Diskusni forum pro akcie a investice diskuse jak investovat do akcii
Diskusní fórum akcie a burza
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1  ..  16    18    20  ..  32
Autor: Předmět: Broker konto depo burza
Mufimufin
Member
***




Příspěvků: 151
Registrován: 13-3-2020
Offline


[*] Zasláno 12-10-2020 v 14:23


Já to měl na mysli nejen z pohledu intraday, ale i když vezmeš 100 ks akcií AAPL, MSFT, TSLA, nebo AMZN na swing/long term holding (pouze příklad demonstrující celkovou hodnotu obchodu), tak se dostaneš do poměrně vysokých čísel ze kterých by mne třeba zajímalo kolik si ve skutečnosti oproti IB ukrojí daný broker a jestli v kombinaci s absencí možnosti FXCONV při převodu z/na CZK tohle už netvoří obhajitelný důvod proč si IB ponechat. Co jsem zahlédl, tak u opcí ten order flow může udělat ještě větší čísla jak u akcií. Jinak osobně jsem taky daytrade (akcie i opce) opustil, protože mi to moc nejde a žere to moc času. Nechci soupeřit s algoritmy napojenými na API. Mám ale v plánu se věnovat swing tradingu a pak si na stejném účtě (popř. účtech) držet taky akcie, které chci mít dlouhodobě.

V řeči čísel, kdyby jsem si dal pauzu tak na IBKR PRO platím 10 USD inactivity fee + data cca 6 USD bez DPH měsíčně. Z inactivity fee se mi odečítají ty za obchody. Vydělám ale na absenci těchto poplatků z důvodu poplatků za order flow, které jsou skryté?

V praxi se o poplatku za order flow předpokládám nedozvíš, protože to neovlivňuje spread (bid ask může být u různých free brokerů obdobný), ale "zhorší" se ti fill. Objektivně by to šlo srovnat podle těch 606 reportů, ale nikde jsem to nenašel a nikomu se (včetně mně) v tom zdá se nechtělo hrabat. Proto má asi Robin Hood a Webull v USA tolik uživatelů.




AAPL, AGFY, AZN, BABA, CAH, CSCO, DG, FB, JNJ, JPM, LMT, MRK, MSFT, PEP, PFE, PLTR, RXT, SPG, V, VZ, WMT
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
abak
Member
***


Avatar


Příspěvků: 250
Registrován: 1-7-2019
Offline


[*] Zasláno 12-10-2020 v 15:16


Mufimufin:

Pomyslné setiny/tisíciny procent z hodnoty pozice tam v případě MARKET příkazů v daný okamžik být mohou, ale u takto likvidních akcií i v objemech stovek kusů by neměl být spread oproti středu v průběhu běžné obchodní seance významnější. Konstantní hodnota to ale jistě nebude, to není technicky možné zajistit, větší odchylky, či případné machinace s časováním ze strany zprostředkovatele už zavánějí front runningem, to by si větší broker neměl dovolit. U pink sheet akcií a méně likvidních opcí pak samozřejmě mohou být problémy větší. Na druhou stranu, pokud vstupuji prostřednictvím příkazu typu MARKET, musím s takovým scénářem počítat.

Pokud nejde o datafeed order flow, spíš než o poplatcích, bych mluvil o nákladech spojených s mechanismem zprostředkování obchodu při omezeních daných cenotvorbou, ty samozřejmě nejsou skryté předem, lze je kvantifikovat až ex-post, zároveň ale nejsou (!) regulované, technické řešení účinného zajištění regulace při plnění příkazů by příliš svazovalo ruce tvůrcům trhu.

Pokud vstupuji za limit, z definice i povahy příkazu mě smluvně nezajímá pozitivní či negativní divergence při plnění ve prospěch mě či brokera/market makera a u dlouhodobých obchodů už vůbec neřeším setiny procent z hodnoty pozice, nejsem institucionální investor, to by muselo jít o transkace s hodnotami v řádech jednotek až desítek milionů USD.

