Diskusni forum pro akcie a investice diskuse jak investovat do akcii
Diskusní fórum akcie a burza
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1  ..  18    20    22  ..  32
Autor: Předmět: Broker konto depo burza
Mufimufin
Member
***




Příspěvků: 151
Registrován: 13-3-2020
Offline


[*] Zasláno 16-11-2020 v 18:04


Schwab si rezident ČR nezaloží - stáhli se z některých zemí v Evropě (pravděpodobně můžeme děkovat EU). Ověřeno v poslední době několikrát. Snažil jsem se to uhrát i na dohodu (kam nešlo poslat email sem vlezl pomalu oknem), ale byli neoblomní.

Další broker se SIPC ochranou je mimo TS (US) např. Tastyworks.

Ono jich je víc jako např. Firstrade (nejen akcie ale také opce zdarma), ale tento broker konkrétně na mne nepůsobí důvěryhodně.

Ad. IB - Pokud je někdo u hlavního brokera ochoten akceptovat pouze 20k EUR protekční schéma a soudruhy z Maďarska, tak budiž. Lidí od Lynx pokud dostojí tomu, co říkali (ovlivnit to moc nemůžou) se týká jen protekční schéma. Opomíjeno je ale co se stane potom, co odsouhlasí migraci z UK. U Lynx to můžou (teoreticky) udělat za ně. Dle mého nebudou mít možnost provést ACAT transfer a budou muset přecházet jinou (placenou) metodou, nebo prodat a nakoupit (+ předem samozřejmě převést finance).

ACAT = Automatizovaný převod zákaznických účtů "ve Spojených státech"

Další věc, kterou neví nikdo je co se stane v "hluchém období" bez passportu pokud IB nedostane potřebné licence. Může to být teoreticky to, že se pojede "natvrdo" ještě nějakou dobu přes UK entitu. Dále je možný ping pong mezi Irskem, Lucemburskem a ve finále Maďarskem (dvojí migrace). Variant je několik a potenciálních problémů o to více. Osobně mi to za to jednoduše nestojí.

Kdyby byli v IB co k čemu nabídnou alespoň Lite verzi účtu, nebo si připlatí pojištění. Jediné co udělali je, že napsali do FAQ odstavec blábolů o tom kdo jsou.




AAPL, AGFY, AZN, BABA, CAH, CSCO, DG, FB, JNJ, JPM, LMT, MRK, MSFT, PEP, PFE, PLTR, RXT, SPG, V, VZ, WMT
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
TomasV
Member
***




Příspěvků: 317
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 16-11-2020 v 18:16


Kde ste vzali ,že Lynx bude migrovat učty do madarska na webu nic takového nepíší.

https://www.lynxbroker.cz/brexit/?utm_source=%5BCZ%5D+Client...




Investiční strategie:B&H
Portfolio:
ABBV,BAS,BIL,BMT,BMW,CSCO,D,IBE,MMM,MO,MUV2,PEP,PM,PPL,RDSB,T,WFC,XOM,IBM,UL,DIS,SBUX,MSFT,HD,BMY,KHC,PFE,WBD,INTC.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
bigusdykus
Member
***


Avatar


Příspěvků: 279
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 16-11-2020 v 19:24


viz IBCE

https://www.interactivebrokers.com/lib/cstools/chat/?q=faq:/...

Lynx to posílal i do mailu.




Prolhaný agent placený od hedgefondu.
ČEZ, AAPL, ABBV, AT&T, CEPU, 3M, GSK, BASF, Allianz, Intel, Lufthansa, Kraft Keinz, RDS-B, BMW, Banco Santander, WBA, JNJ, MCD, BHP/BIL, Cisco, Moneta, Enbridge
Špekulace: ABNB, CRSR
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
arkyn
Member
***




Příspěvků: 276
Registrován: 24-6-2019
Offline


[*] Zasláno 16-11-2020 v 20:20


Citace: Původně zaslal: bigusdykus  
viz IBCE

https://www.interactivebrokers.com/lib/cstools/chat/?q=faq:/...

Lynx to posílal i do mailu.


Me dnes rikali do telefonu, ze Madarsko byla varianta, ale nyni je jasne ze to bude Irsko nebo Lucembursko. Takova je informace dnes k 17h.
A je to v souladu s poslednim mailem co jsem od Lynx dostal.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Phoenix
Junior Member
**




Příspěvků: 50
Registrován: 25-6-2019
Offline


[*] Zasláno 17-11-2020 v 16:12


Nevztahuje se pojištění pouze na vklad? Do teď jsem žil v tom, že když broker krachne, tak se z garance vyplatí pouze hotovost na účtech a ne samotné akcie.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
bigusdykus
Member
***


Avatar


Příspěvků: 279
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 17-11-2020 v 16:41


Akcie by měly být na oddělených majetkových účtech. Licence brokera by měla být pod kontrolou dozorových orgánů.
Když broker krachne, tak teoreticky - hotovost se za čas vyplatí z pojistky.
Akcie jsou nadále majetkem klienta. Avšak (a již se párkrát stalo), prokázání vlastnictví může skončit na bedrech klienta.

A aby to nebylo jednoduché, tak v případě trestného činu ze strany brokera nemusí pojišťovna vyplatit nic.

edit: bavíme se pouze o fyzických akciích. Ne o divokých derivátech CFD, kontraktech atd.




Prolhaný agent placený od hedgefondu.
ČEZ, AAPL, ABBV, AT&T, CEPU, 3M, GSK, BASF, Allianz, Intel, Lufthansa, Kraft Keinz, RDS-B, BMW, Banco Santander, WBA, JNJ, MCD, BHP/BIL, Cisco, Moneta, Enbridge
Špekulace: ABNB, CRSR
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
arkyn
Member
***




Příspěvků: 276
Registrován: 24-6-2019
Offline


[*] Zasláno 17-11-2020 v 16:53


Citace: Původně zaslal: Mufimufin  
Odmítneš migraci = nemůžeš obchodovat. Takto to podává IB (a lze dovodit že i všichni introducing brokeři pod něj spadající jako Lynx).

Právě z IB k brexit migraci přišel další email. Evidentně nejsou vůbec připraveni a už si chystají cestičku na období kdy budeme "ve vakuu". Tzn. ani ne převedení (nemají všude licence) a oni bez passportu po hard brexitu v UK.

Napadá mne k tomu snad jen jedno - "run forest, run!".


Mě do telefonu říkal, že v případě odmítnutí migrace nepůjde kupovat a dávat nové depozita, jediné co půjde dělat je prodávat. Nicméně není to nucený prodej ani nic takového - k tomu podle mě nemají páky. Z toho mě vyplývá že půjde nechat akcie u brokera a inkasovat dividendu.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
arkyn
Member
***




Příspěvků: 276
Registrován: 24-6-2019
Offline


[*] Zasláno 17-11-2020 v 17:17


Citace: Původně zaslal: abak  
Mufimufin:

Halíře sice dělají talíře, ale centové až jednodolarové položky u nízkonákladového brokera nemá smysl z pohledu pozičního retailového investora řešit. Kdyby někdo obchodoval intradenně vysokofrekvenční automatizovanou obchodní strategií s relativně nízkým RRR~1, průměrnou úspěšností na obchod blížící se 50 % a průměrnou dobou trvání obchodu v řádu minut, pak by byla taková nákladová položka rozhodující, ve všech konzervativnějších a déletrvajících obchodních přístupech a podmínkách není příliš podstatná.

Pro přehledy mi stačí zpožděná data s ručními úpravami pozic, třeba přes Quandl API nebo Google Finance, vytvoření je otázka pár minut, obojí používám, k tomu nepotřebuji samostatný software napojený na API jednotlivých účtů a nemusím řešit zabezpečení.

V každém případě se situace s IB/LYNX pro evropského investora nelepší a naplnění absurdní vize držení cenných papírů registrovaných prostřednictvím dceřinné entity se sídlem v Maďarsku pojištěných pouze do výše 20k EUR se blíží, v tomto rozhodnutí se Tamás Péterffy utnul zásadním způsobem.


Dnes se mě snad podařilo API docela elegantně vyřešit. A to nativní funkcí v Office 365. Akcie je tam možný datový typ, člověk vyhledá akci, případně zvolí i burzu, a pak lze k titulu dotáhnout cca 25 věcí jako cenu, roční maxima, minima, tržní kapitalizace, tickler, segment, počet zaměstnanců....

Zafungovalo mě to pro všechny USA akcie, všechny EU akcie, burzy NYSE, Nasdaq, Frankfurt, Londýn a možná další. Kromě akcií z pražské burzy, ty evidentně neumí
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
bigusdykus
Member
***


Avatar


Příspěvků: 279
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 17-11-2020 v 17:47


A umí už to API dividendy, EPS, div.výnos, poměrové ukazatele jiné než P/E, základní informace z výsledovek, zadlužení apod?
Bez toho mi to přijde dost poloviční.

Na konkurečním webu se to řeší Google tabulkou, která načítá chybějící ukazatele z několika různých stránek




Prolhaný agent placený od hedgefondu.
ČEZ, AAPL, ABBV, AT&T, CEPU, 3M, GSK, BASF, Allianz, Intel, Lufthansa, Kraft Keinz, RDS-B, BMW, Banco Santander, WBA, JNJ, MCD, BHP/BIL, Cisco, Moneta, Enbridge
Špekulace: ABNB, CRSR
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Mufimufin
Member
***




Příspěvků: 151
Registrován: 13-3-2020
Offline


[*] Zasláno 17-11-2020 v 17:48


Ta Google tabulka je při větším počtu akcií nepoužitelná (neumí dávkovat API requesty) - přestal jsem to po pár týdnech využívat. Nejlepší analýza je přímo u brokera, nebo ad hoc nad k tomu určenými weby, kde se o údržbu stará za tebe někdo jiný.



AAPL, AGFY, AZN, BABA, CAH, CSCO, DG, FB, JNJ, JPM, LMT, MRK, MSFT, PEP, PFE, PLTR, RXT, SPG, V, VZ, WMT
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
bigusdykus
Member
***


Avatar


Příspěvků: 279
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 17-11-2020 v 17:59


Ano, to je pravda. Něco tam dokonce ani není přes API, ale parsuje se přímo HTML zdroják.
Šla by ale použít jako základ pro vytvoření vlastního systému, třeba v PHP. Data by se načetla jednou denně do tabulek a teprve poté by se nad nimi dělaly dotazy.
Samozřejmě v případě, že by si to chtěl dělat člověk po svém.





Prolhaný agent placený od hedgefondu.
ČEZ, AAPL, ABBV, AT&T, CEPU, 3M, GSK, BASF, Allianz, Intel, Lufthansa, Kraft Keinz, RDS-B, BMW, Banco Santander, WBA, JNJ, MCD, BHP/BIL, Cisco, Moneta, Enbridge
Špekulace: ABNB, CRSR
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Mufimufin
Member
***




Příspěvků: 151
Registrován: 13-3-2020
Offline


[*] Zasláno 17-11-2020 v 18:00


A k tomu slouží např. tohle https://www.digrin.com/, ale spousta věcí tam chybí.



AAPL, AGFY, AZN, BABA, CAH, CSCO, DG, FB, JNJ, JPM, LMT, MRK, MSFT, PEP, PFE, PLTR, RXT, SPG, V, VZ, WMT
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 716
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 17-11-2020 v 18:34


Citace: Původně zaslal: arkyn  
Citace: Původně zaslal: Mufimufin  
Odmítneš migraci = nemůžeš obchodovat. Takto to podává IB (a lze dovodit že i všichni introducing brokeři pod něj spadající jako Lynx).

Právě z IB k brexit migraci přišel další email. Evidentně nejsou vůbec připraveni a už si chystají cestičku na období kdy budeme "ve vakuu". Tzn. ani ne převedení (nemají všude licence) a oni bez passportu po hard brexitu v UK.

Napadá mne k tomu snad jen jedno - "run forest, run!".


Mě do telefonu říkal, že v případě odmítnutí migrace nepůjde kupovat a dávat nové depozita, jediné co půjde dělat je prodávat. Nicméně není to nucený prodej ani nic takového - k tomu podle mě nemají páky. Z toho mě vyplývá že půjde nechat akcie u brokera a inkasovat dividendu.


Mně to připadá, že nebudou moct poskytovat investiční služby (nebudou mít licenci) a z toho vyplývají ta omezení, nebudeme moct nakupovat, jinak snad prodeje cenných papírů a transfery cashe.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Stanislav
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 736
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 17-11-2020 v 18:59


Tak to vám nezávidím, protože to jde stejnou cestou jako Brokerjet. Náklady za přesun si každý zaplatí ze své vlastní kapsy, což je nehoráznost. Investování v ČR prostě není žádný med.



AT&T, Citigroup, British American Tobacco ADR, CenturyLink, PPL, Macy's, RDS.B ADR, WFC
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
TomasV
Member
***




Příspěvků: 317
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 17-11-2020 v 19:09


Já furt věřím ,že to dopadne podobně třeba jak u revoltu:


Aktuálně Revolut: Hi Jan,

As you know, the UK will formally leave the EU after 31 December 2020. As a result, our trading company, Revolut Trading Limited (RTL), will no longer be able to passport its services across the EEA from 1 January 2021, as an appointed representative of its UK principal firm (which is authorised and regulated by the Financial Conduct Authority.)

This means that RTL will no longer be authorised on behalf of its principal firm to advertise, promote or otherwise provide the trading service to you under EU law after this date. You can, however, choose to continue trading with RTL from 1 January 2021 if you are comfortable with how the following changes affect you, so please do read on.

How will Brexit affect me?

Regulatory Protection – You will no longer have the benefit of EU regulatory protection but you will continue to benefit from UK consumer protection laws or regulations that may apply to the trading service.

Compensation Schemes – Don’t worry, your investments will continue to be held by DriveWealth LLC and protected by the Securities Investor Protection Corporation (SIPC) in the US.

Right to Complain – Depending on the circumstances of your complaint, you may not be able to refer your complaint to the UK’s Financial Ombudsman Service (FOS) but we’ll still do our best to put things right if you’re unhappy with any aspect of the trading service.

RTL will continue to operate as an appointed representative of its UK principal firm, and will continue to adhere to the high standards set by the Financial Conduct Authority (FCA), the UK Regulator. Rest assured that the investments you’ve made via the Revolut App will continue to be kept safe and secure after 31 December 2020.

What do I need to do?
You have until 31 December 2020 to decide what to do next. We will continue to update you via the Revolut App, email and our Help centre page with relevant information.

You have two choices:

Choice 1: To continue Trading with RTL, from early November you can download the latest version of the Revolut App and confirm via the Revolut App that from 1 January 2021:

– You are trading with RTL at your own initiative

– You are trading with RTL on the basis of an ongoing relationship

– You have been made aware that the trading service is not provided by an investment entity authorised in the EU

– You are aware that you do not have the benefit of any EU regulatory protections or investor compensation schemes by Trading with RTL

OR

Choice 2: You can sell down your positions, transfer your cash from your investment wallet into your payments wallet and then close your trading account by 31 December 2020, should you no longer wish to continue trading with RTL after this date. Normal fees and charges will apply.

There may be tax implications for you if you have to sell down your positions before closing your account, so you should seek independent tax advice regarding this.

If you do nothing before January 1st 2021
As of 1 January 2021, you will not be able to access the trading service – either to continue trading or to close your account – unless you give the required confirmation via the latest Revolut App.

Our Future Plan
We are currently applying for a licence in Ireland which will enable us to provide investment services across the EEA in 2021. We will keep you informed on its progress.

Financial Conduct Authority
If you have any questions about how Brexit could affect your financial protections please contact the FCA on +44 207 066 1000 or email them at consumer.queries@fca.org.uk

Revolut App
Please ensure that you always have the latest version of the Revolut App downloaded so that you can receive important updates to the trading service.

Regardless of what is happening in the world, we remain committed to providing you the same great trading service allowing you to invest in over 800 US stocks from as little as $1, commission-free within your monthly allowance!

We hope you continue to use the trading service from RTL. We will continue to update you via the Revolut App, email and our Help centre page, so stay tuned for more updates between now and 31 December, 2020.

Thanks,
Team Revolut.




Investiční strategie:B&H
Portfolio:
ABBV,BAS,BIL,BMT,BMW,CSCO,D,IBE,MMM,MO,MUV2,PEP,PM,PPL,RDSB,T,WFC,XOM,IBM,UL,DIS,SBUX,MSFT,HD,BMY,KHC,PFE,WBD,INTC.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
TomasV
Member
***




Příspěvků: 317
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 17-11-2020 v 19:16


Citace: Původně zaslal: Stanislav  
Tak to vám nezávidím, protože to jde stejnou cestou jako Brokerjet. Náklady za přesun si každý zaplatí ze své vlastní kapsy, což je nehoráznost. Investování v ČR prostě není žádný med.


Přesun z Lynxu například do Patrie je zdarma,otázka zda si člověk pomůže,pojištění je taky jen 20K EUR.




Investiční strategie:B&H
Portfolio:
ABBV,BAS,BIL,BMT,BMW,CSCO,D,IBE,MMM,MO,MUV2,PEP,PM,PPL,RDSB,T,WFC,XOM,IBM,UL,DIS,SBUX,MSFT,HD,BMY,KHC,PFE,WBD,INTC.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
arkyn
Member
***




Příspěvků: 276
Registrován: 24-6-2019
Offline


[*] Zasláno 17-11-2020 v 19:22


Citace: Původně zaslal: bigusdykus  
A umí už to API dividendy, EPS, div.výnos, poměrové ukazatele jiné než P/E, základní informace z výsledovek, zadlužení apod?
Bez toho mi to přijde dost poloviční.

Na konkurečním webu se to řeší Google tabulkou, která načítá chybějící ukazatele z několika různých stránek


Je to zadarmo v rámci Office. Umí to základní věci, já hledal něco na aktuální cenu, už mě to nebavilo opisovat z broker učtu. Zkouším přiložit 2 soubory kde jsou data co to umí.

Excel_stock_API1.png - 9kBExcel_stock_API2.png - 9kB
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Stanislav
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 736
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 17-11-2020 v 19:25


Tomáši, vždycky se zde řešil broker podle poplatků. Já jsem trval na brokerovi pod systémovou bankou. Můj první byl Brokerjet pod Erste a nyní je to Patria pod ČSOB. Moc tady toho na výběr opravdu není, protože investorů je málo a o to málo se zde ještě přetahují podle mého dost nekalým způsobem, protože zavádění nového brokera vidím z jejich strany jako nějaký experiment testování, co klient je ochoten ještě vydržet.



AT&T, Citigroup, British American Tobacco ADR, CenturyLink, PPL, Macy's, RDS.B ADR, WFC
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Phoenix
Junior Member
**




Příspěvků: 50
Registrován: 25-6-2019
Offline


[*] Zasláno 17-11-2020 v 19:50


Citace: Původně zaslal: bigusdykus  
Akcie by měly být na oddělených majetkových účtech. Licence brokera by měla být pod kontrolou dozorových orgánů.
Když broker krachne, tak teoreticky - hotovost se za čas vyplatí z pojistky.
Akcie jsou nadále majetkem klienta. Avšak (a již se párkrát stalo), prokázání vlastnictví může skončit na bedrech klienta.

A aby to nebylo jednoduché, tak v případě trestného činu ze strany brokera nemusí pojišťovna vyplatit nic.

edit: bavíme se pouze o fyzických akciích. Ne o divokých derivátech CFD, kontraktech atd.


Takže si to myslím správně. Do toho mi ale nezapadá ta "panika" okolo změny pojištění. To tu máte běžně více než 500 000 na účtech brokera? Já nakupuji průměrně skoro jednou za měsíc, takže se mi tam hotovost z divi moc neohřeje.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
TomasV
Member
***




Příspěvků: 317
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 17-11-2020 v 20:20


Společnost Patria Finance, a.s. je účastníkem záručního systému zabezpečovaného Garančním fondem obchodníků s cennými papíry. Podrobnosti o činnosti a působnosti Garančního fondu najdete na internetové adrese www.gfo.cz. Zde naleznete veškeré údaje, jež se týkají fungování Garančního fondu, pojištění majetku zákazníků obchodníků s cennými papíry, informace o vzniku nároku na náhradu a také samotný postup výplaty.



Pokud jde o případný úpadek společnosti Patria Finance, Patria Finance je povinným účastníkem systému pojištění zabezpečovaného Garančním fondem obchodníků s cennými papíry. Z Garančního fondu se vyplácejí náhrady zákazníkům obchodníka s cennými papíry, který není schopen plnit své závazky vůči svým zákazníkům, z důvodu přímo souvisejícího s jeho finanční situací. Náhrada se zákazníkovi poskytuje ve výši 90 % majetku zákazníka (jeho výpočet viz zákon upravující podnikání na kapitálovém trhu), nejvýše se však vyplatí částka v korunách českých odpovídající 20 000 eurům pro jednoho zákazníka u jednoho obchodníka s cennými papíry. Zbylou část majetku je nutné uplatnit jako pohledávku v rámci insolvenčního řízení.



Peněžní prostředky zákazníků Patria Finance, a.s. jsou uloženy na bankovních účtech oddělených od bankovních účtů Patria Finance, a.s.



V případě platební neschopnosti banky se sídlem v České republice budou zákazníci, jako oprávněné osoby, odškodněni v souladu s § 41a a násl. Zákona o bankách z Fondu pojištění vkladů (nově přejmenován na Garanční systém finančního trhu) do výše 100.000 EUR pro jednu oprávněnou osobu u jedné banky. Přičemž minimální úroveň pojištění vkladů je v zemích EU, stejně jako v ČR, 100% vkladu, maximálně však 100.000 EUR.




Investiční strategie:B&H
Portfolio:
ABBV,BAS,BIL,BMT,BMW,CSCO,D,IBE,MMM,MO,MUV2,PEP,PM,PPL,RDSB,T,WFC,XOM,IBM,UL,DIS,SBUX,MSFT,HD,BMY,KHC,PFE,WBD,INTC.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
bigusdykus
Member
***


Avatar


Příspěvků: 279
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 17-11-2020 v 20:40


To ale platí pro české akcie. V případě zahraničních bude zodpovědnost na jejich prostředníkovi.
Nebo Patria obchoduje na NYSE/Xetra napřímo?

edit:
"Peněžní prostředky zákazníků Patria Finance, a.s. jsou uloženy na bankovních účtech oddělených od bankovních účtů Patria Finance, a.s."

to není až tak důležité jako to, kde jsou uložené české a zahraniční akcie.




Prolhaný agent placený od hedgefondu.
ČEZ, AAPL, ABBV, AT&T, CEPU, 3M, GSK, BASF, Allianz, Intel, Lufthansa, Kraft Keinz, RDS-B, BMW, Banco Santander, WBA, JNJ, MCD, BHP/BIL, Cisco, Moneta, Enbridge
Špekulace: ABNB, CRSR
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
r626
Member
***




Příspěvků: 161
Registrován: 4-12-2019
Offline


[*] Zasláno 17-11-2020 v 21:02


Citace: Původně zaslal: TomasV  
Citace: Původně zaslal: Stanislav  
Tak to vám nezávidím, protože to jde stejnou cestou jako Brokerjet. Náklady za přesun si každý zaplatí ze své vlastní kapsy, což je nehoráznost. Investování v ČR prostě není žádný med.


Přesun z Lynxu například do Patrie je zdarma,otázka zda si člověk pomůže,pojištění je taky jen 20K EUR.



Mužů se zeptat na zdroj této informace- ze je přechod od LYNX na Patrii zdarma?
Děkuji..
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
TomasV
Member
***




Příspěvků: 317
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 18-11-2020 v 06:18


Citace: Původně zaslal: r626  
Citace: Původně zaslal: TomasV  
Citace: Původně zaslal: Stanislav  
Tak to vám nezávidím, protože to jde stejnou cestou jako Brokerjet. Náklady za přesun si každý zaplatí ze své vlastní kapsy, což je nehoráznost. Investování v ČR prostě není žádný med.


Přesun z Lynxu například do Patrie je zdarma,otázka zda si člověk pomůže,pojištění je taky jen 20K EUR.



Mužů se zeptat na zdroj této informace- ze je přechod od LYNX na Patrii zdarma?
Děkuji..


Jsem se na to ptal v Lynxu a u Patrie,převod by mněl být zdarma,ale stále nejsem rozhodnut, u Lynxu jsem 3 roky a nikdy nebyl žádný problém.




Investiční strategie:B&H
Portfolio:
ABBV,BAS,BIL,BMT,BMW,CSCO,D,IBE,MMM,MO,MUV2,PEP,PM,PPL,RDSB,T,WFC,XOM,IBM,UL,DIS,SBUX,MSFT,HD,BMY,KHC,PFE,WBD,INTC.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
r626
Member
***




Příspěvků: 161
Registrován: 4-12-2019
Offline


[*] Zasláno 18-11-2020 v 06:34


Citace: Původně zaslal: TomasV  
Citace: Původně zaslal: r626  
Citace: Původně zaslal: TomasV  
Citace: Původně zaslal: Stanislav  
Tak to vám nezávidím, protože to jde stejnou cestou jako Brokerjet. Náklady za přesun si každý zaplatí ze své vlastní kapsy, což je nehoráznost. Investování v ČR prostě není žádný med.


Přesun z Lynxu například do Patrie je zdarma,otázka zda si člověk pomůže,pojištění je taky jen 20K EUR.



Aha, tak alespoň dobra zprava, ze se nebude muset prodávat a znovu nakupovat. Taky se mi nechce přecházet.
Poplatky u Patria jsou ale naprosto šílený nákup us akcii 14usd mě přijde trochu moc :-))

Mužů se zeptat na zdroj této informace- ze je přechod od LYNX na Patrii zdarma?
Děkuji..


Jsem se na to ptal v Lynxu a u Patrie,převod by mněl být zdarma,ale stále nejsem rozhodnut, u Lynxu jsem 3 roky a nikdy nebyl žádný problém.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Stanislav
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 736
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 18-11-2020 v 06:47


Patria obchoduje přes amerického prostředníka na amerických trzích a to také může mít souvislost s vyššími poplatky. Předloni mi bezúplatně převedla americké akcie z eur do dolaru. Mně to připadá, že podle amerických zákonů museli přejít na dolary z eur, aby se to ohlídalo, protože takto si USA může zodpovědně chránit svůj trh, aby tam nepronikaly černé peníze z nekalých kšeftů od různých evropských bank, kterých zaručeně není málo a obzvlášť když mají celounijní licenci.



AT&T, Citigroup, British American Tobacco ADR, CenturyLink, PPL, Macy's, RDS.B ADR, WFC
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
 Stran:  1  ..  18    20    22  ..  32

  Nahoru

Powered by XMB
XMB Forum Software © 2001-2017 The XMB Group
[dotazů: 17] [PHP: 7.6% - SQL: 92.4%]

Při nové registraci přijde e-mail s heslem mezi spam, junk mail. S tímto heslem registraci dokonči, pak heslo změň!

. Když nepřišlo heslo do e-mailu, ani jako spam, hned mi napiš a já registraci zařídím = nr1a@seznam.cz .

. Piš prosím v diskusi celé jméno firmy a ne jen americký symbol akcie, jako nějaký divoký daytrader! .
FACEBOOK česká skupina pro akcie a dividendy     Facebook.com/groups/2660933057270038

US .   Vánoční písničku "Svatá noc" zpívá Anna Prohaska O-holy-night mp3   . D + E

13 hezkých písní z Tahiti v MP3             O Holy Night - Hillsdale College - O holy night             LAUREL a HARDY

DAX 10 dní graf <=> 5 let graf DAX
_________________________________________________________________________________________________

Dow Jones 10 dní <=> 5 let Dow Jones

. Avatar do profilu foto     nr1a.com/AKCIE = akcie Evropa USA Cechy     Radio Tahiti     Gifs         Vánoce     nr1a.com .       Kontakt: nr1a@seznam.cz


Diskusní fórum pro akcie investice fondy diskuse jak investovat ako investovat rozumná inteligentní diskusia pre akcie nr1a Ladislav Konecny nr1a.com odborná diskuze o akciích experti burza gurus diskuzní forum

  Investiční kniha česky ISBN 9788086062334     existuje i anglicky, německy, španělsky
15.1.2023     Akcie a burza – jediná kniha, kterou potřebuješ  
Autor: český value investor Ladislav Konečný narozen 30.3.1954     info v PDF obsah knihy   a   obálka knihy     Test the best from east to west.!
Kniha pro akcie a investice: 280 stran, A4 = 210 x 297 mm, 0.76 kg, asi 24 obrázků, tisíc užitečných informací o investování na burze

Cena knihy > nr1a.com/kniha.html < Knihu objednat prosím e-mailem na > nr1a@seznam.cz

Akcie s potenciálem růstu tento rok

Grafy akcií Portfolio akcií na stálo pro důchod z dividend: AT&T, Bank of America, Cisco Systems, Johnson & Johnson, Kraft Heinz,
Pfizer, Procter & Gamble, RTX, Walgreens Boots Alliance, Wells Fargo, British American Tobacco, HSBC Holdings, Shell, Tesco, Allianz,
BASF, BMW, Deutsche Telekom, Munich Re, Siemens, AB InBev, Iberdrola, BNP Paribas, Sanofi, Bank of Nova Scotia, Enbridge, Mitsubishi Corp.,
Takeda Pharmaceutical, BHP Group, Fortescue
. český value investor Ladislav Konečný *30.3.1954 value investing + dividendy . . .

Všechny akcie indexu, grafy, fundamenty:   DAX   Dow Jones   Eurostoxx50   FTSE 100   Český index PX

° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° °
Youtube kanál       15 let P/S       Grafy známých kryptoměn = neměl jsem nikdy krypto       Finanční karikatury

Předražené akcie = nemám žádnou z nich       Online počítač vnitřní hodnoty akcie = sranda pro děti, nebere ohled na P/B a P/S

!Kupuj jen akcie s těmito parametry!: