Diskusní fórum akcie a burza
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1    3    5
Autor: Předmět: Jakékoliv povídání
Ladislav
Admin

[*] Zasláno 28-7-2019 v 08:14

Ruty šuty Arizona Texas,
ruty šuty Arizona má.
Jel jsem podle hlasu a k mému úžasu
v trávě leží cowboy skolená.

Monument-Valley.jpg - 28kB Foto: Monument Valley - Arizona / Utah

http://nr1a.com/Monument-Valley :cool: http://nr1a.com/Grand-Canyon
.
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
ned
Junior Member
**

[*] Zasláno 29-7-2019 v 06:44

U nás na Moravě:

"Ruty šuty Ukrajina Donbas,
ruty šuty Ukrajina má.
osedlal jsem kombajn,
vyjel jsem v dál,
píseň práce jsem si zazpíval."

Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Stanislav
Member

[*] Zasláno 29-7-2019 v 11:20

Tak se mi rýsuje možná práce od září, pokud mě ovšem nevytlačí nějaká známost? Budu to mít i s pohybem, což je dobře a s buchtama. Mám docela radost, protože bych byl za 20 minut v práci. Je to ve státní správě ve spisovně plném papírů, což je v dnešní době počítačů docela velký paradox.
wellbloud
Junior Member
**

[*] Zasláno 29-7-2019 v 11:54

"… dědci přes 40 let" ? To si přehnal :lol:

Citace: Původně zaslal: Rohl  
Člověk nemůže jen neustále pracovat a za vydělané peníze kupovat akcie. Musí z toho života také něco mít.
Vždy se mi líbilo cestování na motorce a chtěl jsem ho vyzkoušet. Rozhodl jsem se, že na jaře příštího roku si koupím Hondu CRF250L.
Není důvod kupovat předražené velké 250kg krávy jako je BMW GS, Africa Twin, Dakar, atd. s cenovkou u 400 tis. Kč, určené pro dědky přes 40 let s pneumatikou okolo pasu a ověšenými jako vánoční stromek, když někam jedou.
Mě stačí tato Honda. Nová je za cenu 125 000 Kč, ojeté se pohybují kolem 90 000 Kč. A jak psali ostatní v diskuzích, je lepší koupit menší motocykl a za ušetřené peníze objet svět. Tak jako tento holandský pár zrovna na této motorce (ovšem s několika úpravami).

http://amsterdamtoanywhere.nl/en/route/

Takže v budoucnu plánuji cestu okolo ČR, Slovensko, Rumunsko, Řecko, Alpy, Pyreneje, Turecko. A pěkně po polních cestách a okreskách. Žádný stres, jen radost z cestování.

Trhy jsou nyní stejně na maximech a není moc co nakupovat, takže člověk může šetřit bez nějakých výčitek, že mu utekla výhodná koupě. No a kdyby náhodou došlo k pořádnému propadu, motocykl počká. :cool: Budou se nakupovat podniky.

( P.S. Konečně mi zase forum funguje)

Stanislav
Member

[*] Zasláno 29-7-2019 v 18:43

Paní, co mě uváděla, tak jsem jí vypálil její adresu, kde bydlí, z čehož byla dost šokovaná!!! Byla to víceméně náhoda, protože jsem se koukal do archívu a její obec je přes vodu, kde se narodila moje 4x pra babička. Možná budu s jejím manželem i vzdálený příbuzný, protože to příjmení se v té vesnici také vyskytuje. Má sestavený rodokmen, tak jsme si pěkně pokecali. Česká republika je hrozná králíkárna, a čím více se nořím do matrik, tím méně toho vím a nová zjištění mě omračují. Je škoda, že se někdo nezabývá tím, aby rozklíčovali ten švabach, což by moc ulehčilo práci. Vybrat z matriky i číslo baráku pro zjednodušení, by bylo také moc fajn. Ten německý pruský důstojník Advin von Rosenau, kterého jsem našel v evangelické matrice a zemřel na choleru 1866 ve Světlé nad Sázavou, tak byl z Blücherova pluku ve Slezsku. Blücherové restituují majetky na Opavsku. Domnívám se, že i můj praprapradědeček přišel s pruskou armádou jako německý důstojník. U nás v rodině se používali některé germanismy, které jsem nikde neslyšel. Byl zaručeně evangelík, ale zřejmě sňatkem konvertoval na katolickou víru, což mi znesnadnilo bádání, protože jsou dostupné akorát evangelické matriky pro toto místo. Mí předci byli katolíci, proto se tam vůbec nevyskytují. I v té době to bylo rozděleno na dva nesmiřitelné tábory, stejně je tomu i dnes, kdy funkci náboženského poblouznění plní politické pomatení.
Rohl
Junior Member
**

[*] Zasláno 29-7-2019 v 18:44

Stáří je dost individuální. Znám lidi mezi 40-50 lety, kteří jsou dost zhuntovaní. Ale mohou si za to sami svojí mizernou životosprávou a obezitou.A potom tu jsou ti ostatní, které jen tak nic nezastaví.

Když vám bude někdo tvrdit, že v mládí nemá cenu šetřit, ale raději hned utratit peníze, protože ve stáří nebude za je co utratit, tak je to lež.

Britský herec Brian Blessed dokázal v 57 téměř zdolat Everest bez kyslíku!!!. Dostal se až do 8600m - 28,000ft.
He has attempted to climb Mount Everest three times without supplemental oxygen,[24] reaching heights of 28,200 feet (8,600 m) in 1993 and 25,200 feet (7,700 m) in 1996, but without reaching the summit.
Myslím, že také drží titul nejstaršího muže na Severním pólu. (on foot)
Blessed is the oldest man in history to reach the magnetic north pole on foot. Predictably, the expedition was not without incident.
While sleeping in his tent one night, he was rudely awakened by the face of a polar bear. Not one to start crying or flee in his thermal pyjamas, Blessed instead smashed the creature in the face with his fist.

Jezdec na enduro motorce, 76 let:
https://www.youtube.com/watch?v=Mdi4lb6t__c

55 let, objel svět na kole:
https://www.thejournal.ie/dermot-higgins-cycle-around-world-...

A tak dáááááááále . . .

Takže nás čeká spousta dobrodružství až budeme divi rentiéři. A tom to je.

vultan.jpg - 31kB
Vitusus
Junior Member
**

[*] Zasláno 29-7-2019 v 21:14

Citace: Původně zaslal: Stanislav  
Blücherové restituují majetky na Opavsku.

Což vysvětluje, proč u nás v Opavě je Blücherův palác :) Co ovšem vysvětlit nelze, je, proč místní muzeum nechalo tuto architektonickou památku v centru města dojít do naprosto havarijního stavu :sniffle::(

No snad se najdou peníze a obnoví ho. Údajně tam snad má být i divadelní sál.

BBL - 41 ks_________________OHI - 45 ks_______________WFC - 30 ks
CSCO - 48 ks________________PG - 25 ks________________WMT - 20 ks
CVX - 16 ks_________________PPL - 54 ks________________XOM - 21 ks
IBM - 11 ks_________________SO - 31 ks
JNJ - 25 ks__________________T - 40 ks
JPM - 26 ks_________________UTX - 15 ks
MCD - 16 ks_________________VZ - 31 ks
O - 26 ks
Stanislav
Member

[*] Zasláno 30-7-2019 v 05:53

Vitususi, mně to spíše připadá, že vedou restituční spory o vlastnictví té budovy a správci města do toho nejsou ochotni vkládat prostředky. Následná oprava se musí restituentovi výrazně prodražit, což v tomto případě je asi hlavní důvod to znepříjemnit. Možná to restituent městu po nabytí vlastnictví pak i prodá za nějaký symbolický poplatek, což při nějaké nákladnější rekonstrukci do původní podoby by dávalo určitě i smysl.
Wiki
Junior Member
**

[*] Zasláno 30-7-2019 v 10:46

Každoročně navštěvuji několik zámků a nedávno jsem navštívil zámek v Raduni, který patřil Blücherům. V podstatě je tento spor popsán zde https://opavsky.denik.cz/zpravy_region/historie-blucher20052...
Stanislav
Member

[*] Zasláno 30-7-2019 v 16:42

Wiki, tady je pohled z opačné strany. Celá ta kauza se točí s dokazováním českého občanství u Soudu pro lidská práva, což je víceméně diskriminace před zákonem. Teď jde jen o to, jestli si to ten novinář nevycucal z prstu? Ty soudy nejsou zadarmo a kdo prohraje, tak to bude muset zřejmě zaplatit protistraně s plnou parádou. To obsazení je tam opravdu mezinárodní a zcela pochybuji, že by ČR měla takové schopné právníky, kteří by zastupovali stát v souladu s Evropským právem, které je nadřazené českému právu. Myslím si, že s takovými institucemi si obdobně debilně pohrává i Babiš, který se ztělesnil do role práva, které si stvořil sám sobě v mozku s tím jeho nízkým dementním čelem. Špatná vymahatelnost práva v ČR je tou celou kauzou prosycena. Při té lajdáckosti je docela možné, že se ty dokumenty všechny ztratily, takže z jejich strany je to obdobné a teď je na soudu, aby posoudil fakta a vyřkl spravedlivý verdikt.
http://hrlibrary.umn.edu/undocs/1491-2006.html
Stanislav
Member

[*] Zasláno 1-8-2019 v 16:24

Tak mě zřejmě starého osla přijali do zaměstnání. :love::kiss: Nějak jsem tomu ani nechtěl věřit, protože v tomto věku je člověk jak prašivej a hodně firem mě z tohoto důvodu odmítlo. Dnes mi volala paní z osobního, že si mám vyběhat papíry, jako kdybych se hlásil na let na Mars. To jsem ještě nezažil! Mám se hlásit u nějakého jakoby jejich smluvního doktora, a když jsem to rozklikl, tak je to pouhý středoškolák a dalo by se říci, že specializací je níže jak já. Je to až neuvěřitelné, čím se tady mohou lidi živit? Supluje vlastně osobní, které to přehodí na další článek a daňový poplatník to zaplatí. Nejhorší je to, že to budu muset obíhat já osobně a já lítání po úřadech nenávidím. Bude to lítání jak u blbých, ale teplé místo je už připraveno. Konečně jsem mohl napojit svého žíznivého koníčka - sebe. Tankuji třetí pivo a Pražskou vodečku na srovnání voltů. Ani si neumíte představit, jakou mám radost, že mám čistý flek, kde nemusím přemýšlet a ještě mi potečou peníze na další nákupy. Celá rodina mě žene do práce jako do gulagu, ale budu držet tlamu, že jsem zaměstnaný a jsem zvědav na jejich starostlivé reakce? Nejvíce to vadí švárovi a vzteky po mě hodil na oslavě plechovku od piva, protože jsem prý cikán, jelikož žiji z dávek. Mámě jsem říkal, ať nemá starost, protože peníze mám, ale ona si myslí, že si vymýšlím a že ty peníze jsou pouze fiktivní, stejně jako moje kecy o dividendových akciích. Paradoxně má střední ekonomickou nedodělanou školu, protože jsem se jí narodil ještě před maturitou. Prostě se neumím podle nich prezentovat a mohl jsem mít už dávno skvělé zaměstnání a ne si jen pořád stěžovat. Nejsem plazivý tvor a mám rád volnost a to stejné přeji i ostatním, protože jedině ve svobodě a dobré vůli se mohou dařit skvělé myšlenky a kvalitně odvedená práce. Mně na nich vadí určitá společenská zavedená klišé, která kopírují stádnost. Asi opomněli, že oni na svých flecích leželi 2 desítky let a po čtyřicítce je člověk už na dělaní nějaké kariéry mrtvý. Co člověk nezvládne do 45 let, tak jako by potom už nežil. Já jsem začal poctivě nabíjet v necelých 44 letech a jsem velice moc rád, že pan Ladislav mi otevřel v roce 2007 oči a já si ho tímto nesmírně cením, protože u mého úspěchu stál především on.

Ten psycholog a sociolog, který by mohl být údajně můj příbuzný, byl Petr Bakalář. Jeho táta byl taktéž významný psycholog a sociolog a navíc byl velice matematicky nadaný. Měl patenty na nějaké hlavolamy a byl založením misogyn, i když měl paradoxně 4 děti. Odtud zřejmě pramení moje matematické nadání, protože jsem se vůbec nemohl popasovat s tím, kde jsem k tomu přišel? Moje bába se jmenovala za svobodna Bakalářová a její táta byl starosta Kozomína ještě za Rakouska-Uherska. Vedle jsou hned Úžice, kde se narodil Viktor Ruston, který byl otec americké herečky Audrey Hepburnové, kterou velice obdivuji jako ředitelku americké sekce UNESCO. Za svého života pomohla mnoha dětem z chudých oblastí celého světa a byla to stejně skvostná žena jako lady Diana. Odepsal mi velice brzy, ale žije v oparu, že po přízni řízni a já ho nechtěl dále obtěžovat. Určitě bych se chtěl dobrat ze sociologického hlediska tvoření rezerv, které nás tu všechny spojuje a neuropatolog Koukolík tvrdí, že je to sociopatologie, což jeho nesoudným obdivem ke Karlu R. Popperovi, který byl vzorovým učitelem George Söröse, je alespoň pro mne velice zábavným počinem. :lol:

Vitusus
Junior Member
**

[*] Zasláno 1-8-2019 v 19:01

Ten psycholog a sociolog, který by mohl být údajně můj příbuzný, byl Petr Bakalář.

To je ten, co napsal "Tabu v sociálních vědách"?

O - 26 ks
Stanislav
Member

[*] Zasláno 1-8-2019 v 19:42

Přesně tak! Vitususi, já to sice celým hltem přečetl, ale nejsem s tím moc ztotožněn. Oni pocházeli ze Smečna, jak mi napsal, ale evidenci rodokmenu dělal jeho táta. Já mu to ani nepsal, ale Bakalář je polské šlechtické příjmení, takže je velká pravděpodobnost haplotypu R1a. Už mi sice odepsal 2x, ale mne zajímají informace jiného rázu. (to bylo už před dávnými léty v reakci na jeho knihu) Dnes mám bohužel na to diametrálně jiný názor, než jsem měl v minulosti, protože k tomu přispělo další poznání v oblasti haplotypů. Mě prostě zajímají fakta a od toho se dá vyvodit jediná pravda. Přál bych si určitý exkurz do tohoto fóra, ale pochybuji, že se to někdy podaří? Chtěl bych prostě prosytit důvěru v držení dividendových akcií na nějaké lety vyzkoušené bázi podložené psychologickým i matematickými fundamenty. To si myslím, že by to mělo být určité minimum, které by fungovalo dlouhodobě. Zamýšleli jste se někdo vůbec, že by někdo převzal investorské otěže a pokračoval v započatém díle bez šrámů po vás?
Stanislav
Member

[*] Zasláno 6-8-2019 v 10:50

Výsledek mého cvičení v trvání 8 měsíců:
Vloni v prosinci jsem měl problém udělat 15 kliků!!! Dnes jich dělám v přehledu 35 a dal bych i 40, ale nezkoušel jsem to, protože tvrdí, že 3x12 kliků je dostačujících. Je to ten nejnáročnější cvik. Když mě viděli příbuzní, tak si snad mysleli, že lesní medvěd leze do nory a evidentně se mu to nedaří. Dřepů bylo 50 a dnes 170. Ještě tam mám dalších 5 cviků a postupně to zvyšuji. Převážně máchání rukama a úklony. Váha sice nejde moc dolů, protože mám méně pohybu, ale je to zaručeně znát při lezení do vany a zpět. Taky by se mi mohlo klidně stát, že bych vlezl do vany a už nevylezl, a pak bych tam umřel hlady. Měl jsem dost velký strach, že naberu 10 kg, což se mi naštěstí nestalo, ale něco málo je určitě nahoře. Doufejme, že v tom stařeckém blbnutí vydržím, protože výsledky jsou znát až po měsících. Pokud je někdo nedočkavý, tak se mu to asi bude zajídat. Doporučuji, ale chce to dlouhodobě vydržet. Nejlepší je to po tahu, protože tak jedině člověk zakusí v předstihu jak vypadá smrt a může si to náležitě vychutnat! :lol:
Vitusus
Junior Member
**

[*] Zasláno 6-8-2019 v 12:03

Přesně tak! Vitususi, já to sice celým hltem přečetl, ale nejsem s tím moc ztotožněn.

Stando, aniž bych chtěl nějak znevažovat Tvého příbuzného, tak větší blábol jsem snad v životě nečetl, tolik argumentačních a metodologických faulů na jednom místě, to aby člověk pohledal. Jakmile začal dokolečkat točit naprosto nevěrohodné zdroje, zlomil jsem nad ním hůl.

O - 26 ks
abak
Junior Member
**

[*] Zasláno 6-8-2019 v 12:05

Zamýšleli jste se někdo vůbec, že by někdo převzal investorské otěže a pokračoval v započatém díle bez šrámů po vás?

Tady pomůže jedině potomstvo s dostatečnou odpovědností a vzděláním, svěřenský fond (dle české legislativy), nebo lépe trust fond (UK/USA) s pevně nastavenými parametry. A rozhodně to nebude bez šrámů. To nikdy.

I kdybyste správu prováděli sami, změní se fundamentální parametry základní investiční teze, ať už půjde o politické, ekonomické nebo o technologické faktory a případné disrupce a tomu musíte přizpůsobit investiční model. Když to budou vaše děti, vždy se budou rozhodovat v první řadě s ohledem na své vlastní zájmy.

Pokud například odkážete svým dětem akciové portfolio a nebudou disponovat vlastním bydlením, nemůžete se divit tomu, že velmi pravděpodobně část portfolia prodají a koupí si místo něj dům, případně v první řadě použijí prostředky na vlastní život, kariéru a cíle, které můžou být úplně jiné, než byly ty vaše.

Třeba Buffett řešil s předstihem situaci pro případ smrti takto:

"My money, I should add, is where my mouth is: What I advise here is essentially identical to certain instructions I’ve laid out in my will. One bequest provides that cash will be delivered to a trustee for my wife’s benefit. (I have to use cash for individual bequests, because all of my Berkshire shares will be fully distributed to certain philanthropic organizations over the ten years following the closing of my estate.) My advice to the trustee could not be more simple: Put 10% of the cash in short-term government bonds and 90% in a very low-cost S&P 500 index fund. (I suggest Vanguard’s.) I believe the trust’s long-term results from this policy will be superior to those attained by most investors – whether pension funds, institutions or individuals – who employ high-fee managers."

BERKSHIRE HATHAWAY INC. 2013 Letter, page 20
Stanislav
Member

[*] Zasláno 6-8-2019 v 13:05

Mně to Vitususi nějak zvlášť nevadí, protože každý je odpovědný sám za sebe. Pokud se podíváš na výraz žid s velkým Ž v jeho některém blogu, tak ti musí být zcela jasné, na kterou objednávku to asi psal. Bylo to napsané čtivou formou, ale já jsem si prameny neověřoval a něco se mi zdálo zavádějící. Teď jsem zrovna sledoval diskusi nějaké ekoteroristky z Brna na DVTV, která zřejmě studovala profesionální ekoteror na Masarykově univerzitě za rektora Petra Fialy, který bude naším příštím premiérem. Pohlížíš na to zřejmě stejně jako já, protože já nejsem xenofób a některé pasáže mi tudíž vadily, stejně jako rasistické bláboly z Mein Kampfu. Vůbec nechápu, kde se v lidech bere taková nesnášenlivost? S odstupem času zjišťuji, že války začaly vlastně z ničeho a to je velké nebezpečí pro další generace. Myslím si, že k tomu přispívá i náboženství a nějaký zvrácený politický kult osobnosti. Lidi jsou nepoučitelní a stále opakují stejné chyby. Pokud jsi četl Dostojevského, tak jeho díla jsou nadčasová. Je až neuvěřitelné, jak jsou postavy v jeho díle podobné typům dnešní doby, i když je už více jak 100 let po smrti.

Abaku, je to velký problém, protože převážná většina lidi si hloupě myslí, že se i dědí povaha, ale je to velká mýlka, protože každý člověk je unikát. Takže pokračování investování v rodině má vážné trhliny a mám velkou obavu, jestli se toho vůbec dožije třetí generace?
Stanislav
Member

[*] Zasláno 8-8-2019 v 11:43

Tak jsem byl na vstupní prohlídce u doktora a měl jsem obavu, aby mě neposlal ještě na nějaké speciální vyšetření. Naštěstí ne, protože jeho ukrajinská kolegyně udělala práci doktorky i sestry za něj. Furt se přiblble usmíval, jak když je zhulenej. Jestli jste viděli Jirku Macháčka ve filmu Samotáři, tak to byl přesně on! :lol:

Teď si jdu konečně loknout piva, protože 2.9. mám nástup na šachtu. Budu fárat maximálně 108 měsíců, ale spíše to ukončím předčasně, pokud mě to tam bude sr@t. Blbců a závistivců je zpravidla více než slušných a hodných lidí.
Ladislav
Admin

[*] Zasláno 8-8-2019 v 19:55

Jo, ebola je svinstvo.

A fárat dolů v uranových dolech by dnes už žádný kritik komunistického režimu neměl.
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Stanislav
Member

[*] Zasláno 9-8-2019 v 07:22

Měli by to dovoleno akorát prodejci životního pojištění a členové KSČM, SPD, ANO a ČSSD.
 Stran:  1    3    5