Účet vedený na USD není problém u většiny českých bank, konverze (do 20 000 EUR) půjde bezpečně řešit i nadále přes FXCONV u IB/LYNX, kdé zůstávají depozita zdarma a výběry bezhotovostní platbou jednou za měsíc rovněž, neřeším-li operativně měnové zajištění i u brokera, kde mám transakce pouze v USD, odpadá další problém.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Mufimufin
Member
***




Příspěvků: 151
Registrován: 13-3-2020
Offline


[*] Zasláno 12-10-2020 v 15:51


Market příkazy pravda nepoužívám. Vždy si volím jako LMT přinejhorším bid/ask. Měl jsem spíše obavu, že u tohoto order flow pak nedostaneš fill i když v praxi vidíš na grafu (u brokera nebo jinde), že se cena na danou úroveň dostala a pak po dosažení dna (odrazu od supportu) roste v klidu nahoru.

Otázka je kolik v reálu za ten order flow jako retail připlácíme - např. při rychlém hledání snad správně předpokládám "průměr" u TD Ameritrade $0.0015 / akcie, TW $0.0015, TS $0.0018, Schwab $0.0032, RH $0.00026, Webull $0.0030. Nezkoumal jsem ale ty jejich 606 reporty. Docela mně překvapil ten Schwab. U většího množství akcií by to mohlo být skutečně dražší jak IB.

U opcí to je u TS 0,41 USD, u TW 0,5 USD za kontrakt, což už je docela dost. Schwab jsem nenašel.

Tady je k tomu zajímavý článek, kde TD Ameritrade jasně vede:
https://alphacution.com/from-citadel-securities-to-tastywork...

Přivedl jsi mně na zajímavý nápad z hlediska konverze sáhnout po nějakém white label brokerovi od IB, který nebude účtovat měsíční poplatek za neaktivitu. Otázka je jestli mne bude takový broker ochoten přijmout jako klienta pokud mám zároveň prostředky u IB a chci od něj převést ACAT prostředky opět k IB (prostřednictvím jejich introducing brokera). Další podmínkou je, aby u takového white label brokera byl bezplatný ACAT dovnitř i ven a bezplatné posílání peněz do/z v CZK a EUR.

Účet v USD již mám (FIO, Airbank) a raději bych měl u banky v USA, abych mohl využívat ACH. V ČR to je vše klasifikováno jako mezinárodní transakce a člověk neví jakých poplatků intermediary bank nebude ušetřen. Doufám, že v tomto bude řešením Schwab, který mi umožní jako U.S. nerezidentovi založit si u nich mimo účtu brokera také USD účet, ale prozatím tedy bohužel moc nekomunikují.

Btw. s nadhledem řečeno se za chvíli vyplatí mít nějaký SW, který ti bude přes API brokerů na jednom místě ukazovat přehledy. EU nás k tomu pokud chce někdo investovat více jak 20 tis. EUR a nemigrovat k brokerovi do USA totiž nenávratně posouvá.




AAPL, AGFY, AZN, BABA, CAH, CSCO, DG, FB, JNJ, JPM, LMT, MRK, MSFT, PEP, PFE, PLTR, RXT, SPG, V, VZ, WMT
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
abak
Member
***


Avatar


Příspěvků: 250
Registrován: 1-7-2019
Offline


[*] Zasláno 12-10-2020 v 17:55


Mufimufin:

Halíře sice dělají talíře, ale centové až jednodolarové položky u nízkonákladového brokera nemá smysl z pohledu pozičního retailového investora řešit. Kdyby někdo obchodoval intradenně vysokofrekvenční automatizovanou obchodní strategií s relativně nízkým RRR~1, průměrnou úspěšností na obchod blížící se 50 % a průměrnou dobou trvání obchodu v řádu minut, pak by byla taková nákladová položka rozhodující, ve všech konzervativnějších a déletrvajících obchodních přístupech a podmínkách není příliš podstatná.

Pro přehledy mi stačí zpožděná data s ručními úpravami pozic, třeba přes Quandl API nebo Google Finance, vytvoření je otázka pár minut, obojí používám, k tomu nepotřebuji samostatný software napojený na API jednotlivých účtů a nemusím řešit zabezpečení.

V každém případě se situace s IB/LYNX pro evropského investora nelepší a naplnění absurdní vize držení cenných papírů registrovaných prostřednictvím dceřinné entity se sídlem v Maďarsku pojištěných pouze do výše 20k EUR se blíží, v tomto rozhodnutí se Tamás Péterffy utnul zásadním způsobem.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Mufimufin
Member
***




Příspěvků: 151
Registrován: 13-3-2020
Offline


[*] Zasláno 12-10-2020 v 18:30


API jsem měl na mysli ve spojitosti s brexitem a 20k EUR/broker. Tzn. že budeš mít více brokerů a muset se přihlašovat ke každému zvlášť.

U IB je problém, že bez jedné části těch placených dat nemáš aktuální ani option chain.

Jak píšeš mají to bohužel "na háku" a Evropské investory klidně hodí přes palubu. Zřejmě počítají s tím, že budeme líní změnit brokera. Kdyby se mnou komunikoval Schwab mám už své plánované trio TW/TS/Schwab zaregistrované.

Jakého brokera by jsi doporučil namísto IB pro potřebu fxconv? Zvažuji jestli bude vhodnější jít např. k Tradestation Global, ale tam jsem nenašel vyloženě ceník fxconv - asi jim zkusím napsat. Jde mi skutečně čistě o ty IBčkovské 2,5 USD forexové konverze (u Lynx tuším 100 Kč) a posílání z/do USD bez jakéhokoliv poplatku za neaktivitu.





AAPL, AGFY, AZN, BABA, CAH, CSCO, DG, FB, JNJ, JPM, LMT, MRK, MSFT, PEP, PFE, PLTR, RXT, SPG, V, VZ, WMT
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
abak
Member
***


Avatar


Příspěvků: 250
Registrován: 1-7-2019
Offline


[*] Zasláno 16-10-2020 v 18:24


O jiné v Česku dostupné variantě s možnostmi flexibility TWS a FXCONV s navzujícími možnostmi depozitů a výběrů s přístupem na FOREX v reálném čase s podobně nízkými náklady nemám informace, je škoda, že zde v tomto ohledu není větší konkurence.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Mufimufin
Member
***




Příspěvků: 151
Registrován: 13-3-2020
Offline


[*] Zasláno 16-10-2020 v 18:40


Zkusím omrknout Tradestation Global (introducing broker IB). Vypadá levněji jak Lynx a zdá se, že nemají poplatek za neaktivitu. Mohla by to být dobrá cesta jak na konverzi.

Nejvíc by mi na IB asi chyběly ty na serveru generované alerty jak v průběhu market hodin, tak mimo ně. TW to má jen v market hodinách a TS vyžaduje mít zaplou platformu, která posílá přes tvůj vlastní SMTP emaily.




AAPL, AGFY, AZN, BABA, CAH, CSCO, DG, FB, JNJ, JPM, LMT, MRK, MSFT, PEP, PFE, PLTR, RXT, SPG, V, VZ, WMT
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
abak
Member
***


Avatar


Příspěvků: 250
Registrován: 1-7-2019
Offline


[*] Zasláno 16-10-2020 v 19:05


Tradestation Global může fungovat a může být řešením pro FXCONV. Za předpokladu, že TradeStation International Ltd disponuje stejnou úrovní zajištění jako nadřazené TradeStation Group, Inc. i pro daňové rezidenty z EU, řeší částečně také problém s pojištěním, a to i pokud dojde k řízené migraci účtů v gesci Interactive Brokers. Viz deklarace TradeStation z webu:

Citace:
Your TradeStation equities accounts are further protected with SIPC insurance. SIPC insures your equities accounts up to $500,000, including $250,000 for cash. Beyond this, TradeStation has arranged for additional protection through Lloyd’s of London, insuring each account up to $24.5 million, subject to a $900,000 per account maximum for cash, with an aggregate firm limit of $300 million. For more information on SIPC coverage, we encourage you to visit the SIPC website.

Více zde.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Mufimufin
Member
***




Příspěvků: 151
Registrován: 13-3-2020
Offline


[*] Zasláno 16-10-2020 v 19:10


U TS Global to bude zřejmě pouze průtokový ohřívač na fxconv, takže tam mne těch 20k EUR netrápí. Důležité je, aby měli ACAT dovnitř i ven zdarma.

Na druhou stranu by to mohl být při pozdějším nákupu akcií v Evropě taky broker jako doplnění Degiro.




AAPL, AGFY, AZN, BABA, CAH, CSCO, DG, FB, JNJ, JPM, LMT, MRK, MSFT, PEP, PFE, PLTR, RXT, SPG, V, VZ, WMT
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Mufimufin
Member
***




Příspěvků: 151
Registrován: 13-3-2020
Offline


[*] Zasláno 4-11-2020 v 16:30


Pro info - dnes jsem se bavil s podporou IB a údajně stále nemají jasno jak budou okolo brexitu postupovat. Mají ale vytvořeny instrukce (vč. šablon), že střední Evropa jde (až na vyjímky podle neznámých kritérií) do Maďarska. Na IB Lite můžeme taky zapomenout.

V obou případech se vymlouvají na legislativu a nejsou ochotni pochopit, že Tastyworks a Tradestation (US) tady může včetně SIPC fungovat bez Evropské entity, protože Mifid II. Očekávají že přijde UK o potřebné povolení odchodem z EU, který vypadá stále více na hard brexit.

Za sebe nehodlám čekat až mi řeknou, že to bude ze dne na den, protože ACAT zabere až 8 dní. Vyžádal jsem si dnes "downgrade" na cash účet a začnu pomalu převádět prostředky k TW/TS. Pak ho zruším a to asi na rozloučenou chytím nějaký poplatek (možná i 20 USD), protože účet nezruší dokud tam jsou prostředky (nad 1 tis. USD) a ani pokud na něj ještě mají přijít dividendy. Tak na to pozor.

Na konverze si až zjistím kolik si za fxconv účtují založím TS Global (introducing broker k IB). Min. 1 tis. USD zůstatek, jinak 1 USD/měs. za neaktivitu.







AAPL, AGFY, AZN, BABA, CAH, CSCO, DG, FB, JNJ, JPM, LMT, MRK, MSFT, PEP, PFE, PLTR, RXT, SPG, V, VZ, WMT
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
mar.hladik
Junior Member
**




Příspěvků: 36
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 5-11-2020 v 09:40


Většina investorů u Lynxu, teď uvažuje o jiném brokerovi kvůli tvrdému brexitu. Přikládám tipy na dva další brokery:
1. Admiral markets - nabízí investiční účet Invest MT5 se zaměřením na akcie a ETF (přes 4350 akcií, takže takovou nabídku jako Lynx nemá). Pro dlouhodobé investory by snad šla použít jejich platforma
"MetaTrader WebTrader":
https://admiralmarkets.com/cz/start-trading/account-types
https://admiralmarkets.com/cz/trading-platforms/webtrader
2. IQ Trade - jako nevýhodu bych viděl, že nabízí pouze pokročilé obchodní platformy jako Traderworkstation, Metatrader apod. Chybí mi v nabídce základní platforma jako Lynx basic. Jestli s nima máte zkušenosti, tak napište jejich hodnocení a srovnání výhod a nevýhod oproti ostatním brokerům.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
arkyn
Member
***




Příspěvků: 276
Registrován: 24-6-2019
Offline


[*] Zasláno 5-11-2020 v 12:08


Možná mě chybí info, ale je to tak špatné? a budou jiní brokeři otolik lepší než lynx ?
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 716
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 5-11-2020 v 17:13


Citace: Původně zaslal: arkyn  
Možná mě chybí info, ale je to tak špatné? a budou jiní brokeři otolik lepší než lynx ?


Zatím jde jen o problém nízkého pojištění (dle evropských regulí), které hrozí od 1.1.2021. Jinak nic. Ale ještě není rozhodnuto.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
TomasV
Member
***




Příspěvků: 317
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 5-11-2020 v 17:34


Tak já doufám ,že bude možné odmítnout migraci i za cenu ,že nebudeme spadat pod ochranu EU regulace.



Investiční strategie:B&H
Portfolio:
ABBV,BAS,BIL,BMT,BMW,CSCO,D,IBE,MMM,MO,MUV2,PEP,PM,PPL,RDSB,T,WFC,XOM,IBM,UL,DIS,SBUX,MSFT,HD,BMY,KHC,PFE,WBD,INTC.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Mufimufin
Member
***




Příspěvků: 151
Registrován: 13-3-2020
Offline


[*] Zasláno 5-11-2020 v 17:36


Odmítneš migraci = nemůžeš obchodovat. Takto to podává IB (a lze dovodit že i všichni introducing brokeři pod něj spadající jako Lynx).

Právě z IB k brexit migraci přišel další email. Evidentně nejsou vůbec připraveni a už si chystají cestičku na období kdy budeme "ve vakuu". Tzn. ani ne převedení (nemají všude licence) a oni bez passportu po hard brexitu v UK.

Napadá mne k tomu snad jen jedno - "run forest, run!".




AAPL, AGFY, AZN, BABA, CAH, CSCO, DG, FB, JNJ, JPM, LMT, MRK, MSFT, PEP, PFE, PLTR, RXT, SPG, V, VZ, WMT
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
NevericiTomas
Junior Member
**


Avatar


Příspěvků: 22
Registrován: 1-11-2019
Offline


[*] Zasláno 13-11-2020 v 21:24
Vynatek z FIO klientske dokumentace Investicni nastroje a ochrana


Obchodování v USA (netýká se derivátů)
Při obchodování s cennými papíry v USA prostřednictvím obchodníka s cennými papíry (v našem případě Fio
banka, a.s.) jsou odpovědnostní vztahy mezi subjekty rozděleny do dvou oblastí: vůči zákazníkovi je odpovědný
pouze obchodník, vůči obchodníkovi je pak odpovědný jeho zahraniční partner. Zahraničním partnerem Fio banka,
a.s. je Pershing LLC (zahraniční obchodník a depozitář cenných papírů).
Majetek zákazníků obchodujících prostřednictvím Fio banka, a.s. na trzích v USA je evidován na sběrných účtech,
které jsou vedeny pro obchodníka výše uvedeným partnerem.
V případě platební neschopnosti depozitáře, která je navíc velmi nepravděpodobná, je tento pojištěn, a to v
dostatečné míře. Pershing LLC je členem Securities Investor Protection Corporation (SIPC®;). Pojištění
poskytované touto institucí se vztahuje na všechny klientské účty (tedy i sběrný účet obchodníka) ve výši 500.000
$, z toho do výše 250.000 $ jsou pojištěny finanční prostředky zákazníka. Pershing LLC je navíc nad rámec SIPC
pojištěn prostřednictvím Lloyd´s of London. Výše pojištění poskytované tímto subjektem činí pro cenné papíry
1.000.000.000 $ (v úhrnné výši za všechny účty evidované Pershing LLC) a pro peněžní prostředky na účtu
každého zákazníka 1.900.000 $, maximálně však v úhrnné výši 1.000.000.000 $. Obchodník by měl v případě, kdy
by došlo ke zpronevěře svěřených prostředků depozitářem, nárok na náhradu z tohoto pojištění. V případě, že by
se depozitář dostal do platební neschopnosti, avšak k žádnému trestnému činu by při tom nedošlo, byl by majetek
zákazníků vedený na sběrných účtech vydán zpět obchodníkovi.


Ja to pochopil tak, ze ochrana v ramci SIPC se vztahuje na sberny ucet obchodnika (tedy sberny ucet FIO banky) a NE na jednotlive zakazniky FIO. Tedy cely sberny ucet je pojisten na $500.000. To v podstate znamena ze (predpokladam ze souhrnne maji zakaznici FIO banky v USA akcie za mnohanasobne vic nez $500.000) defacto nejsme chraneni vubec.

Nebo se mylim?
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
arkyn
Member
***




Příspěvků: 276
Registrován: 24-6-2019
Offline


[*] Zasláno 13-11-2020 v 22:09


Citace: Původně zaslal: Pavel  
Citace: Původně zaslal: arkyn  
Možná mě chybí info, ale je to tak špatné? a budou jiní brokeři otolik lepší než lynx ?


Zatím jde jen o problém nízkého pojištění (dle evropských regulí), které hrozí od 1.1.2021. Jinak nic. Ale ještě není rozhodnuto.


Dnes me dorazi mail od lynx, kde se mimo jine pise, ze by se melo migrovat do Irska nebo Lucemburska, viz text:

IBKR rozšířila své evropské aktivity prostřednictvím následujících tří subjektů: Interactive Brokers Ireland Limited („IBIE“;), Interactive Brokers Luxembourg SARL („IBLUX“;) a Interactive Brokers Central Europe Befektetési ZRt („IBCE“;). Součástí plánovaných změn s ohledem na brexit je převedení účtů EU klientů u IBUK do IBLUX nebo IBIE, ke kterému dojde v dohledné době.

Migrace účtu na IB subjekt v rámci EU

Společnost IBLUX získala licenci v listopadu 2019, avšak s některými důležitými omezeními v povoleném rozsahu podnikání. Společnost IBIE je v závěrečné fázi získávání licence od Central Bank of Ireland (CBI). Tento proces by měl být brzy dokončen a následně by mělo dojít k migraci investičních účtů. O očekávaném získání licence od CBI vás budeme informovat, stejně jako o přesném načasování plánovaných změn a kroků.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Mufimufin
Member
***




Příspěvků: 151
Registrován: 13-3-2020
Offline


[*] Zasláno 13-11-2020 v 22:11


Buďto má Lynx výjimku a jako introducing broker se migruje jinam, nebo to blbě přeložili. Já jsem si jistý, že nás chce IB migrovat do Maďarska.



AAPL, AGFY, AZN, BABA, CAH, CSCO, DG, FB, JNJ, JPM, LMT, MRK, MSFT, PEP, PFE, PLTR, RXT, SPG, V, VZ, WMT
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 716
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 13-11-2020 v 23:51


Citace: Původně zaslal: Mufimufin  
Buďto má Lynx výjimku a jako introducing broker se migruje jinam, nebo to blbě přeložili. Já jsem si jistý, že nás chce IB migrovat do Maďarska.


Proč seš si jistý? Mně to nedává smysl - když to píšou, tak proč by lhali? Že by to neuměli přeložit, se mi nezdá.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Mufimufin
Member
***




Příspěvků: 151
Registrován: 13-3-2020
Offline


[*] Zasláno 13-11-2020 v 23:56


U IB jsem si jistý, protože jsem se jich na to opakovaně ptal.

Třeba má Lynx jako introducing broker (větší objem majetku) nějakou výjimku. To IB rovněž zmiňovalo, ale blíže nespecifikovalo. Retail se tam ale určitě nedostane. To už by musela nastat náhoda s licencemi, apod.. Nedávno jsem dostal email o možnosti již zmiňovaného "hluchého období", kdy budeme v UK ale oni bez passportu (po hard brexitu). Prakticky vzato se snaží co nejvíce zříkat odpovědnosti.

Za sebe už jsem v procesu migrace a pak si účet od nich převedu k TSG a budu používat pouze okrajově pro Evropské akcie. Vychází totiž stále lépe jak Degiro.




AAPL, AGFY, AZN, BABA, CAH, CSCO, DG, FB, JNJ, JPM, LMT, MRK, MSFT, PEP, PFE, PLTR, RXT, SPG, V, VZ, WMT
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
r626
Member
***




Příspěvků: 161
Registrován: 4-12-2019
Offline


[*] Zasláno 14-11-2020 v 06:55


Máte tedy někdo tušení, jaké jsou rizika/nevýhody/výhody migrace účtu do jednoho z navrhovaných států včetně Maďarska?
1- Byl bych velice nerad, kdybych musel pozice uzavírat a nebo převádět někam jinam.
2- nevím kam.. :-(
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 716
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 14-11-2020 v 08:37


Citace: Původně zaslal: Mufimufin  
U IB jsem si jistý, protože jsem se jich na to opakovaně ptal.

Třeba má Lynx jako introducing broker (větší objem majetku) nějakou výjimku. To IB rovněž zmiňovalo, ale blíže nespecifikovalo. Retail se tam ale určitě nedostane. To už by musela nastat náhoda s licencemi, apod.. Nedávno jsem dostal email o možnosti již zmiňovaného "hluchého období", kdy budeme v UK ale oni bez passportu (po hard brexitu). Prakticky vzato se snaží co nejvíce zříkat odpovědnosti.

Za sebe už jsem v procesu migrace a pak si účet od nich převedu k TSG a budu používat pouze okrajově pro Evropské akcie. Vychází totiž stále lépe jak Degiro.


Proč jsi zvolil TSG? To je něco jako dosavadní LYNX - s účty u IB a pojistným krytím v americké výši? Mně primárně zajímá bezpečnost (tedy pojistné krytí) a v podstatě pouze US akcie.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
bigusdykus
Member
***


Avatar


Příspěvků: 279
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 14-11-2020 v 09:24


Citace: Původně zaslal: NevericiTomas  

Ja to pochopil tak, ze ochrana v ramci SIPC se vztahuje na sberny ucet obchodnika (tedy sberny ucet FIO banky) a NE na jednotlive zakazniky FIO. Tedy cely sberny ucet je pojisten na $500.000. To v podstate znamena ze (predpokladam ze souhrnne maji zakaznici FIO banky v USA akcie za mnohanasobne vic nez $500.000) defacto nejsme chraneni vubec.

Nebo se mylim?



Tohle už jsem na více místech diskutoval mnohokrát. Ptal jsem se na to dokonce na pobočce - paní byla překvapená odkud to vím a jestli bych jí to neposlal...

Za mě to byl jeden z důvodů, proč jsem FIO opustil.





Prolhaný agent placený od hedgefondu.
ČEZ, AAPL, ABBV, AT&T, CEPU, 3M, GSK, BASF, Allianz, Intel, Lufthansa, Kraft Keinz, RDS-B, BMW, Banco Santander, WBA, JNJ, MCD, BHP/BIL, Cisco, Moneta, Enbridge
Špekulace: ABNB, CRSR
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3584
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 14-11-2020 v 10:56


Zeptejte se v ČNB, KB, ČSOB, jestli u nich mají milionáři akcie na kontech za víc jak 10 milionů korun, nebo kde jinde
a jestli je tam konto zadarmo, nebo za kolik korun měsíčně
a jestli je poplatek za nákup akcií na Xetra (Frankfurt) a Tradegate (Berlin) kolem 300 kč nebo kolik!!!
Jistě se čeští milionáři nestrachují o jejich miliony korun v akciích tak jako vy, kdyby broker Robinhood, Lynx nebo banka Fio zkrachovaly.
A jestli vaše portfolio akcií bude mít stále hodnotu vyšší než 50.000 €, dostanete zadarmo konto v mnohé bance v Německu (já mám u Targobank.de konto zadarmo, protože akcie na kontě stále za víc jak 50.000 € ) a pak se smiřte se tím, že nákup akcií online za 1.000 € bude mít poplatek kolem 10 €.

A pak sem napište do fóra, co vám v ČNB, KB, ČSOB odpověděli!
Vždyť máte ČNB, KB, ČSOB jen 2 kilometry daleko a zeptání nic nestojí.




100-euro-2b.jpg - 175kB
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Mufimufin
Member
***




Příspěvků: 151
Registrován: 13-3-2020
Offline


[*] Zasláno 14-11-2020 v 12:42


Citace: Původně zaslal: Pavel  
Citace: Původně zaslal: Mufimufin  
U IB jsem si jistý, protože jsem se jich na to opakovaně ptal.

Třeba má Lynx jako introducing broker (větší objem majetku) nějakou výjimku. To IB rovněž zmiňovalo, ale blíže nespecifikovalo. Retail se tam ale určitě nedostane. To už by musela nastat náhoda s licencemi, apod.. Nedávno jsem dostal email o možnosti již zmiňovaného "hluchého období", kdy budeme v UK ale oni bez passportu (po hard brexitu). Prakticky vzato se snaží co nejvíce zříkat odpovědnosti.

Za sebe už jsem v procesu migrace a pak si účet od nich převedu k TSG a budu používat pouze okrajově pro Evropské akcie. Vychází totiž stále lépe jak Degiro.


Proč jsi zvolil TSG? To je něco jako dosavadní LYNX - s účty u IB a pojistným krytím v americké výši? Mně primárně zajímá bezpečnost (tedy pojistné krytí) a v podstatě pouze US akcie.


TSG kvůli "relativně" nízkým poplatkům. Lynx je naprosto předražený. Navíc Lynx neumožňoval využívat převážně konto ke konverzím (narovinu mi to napsali). Taky mi zůstanou nastavené alerty, byť dle vyjádření podpory budou zpožděné o 15 min pokud si nebudu platit data (TW umožňuje alerty jen v marketu).

Na US akcie jsem vše od IB převedl k Tastyworks a Tradestation (US). Obchodování akcií "zdarma" a levnější opce.

Pokud jde o FIO (Patria, apod.), tak tam by si snad US akcie teď koupil jen člověk ,který neumí anglicky, nebo si nechtěl/neměl čas zmapovat nabídky brokerů.




AAPL, AGFY, AZN, BABA, CAH, CSCO, DG, FB, JNJ, JPM, LMT, MRK, MSFT, PEP, PFE, PLTR, RXT, SPG, V, VZ, WMT
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
 Stran:  1  ..  16    18    20  ..  32

  Nahoru

Powered by XMB
XMB Forum Software © 2001-2017 The XMB Group
[dotazů: 17] [PHP: 59.3% - SQL: 40.7%]

Při nové registraci přijde e-mail s heslem mezi spam, junk mail. S tímto heslem registraci dokonči, pak heslo změň!

. Když nepřišlo heslo do e-mailu, ani jako spam, hned mi napiš a já registraci zařídím = nr1a@seznam.cz .

. Piš prosím v diskusi celé jméno firmy a ne jen americký symbol akcie, jako nějaký divoký daytrader! .
FACEBOOK česká skupina pro akcie a dividendy     Facebook.com/groups/2660933057270038

US .   Vánoční písničku "Svatá noc" zpívá Anna Prohaska O-holy-night mp3   . D + E

13 hezkých písní z Tahiti v MP3             O Holy Night - Hillsdale College - O holy night             LAUREL a HARDY

DAX 10 dní graf <=> 5 let graf DAX
_________________________________________________________________________________________________

Dow Jones 10 dní <=> 5 let Dow Jones

. Avatar do profilu foto     nr1a.com/AKCIE = akcie Evropa USA Cechy     Radio Tahiti     Gifs         Vánoce     nr1a.com .       Kontakt: nr1a@seznam.cz


Diskusní fórum pro akcie investice fondy diskuse jak investovat ako investovat rozumná inteligentní diskusia pre akcie nr1a Ladislav Konecny nr1a.com odborná diskuze o akciích experti burza gurus diskuzní forum

  Investiční kniha česky ISBN 9788086062334     existuje i anglicky, německy, španělsky
15.1.2023     Akcie a burza – jediná kniha, kterou potřebuješ  
Autor: český value investor Ladislav Konečný narozen 30.3.1954     info v PDF obsah knihy   a   obálka knihy     Test the best from east to west.!
Kniha pro akcie a investice: 280 stran, A4 = 210 x 297 mm, 0.76 kg, asi 24 obrázků, tisíc užitečných informací o investování na burze

Cena knihy > nr1a.com/kniha.html < Knihu objednat prosím e-mailem na > nr1a@seznam.cz

Akcie s potenciálem růstu tento rok

Grafy akcií Portfolio akcií na stálo pro důchod z dividend: AT&T, Bank of America, Cisco Systems, Johnson & Johnson, Kraft Heinz,
Pfizer, Procter & Gamble, RTX, Walgreens Boots Alliance, Wells Fargo, British American Tobacco, HSBC Holdings, Shell, Tesco, Allianz,
BASF, BMW, Deutsche Telekom, Munich Re, Siemens, AB InBev, Iberdrola, BNP Paribas, Sanofi, Bank of Nova Scotia, Enbridge, Mitsubishi Corp.,
Takeda Pharmaceutical, BHP Group, Fortescue
. český value investor Ladislav Konečný *30.3.1954 value investing + dividendy . . .

Všechny akcie indexu, grafy, fundamenty:   DAX   Dow Jones   Eurostoxx50   FTSE 100   Český index PX

° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° °
Youtube kanál       15 let P/S       Grafy známých kryptoměn = neměl jsem nikdy krypto       Finanční karikatury

Předražené akcie = nemám žádnou z nich       Online počítač vnitřní hodnoty akcie = sranda pro děti, nebere ohled na P/B a P/S

!Kupuj jen akcie s těmito parametry!: