Diskusni forum pro akcie a investice diskuse jak investovat do akcii
Diskusní fórum akcie a burza
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1  ..  14    16    18  ..  32
Autor: Předmět: Broker konto depo burza
TomasV
Member
***




Příspěvků: 317
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 9-8-2020 v 15:06


https://en.wikipedia.org/wiki/Interactive_Brokers

Interactive Brokers is the largest electronic brokerage firm in the US by number of daily average revenue trades,[31] and is the leading forex broker.[32] Interactive Brokers also targets commodity trading advisors, making it the fifth-largest prime broker servicing them.[33] IB is regulated by the Securities and Exchange Commission, the Financial Industry Regulatory Authority, the New York Stock Exchange, the Financial Conduct Authority and other regulators and self-regulatory organizations.[11] It provides correspondent clearing services to 200 introducing brokers worldwide.[34] The company serves 720 thousand client brokerage accounts, with $170.1 billion in customer equity.[1](p62) Interactive Brokers Group has $75 million in tangible assets, including $24 million in computer equipment.[1](p119) Currently about 17.3 percent of the company is publicly held, while the remainder is held by employees; Thomas Peterffy is the largest shareholder.[1](

Tady se píše ,že IB je největší online Broker v US funguje od roku 1977,tak snad se jim dá věřit ne?




Investiční strategie:B&H
Portfolio:
ABBV,BAS,BIL,BMT,BMW,CSCO,D,IBE,MMM,MO,MUV2,PEP,PM,PPL,RDSB,T,WFC,XOM,IBM,UL,DIS,SBUX,MSFT,HD,BMY,KHC,PFE,WBD,INTC.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 716
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 9-8-2020 v 16:09


Mně přijde Lynx přehledný a dostatečně podrobný. Nejsou tam takové ty komentáře a zpravodajství z trhu jako u Patrie, ale je to obchodní a evidenční platforma.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
DavidC
Junior Member
**




Příspěvků: 61
Registrován: 12-6-2020
Offline


[*] Zasláno 10-8-2020 v 06:42


Citace: Původně zaslal: TomasV  
Citace: Původně zaslal: DavidC  
Pro ty, kteří použivají LYNX :

od pátku mam u nich konečně otevřený účet, používáte jejich aplikaci nebo na internetu jen LYNX basic ? Ta aplikace mi přijde strašně zmatečná a nepřehledná a ten basic zas neobsahuje žádné informace.. Oproti Patrii z toho nemám moc dobrý pocit.. Poplatky má Lynx sice mnohem nižší a neplatí se poplatek z objemu portfolia, ale Patria mi přijde taková přehlednější a komplexnější..



Lynx Basic používám pouze pro nákup akcií.Všechny ostatní informace hledám ve zprávě účtu,kde se dá najít vše co je potřeba.
https://www.lynxbroker.cz/podpora/jak-vytvorit-vypis-z-uctu/
Hlavní složky jsou Dividends,witholding tax a change in dividends accruals


Já tam ještě neposlal peníze a dokud je tam nepošlu, tak se mi ten účet asi uplně neaktivuje a neuvidim uplně vše, ale jsem z toho takovej rozpčitej zatim😐




Wells Fargo, AT&T, Royal Dutch Shell ADR (RDS.B), Cisco, British American Tobacco ADR, Omega Healthcare, BHP Group ADR, W.P. Carey - vše na NYSE, ČEZ
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
minarjo
Member
***




Příspěvků: 124
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 13-8-2020 v 16:53


Doporučuji používat jen mobilní aplikaci Lynx Trading (pro Android, asi i iOS), ne ty zbytečně přebujelé paskvily pro web jako Lynx Basic či dokonce full verzi TWS, která je fakt vhodná jen pro tradery.
Mobilní appka zahrnuje všechny segmenty: obchodní platformu (pro nákupy, prodeje, sledování portfolia, watchlisty...), Správu účtu (Account management) i segment Lynx Key (vyšší úroveň zabezpečení pro autorizaci přihlášení/operace mobilem a ne po staru skrz plastovou kartu s kódy, obdoba podpisu přihlášení či transakce skrz aplikaci u bank). Neboli all in one, na web vůbec nemusím chodit. Ale je to o zvyku. Snad jen úvodní nastavení email notifikací o operacích předchozího dne (Activity Statement, rozsah dle toho co komu vyhovuje) je pohodlnější ve webové Správě účtu kvůli velikosti, ale to je jen o tom to jednou nastavit a pak už jen chodí ty změnové emaily.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3585
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 18-9-2020 v 16:43


U několika bank nebo brokerů se několika lidem stalo, že jim byl stržen poplatek za split akcií.
Já myslím, že se jedná vždy o omyl a že split musí být zadarmo. Splitem akcie by akciová společnost neměla akcionářům ubližovat. Takže asi musí akcionář žádat svoji banku nebo brokera tak dlouho, až mu poplatek za split akcie vrátí.




Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
abak
Member
***


Avatar


Příspěvků: 250
Registrován: 1-7-2019
Offline


[*] Zasláno 24-9-2020 v 10:14


S ukončením přechodného období Brexitu dojde ještě před 1.1.2021 k přesunu účtů evropských (EU) klientů Interactive Brokers, a to včetně jejich zprostředkovatelů, tzv. Introducing Brokerů (například v česku působící LYNX B.V) do jedné ze tří nově vytvořených entit patřících do skupiny IBKR:

1) Interactive Brokers Luxembourg SARL (IBLUX)
2) Interactive Brokers Ireland Limited (IBIE)
3) Interactive Brokers Central Europe Befektetési ZRt (IBCE)

To zdali se bude jednat o entitu v Lucembursku (IBLUX), Irsku (IBIE) nebo Maďarsku (IBCE) záleží na daňové rezidenci klienta, lze tedy předpokládat, že většina účtů českých a slovenských klientů bude migrovat do entity spadající pod částečný vliv Maďarské legislativy (!) - Interactive Brokers Central Europe Befektetési ZRt (IBCE).

Co je důležité, s výše uvedenou procedurou je spjata změna týkající se pojištění účtů v případě bankrotu Brokera, která je v rámci EU výrazně nižší, než v případě UK, či USA.

V současné době poskytuje Securities Investor Protection Corporation (SIPC) všem účtům spravovaným IBKR pojištění do výše 500 000 USD, v případě hotovosti do výše 250 000 USD. S výše uvedeným končí i pojištění FSCS, které dosahuje výše 50 000 GBP.

V EU je toto pojištění však pouze 20 000 EUR. Prostředky účtu (akcie i hotovost) nad tento rámec nebudou v případě insolvence brokera, případně jeho bankrotu pojištěny.

De jure je možné předpokládat, že cenné papíry (například akcie) budou drženy na separátních účtech, se kterými nemohou nově založené entity, či jejich věřitelé v případě nutnosti (protiprávně) disponovat, v praxi však nelze výše uvedené v případě nepředvídatelné situace vyloučit. Na radosti nepřidá ani velmi nestabilní politická situace dnes již částečně totalitního Maďarska.

Za tuto situaci lze poděkovat orgánům EU a přeregulovanému evropskému bankovnímu sektoru. Jeden krok dopředu a deset kroků zpátky.

Nepředpokládám proaktivitu brokera IB a ani LYNX v této věci a považuji za velmi nepravděpodobné, že by zajistili jiný model, ve kterém budou prostředky pojištěny opět v původní výši.

Co se týče mne, spíše než bankrotu skupiny IBKR (velmi nepravděpodobné) se v současné době obávám spíše nestability politického prostředí v EU, potažmo v Maďarsku, případně dalších regulací evropského kapitálového trhu, proto uvažuji o migraci svých účtů vedených pod IB a LYNX k TD Ameritrade, který je čistě americkou entitou (podléhá regulaci SEC, pojištění dle SIPC), individuálně poskytuje účty i pro klienty z EU, stejně jako IB pravidelně vystavuje formulář 1042-S, na rozdíl od IB a LYNX má téměř nulové komisní poplatky, v rámci transferu pozic tak představuje jediný náklad čas, komise za prodej pozic z IB a LYNX a daňové povinnosti v případě uzavíraných pozic držených po dobu kratší než tři roky.

Dále viz originální informace na webu Interactive Brokers: IBKR.info Brexit Account Migration

Vzhledem k tomu, že je zde mnoho investorů, kteří používají LYNX, považoval jsem za důležité zde tyto informace sdělit. LYNX B.V. bude zveřejnění těchto informací patrně odkládat na co možná nejdelší dobu.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Mufimufin
Member
***




Příspěvků: 151
Registrován: 13-3-2020
Offline


[*] Zasláno 24-9-2020 v 10:23


abak: Zrovna řeším tu samou situaci. Nutno podotknout, že IB taky bude graduálně zvedat požadavky na margin a argumentuje volatilitou před volbami.

Zvažoval jsem rozložit aktiva mezi více brokerů. Tzn. nechat si IB (forex, část akcií, plnohodnotný after market a premarket, alerty 24/7), ale zároveň otevřít účet u Tastyworks (lze fundovat částečným ACAT a obejít šílené poplatky za přijetí) a Tradestation (U.S. tarify podléhají schválení ale nabídli mi je, jinak non U.S. účet neotevírají). Výhodou je pak trading akcií zdarma (bez komise) a opce za nízké poplatky.

Další u kterých lze otevřít účet je např. Schwab a Firstrade. Oba za poměrně výhodných podmínek, ale u obou poměrně arogantní a pomalá podpora. Proto se držím prozatím stranou. U Firstrade jsou ale mimo tradingu akcií zdarma také opce.

Brokery jako Lightspeed, Degiro, XTB, FIO a nebo ještě hůře Patria kvůli extrémně vysokým poplatkům ani nezmiňuji.

U TD Ameritrade (tdameritrade.com) jsem se již několikrát ptal a naposledy cca před týdnem. Účet bez občanství USA údajně neotevřou. Tedy stejná situace jako u Robin Hood a Webull, které jsou poměrně oblíbené v USA.

Cituji:
"Hi, my name is Natalie. I'm happy to help you! Thank you for your interest in TD Ameritrade! Regrettably, TD Ameritrade is not registered to do business in your country as a result we are not able to open new accounts for clients that reside in the Czech Republic. We do wish you luck in reaching your investment objectives. ^NK"

Pokud jsi byl úspěšný v tom si u nich otevřít účet, tak prosím poraď jak jsi toho docílil.

Edit: Znovu jsem jim napsal přes Messenger a robot mi odepsal, že to jde. Asi se u nich něco změnilo.

Dělal jsi si u nich nějakou podrobnější analýzu výhod a nevýhod? Já čím více do toho zabrousím nacházím hodně nevýhod oproti IB.




AAPL, AGFY, AZN, BABA, CAH, CSCO, DG, FB, JNJ, JPM, LMT, MRK, MSFT, PEP, PFE, PLTR, RXT, SPG, V, VZ, WMT
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Stanislav
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 736
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 24-9-2020 v 10:31


Abaku, to je velice zajímavá informace. Předražená Patria s belgickou mamičkou KBC tak neztrácí na lesku. Já budu věrný systémové bance až do smrti, i když je ten servis dražší, ale určitě to právní prostředí je v tomto případě zaručeně větší luxus k pravidelnému klidnému spánku.



AT&T, Citigroup, British American Tobacco ADR, CenturyLink, PPL, Macy's, RDS.B ADR, WFC
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
ado130
Junior Member
**




Příspěvků: 68
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 24-9-2020 v 10:31


Mufimufin: z čoho si vyvodil vysoké poplatky u DeGiro?



Portu & Degiro:
ETF: IWDA
Technology: INTC | CSCO | T | IRM
Consumer Goods: MO
Financial: WFC | NRZ
BDC: MAIN
Utilities: PPL
Industrials: RTX
Healthcare: ABBV | PFE | TRIL | JNJ
Basic Materials: RDS.B | XOM
Conglomerates: SPCE
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Mufimufin
Member
***




Příspěvků: 151
Registrován: 13-3-2020
Offline


[*] Zasláno 24-9-2020 v 10:38


ado130: Z vlastní zkušenosti v porovnání s poplatky u IB, nebo jinde. Např. nákup ETF mimo seznamu těch jejich "free" cca 2,5 EUR (přesně si teď nepamatuji) - jinde zdarma. U IB pro srovnání nákup 100 ks akcí T za 0,29 USD poplatek. Do toho dvojnásobná konverze "vynucená" tím jejich EUR fondem (při nákupu a prodeji). To samé vlastně při vkladu na účet (pokud nemám EUR) a výběru (tady už nemám na výběr a můžu jen v CZK). Pak ty poplatky 2,5 EUR ročně za jednu burzu. Nemožnost držet zůstatek vyšší jak 2,5k EUR v cash aniž by ti to nekrylo to jejich "kompenzační schéma" co ukusuje negativní úroky. Takhle bych mohl pokračovat dalšími a dalšími nevýhodami.



AAPL, AGFY, AZN, BABA, CAH, CSCO, DG, FB, JNJ, JPM, LMT, MRK, MSFT, PEP, PFE, PLTR, RXT, SPG, V, VZ, WMT
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
ado130
Junior Member
**




Příspěvků: 68
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 24-9-2020 v 10:44


Mufimufin: ETF nakupujem zadarmo, v tom vidím celkom výhodu. Priemerný poplatok za nákup sa mi pohybuje okolo 0.5-0.6€, ale súhlasím, sú služby, ktoré ponúkajú ešte nižší, či dokonca nulový - tých 0.6€ mi príde zanedbateľná čiastka. Súhlasím, dvojitá konverzia celú situáciu zhoršuje. Onedlho majú prísť nové účty vedené v Nemecku v EUR, možno prídu s niečim zaujímavým. 2.5k € som tam nikdy nemal, toto som zatiaľ neriešil.



Portu & Degiro:
ETF: IWDA
Technology: INTC | CSCO | T | IRM
Consumer Goods: MO
Financial: WFC | NRZ
BDC: MAIN
Utilities: PPL
Industrials: RTX
Healthcare: ABBV | PFE | TRIL | JNJ
Basic Materials: RDS.B | XOM
Conglomerates: SPCE
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Mufimufin
Member
***




Příspěvků: 151
Registrován: 13-3-2020
Offline


[*] Zasláno 24-9-2020 v 10:50


ado130: Já si mezi ETF zdarma nevybral. Poplatek co jsi uvedl je asi u akcií nižší. Vadí mi tam více věcí - absence alertů, nekomplexní grafy, apod.. Těžko popsat, protože dokud si člověk nevyzkouší "trápení" s TWS IB, tak mu toho pak tolik jinde nechybí. Btw. ETF zdarma jsou i u IB (mají to na webu, asi menší počet). Jiní brokeři je mají taky zdarma a navíc neomezují nákupy těch U.S. pro BFU z EU.



AAPL, AGFY, AZN, BABA, CAH, CSCO, DG, FB, JNJ, JPM, LMT, MRK, MSFT, PEP, PFE, PLTR, RXT, SPG, V, VZ, WMT
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
ado130
Junior Member
**




Příspěvků: 68
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 24-9-2020 v 10:53


Mufimufin: v tomto to zas beriem ako low-cost broker. Chcem aby mi umožnil nákup/predaj na burze a to mi postačuje. Akékoľvek ďalšie info si nájdem na iných weboch (SA, Yahoo, Finviz, ...). Teraz som si založil FIO kvôli CZ spoločnostiam a až s tým zisťujem viac a viac aký je DeGiro skvelý moderný. To FIO je naozaj ako za trest. Obmedzovanie US ETF asi nemožno dávať za vinu brokerovi, keďže je to výmysel EU legislatívy.



Portu & Degiro:
ETF: IWDA
Technology: INTC | CSCO | T | IRM
Consumer Goods: MO
Financial: WFC | NRZ
BDC: MAIN
Utilities: PPL
Industrials: RTX
Healthcare: ABBV | PFE | TRIL | JNJ
Basic Materials: RDS.B | XOM
Conglomerates: SPCE
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Mufimufin
Member
***




Příspěvků: 151
Registrován: 13-3-2020
Offline


[*] Zasláno 24-9-2020 v 10:54


ado130: Zpoždění grafů 15 min a více je pro mne šílené. Hledání na webech (i na yahoo a jinde je to zpožděné) vč. news opět se zpožděním. Pro pasivního investora to asi stačí.

Omezování nedávám za vinu brokerovi. Když se necháš označit za profesionála, tak ti je povolí i tam, kde jsou zakázané (IB). Jinde ale nic takového nevyžadují, takže částečně to lze obejít a to pak lze označit za výhodu.

Pro mne je osobně Degiro nepoužitelné. Budu tam mít max. EUR ETFka za účelem diverzifikace.




AAPL, AGFY, AZN, BABA, CAH, CSCO, DG, FB, JNJ, JPM, LMT, MRK, MSFT, PEP, PFE, PLTR, RXT, SPG, V, VZ, WMT
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
abak
Member
***


Avatar


Příspěvků: 250
Registrován: 1-7-2019
Offline


[*] Zasláno 24-9-2020 v 11:10


Mufinmufin:

Řetězení účtů dle obchodních strategií je v této situaci rozhodně dobré řešení. Účty u TD Ameritrade bylo možné ještě před pár lety otevírat z ČR zcela běžně, v té době ještě pod názvem ThinkOrSwim, vím o pár lidech z ČR, kteří u nich účty stále otevřené mají, ale je pravda, že účty pravděpodobně otevírali již v minulosti. Podle všeho se dnes zdá být situace neprůchozí, pokud nemáte u nich přímo nějakého člověka (zaměstnance), který by mohl jejich restrikce obejít a antedatované účty otevřít, nic než jejich vnitřní podnikové směrnice a předběžná opatrnost tomu nebrání. Je to nemilé zjištění, nezbývá než zvážit Schwab či Firstrade. Pokud to půjde tímto tempem dál, jediným řešením pro FO bude změna daňové rezidence mimo skanzen EU, třeba do Británie.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Mufimufin
Member
***




Příspěvků: 151
Registrován: 13-3-2020
Offline


[*] Zasláno 24-9-2020 v 11:19


abak:
Firstrade na mně ale působil vážně divně až podezřele a podpora odpovídala jen na část dotazů. Stejný dojem jsem měl ze Schwab. Neznám nikoho kdo ho je má.

To už bych asi raději šel do Tastyworks (tuším že to jsou právě původní tvůrci TOS) kde už mám nezafundovaný účet, nebo Tradestation. Právě kvůli TOS vidím Ameritrade jako výhodu. Zkusím zabojovat.

Jinak možná je i tohle důvod:
On Nov. 25, 2019, Charles Schwab announced a buyout of TD Ameritrade’s online brokerage. The transaction itself is expected to close in the second half of 2020, and in the meantime, the two firms will operate autonomously. Schwab expects the merger of its platforms and services to take place within three years of the close of the deal.

Člověk si prakticky otevírá účet u Schwab:
https://www.schwab.com/pricing-page

V případě plného přechodu ušetřím nějaké drobné za realtime data a neaktivitu u IB.




AAPL, AGFY, AZN, BABA, CAH, CSCO, DG, FB, JNJ, JPM, LMT, MRK, MSFT, PEP, PFE, PLTR, RXT, SPG, V, VZ, WMT
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
abak
Member
***


Avatar


Příspěvků: 250
Registrován: 1-7-2019
Offline


[*] Zasláno 24-9-2020 v 11:49


Díky, to je dobrá zpráva. Teď ještě aby se do konce roku z EU nestáhl i Schwab.

Blíže jsem podporu Schwab ani Firstrade nezkoumal. Nepřehlednost platformy, či velice slabá technická podpora, či neexistující zákaznický servis mi nevadí, za důležité považuji jejich dostatečně silnou kapitálovou pozici na trhu v USA a garance včetně pojištění, případně to, že jsou schopni vystavovat formulář 1042-S a respektovat existující smlouvy mezi ČR a USA pro zamezení dvojího zdanění, pokud to nezvládnou, nemám zájem a je nutné hledat jiné řešení.

Nejsem jistě sám, koho obtěžují změny a uráží legislativa a regulativy nastavované v EU, vůbec s centrálně nařizovanými změnami (které by měly údajně chránit investory, přitom vždy dělají pravý opak) nesouhlasím, navíc existuje stále méně prostředků jak se jim jako FO bránit (s vyjímkou emigrace), s kapitálovým trhem to jde za uplynulých deset let pro retailového investora z EU od desíti k pěti. Nejhorší je, že opt out na toto RVHP 21. století prostě není k dispozici.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3585
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 24-9-2020 v 14:46


Nechte českou zemi Babišovi a přestěhujte se do Rakouska! Jakmile se stane Babiš prezident, musí všichni slušní lidé zemi českou opustit, protože pak už to dál nejde, to bude stejné, jako zůstat v zemi české, když tam bude Putin prezident.
Průměrný rakouský důchod je asi o 400 € vyšší než německý. V Německu má plno důchodců jen 500 € důchod, v Rakousku asi není žádný důchod nižší než 900 €.
Kdo chce vystřídat denodenní bolševickou lež za kapitalistickou lež, ať se odstěhuje do USA, hlavně kamarádi největšího lháře prezidenta v historii USA = Trumpa.




Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Vosa
Member
***


Avatar


Příspěvků: 205
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 24-9-2020 v 15:18


V minulosti se mi u Charles Schwab nepodařilo otevřít účet. Ale možná už je to dnes jinak.

U České Spořitelny to taky není nic moc, 20 USD za nákup je dost.

Poplatek za nákup/prodej
Evropské trhy v měně EUR : 0,90 %, minimálně 23 EUR
USA: 0,60 %, minimálně 20 USD
+ roční poplatky z celého objemu portfolia
1. Poplatek za vedení evidence cenných papírů - Zahraniční kotované akcie 0,06% ročně
2. Evidence Centrálního depozitáře CP - Zahraniční kotované akcie 0,20 % ročně

https://www.csas.cz/banka/content/inet/internet/cs/cenik_inv...




Portfolio: 3M, AbbVie, Alphabet, Altria, Apple, ABR, AT&T, Antero Midstream, Boeing, Br.Am.Tobacco, Broadcom, Canadian National Railway, Carrier, Caterpillar, Chevron, Cisco, Citigroup, Coca Cola, Deutsche Telekom, Duke Energy, Electronic Arts, Enbridge, Exxon, General Mills, Hewlett Packard, Home Depot, Iberdrola, IBM, Intel, JPMorgan, Johnson&Johnson, Kinder Morgan, MAIN, McDonald's, Microsoft, Next Era Energy, Omega Healthcare, Pembina Pipeline, PepsiCo, Pfizer, Philip Morris ČR, Procter&Gamble, Realty Income, Rio Tinto, RITM, Stanley Black&Decker, Texas Instruments, Viatris, Vodafone, Whirlpool, Williams
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
ado130
Junior Member
**




Příspěvků: 68
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 24-9-2020 v 16:02


Jeden známy používa už niekoľko rokov Tastyworks. Myslím, že tam majú teraz dokonca nákup bez poplatkov + veľmi nízke poplatky za opce. Každopádne spomínal niečo ohľadom pomerne vysokého poplatku za vklad/výber, ale stačí vkladať/vyberať väčšie čiastky a nemusel by to byť tak veľký problém.



Portu & Degiro:
ETF: IWDA
Technology: INTC | CSCO | T | IRM
Consumer Goods: MO
Financial: WFC | NRZ
BDC: MAIN
Utilities: PPL
Industrials: RTX
Healthcare: ABBV | PFE | TRIL | JNJ
Basic Materials: RDS.B | XOM
Conglomerates: SPCE
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Mufimufin
Member
***




Příspěvků: 151
Registrován: 13-3-2020
Offline


[*] Zasláno 24-9-2020 v 16:12


Mám znovu potvrzeno, že Ameritrade založit pro CZ rezidenty nelze.

Váhám nad tím Tradestation a pokud to IB skutečně přesune pod EU schéma a navíc do Maďarska asi rozložím aktiva mezi Tradestation, Tastyworks a IB. Ještě čekám na odpověď ze Schwab, ale mám ten dojem, že chtějí min. 25.000 USD depozit.

Pozitivum by mohlo být, že pro HU u IB tuším ještě nemají licenci.

Jinak poplatek za příjem u TW je celkem velký problém. Pokud člověk nemá banku v USA, tak ho čeká Currencyfair a další poplatky. Jedině to řešit ACAT, nebo částečným ACAT.




AAPL, AGFY, AZN, BABA, CAH, CSCO, DG, FB, JNJ, JPM, LMT, MRK, MSFT, PEP, PFE, PLTR, RXT, SPG, V, VZ, WMT
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 716
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 24-9-2020 v 21:14


Díky za info abaku.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
bulinak
Member
***




Příspěvků: 105
Registrován: 24-6-2019
Bydliště: Plzeň
Offline


[*] Zasláno 25-9-2020 v 06:42


Citace: Původně zaslal: ado130  
Jeden známy používa už niekoľko rokov Tastyworks. Myslím, že tam majú teraz dokonca nákup bez poplatkov + veľmi nízke poplatky za opce. Každopádne spomínal niečo ohľadom pomerne vysokého poplatku za vklad/výber, ale stačí vkladať/vyberať väčšie čiastky a nemusel by to byť tak veľký problém.


Ano, je to tak... Chce to si pár opcemi na poplatek vydělat.




stavím zoo...
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3585
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 25-9-2020 v 08:39


Ois isy!
:cool: Máte-li strach, že v případě bankrotu vašeho chatrného brokera ztratíte vaše 50.000 € v akciích,
zjistěte jednoduše u českých miliardářů, nebo u českých manažerů fondů, nebo v KB a ČNB,
přes jakou banku oni nakoupili západní akcie za miliony eur, že nemají strach z bankrotu brokera.
:cool:
Tedy poslat e-mail na info o českých fondech a poslat e-mail Danielu Gladišovi, když si nepíšete s žádným českým miliardovým akcionářem, Křetinský, Tomek, .....
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Dood
Junior Member
**




Příspěvků: 7
Registrován: 11-7-2019
Offline


[*] Zasláno 26-9-2020 v 10:19
trading


bez poplatkov za nakup, predaj, vklad, vyber atd. sa da zalozit https://www.trading212.com/, ide aj pies a factional shares kto chce, podobne ako v usa maju M1 finance. mam to popri lynxe na "trading"
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
 Stran:  1  ..  14    16    18  ..  32

  Nahoru

Powered by XMB
XMB Forum Software © 2001-2017 The XMB Group
[dotazů: 17] [PHP: 53.6% - SQL: 46.4%]

Při nové registraci přijde e-mail s heslem mezi spam, junk mail. S tímto heslem registraci dokonči, pak heslo změň!

. Když nepřišlo heslo do e-mailu, ani jako spam, hned mi napiš a já registraci zařídím = nr1a@seznam.cz .

. Piš prosím v diskusi celé jméno firmy a ne jen americký symbol akcie, jako nějaký divoký daytrader! .
FACEBOOK česká skupina pro akcie a dividendy     Facebook.com/groups/2660933057270038

US .   Vánoční písničku "Svatá noc" zpívá Anna Prohaska O-holy-night mp3   . D + E

13 hezkých písní z Tahiti v MP3             O Holy Night - Hillsdale College - O holy night             LAUREL a HARDY

DAX 10 dní graf <=> 5 let graf DAX
_________________________________________________________________________________________________

Dow Jones 10 dní <=> 5 let Dow Jones

. Avatar do profilu foto     nr1a.com/AKCIE = akcie Evropa USA Cechy     Radio Tahiti     Gifs         Vánoce     nr1a.com .       Kontakt: nr1a@seznam.cz


Diskusní fórum pro akcie investice fondy diskuse jak investovat ako investovat rozumná inteligentní diskusia pre akcie nr1a Ladislav Konecny nr1a.com odborná diskuze o akciích experti burza gurus diskuzní forum

  Investiční kniha česky ISBN 9788086062334     existuje i anglicky, německy, španělsky
15.1.2023     Akcie a burza – jediná kniha, kterou potřebuješ  
Autor: český value investor Ladislav Konečný narozen 30.3.1954     info v PDF obsah knihy   a   obálka knihy     Test the best from east to west.!
Kniha pro akcie a investice: 280 stran, A4 = 210 x 297 mm, 0.76 kg, asi 24 obrázků, tisíc užitečných informací o investování na burze

Cena knihy > nr1a.com/kniha.html < Knihu objednat prosím e-mailem na > nr1a@seznam.cz

Akcie s potenciálem růstu tento rok

Grafy akcií Portfolio akcií na stálo pro důchod z dividend: AT&T, Bank of America, Cisco Systems, Johnson & Johnson, Kraft Heinz,
Pfizer, Procter & Gamble, RTX, Walgreens Boots Alliance, Wells Fargo, British American Tobacco, HSBC Holdings, Shell, Tesco, Allianz,
BASF, BMW, Deutsche Telekom, Munich Re, Siemens, AB InBev, Iberdrola, BNP Paribas, Sanofi, Bank of Nova Scotia, Enbridge, Mitsubishi Corp.,
Takeda Pharmaceutical, BHP Group, Fortescue
. český value investor Ladislav Konečný *30.3.1954 value investing + dividendy . . .

Všechny akcie indexu, grafy, fundamenty:   DAX   Dow Jones   Eurostoxx50   FTSE 100   Český index PX

° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° °
Youtube kanál       15 let P/S       Grafy známých kryptoměn = neměl jsem nikdy krypto       Finanční karikatury

Předražené akcie = nemám žádnou z nich       Online počítač vnitřní hodnoty akcie = sranda pro děti, nebere ohled na P/B a P/S

!Kupuj jen akcie s těmito parametry!: