Diskusní fórum akcie a burza
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1    3    5  ..  13
Autor: Předmět: Knihy téma Akcie a Burza
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 12-8-2012 v 15:16

Poslední ještě vlhký odstavec mojí americké knihy, který jsem před měsíci přeložil z němčiny do angličtiny na www.bing.com a dnes před pár minutami jsem dokončil jeho korekci. V listopadu mi to ale musí s celou knihou opravit ještě nějaký Angličan za 10 euro na hodinu, snad za 50 hodin těch 326 mých stran, za mého dohledu, aby si nenechal zaplatit víc hodin, než potřeboval:

Strana 171
If the rating for an European state is reduced, or only threatened with reduction, it only means that the American rating agencies for this were paid by a hedge fund or a billionaire. The hedge funds or the billionaire speculated just in the short term with a billion dollars on a falling European stock index or a depreciation of the euro to -1 % and this succeeds only with the help of rating agencies. The radio, the television, the newspapers and all possible stupid web pages should not participate in this market manipulation, they should not publish the ideas of analysts, because they did not have been paid by the speculators.
The change of rating or just a rumor about the change of rating for an European country, for which the analysts have been paid by a hedge fund, it causes to the European country several billion euros of damage. Because the country can not obtain any more some billion euros with government bonds of 3% interest, investors purchase the bonds only with 4% interest rate.

:question: Mám tam hodně chyb :question: Já jsem angličtinu nikdy ve škole neměl.

Před několika hodinami jsem opravil 50% knihy a příští neděli už budu mít opraveno 60% knihy, i když 10% knihy znamená 32 stran A5-B5.

Akcie a burza, jediná kniha, kterou potřebuješ http://nr1a.com/akcie Narozen 1954
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 13-8-2012 v 09:37

V českém pohraničí nemají obce a města v knihkupectví tak jak v Praze plno drahých ale bezcenných investičních knih od prodavačů pojišťění a od traders, ale maji tam všude computery - ještě po vyhnaných Němcích 1945-1948, a internet a tak si objednávají raději knihu mojí, knihu z ciziny i knihu z domova: "Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ". A tak se posílají dnes 3 knihy na Vrchlabí, Frýdek Místek a České Budějovice. Taky jistá pani Jana K. si objednala v pátek moji knihu. A pan D.J. a pan J.Š.
Snad jedou za pár dní ti lidé na dovolenou a vezmou si moji knihu sebou.

Akcie a burza, jediná kniha, kterou potřebuješ http://nr1a.com/akcie Narozen 1954
ned
Junior Member
**

Nálada:

[*] Zasláno 17-8-2012 v 07:41

Láďo,

v odstavci o válce v Iráku píšeš o atomových zbraních. Alespoň v Česku se vždy psalo jen o zbraních chemických. Možná by bylo dobré to v dalším vydání opravit na "chemické", snad to zvýší důvěryhodnost knížky.

Dále by byl velmi vhodný rozsáhlejší rejstřík (ne jen akciové pojmy, ale i hesla o událostech, jména apod.) na konci knihy s odkazy na konkrétní strany knihy, aby si čtenáří mohli hledat jen podle hesla. Třeba odstavec o válce v Iráku jsem znovu hledal asi 10 minut, protože chybí rejstřík. Už jsem ho našel, je to strana 223 a kapitola 22.2 Centrální banka FED.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 17-8-2012 v 09:40

Díky za spolupráci.
Dal jsem tedy do mojí české, německé a anglické knihy slova "chemické, chemische a chemical". Španělskou knihu začnu dělat v listopadu.
:question: Žádné jiné věci na opravení jsi na těch 278 stránkách neviděl :question:

bigusdykus
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 17-8-2012 v 09:45

strana 26 nahoře, namísto "byt" je "být"
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 17-8-2012 v 09:59

Jen jestli neni nad tim Y muší hovínko.

KohoutFinance.jpg - 152kB

Martin
Junior Member
**

Nálada:

[*] Zasláno 27-8-2012 v 18:08

Dobrý den pane Ladislave. Opět jsem si pročítal Vaší knihu (první vydání), kde na straně 27 jsem narazil na Screening. Dočetl jsem se, že screening bych měl najít i na e-stránkách www.onvista.de. Toto se mi však nedaří a tak Vás žádám o sdělení podrobnějšího postupu, který by mě k tomuto scaneru navedl. Za požadované Vám předem děkuji.
Matej1992
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 27-8-2012 v 18:54

http://www.onvista.de/aktien/suche-vergleich/profi.html
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 28-8-2012 v 10:56

Tak jsem zjistil teprve včera, že z prodeje mojí německé, anglické a španělské knihy nemusim platit žádné daně. Protože ty 4,32 euro, které mi nakladatelsví (4x ročně za kvartál) pošle z každé prodané mé knihy za 25 euro, ty už byly zdaněny. Takže po stržení 7% daně z mého brutto profitu 4,64 euro mi zbyde 4,32 euro netto z každé prodané knihy. Normální daň z příjmu by byla v Německu asi 26%, ale knihy se počítají mezi umění nebo informaci a na to má Německo daň 7%.
Zdálo se mi debilní volit cenu knihy 24,99 euro. Raději jsem zvolil 25,00 euro.
Euro se nikdy nebude rušit celé, jak oznamují všelijací idioti z USA, Čech a Slovenska. Ale napadá lidi zrušit mince 1 cent a 2 centy. Ono by všechno fungovalo lépe, kdyby nejmenší mince byla 5 centů.

Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 2-9-2012 v 16:37

Minulou sobotu jsem nepracoval na mojí anglické knize "Akcie a burza".
Tehdy jsem z 20 hudebních videos z Youtube udělal 20 písniček v MP3 a ty vypálil na CD.
Však nyní jsem si udělal další CD z dalších 20 písniček z Youtube už v pátek a v sobotu a dnes v neděli jsem pracoval na mojí anglické knize.
A už mám dnes 65% z knihy hotovo. Příští neděli budu mít už 70% knihy hotovo a pak už to začne být sranda a žádná otročina se zbytkem knihy.
Ještě musim korigovat chyby v anglických kapitolách: Moudrosti, Ekonomie, Suroviny, Banky, Deriváty, Lexikon, Doporučené knihy.

Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 7-9-2012 v 20:54

Mestská knižnica v Bratislave
Klariská 16 nebo Kapucínska 3
81103 Bratislava
má od 7.9.2012 moji knihu v katalogu
Akcie a burza : Jediná kniha, kterou potřebuješ
Ladislav Konečný
http://193.87.33.66/opac?fn=resultform&fs=35C537EB5CCD42...

Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 13-9-2012 v 18:38

investicni-strategie-pro-treti-tisicileti.jpg - 24kB

Je to až k neuvěření, jaké některé věcné argumenty používá Pavel Kohout v této knize z roku 2010? Je až s podivem, že k vystřízlivění došel až po 12 letech!!!
1. Akcie je potřeba držet dlouhodobě.
2. Nevěřit makléřům a analytikům.
3. Předzvěst bubliny na trhu: Do akcií investují všichni, včetně čističů bot, taxikářů a pomocného kuchyňského personálu. Zde se ovšem zlomyslně plete!
4. Trh nejde časovat - nákupy a prodeje.
5. 88,5% traderů skutečně prodělává a 70% přijde zpravidla o všechno.
6. Trhy jsou neefektivní - jsou zmítány emocemi a často reagují přehnaně. To není pravda, protože rozumní lidé akcie při nevysvětlitelných propadech nakupují a nepřirozené reakce trhu jsou způsobeny nastavenými vysokofrekvenčními automaty od Janečků na stop loss a celkovou hysterií umocňují samozřejmě i média, která si také ráda přihřejí svojí polívčičku.
7. Zlato je z hlediska investování zcela nevýnosná investice.
8. Choroš je v jeho očích i mysli investor, ale to je omyl! Je to podvodník, který manipuluje trhy ve svůj prospěch.
9. Diverzifikování.
10. Technická analýza je k ničemu, protože se vztahuje k minulosti, která se ale v budoucnosti neopakuje.
11. Vyhnout se špatným rizikům by se měl každý - nepoctivé jednání a politická rizika. Špatné a lživé vedení finančních výkazů, přemrštěné honoráře a nestabilní totalitní režimy ( i postbolševické ).

,,Ze všech druhu kapitálu je v obchodě nejproduktivnější důvěra, a pokud to nevíte, nevíte nic.,,
DEMOSTHÉNES, řecký řečník, politik a právník 385 - 322 př.n.l.
bigusdykus
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 13-9-2012 v 19:06

Sakra, musím si jí koupit. Moje "5. přepracované a doplněné vydání" již nedostačuje novému světu.
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 15-9-2012 v 23:49

Now, my dear children, it looks like that I have 75% ready of my english book. Each one Saturday-Sunday I am making 5%. And so after 5 another weeks - end of October the whole book could be ready. And then for the last correction I will look for an English, Irish or American man or woman, which will get from me paid 10 euro per hour.

Jestlipak vydá ten Kohout taky jeho knihu anglicky.
Třeba by to nějaké slepice koupily v Americe přes Amazon za 10 dolarů.

Moje anglická kniha bude stát 25 euro, tak jako moje německá a španělská kniha.
Jen moje česká kniha stojí 350 korun i s poštou a pro Slovensko 16 euro i s poštou.

Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 16-9-2012 v 11:40

Je to k smíchu, že ve 20. kapitole mojí německé a anglické knihy dávám krátkou lekci ekonomie německým, rakouským nebo anglickým a americkým čtenářům mojí knihy: Akcie a burza, i když jsem nechodil ani na českou střední ekonomickou školu. Ovšem já jsem tu ekonomii vystudoval online od 2000 do 2012 nejprve česky, pak německy a letos anglicky. A jestli mi napíše nějaký americký čtenář 2013, že se mu nějaká slova zdají podivná, pak mu odpovím, že v Irsku je to správně. :) Však když je ta ekonomie povrchní bez velikánských detailů, tak ty pojmy mohou platit současně pro USA, Británii, Irsko i Austrálii a nikdo ze čtenářů mé knihy by nemusel u mne nic reklamovat. Kdybych ale měl v nějaké české ekonomické škole od 1969 do 1977, co je to monetarismus, keynesianismus, hospodářské cykly a poruchy, tak bych to do dnes stejně všehno už dávno zapoměl. Takže lepší je to vystudovat ekonomii na nějakých chytrých webstránkách těsně před psaním knihy. A neni to učebnice ekonomie, ale jen několik vět pro zvídavé akcionáře. A dnešní dny zrovna pracuju na té anglické kapitole 20 - ekonomie ve zkratce.

Psát knihu anglicky, když člověk umí jen bídně anglicky, je sice poněkud nepříjemné otroctví, ale 20 sobot a 20 neděl to snesu a pak mi tu moji opravu computerového překladu opraví ještě nějaký Angličan. A pak počítám s tim, že mi z prodeje knihy po několik let a začínaje rokem 2013 bude chodit každý měsíc z celého světa, hlavně z USA aspoň tisíc dolarů, nebo někdy snad i několik tisíc dolarů za měsíc a tim se značně zvýší muj nákup akcií. Snad budu pak kupovat každých 14 dní nebo každý týden akcie za 1.000 euro.
A proto byste i vy měli za několik let zkusit napsat tu druhou nejlepší knihu o akciích ANGLICKY, abyste taky vy mohli kupovat každý měsíc několikrát akcie za 1.000 euro. :)

Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 22-9-2012 v 00:05

Verejná knižnica Jána Bocatia v Košiciach
Centrálna požičovňa, Hviezdoslavova 5, 042 61 Košice
dostala dnes moji knihu doručenu poštou.

KNIHOVNA MĚSTA OSTRAVY
28. října 2, 702 00 Ostrava
dostala dnes moji knihu doručenu poštou.

Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 23-9-2012 v 14:24

A, že, jestli, ale, neboť, který = and, that, if, but, because, which a čárky před tim

Anglický jazyk je tak hloupý, že se tam píšou v souvětích čárky před spojkou a, ale nepíšou se čárky před spojky: jestli, který, neboť, že.
Však řeči se stále vyvíjí a modernizují, tedy se za sto let může angličtina tak vyvinout, že pak nebude čárka před and, ale bude pak čárka před if, which, because, that.
Nejlépe začít psát tak hezky anglicky, jak se nám to líbí a doufat, že publikum se z toho poučí a za 100 let bude následovat. :)
Jestli někdo publikuje anglickou knihu přes tiskárnu, nebo přes levné digitální moderní nakladatelství, kde žádný neznámý nový autor neni odmítnut a tisknou všechno levně digitálně i po jednom kusu knihy, až když je jeden kus knihy objednán = books on demand = vanity press = výtisk na poptávku, pak můžeme psát tak hezky anglicky, jak se nám zlíbí, protože žádný lektor to nebude opravovat, když nechceme platit 1.000 euro za lektorát a korekci.
Také lidi čtoucí knihy o investování asi nejsou moc dobří ve znalosti pravopisu. A největší hlupáci jsou samozřejmě daytraders. Kniha pro daytrading by mohla být napsána celá s malými písmeny na začátku vět a u jmen a bez čárek za slovy a bez teček na konci vět a daytradres si toho vůbec nevšimnou, protože oni sami píšou celý jejich blábol s malými písmeny bez teček a čárek.
Jen kdyby se naši knihu zavázalo vydat velké nakladatelství, pak nám v té knize lektoři všechno tak opraví, že se to bude líbit jim a nebude se to líbit autorům knihy.
Také se najde s Google moc webstránek, kde se lidi ptají, zda psát čárku před that, if, which, because. Tedy to neni jasné ani lidem v USA a Británii. A dozví se lidi, že čárka neni před that, if, which, because, ale je čárka před and - takový hnus. Někdy asi taky je čárka před which, ale ne vždy. Já přistoupim na to, že nebudu psát čárku před that. Ale nedám nikdy čárku před and, protože se mi to vůbec nelíbí. Čárka se mi líbí v souvětích před if, but, which a because, ted ji tam dám, aby se mi moje kniha líbila.
Samozřejmě mezi slovy "levné digitální moderní nakladatelství" bych měl mít dvě čárky, ale mně se to nelíbí s čárkami. :)

Moji anglickou knihu "Akcie a burza" už jsem v tento okamžik opravil z 80%. Před and a that nepíšu čárky. A píšu čárky před because, if, which.

Interpunkce a čárky v angličtině
http://www.helpforenglish.cz/article/2006112601-interpunkce-...

Adam
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 24-9-2012 v 11:03

51+xHbWUmyL._SL500_AA300_.jpg - 23kB

Kniha - Úplná myš - Die vollständige Maus - Art Spiegelman - židovský autor - New York
http://www.amazon.de/Maus-Art-Spiegelman/dp/3596180945/ref=p...

Žádný antisemitismus, ale uměňý. Kein antisemitismus, aber Kunst

Zajímavá kniha a zajímavý autor. Tato židovská kniha se však bude líbit asi jen nacistům a nebude se asi líbit židům. Otec autora - polský žid Wladek Spiegelmann se musel jít vypotit za války v Polsku do koncentráku Auschwitz = Výpotek a dostal tam tyfus. Ale přežil koncentrák a dostal přes Stockholm do New Yorku. Žid Art Spiegelman se narodil 1948 in Stockholm a pak se stěhoval s rodiči do New Yorku. V jeho knize Art Spiegelman kreslí židy jako myši a Němce jako kočky. Dělá z té tragedie holokaust comic - komix a je těch obrázků židů jak myší plná kniha. Bělochům by tu knihu normální nakladatelství nikdy nevydala. Jen židi sami maji dovoleno kreslit se s myšími hlavami a publikovat s těmi myšími židovskými obrázky celou knihu.
Další obrázky https://www.google.de/search?num=10&hl=de&site=imghp...

Mauscover.gif - 20kB

32409794.gif - 83kB

Adam
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 25-9-2012 v 13:57

Městská knihovna Plzeň - Knihovna města Plzně - pro bolševíky a komunisty
Zlé podezření se potvrdilo.
Desítky let zaostalá městská knihovna Plzeň
je dnes stále ještě v moci bolševíků a komunistů,
i když si několik zaměstnanců hraje špatně na demokraty
asi tak jak ten lump Putin.
Tedy přeju upřímnou soustrast, vy bolševíci spolku Knihovna města Plzně
A sbírejte stále knihy od Lenina, od Stalina, od Marxe a Engelse
a od všech českých komunistů a bolševíků v historii!
Vaši čtenáři se nesmí pokazit žádnou antikomunistickou a demokratickou knihou.
http://www.knihovna.plzen.eu

Knihovna města Plzně - Městská knihovna Plzeň - pro bolševíky a komunisty

Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 25-9-2012 v 14:31

Moji českou knihu vlastní dnes městská knihovna Praha, Brno, Ostrava,
Hradec Králové, Ústí nad Labem, Liberec, České Budějovice, Olomouc, Zlín,
Bratislava, Košice a Národní knihovna Praha.

Někde však to trvá 4 měsíce, než daji knihu do katalogu a do regálu.
Nikdy nebude mít knihu zaostalá bolševická komunistická městská knihovna Plzeň

Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 25-9-2012 v 16:49

Možná to bojkotuje ta slepice, co se tam vylíhla? Zaplevelí tu knihovnu svými slepičími trusy, a pak se tam budou bát lidi chodit, aby se jim náhodou něco nepřilepilo na podrážku, když dá na každou knihu svůj originální slepičí podpis - slepičinec Pavel Kokodááák!:lol:
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 25-9-2012 v 17:29

On tam má haldu knih ten Pavel Kohout, ale jen ten nebožtík Pavel Kohout, básník a bolševík.
Ten dnešní poradce s pojištěním Finmag Pavel Kohout snad nemá v Plzni žádnou knihu. I když ve sběrně starého papíru by se snad našla.
Takže když bude tuhá zima někdy, tak má knihovna Plzeň čim topit, když nahází po částech všechny její stovky bolševických knih od kotle ústředního komunistického topení ve sklepě ÚKTvS.

Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 26-9-2012 v 09:48

Nejen o kuchyni starají se paní.
A tak si objednala před týdnem moji knihu jedna pani z Prešova
a předvčírem jedna pani z Hodonína.
Však já nemám žádný recept na polévku v knize.

mikroakcionář
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 26-9-2012 v 16:28

Ta kniha co poputuje na Hodonín, to bude nejspíš muj dárek k narozeninám :lol: , ale místo Hodonína by to mělo být na PSČ Kyjov, se těším co vní najdu :yes:
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 26-9-2012 v 17:35

To tady nemohu prozrazovat, že se jedná o Urbanovu ulici.

Stran:  1    3    5  ..  13