Diskusni forum pro akcie a investice diskuse jak investovat do akcii
Diskusní fórum akcie a burza
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1  2    4  ..  9
Autor: Předmět: Otázky a odpovědi
mar.hladik
Junior Member
**




Příspěvků: 36
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 8-1-2020 v 14:09


Našel jsem toto, ale to je dělané na Google tabulky:
http://investicedoakcii.cz/jak-stahovat-data-o-akciich-pomoc...
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
mar.hladik
Junior Member
**




Příspěvků: 36
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 8-1-2020 v 15:38


Ještě jsem našel třetí možnost vkládání-pomocí doplňku stock connector, který si nainstalujete v Excelu-ví někdo jaký používá zdroj dat tento doplněk?
http://www.michael-saunders.com/stocksapp/pages/info.html
https://appsource.microsoft.com/en-us/product/office/wa10437...
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 16-1-2020 v 12:21


Co znamená číslo 8,002.317 ?
Jeden člověk se chlubí, že má na kontě 8.000 akcií Bank of America.
Ty mohu být maximálně 250% v plus.
Mají na tom obrázku kurz 34,67 dolarů. Celková hodnota by měla být 277.360 dolarů.
Tak snad má ve skutečnosti 8.002 celých akcií a 317 tisícin akcie nebo co?

BAC.jpg - 26kB
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Mamut
Junior Member
**


Avatar


Příspěvků: 30
Registrován: 29-8-2019
Bydliště: Brno
Offline


[*] Zasláno 16-1-2020 v 16:26


Citace: Původně zaslal: mar.hladik  
Našel jsem toto, ale to je dělané na Google tabulky:
http://investicedoakcii.cz/jak-stahovat-data-o-akciich-pomoc...

Vyzkoušej tento deník, je Google tabulkách:
http://www.vi-tek.cz/obchodni-denik/
Je tam kombinace tahání dat z www stránek (yahoo, finviz...), tak i z google finance. Můžeš se inspirovat, jak je to vyrobeno.
S tím konektorem v Excelu nemám zkušenost, většinou je to placené.




Spekulace: DAL
Trvalé ZOO: COP, MSFT, RIO, WBA, T, JNJ, MO, BMW, NRZ, PFE, BBVA, CGBD, WFC, RDSB, DOW, HPQ, BASF, ALV, PPL,CVX, ABBV, GAIN, CSCO, D, IBE, RTX
Reit: NRZ, VICI, MPW, IIPR, IRM, STOR

Start investování 25.7.2019
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
mar.hladik
Junior Member
**




Příspěvků: 36
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 16-1-2020 v 17:49


Mamut: OK, dík za tip. Dokonce už existuje verze 1.2.1:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1G7gDUPjieaRLMVSZRqFB...

Mám ještě dotaz, jak zadáváte v deníku měnové konverze - v listu "Transakce" mě napadají dvě možnosti, jak to zadat:
1. Buď do sloupce "Typ transakce" přidám rozevírací seznam, kde budou tyto transakce: vklad, výběr, nákup, prodej, měnová konverze, dividendy.
2. Nebo směnu deviz budu brát jen jako nákup a prodej měnového páru, takže použiji pouze nákup a prodej a do tickeru zadám symboly obchodovaných měn např. USD/CZK apod.
Která varianta je vhodnější pro sledování nákladů? Protože poplatky za směnu budu sledovat a chtěl bych, aby je deník zohledňoval.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
mar.hladik
Junior Member
**




Příspěvků: 36
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 18-1-2020 v 10:09


Otestoval jsem ten doplněk do Excelu "Stock connector-bohužel umí akorát US akcie, evropské akcie z evropských burz ne. Tak jsem ho odinstaloval a hledání začíná znova. Budu tedy asi zkoušet druhou možnost vkládání v Excelu přes Data - funkce "z webu".

Jaké zdroje dat používáte pro:
1. US akcie - Yahoo finance, Marketwatch apod. Co Seekingalpha, ten neumožňuje přebírat live data do Excelu?
2. Evropské akcie - Finviz nebo Yahoo finance.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
orphall
Junior Member
**




Příspěvků: 5
Registrován: 12-9-2019
Offline


[*] Zasláno 21-1-2020 v 12:25


Dobrý den budoucí kolegové,

toto forum (resp. toto a jeho starší "verzi") sleduji již přibližně rok. Nedávno jsem i zakoupil od pana domácího knihu, kterou jsem přelouskal v podstatě na jeden nádech ihned po doručení. Na letošní únor plánuji nákup svých prvních akcií, posledních pár týdnů trávím volné večery výběrem titulů a skladbou portfolia, avšak jako začátečník v této oblasti mám samozřejmě spousty mezer. Rád bych se, pokud mohu, tedy obrátil na Vás s následujícími dotazy/podněty k diskuzi.

Do akcií budu pro začátek investovat 250 000 CZK. Tituly, které bych (zatím) rád pořídil jsou následující: BHP, BNS, BTI, ENB, HSBC, KHC, RDS-B, SAN, T, WBA, WFC, Basf, BMW, Allianz, Iberdrola, Lufthansa.

1) První dilema, které řeším je ohledně výběru brokera. Rozhoduji se mezi Degiro (basic účet) a Lynx. Na Degiru mne oproti Lynxu samozřejmě lákají velice nízké poplatky, avšak trochu mne znervozňuje fakt, že v rámci basic účtu nejsou CP vedeny na jméno investora, ale na jméno brokera. Custody účet u Degira si zase účtuje (z mého pohledu naprosto nepochopitelný) poplatek € 1,00 + 3,00% z dividendy, tzn. ten jsem vyřadil hned. Předpokládám, že své investice do akcií budu v rámci následujících let rozšiřovat a akcie přikupovat, tj. nízkou výši transakčních poplatků u Degira považuji za vážně sexy, zároveň ale výše zmíněné tituly nekupuji ze spekulativních důvodů ale za účelem dlouhodobého držení, tj. fakt, že akcie nebudou vedeny na mé jméno, ale na brokera (který je navíc propůjčuje dále) vnímám jako riziko, které se mi ale samotnému nedaří nějak vyhodnotit... Řešil jste někdo podobné dilema? Resp. setkal jste se někdo s podobnou úvahou? Za těchto podmínek mám z toho Degira prostě trochu strach...

2) Tohle možná bude znít zvláštně - nicméně po přečtení knihy pana domácího mám relativně veliký otazník nad tím, kde (na které burze) výše zmíněné tituly vlastně zakoupit. V podstatě většinu titulů mohu nakoupit jak v EUR na Xetra (jak pan domácí v knize doporučuje), tak třeba v USD na NYSE. Možná jsem fakt jelito, ale není mi vůbec jasné, jakou se vydat cestou a podle jakých kritérií se vlastně rozhodnout. Jak k tomu přistupujete vy a co všechno tahle volba pak ovlivňuje dále? Má to např. vliv na zdanění?

3) Xkrát jsem se různě dočetl, abych si před nákupem dával pozor, že opravdu nakupuji ten správný titul/akcii, nikoliv pouze ADR certifikát emitovaný bankou. Existuje nějaká pomůcka/postup, jak si toto pohlídat? Podle příspěvků na foru investicnigramotnost.cz jsem nabyl dojmu, že to asi není žádná "sranda".

4) Lámu si hlavu s prvotním finančním rozložením do jednotlivých titulů. Vím, že pan domácí doporučuje rovnoměrně 1:1:1:1.....1. Tj. pro mých vybraných 16 titulů bych dle tohoto doporučení v podstatě zainvestoval 15 625 CZK do každého titulu. Zároveň ale, vybraných 16 titulů pokrývá celkem 12 vertikál (2x Oil & Gas, 4x Banks, Inssurance, Automotive, Chemicals, Airlines, Food, Cigarettes, Telco, Drugs, Eletricity/utilities, Industrial Metals & Minerals). Příkláním se tedy spíše k řešení, kdy bych investiční částku rozpustil rovnoměrně do jednotlivých vertikál, tj. 20 833 CZK na vertikálu. Následně by pak, vzhledem k faktu, že mám v PTF celkem 4 banky, na každou připadlo 5 208 CZK. Mohl bych poprosit o názor na tuto úvahu? Dává to smysl nebo to je blbost?

Předem Vám děkuji za jakékoliv vyjádření, pomoc, podněty k přemýšlení.

Value investingu zdar!

Honza

Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Vitusus
Member
***




Příspěvků: 133
Registrován: 24-6-2019
Offline


[*] Zasláno 21-1-2020 v 12:49


Citace: Původně zaslal: orphall  

4) Lámu si hlavu s prvotním finančním rozložením do jednotlivých titulů. Vím, že pan domácí doporučuje rovnoměrně 1:1:1:1.....1. Tj. pro mých vybraných 16 titulů bych dle tohoto doporučení v podstatě zainvestoval 15 625 CZK do každého titulu. Zároveň ale, vybraných 16 titulů pokrývá celkem 12 vertikál (2x Oil & Gas, 4x Banks, Inssurance, Automotive, Chemicals, Airlines, Food, Cigarettes, Telco, Drugs, Eletricity/utilities, Industrial Metals & Minerals). Příkláním se tedy spíše k řešení, kdy bych investiční částku rozpustil rovnoměrně do jednotlivých vertikál, tj. 20 833 CZK na vertikálu. Následně by pak, vzhledem k faktu, že mám v PTF celkem 4 banky, na každou připadlo 5 208 CZK. Mohl bych poprosit o názor na tuto úvahu? Dává to smysl nebo to je blbost?



Honzo, vyjádřím se pouze k jedné z tvých myšlenek. Můj pohled na věc vychází z toho, kolik bych chtěl vlastnit celkem akcií. V mém podání to je 22 rozdělených do 11 sektorů. A těmto akciím v první chvíli chci alokovat stejný vstupní kapitál. Je na tobě, aby sis řekl, jestli to má být 10,000 CZK na akcii, nebo 50,000 CZK na akcii, a podle toho pak budeš vědět, kolik titulů můžeš nakoupit hned a kolik až následně, předpokládám, že hodlá investovat i další peníze v budoucnu a těch 250 tis. CZK je jenom první z mnoha investic. Pokud to tak je, pak tvoje diverzifikace nemusí být nutně úplná hned při vstupu do pozic, ale můžeš ji budovat postupně. Samozřejmě je dobré se zamýšlet nad tím, jak často budeš schopný přisypávat do ptf peníze, a tomu přizpůsobit svoji strategii, aby ses necítil nekomfortně z toho, že máš třeba jenom dvě nebo tři akcie. Snad to trochu pomůže.




BBL - @ 36.60 USD_________________OHI - @ 34.00 USD_______________WFC - @ 50.00 USD
CSCO - @ 31.25 USD________________PG - @ 61.30 USD________________WHR - @ 154.75 USD
CVX - @ 93.80 USD_________________PPL - @ 27.75 USD________________WMT - @ 72.96 USD
IBM - @ 131.00 USD_________________SO - @ 49.18 USD________________XOM - @ 54.69 USD
JNJ - @ 58.80 USD__________________T - @ 33.82 USD________________RIO - @ 53.20 USD
JPM - @ 59.00 USD_________________RTX - @ 102.50 USD________________OTIS - @ 0.00 USD
MCD - @ 95.00 USD_________________VZ - @ 47.50 USD________________CARR - @ 0.00 USD
O - @ 57.50 USD________________PFE - @ 35.00 USD________________MMM - @ 159.00 USD
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
orphall
Junior Member
**




Příspěvků: 5
Registrován: 12-9-2019
Offline


[*] Zasláno 21-1-2020 v 13:05


Vitusus, rozhodně pomohlo. Moc díky za názor, ještě nad tím popřemýšlím.
Předpokládáš správně, že do ptf hodlám investovat i dále v budoucnu, tj. zamyslím se nad tím ještě i z tohoto pohledu. Ještě jednou díky!
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
zanek
Junior Member
**




Příspěvků: 84
Registrován: 27-6-2019
Offline


[*] Zasláno 21-1-2020 v 13:30


Ja se zase vyjadrim k ADR a bude to mit i souvislost s brokerem. Narozdil od pana domaciho s drzenim ADR nemam problem a riziko povazuji za velmi male. Co je s tim spojene, je poplatek bance, ale ten je opravdu velmi maly. Ja kupuji ADR, jelikoz mam na Lynx vetsinu titulu v US a a tim padem chci i vsechny dividendy dostavat v $.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
TomasV
Member
***




Příspěvků: 317
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 21-1-2020 v 15:36


1.Lynx ani Degiro neumožnuje koupit akcie na jméno,vždy budou akcie na jméno Brokera,akorát u Lynxu nemůžou obchodovat tvýma akciema pokud to nepovolíš a stojí za nima Interactive Brokers což je poměrně velký broker v USA.

2.Já nakupuju americké akcie za dolary a evropské za eura,burzu neřeším.(mám zapnuty smart u lynxu).

3.Mám zkušenost akorát s Lynx Basic a tam se nespleteš.



Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
bigusdykus
Member
***


Avatar


Příspěvků: 279
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 21-1-2020 v 16:00


1/
" tj. fakt, že akcie nebudou vedeny na mé jméno, ale na brokera (který je navíc propůjčuje dále)"

Důležité je, aby byly na oddělném účtu. Tzn. aby účet zákazníka byl oddělený od brokera.
Půjčovat akcie broker může, pokud to povolíš (Lynx). Pro případ nenadálé události je broker pojištěný. Proto je třeba vybrat si zavedeného brokera a nehledět pouze na poplatky.

2/
Je to jedno, záleží jaké tituly kupuješ. Pan domácí žije v Německu, tak na to může mít trochu jiný pohled. Já držím tituly zhruba v poměru 1:1 EUR/USD.
Pokud nemáš pocit že jedna z těch měn zkrachuje, tak bych koukal na výběr konkrétních titulů.

3/
To je složitější. Když pomineme ADR, tak jedna firma může mít různé emise, v různých měnách a burzách, akcie ještě navíc můžou být různého typu.
Častým typickým příkladem je Shell (zde řešeno hodněkrát)
Správně by ses měl podívat na www stránky firmy, tyto údaje jsou tam ke stažení. Ale občas je to boj. Když budeš mít pochyby, napiš sem.


4/
tak , aby byly poplatky okolo 1%
Ještě bys měl ale doplnit, jestli chceš všchno nakoupit najednou, nebo rozložit v čase, nebo pak průběžně dokupovat.






Prolhaný agent placený od hedgefondu.
ČEZ, AAPL, ABBV, AT&T, CEPU, 3M, GSK, BASF, Allianz, Intel, Lufthansa, Kraft Keinz, RDS-B, BMW, Banco Santander, WBA, JNJ, MCD, BHP/BIL, Cisco, Moneta, Enbridge
Špekulace: ABNB, CRSR
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 21-1-2020 v 17:42


Honza Orphall,
klidně kup všech 16 akcií po 15.625 korunách na německé Xetra. 250.000 : 16 = 15.625
Když sleduješ důkladně jména, jistě zjistíš zda je to akcie ''registered share'' nebo certifikát ADR.
Certifikáty ADR nekupuj. To nejsou akcie ale deriváty a odpadky z akcií, vytvořené od americké banky, která si koupila evropské akcie a ty jí půjčíš peníze. :exclamation:
Nelámej si hlavu s tím, že máš mezi 16 akciemi 4 banky a 1 pojišťovnu. Warren Buffett má 40% portfolia ve finančních akciích. Ale tvoje pozdější akcie číslo 17 až 25 by neměly být banky.
Kde otevřít portfolio a depo na akcie, když bydlíš v Čechách? Já bych podle toho srovnání brokerů a bank vybral Fio.cz
Do Fio banky můžeš přivézt peníze v pytli od brambor ve vozíku osobně.

Poplatky u XTB, Fio, Degiro, Lynx :question: https://investplus.cz/investice/pasivni-prijem-dividendy-vs-...
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
orphall
Junior Member
**




Příspěvků: 5
Registrován: 12-9-2019
Offline


[*] Zasláno 21-1-2020 v 19:09


Děkuji Vám pánové za podněty - mám rozhodně ještě o čem přemýšlet.

BTW, s největší pravděpodobností nakonec jako depo zvolím Lynx - všiml jsem si dokonce, že existuje nějaký "referral bonus/odměna za doporučení", kdy jak doporučený, tak doporučující získá 50 USD v transakčních kreditech, tj. jestli někdo budete chtít a můžete, tak poprosím o PM - po založení účtu pošlu své os. údaje a můžeme společně "ušetřit" :)

Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Phoenix
Junior Member
**




Příspěvků: 50
Registrován: 25-6-2019
Offline


[*] Zasláno 21-1-2020 v 19:34


orphall: také trošku něco přihodím.

1. Určitě bych šel prvotně do Lynx. Mám aktuálně Fio, Lynx a Degiro a Lynx je určitě nejlepší, i když trošku dražší než Degiro. Za ten propastný rozdíl ve kvalitě to ale stojí. Krom toho se časem vyšší poplatky rozmělní. Lynx aspoň zase nemá poplatek za burzu / rok.

2. Já většinou kupuji Evropu přes Degiro, zbytek světa kupuji přes Lynx. Bonusem je například to, že dividendy z kanadských akcií přes Lynx jsou daněny jen 15%.

3. ADR se nebojím. Jsou na to dva tábory, takže těžko radit. Někdo je kupuje a někdo ne. Za mě je to riziko tak malé, že ho neřeším. Výhodou je měna, která mi zapadá do ostatních dividend za USA.

4. Ohledně jednorázového nákupu hromady titulů bych byl trochu opatrný. Na jednotlivé tituly jsem nekoukal, ale obecně doporučuji nakupovat při lepším kurzu. Málo kdy se zadaří vše koupit za vhodnou cenu. Já se obecně snažím vyčkávat na nějaké zaškobrtnutí firmy a až poté nakupuji.

Jinak ohledně doporučení jsem ti napsal SZ, tak se dyžtak můžeš ozvat :)
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 716
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 21-1-2020 v 19:39


Taky bych nekupoval hned všechny tituly. Vybral bych ti nejvhodnější a postupně budoval portfolio podle aktuálních cen (výhodnosti) na trhu.

Lynx je na US akcie asi nejvhodnější, jsem s ním spokojený a Interactive Brokers v zádech je bezva.

ADR se neboj.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
PaloK
Junior Member
**




Příspěvků: 34
Registrován: 26-9-2019
Offline


[*] Zasláno 21-1-2020 v 21:49


@Phoenix
Lynx nemá poplatky za burzu, lebo data sú oneskorené, keby si chcel reálne data musel by si si priplatiť
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Phoenix
Junior Member
**




Příspěvků: 50
Registrován: 25-6-2019
Offline


[*] Zasláno 21-1-2020 v 22:15


Citace: Původně zaslal: PaloK  
@Phoenix
Lynx nemá poplatky za burzu, lebo data sú oneskorené, keby si chcel reálne data musel by si si priplatiť


Píši že nemá :) "Lynx aspoň zase nemá poplatek za burzu / rok." To právě vyzdvihuji jako bonus, který částečně vynahradí dražší nákup.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
ado130
Junior Member
**




Příspěvků: 68
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 22-1-2020 v 10:58


Trochu ma s tým strašíte, všetci na Lynx a DeGiro nikto ani len neodporúča. Uvažujem, až ptf dosiahne väčšiu hodnotu, že by som migroval k väčšiemu brokerovi, Lynx/IB/...?



Portu & Degiro:
ETF: IWDA
Technology: INTC | CSCO | T | IRM
Consumer Goods: MO
Financial: WFC | NRZ
BDC: MAIN
Utilities: PPL
Industrials: RTX
Healthcare: ABBV | PFE | TRIL | JNJ
Basic Materials: RDS.B | XOM
Conglomerates: SPCE
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
standa
Junior Member
**




Příspěvků: 10
Registrován: 14-9-2019
Offline


[*] Zasláno 22-1-2020 v 11:15


Citace: Původně zaslal: ado130  
Trochu ma s tým strašíte, všetci na Lynx a DeGiro nikto ani len neodporúča. Uvažujem, až ptf dosiahne väčšiu hodnotu, že by som migroval k väčšiemu brokerovi, Lynx/IB/...?


Presun bych neodkladal, treba z pri prevodu z FIO (do IB) jsem platil $25 za pozici, takze u vetsiho portfolia uz to boli.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
pigzor
Junior Member
**




Příspěvků: 68
Registrován: 11-7-2019
Offline


[*] Zasláno 22-1-2020 v 11:50


Citace: Původně zaslal: ado130  
Trochu ma s tým strašíte, všetci na Lynx a DeGiro nikto ani len neodporúča. Uvažujem, až ptf dosiahne väčšiu hodnotu, že by som migroval k väčšiemu brokerovi, Lynx/IB/...?
Pouzivam Degiro a mam na nem cele portfolio, v ramci diverzifikace brokeru jsem si zalozil i Lynx a tam budu delat dalsi nakupy, aby to bylo vyrovnane. Je mozny, ze tady na foru pouziva Degiro mene lidi, protoze v cr zacali az 2015, kdezto Lynx funguje od 2006.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Rohl
Junior Member
**




Příspěvků: 51
Registrován: 27-6-2019
Offline


[*] Zasláno 22-1-2020 v 12:28


Citace: Původně zaslal: ado130  
Trochu ma s tým strašíte, všetci na Lynx a DeGiro nikto ani len neodporúča. Uvažujem, až ptf dosiahne väčšiu hodnotu, že by som migroval k väčšiemu brokerovi, Lynx/IB/...?


Já jsem začal na Fio, ale už přes 2 roky používám jen Degiro. Jak na USA, tak Evropu.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
kraken
Member
***




Příspěvků: 137
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 22-1-2020 v 13:03


vyzkouším sílu diskusního fora: zkončila mi 2 leta fixace ceny elektriky, jak to vidíte dál? fixujete na další 2-3 roky?
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 22-1-2020 v 18:06



Já si myslím, že vaše divocí broukeři jsou myšleny pro krátkodobé spekulace,
ale nemůžete tam nechávat akcie a vybírat s ec-kartou dividendy až do věku 86 let
a pak chtít, aby to konto u Degiro nebo Lynx převzaly vaše děti.
Jedině ve velké české bance mohou odpočívat vaše akcie až do věku 86 let a dědictví dětí
a s ec-kartou můžete vybírat dividendy z toho akciového konta u banky.
Že? Nebo chcete mít ve věku 86 let stále akcie na kontě divokého broukera Lynx nebo Degiro?


Day-Trader.jpg - 76kB
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
arkyn
Member
***




Příspěvků: 276
Registrován: 24-6-2019
Offline


[*] Zasláno 22-1-2020 v 18:13


Citace: Původně zaslal: kraken  
vyzkouším sílu diskusního fora: zkončila mi 2 leta fixace ceny elektriky, jak to vidíte dál? fixujete na další 2-3 roky?


V principu myslim ze ano. Diky vypinani jaderek, elektroautum, nutnosti zacit obnovovat vetrniky a solary apod bych tipoval ze cena pujde nahoru.

Mam solidni zkusenost s jednim porovnavacim portalem, nechci delat plosnou reklamu, napis SZ
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
 Stran:  1  2    4  ..  9

  Nahoru

Powered by XMB
XMB Forum Software © 2001-2017 The XMB Group
[dotazů: 17] [PHP: 48.8% - SQL: 51.2%]

Při nové registraci přijde e-mail s heslem mezi spam, junk mail. S tímto heslem registraci dokonči, pak heslo změň!

. Když nepřišlo heslo do e-mailu, ani jako spam, hned mi napiš a já registraci zařídím = nr1a@seznam.cz .

. Piš prosím v diskusi celé jméno firmy a ne jen americký symbol akcie, jako nějaký divoký daytrader! .
FACEBOOK česká skupina pro akcie a dividendy     Facebook.com/groups/2660933057270038

US .   Vánoční písničku "Svatá noc" zpívá Anna Prohaska O-holy-night mp3   . D + E

13 hezkých písní z Tahiti v MP3             O Holy Night - Hillsdale College - O holy night             LAUREL a HARDY

DAX 10 dní graf <=> 5 let graf DAX
_________________________________________________________________________________________________

Dow Jones 10 dní <=> 5 let Dow Jones

. Avatar do profilu foto     nr1a.com/AKCIE = akcie Evropa USA Cechy     Radio Tahiti     Gifs         Vánoce     nr1a.com .       Kontakt: nr1a@seznam.cz


Diskusní fórum pro akcie investice fondy diskuse jak investovat ako investovat rozumná inteligentní diskusia pre akcie nr1a Ladislav Konecny nr1a.com odborná diskuze o akciích experti burza gurus diskuzní forum

  Investiční kniha česky ISBN 9788086062334     existuje i anglicky, německy, španělsky
15.1.2023     Akcie a burza – jediná kniha, kterou potřebuješ  
Autor: český value investor Ladislav Konečný narozen 30.3.1954     info v PDF obsah knihy   a   obálka knihy     Test the best from east to west.!
Kniha pro akcie a investice: 280 stran, A4 = 210 x 297 mm, 0.76 kg, asi 24 obrázků, tisíc užitečných informací o investování na burze

Cena knihy > nr1a.com/kniha.html < Knihu objednat prosím e-mailem na > nr1a@seznam.cz

Akcie s potenciálem růstu tento rok

Grafy akcií Portfolio akcií na stálo pro důchod z dividend: AT&T, Bank of America, Cisco Systems, Johnson & Johnson, Kraft Heinz,
Pfizer, Procter & Gamble, RTX, Walgreens Boots Alliance, Wells Fargo, British American Tobacco, HSBC Holdings, Shell, Tesco, Allianz,
BASF, BMW, Deutsche Telekom, Munich Re, Siemens, AB InBev, Iberdrola, BNP Paribas, Sanofi, Bank of Nova Scotia, Enbridge, Mitsubishi Corp.,
Takeda Pharmaceutical, BHP Group, Fortescue
. český value investor Ladislav Konečný *30.3.1954 value investing + dividendy . . .

Všechny akcie indexu, grafy, fundamenty:   DAX   Dow Jones   Eurostoxx50   FTSE 100   Český index PX

° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° °
Youtube kanál       15 let P/S       Grafy známých kryptoměn = neměl jsem nikdy krypto       Finanční karikatury

Předražené akcie = nemám žádnou z nich       Online počítač vnitřní hodnoty akcie = sranda pro děti, nebere ohled na P/B a P/S

!Kupuj jen akcie s těmito parametry!: