebo dlouhodobě průměrně +10 % ročně, nezávisle na výšce úroků desetiletých státních dluhopisů.

4. způsob určení vnitřní hodnoty akcií je diskontované cash flow za 10 budoucích let.
V knihách je psáno: "Hodnota akcie je rovná přítomné hodnotě budoucích cash flows. Vnitřní hodnota podniku je diskontovaná hodnota peněz, které mohou být vzaty z podniku celou jeho zbývající existenci. Vnitřní hodnota podniku je rovná dnešní hodnotě všech peněz, které podnik v budoucnu vydělá." Ty budoucí cash flows je však těžké uhádnout. Diskontovat znamená, celkovou hodnotu cash flow, které budoucích 10 let očekáváme, každý rok snížit o úroky desetiletých státních dluhopisů, které na budoucích 10 let těžko uhádneme. Diskontované cash flow, takzvaný DCF model pro výpočet vnitřní hodnoty akcie, by byl zbytečně zdlouhavý a komplikovaný přesný výpočet z odhadovaných hodnot, tedy zcela k ničemu.

Tedy se nemusíme starat o vnitřní hodnotu akcie a starat se jen o to, aby podnik minulá i budoucí léta zvyšoval zisk, protože mu neškodí konkurence a jeho akcie má v historii a ve srovnání s jinými podniky z oboru dnes nízké poměry P/E, P/S, P/B, P/C.

Akcie a burza, jediná kniha, kterou potřebuješ http://nr1a.com/akcie Narozen 1954
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Phoenix
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 15-10-2017 v 20:24

Děkuji za shrnutí, velmi přehledně sepsáno :thumbup:. Samozřejmě to nechci využívat jako stěžejní prvek, pouze jako další doplněk k mnou již využívaným ukazatelům.
Pavel
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 16-10-2017 v 21:32

Myslím, že pan Ladislav to tady napsal hezky a výstižně, zejména tyto výňatky se mi líbí:

1. "Výpočet vnitřní akcie je jenom sranda, se kterou profesionálové chtějí vypadat chytře.
A pomocí komplikace s tím výpočtem chtějí docílit toho, aby to amatéři nezkoušeli a zaplatili raději ty profesionály za jejich pomoc s investováním do akcií. Ať už je to Buffett nebo Gladiš."

2. "...aby se na ten srandovní a nesmyslný výpočet vnitřní akcie vykašlali a spokojili se s poměry P/E, P/B, P/S, P/C, výnosem dividendy, zadlužení a dlouholetý růst tržby, zisku a dividendy"
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 5-12-2017 v 12:44

The Tao of Charlie Munger. Tato kniha vyšla anglicky v lednu 2017.
A kniha Das Tao des Charlie Munger německy vyjde 13.12.2017.
Kniha popisuje vědomosti a výroky druhého nejchytřejšího člověka z holdingu Berkshire Hathaway.
https://www.amazon.com/Tao-Charlie-Munger-Compilation-Commen...
https://www.amazon.de/Das-Tao-Charlie-Munger-Berkshire-Hatha...
Já věřím, že budu za necelou hodinu s knihou hotov, když si k ní sednu v největším knihkupectví. Domu knihu neponesu. Potřebuju ty peníze na nákup akcií.

Akcie a burza, jediná kniha, kterou potřebuješ http://nr1a.com/akcie Narozen 1954
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 6-12-2017 v 11:05

:question: Už jste někdy koupili něco přes Amazon :question:
Já potřebuju jednu pozitivní recenzi.
Jen mi pošlete zde ve foru soukromou zprávu!
Amazon dovolí publikovat recenzi jen lidem, keří už něco koupili na Amazonu, i když se jedné o zcela jinou věc a Amazon z jiné země. Tedy kdo koupil přes americký Amazon.de kalhoty, má dovoleno na americkém Amazonu.com psát recenzi třeba na knihu, i když ji přes Amazon nekoupil.

koma
Member

Nálada:

[*] Zasláno 6-12-2017 v 17:41
Amazon

Tak recenziu na amazone som napisal peniaze si prosim poslat na ucet .... .... .... .... :) Dakujem
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 16-12-2017 v 13:51

The Tao of Charlie Munger - Das Tao des Charlie Munger - Cesta Čarlyho Mungera - napsal David Clark

Z řečí Čarlyho Mungera se mi líbí:
Kritizoval, jak hloupě vyvolával a pak zachraňoval krizi Allan Greenspan a Ben Bernanke.
Kritizoval, že se banky přestaly regulovat a kontrolovat a hloupí šéfové přivedli i ty největší banky k bankrotům.
Nelíbí se mu, že nějaký mladík z Berkshire Hathaway holdingu koupil pro holding akcie General Motors. On by nekoupil.

Z řečí Čarlyho Mungera se mi nelíbí:
Že nevysvětlil, jak se dožil věku 93 let, když sedí několik hodin denně u knihy a v country klubu sedí u karet, místo aby se pohyboval. Potomci Mungera mu říkají, že vypadá jako kniha s nohami.
Zapomněl kritizovat, že nějaký mladík z Berkshire Hathaway holdingu koupil pro holding akcie Apple. Zajímalo by mne, zda by on nekoupil.
Považuje za lepší koupit akcie s P/E 20, když zisk podniku roste 15% ročně, než koupit akcie s P/E 10, když zisk podniku roste 8% ročně. Mně se líbí ale ta akcie levnější.
Domnívá se, že Buffett koupil 1988 akcie Coca Cola s P/E 18, já však myslím, že to bylo P/E 14,5, jak píše kniha Buffettology od Mary Buffett.
Domnívá se, že je Coca Cola akcie dobrá investice, i když poslední léta roste zisk jen 2% ročně. Já bych řekl, že je to dnes špatná investice.

V knize je psáno že v Omaze, hl.m. Nebrasky je česká, ruská, italská a jiná čtvrť, kde žijí nebo žili lidé z těchto národů.

mar.hladik
Member

Nálada:

[*] Zasláno 17-12-2017 v 12:35

Rád bych se zlepšil ve čtení finančních výkazů a finanční analýze. Můžete doporučit nějaké knihy?

Našel jsem pár knih, tak jestli jste z toho něco četli, tak dejte recenzi, nebo doporučte něco jiného:
1. Finanční analýza - Drahomíra Pavelková
https://www.megaknihy.cz/kariera/300208-financni-analyza.htm...
2. Finanční analýza - Petra Růčková - 5. vydání
https://www.megaknihy.cz/kariera/234695-financni-analyza.htm...
3. Jak číst účetní výkazy - Karel Šteker
https://www.megaknihy.cz/odborna-naucna/254309-jak-cist-ucet...
4. Finanční management - Petra Růčková, Michaela Roubíčková
https://www.levneucebnice.cz/p/financni-management/
5. So liest Warren Buffett Unternehmenszahlen: Quartalsergebnisse, Bilanzen & Co - und was der größte Investor aller Zeiten daraus macht
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 17-12-2017 v 18:28

Já se díval do té poslední knihy. Ale nechtělo mi to moc lézt do hlavy. Nemám na to ani místo v hlavě. A proto jsem uložil plno vědomostí v mé knize, abych to tam mohl vyhledat v případě potřeby. To by bylo na mne moc, abych se někdy naučil, zda se dobře používají ty tři druhy cash flow. Co je to current ratio a jak má být velké. Nebo co je quick ratio a cash ratio a jak mají být velké. Co je to beta faktor. To nechci ani vědět, protože kdybych tomu dovolil vstoupit do hlavy, zas by mi to vytlačilo jiné vědomosti z hlavy. A pak, já to mám uloženo v knize.
Taky má Gladiš bilance v jeho knize ¨Naučte se investovat¨.

Ve většině knih se však zapomíná, ale v mé knize to je, kolik procent má podniku stoupat tržba, čistý zisk a dividenda, aby se ta akcie mohla koupit na jeden rok a nebo na 50 let. A jak vysoké hodnoty P/C, P/S, P/B a P/E znamenají levnou nebo drahou akcii. To je asi ze všech knih světa jen v té mojí knize. Většina knih se omezí jen na P/E. Jiné knihy mají jen dva poměry.

Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 15-1-2018 v 15:43

Kdo bude jednou služebně nebo privátně v Mnichově, v zemi Bavorské, ten se v případě zájmu může setkat se mnou v hospodě Augustiner Keller - Arnulfstrasse 52, hned naproti autbusovému nádraží ZOB, a 500 m západně od severní strany nádraží vlaků Hauptbahnhof München. Tak jako vloni to vyvedl ten zubař Alfons Karásek z Hostomic pod Brdy.
Tehdy je možno provést samozřejmě tu podivnou věc = přinést si moji knihu z vašeho domu a nechat si jí podepsat od autora. V Mnichově knihy na skladě nemám, musel bych si nějakou nechat draze poslat z Vyškova do Němec. Poštovní známka je drahá jako prase. :) :smilegrin: :lol: Warren Buffett tam nepřijde, ale mohu přivézt v kočárku value investory Joe a Bill Konečných.

Augustiner-Keller.jpg - 51kB
Foto: Augustiner Keller, Arnulfstrasse 52, Minga (80335 München)

Joe-Bill-1a.jpg - 65kB
Picture: The famous value investors Joe and Bill Konecny

Pavel
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 15-1-2018 v 20:34

Ladislav: to zní jako výzva! Možná se najde dost potrhlých value investorů, kteří obsadí jedno či více aut a vyrazí za svým guru (nejen pro podpis) jako kdysi fanynky za členy Beatles.
kadu
Junior Member
**

Nálada:

[*] Zasláno 15-1-2018 v 22:00

Ladislav mozna na jaro leto :) na zimu brrr, ale proc ne podivat se na tvoji rodinku urcite bude stat za to.Ten cas tak leti navic si myslim, ze to je tvoje nejlepsi investice :)
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 16-1-2018 v 07:20

Vidět moji 4-člennou exotickou rodinu,
to je jako vidět zoologickou zahradu se třemi exotickými zvířaty a jedním středoevropským zvířetem.

Joe-43.jpg - 76kB

Photo : value investor Joe Konecny going by train to his bank in Innsbruck

:info: 9 akcií od Mary Ann - value investing a dividenda :info: http://nr1a.com/Mary-Ann-shares.htm

Pavel
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 16-1-2018 v 08:46

Aha, tak proto se pan domácí brání mít příliš široké portfolio, neboli ZOO, protože u nich doma už jedno ZOO je:lol:
Ondřej
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 16-1-2018 v 08:59

A nebo si chce užívat života a dětí a nesledovat 30+ společností:-D i když jak pan domácí vždy píše sleduje portfolio jednou za rok takže by to pro něj nemusel být problém.
Já smazal aplikaci na sledování portfolia z mobilu tak snad tu fázi absťáků překonám a budu osvobozen.

Ministerstvo zdravotnictví varuje!!! Na investování může vzniknout závislost!!!
Spolumajitel:
Banco Santander; Royal Dutch Shell; AT&T; Veolia Environnement; Omega Healthcare Investors; Altria Group Inc;PepsiCo;Johnson&Johnson;Southern Co;Pfizer;Realty Income;Target;Dominion Energy;Cisco;Cardinal Health;

https://www.investicnigramotnost.cz ; https://www.facebook.com/investicnigramotnost/
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 23-2-2018 v 09:54

Jsou pravopisné chyby v knize cenné?
Já myslím, že pravopisné chyby cenu knihy snižují.
A nezáleží vůbec na tom, jakého druhu jsou to chyby v pravopisu.
Jestliže nějaký autor píše v jeho knize Warren Buffet namísto Warren Buffett, měla by se kniha prodávat za poloviční cenu, než nakladatelství plánovalo.
Ale na webstránce amerického Amazonu nabízí nějaký blázen anglicky psanou knihu od středoevropského autora z roku 2013 za 821 dolarů, když novější vydání knihy z roku 2016 se tam nabízí za 34 dolarů. V té knize je ale psáno správně Buffett už i roku 2013.
Tam rok od roku ubývají zcela jiné pravopisné chyby. Však nejsou tak zlé. Vždyť software jako OpenOffice chybně psaná slova červeně podtrhne, takže je autor hned po dokončení každé věty opraví.
Zřejmě ale pravopisné chyby málo těžké, jako zaměnit ''the stock'' s ''a stock'' nedělají tu různou cenu. Spíš se léta staré první vydání knihy považuje za drahocenný originál a dnešní vydání té knihy za méně cennou kopii.

Michal.I
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 5-3-2018 v 09:41

Ladislave, proč si zařadil do své knihy citáty od Henryho Blodgeta?
Konkrétně "Stockpicking je nejjistější cesta vás kapitál co možná nejrychleji zničit" a "Nezkoušejte překonat index!"
Je to jen kvůli pluralitě názorů? Vždyť co jiného děláme, než Stockpicking? Kdybych neměl ambice překonat index, koupím index.

Mé portfolium:

Cyklická spotřeba: BMW, Daimler
Necyklická spotřeba: Altria, Kraft Heinz Company, General Mills, The Procter & Gamble Company, British American Tabbaco
Technologie: CISCO, Infosys limited, Micron Technology
Telekomunikace: AT&T
Finančnictví: Royal Bank of Canada, Munich RE, Banco Bilbao
Nemovitostní fondy: Omega Healthcare Investors
Průmyslové zboží: Eaton Corporation, General Electrics
Materiály: Royal Dutch Shell, Buckey Partners, Rio Tinto, BHP Billiton
Farmacie: AbbVie, Pfizer
Utility: Huaneng National Power, National Grid, Iberdrola, SABESP
Služby: Game Stop, L Brands, WPP
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 5-3-2018 v 13:57

Blodget je slavný podvodník tak jak Kožený a oba mají tedy místo v knize. I když ten jeden byl analytik a ten druhý manažer fondu. Blodget myslí zřejmě na výběr akcií pro krátkodobou spekulaci. Když my ale vybíráme akcie na 50 let, třeba už se to jmenuje jinak než stockpicking.
A překonat index snad zkouší jen hlupáci.
Chytráci snad se snaží vytvořit lepší portfolio, než má Warren Buffett a je to jednoduché. Kdo má tedy lepší portfolio, je chytřejší než Buffett v několika věcech (né ve všem) a neměl by kupovat akcie Berkshire Hathaway holdingu. Protože koupit akcii holdingu BRK.B se 40 akciemi, to je to samé nebo horší, jak koupit podíl fondu se 40 akciemi.
A jak vytvořit lepší portfolio než Buffett, to je jasné: On prodal akcie JNJ a PG, zatímco my je musíme držet navždy. On má 10% dividendu od žida Goldmana, my bychom měli jen 1%, tedy ten hnůj nekoupíme. On hloupl s IBM, my ten nemocný koncern nekoupíme. On koupí populární akcii Apple, my koupíme nepopulární Cisco. On má předraženou akcii zločinců Moody's, my akcie zločinců nekoupíme. On koupil koncem 80's výhodně Coca-Colu se silným růstem zisků, my nekoupíme, protože je dnes 2x předražená a zisky rostou dnes už málo. Atd.

Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 21-3-2018 v 07:57

''''Dobrý deň,
dávnejšie som Vám písal za objednávku knihy. Chcel by som Vám poďakovať, že som si mohol prečítať Vašu knihu. Čítal som už viacej kníh o akciách a tá Vaša ma nadchla zatiaľ najviac. Viem, že máte s akciami veľké skúsenosti, tak som rozmýšlal, či by ste mi neporadili ohľadom prvej kúpi akcií. Mám 19 rokov a študujem na ekonomickej univerzite vo Viedni. Môj zatial našetrený kapitál činí 5200€, ktoré som ochotný investovať.
Vybral som si pár akcií, ktoré by som kúpil.
Mota Engil SGPS S.A.
Heidelbergercement A.G.
Iberdrola S.A
BMW A.G.
Banco Santander S.A
Barclays PLC
Tesco PLC
Münchener Rückversicherung''''
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . napsal R.N.

Mota Engil - levná akcie malé stavební portugalské firmy za 876 milionů euro má potenciál růstu roku 2018, jestli opravdu bude silně zvyšován čistý zisk a tržba. Chtělo by to ale, aby firma byla málo zadlužená. To nevím, kde kontrolovat. Firma má stavět stadion na Pobřeží Slonoviny a má nové zakázky v Peru. https://www.onvista.de/aktien/MOTA-ENGIL-Aktie-PTMEN0AE0005
Mota-Engil will build a stadium in the Ivory Coast https://econews.pt/2018/03/08/mota-engil-will-build-a-stadiu...
The construction company will sign its third contract at the Ivory Coast. In Peru, the company won three more contracts. In total, the group reinforces its portfolio by 253 million.

:info: HeidelbergCement akcie je dobrá na pár let a prodej s výdělkem nebo na stálo pro dividendy. Protože dnešní výnos dividendy je slušných 3,1% hrubého. Strhne se bohužel z dividendy německá daň 26,38%. https://www.comdirect.de/inf/aktien/detail/uebersicht.html?I...
Barclays banka je příliš zločinná.
Tesco je poškozováno v Británii od Aldi a Lidl.
:info: Iberdrola S.A, BMW A.G., Banco Santander S.A, Münchener Rückversicherung, tyto 4 akcie bych koupil dnes nebo velice brzy, pokud ten den půjdou trochu nahoru a nebudou klesat. Už nikdy víc bych je neprodal. Jejich dividendy by měl užívat člověk v mládí i jako důchodce.

Iberdrola http://www.comdirect.de/inf/aktien/detail/uebersicht.html?ID...
BMW http://www.comdirect.de/inf/aktien/detail/uebersicht.html?ID...
Santander https://www.comdirect.de/inf/aktien/detail/uebersicht.html?I...
Munich Re http://www.comdirect.de/inf/aktien/detail/uebersicht.html?ID...

Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 23-3-2018 v 10:12

Fotbalový klub Mladá Boleslav dostane za pár dní jednu knihu ''Akcie a burza''
a druhá kniha se posílá do Brna.
Snadno by někoho napadlo, že fotbalová jedenáctka FC Mladá Boleslav by mohla objednat 11 knih.

Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 27-3-2018 v 16:19

To je škandál.
Dobrý člověk si objednal 2 knihy.
Na moje konto dnes od něj přišlo 700 korun.
Ale já neznám jeho adresu. Jen jméno mám na Fio.
Google najde 3x jeho jméno a u toho 3 různá bydliště
68201 Hlubočany, 68323 Ivanovice Na Hané, 56924 Kunčina

MilanV
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 27-3-2018 v 21:05

to DemontLada doporučuji Váš příspěvek co nejdříve vymáznout a adresu poslat panu domácímu přes soukromou zprávu. Potuluje se tu spousta neřádů a vlákna ze číst i bez potřebné registrace

Dle velikosti v Ptf
Růstové - MA, MU, ADBE, NFLX
Dividendové - AAPL, MSFT, JPM, UNH, HD, NEE, T
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 29-3-2018 v 09:49

Česky vyšla nejlepší kniha o tom, jak chytře investoval Warren Buffett (když ještě neblbnul hloupě s akciemi IBM)
Nová Buffettologie.
Ale lepší je kniha Buffettology, která vyšla o několik let dříve než New Buffettology.
Tu starou Buffettology (1999-2002) můžeme koupit přes Amazon, nejlépe z druhé ruky - použitou - ojetou, německy, anglicky nebo španělsky.
Ostatní knihy na téma Warren Buffett nemá význam kupovat, jsou horší, dražší, silnější, nudnější a člověk musí šetřit peníze na akcie, třeba na ty akcie, které už Warren Buffett prodal, když se starší jak 80 let z těch jeho miliard pominul: Procter & Gamble, Johnson & Johnson, Munich Re, Sanofi.
Pro mne bylo nejzajímavější ze všech knih o Buffettovi to, jak byla jeho nejdůležitější akcie Coca-Cola oceněna s P/E, P/B, P/S, když akcii Coca-Cola roku 1989 Warren Buffett koupil. O výšky těch poměrů P/E, P/B, P/S se nachází jen v knize stará Buffettology.
Pokud někdo chce něco vysvětlovat o Buffettovi a píše Buffet namísto Buffett, nemá význam jeho slova číst. Nejlépe už nečíst dál než ke slovu Buffet. Protože ten člověk toho moc neví a je teprve na počátku studia, když píše Buffet místo Buffett.

Honz4
Member

Nálada:

[*] Zasláno 24-4-2018 v 23:05

Poslední dobou jsem se celkem zaposlouchal do tohodle podcastu https://www.ruleoneinvesting.com/podcast/ Ten týpek vypadá, že to má v hlavě srovnaný a i ty podávaný informace maj hlavu a patu. Jede podle Buffetta a teď podle toho vychází i kniha Invested, kterou jsem teda ještě neviděl, ale vypadá, že by to mohla být jedna z těch mála použitelných - hlavně pro začínající a mírně pokročilý investory.
 Stran:  1  ..  11    13    15