Diskusní fórum akcie a burza
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1    3    5  ..  8
Autor: Předmět: Fundamentální analýza
Matej1992
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 4-4-2013 v 11:38

Hej viem, combined ratio a rozlozenie aktiv som myslel ako dve rozdielne veci presne ako si ich ty popisal. A akcie su lacne ako ktore..preto lovim aj vo vodach poistovni nakolko su jeden z mala stabilnych a vysokoprijmovych viznisoch, co sam dobre vies ked vlastnis tri.
V podstate okrem zivotneho poistenia aj poistenia aut su dost dobre predikovatelne co sa tyka nehôd, horsie je to s autami aj majetkom vyhladom na pocasie ktore sa meni..
A ohladom tych aktiv odratavas goodwill a imtagible assets ale nie? A nahodou nevies aky je podiel tej rezervy v pasivach co som spominal v minulom prispevku na celkovej moznej sume ktoru je mozne ze bude poistovna platit vyplyvajucej zo zmluv?
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Reinvestor
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 4-4-2013 v 16:59

Goodwill ani asesets nesleduji,zajima me rust ucetni hodnoty akcie,shareholders equity a skladba investicniho portfolia.
Pokud ma pojistovna velky pocet smluv,ktere by sama nemohla v pripade poj.udalosti zaplatit,cast smluv se tedy musi kryt zajistovnou(pojistovna pojistoven).
Ted me ovsem trapi vysoka cena TRV a TMK,protoze cim se jeji akcie obchoduji vyse,tim mene jich pojistovny muzou vykoupit,a tim se zpomali rust EPS,i B/V.
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Matej1992
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 4-4-2013 v 21:01

Čiže tá rezerva v záväzkoch je najväčšie možné plnenie ktoré môžu poistenci vymáhať od poisťovne (ak je toho viac tak to prechádza na zaisťovňu).
A tak musíš si sám určiť aké PB si ochotný držať a kedy predáš. Ale ako pozerám sú na úrovni PE 11 a PB 1.25, tak to sa mi nezdá moc vysoko aj keď teda v poslednom čase cena akcií ide krásne hore, to musím uznať.
A vďaka za odpovede. :)
Míra
Junior Member
**

Nálada:

[*] Zasláno 14-4-2013 v 09:01

Pokud hledáte nějaký způsob na automatizaci kvantitativní fundamentální analýzy, tak by se Vám mohlo vyplatit podívat se na stránku Randyho Harmelinka na http://finance.groups.yahoo.com/group/smf_addin/
Jde o to, že si člověk stáhne addin do excelu a pak si může do jednotlivých buněk stahovat různá data z různých stránek, jako je například Yahoo finance, Google finance, MSN money a dokonce i ADVFN, odkud si člověk může stahovat desetiletou historii finančních výkazů. Navíc jsou na té Yahoo group různé přednastavené templaty, jako třeba ta desetiletá finanční historie.
Včera jsem si například v excelu udělal portfolio management tabulku, kde vidím u každé společnosti, jakou má cenu, tržní hodnotu celkové pozice, ROA, ROE, dividendu, pe na tenhle rok, pe na následující rok a dluh děleno čistým ziskem. A co mě těší nejvíc je, že jsem si udělal vážené průměry všech těchto veličin pro celé portfolio.
Do budoucna si plánuju udělat pomocí tohoto addinu screener s vlastními kritérii.
BTW byl to pro mě celkem porod to rozchodit, myslím že jsem měl problémy s českou lokalizací excelu a pak i nefungovalo ADVFN kvůli nastavení bezpečnosti v Internet exploreru.
Pokud budete mít s instalací toho addinu nějaké problémy, tak myslím, že bude stačit zapátrat v té Yahoo skupině a přijít na to, že ten samý problém měl už někdo jiný.
Good luck
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 14-4-2013 v 11:10

Chce to jen nehledat sám pro sebe dobré akcie na jeden rok a dobré akcie na 50 let jen pro dividendy, ale napsat sem ten celý seznam akcií, které byly nalezeny z indexu DAX, Eurostoxx50, Stoxx50, Dow Jones a třeba i PX. To by mne zajímalo, jaké akcie se mohou vyplatit na tento rok a jaké akcie by byly vhodné na stálo pro dividendy jako důchod. Jesli totiž najde někdo jiné akcie, než máme zde na 1. straně téma diskuse "Akcie na rok 2013" a "Akcie na stálo pro dividendy". Hlavně neopisovat slova od "sugar daddies" v každém magazínu = akcie Nestle.

Když dáme do hledáčku na www.seznam.cz slova: akcie na rok 2013, pak se najde možná zajímavý hnůj na prvních 4 stránkách. A možná, že solidní webstránka se solidními tipy na akcie bude až na místě 18 nebo 24.
Jako třetí se mi našla webstránka, kde jeden idiot z Paříže radí dětem koupit na rok 2013 tyto akcie: MannKind (potenciál růstu akcie 500% za 3 roky) http://finance.yahoo.com/q/ae?s=MNKD+Analyst+Estimates - očekávaný pokles zisku -158.20% ročně příštích 5 let :lol:
UR-Energy (potenciál růstu akcie 200% za 3 roky) http://finance.yahoo.com/q?s=URG
Clean Energy Fuels (potenciál růstu akcie 600% za 3 roky) http://finance.yahoo.com/q?s=CLNE

Když se hledaji na www.google.com akcie na rok 2013, tak to neni lepší, ale horší, protože se nachází samé slovenské webstránky, kde akcie znamená akce.

Akcie a burza, jediná kniha, kterou potřebuješ http://nr1a.com/akcie Narozen 1954
Míra
Junior Member
**

Nálada:

[*] Zasláno 14-4-2013 v 13:30

Ladislave, já to mám při analýze akcie z kvantitativního hlediska celkem jednoduché pokud pominu pár méně podstatných věcí, tak si vybírám akcie s nízkým normalizovaným P/E, vysokým udržitelným ROE a nízkým dluhem.
A jestli cena těch akcií vyroste v roce 2013, 2014, 2015, nebo později vůbec nevím. Takže se akcie na rok 2013 vybírat nesnažím a ani to nikomu nedoporučuju.
V krátkém časovém období může být trh vysoce neefektivní.
Ovšem v dlouhém období, je téměř jisté, že trh tu vnitřní hodnotu firmy uhodne.
Matej1992
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 21-4-2013 v 11:45

Díky Míro, tiež si niečo také plánujem urobiť.
Len tak pomimo reči, niekto sa tu akciám z poľskej burzy nevenoval?
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 23-5-2013 v 16:03

Průměrné P/E, P/S, P/B, P/C, výnos dividendy akcií indexu
Průměrné KGV, KUV, KBV, KCV, dividend výnos akcií indexu

Průměrné P/E, P/S, P/B, P/C, průměrný výnos dividendy všech akcií nějakého indexu vidim jen v magazínu Börse Online. A je tam i poměr KGV dluhopisy / KGV akcie a průměrná volatilita akcií indexu za 90 dní a vzdálenost od SMA 200 (průměrná hodnota indexu posledních 200 dní).
Tyto hodnoty jsou v magazínu pro indexy:
DAX, MDAX, SDAX, TecDAX, Eurostoxx50, Stoxx50, Dow Jones, Nasdaq100, S&P500, Bovespa, Shanghai, CAC, FTSE100, Hongkong, Sensex, MIB, Nikkei225, Topix, TSE, AEX, RTX, OMX, SMI, IBEX35, Kospi.
A také je v té tabulce z těch zemí poměr státní dluh / HDP a výnos dluhopisů. Tedy z 18 zemí a z euro zony a ze západní Evropy bez eura.

files.php.png - 14kB Index Eurostoxx 50
Dnes po propadu 2,5% jsou akcie západní Evropy průměrně levné jak před týdnem a tak se údaje z dnešního magazínu budou rovnat těm před týdnem. Proto sem mohu dát tyto údaje týden staré, neboť dnešní magazín Börse Online bude v knihovně až zítra.

indices.jpg - 530kB Fundamenty indexů 14.5.2013

Akcie a burza, jediná kniha, kterou potřebuješ http://nr1a.com/akcie Narozen 1954
Adam
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 12-8-2013 v 01:28

Kohout se učí velice pomalu, jak je to s akciemi.
Ale když mu na penize.cz a finmag.cz napíše dostatek lidí rozumné příspěvky pod jeho nerozumé články, jsem si jist, že za 40 nebo 50 let to Kohout bude vědět, jak je to s akciemi.
Však jiný humorista = Traxler je na tom hůře. Nokia Traxler, jako to vypadá, nebude vědět ani za 50 let, jak je to s akciemi. To je marné, ten je nepoučitelný.

Kohoutovi, který už léta bloudí v teorii eficientních trhů a stále nenachází cestu ven, může pomoci toto:

Do akciového indexu s ETF nikdy neinvestovat !! V indexu je několik akcii předražených a také akcie podniků s poklesem zisku. A také několik akcií podceněných a akcie podniků s růstem zisku. Ty první akcie by měly růst méně než index. Ty druhé akcie by měly růst více než index. A navíc - z 10 akcií chodí asi 20x ročně dividendy a z indexu ne. Zprávy jsou nezajímavé pro investory, protože ti drží akcie rok, pár let nebo celý život a na zprávy nereagují. Na zprávy reagují jen obchodní automaty a daytraders. Tedy učit se o akciích dál, ještě několik let !!

Selecthor
Member

Nálada:

[*] Zasláno 23-9-2013 v 22:59

Jakým způsobem vyhodnocujete fundamenty? Procházíte ručně data např. ze specializovaných časopisů, využíváte screenery nebo jinou metodu?

Já odděluju zrna od plev screeningem. Používám k tomu finviz.com (nevýhoda - pouze akcie obchodované na US trzích), dřív jsem využíval Yahoo! screener, ale u něho radikálně ořezali možná hodnotící kritéria).

Nicméně, ideál screeneru (pro mě min. 10-ti letá historie dat, ROIC atp.) ve free verzi, jsem ještě nikde neviděl.
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 24-9-2013 v 02:20

Na pár let fundamenty jsou dobré prolhané tiskoviny Börse Online a Focus Money.
A prolhané webstránky Onvista.de a Finance.Yahoo.
Na očekávaný růst zisku taky prolhané noviny Euro am Sonntag a prolhané Finance.Yahoo.
Na 12 leté fundamenty jsou dobré: prolhaná tiskovina Aktien-Analyse a prolhaný web Finance.Yahoo.
Prolhaná webstránka Finviz.com neni dobrá na nic pro mne. Vždyť tam ty lži kradou z jiných prolhaných zdrojů.
No a když se udělá průměr z pěti lží, tak je to blízko pravdy.
A nebo když se všude lže, tak se musí brát fundamenty firem a akcií z těch prolhaných zdrojů. Když pravdivé zdroje nejsou. Snad by se méně lhalo, kdyby se člověk informoval e-mailem přímo podniku. Ale firma Enron z USA, pár firem z Německa nebo z Čech a firmy z celého světa budou lhát taky o svém zisku a tržbě.

Ondřej
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 24-9-2013 v 16:48

Všechny ty magazíny jsem našel, ale aktien - analyse nikoliv. Pokud si dobře pamatuji říkal jste že to je v nějaké německé knihovně. Neměl byste číslo ISBN či nějaké identifikační číslo?Pouze podle názvu se mi to nedaří dohledat. Předem děkuji.
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 25-9-2013 v 02:36

Aktien Analyse se najde ve státních knihovnách Německa.
http://www.aktien-analyse.de/
Například v bavorské státní knihovně BSB München. Ludwigstrasse.
ISBN to nemá. Každý měsíc vyjde jeden sešit s několika desítkami firem a za 6 měsíců je to hotovo. Dalších 6 měsíců se to opakuje. Ale firma Iberdrola mezi těmi firmami neni.
Já mám kopie asi 19 analýz s fundamenty posledních 12 let v PDF na:
http://nr1a.com/Euro-akcie.htm
http://nr1a.com/USA-akcie.htm

Ondřej
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 2-10-2013 v 15:47

Poměr ceny a zisku 31.12.2010 31.12.2011 31.12.2012 31.12.2013* 31.12.2014* 31.12.2015*
Cena/zisk (P/E) 9,514 10,819 30,237 14,144 11,263 9,429
Cena/zisk k růstu zisku (PEG) -0,991 -0,307 -0,477 0,122 0,44 0,486

To jsou čísla pro banku Banco Santander. Tudíž podle PEG to znamená, že očekávají růst zisku? Ty údaje jsou přímo od brokerjetu udělali pár novinek což se mi líbí, ale nedaří se mi to porovnat poněvadž jsem antitalent a nedaří se mi PEG pro Banco Santander nalézt i jinde.... finance.yahoo.com, ani morningstar.com.
Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 2-10-2013 v 16:05

Zde máš Ondro odkaz na OnVista pro Banco Santander. Ten PEG je tam ovšem jinak, než píšeš. Ona každá stránka hlásí něco jiného, ale spoléhat se na to nedá vždy, obzvláště v tom dělají největší bramboračku přepočty na různou měnu. V tomto případě očekává pro rok 2016 pokles zisku. Jde pouze o předpověď na několik sezón dopředu, tak to musíš brát trochu s rezervou! :)

http://www.onvista.de/aktien/fundamental/Santander-Aktie-ES0...

Ze stránky Banco Santander=100% věrnost:
http://www.santander.com/csgs/StaticBS?ssbinary=true&blo...
Eps (euros) 2012/0.23...2011/ 0.60... 2010/0.94
Ondřej
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 2-10-2013 v 16:57

Mě to ze stránek santanderu nejde píše mi to něco s duplikací když to chci v anglické verzi . Ve španělské to ovšem jde. Stando počítáte z výkazů rentabilitu vlastního kapitálu a rentabilitu celkového kapitálu a podobné ukazatele sám? Nebo je pouze vyhledáváte na onvistě a podobných webech?Udělal jsem tzv screening z borse online a teď se snažím udělat tedy sám hlubší analýzu podle Ladislavovy knihy pro Bank of America, Banko Santander, Shell, abych jednu z nich koupil již tento měsíc a je to opruz:-D
Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 2-10-2013 v 17:21

Abych ti řekl pravdu, tak ani v jednom případě ne! Mimochodem brokerjet s tím PEG lže, pokud je mínus a dalším rokem je vzrůst zisku, což odporuje matematickým zákonům. Kupuji nejraději akcie s KBV menším než 1. Samozřejmě s odhadovaným růstem zisku pro příští rok o +20% a více. Pro hřejivý pocit je i ovšem pravidelná dividenda nad 3% z tržní ceny, ale té se bohužel dočkám po pár letech, v případě Citigroup nebo BAC. Zajímá mě ovšem i marže EBITDA, která většinou zobrazuje dominanci firmy na trhu. Hodně konkurence je také moc špatně, ostatně píšu skoro to samé co pan Ladislav. Taky se ovšem mohu splést, protože nikdo není neomylný! Nokii bych si nikdy nekoupil, protože měla moje oblíbené parametry pod psa, a tím že jde nahoru, vůbec není žádná zásluha Nokii Traxlera, nýbrž bláznivosti a korupce managementu Microsoftu. Bohužel tyto nekalé praktiky se dějí i v Německu a ve východní Evropě, Číně a v rozvojových zemích jsou na denním pořádku, protože tam panuje pouze chaos a anarchie! Kup si akcii, které nejvíce věříš a chovej se jako spoluvlastník firmy = neprodávej kdykoliv zaprší nebo začne mrznout, protože to pouze dělají vysokofrekvenční mamlasové, kteří si neváží lidí, ba ani sami sebe! :yes:
Ondřej
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 2-10-2013 v 17:59

Nejsem ten typ. Mám Tesco a držím i přes špatné zprávy v USA a pokles zisku. Já to vybírám jak jsem vyčetl v knihách a díky panu Ladislavovi přišel na Borse online magazin. To znamená podle PB,PC,PS .... teď teda zbývá jen vybrat tu nejlepší z nich a nastudovat co přesně studovat v jejich výsledovkách.:lol: mám na to celý život se to naučit tak snad to vyjde.:lol:
David Řehulek
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 2-10-2013 v 19:11

Stando, proč Traxlera pořád kritizujete, když vydělal svým klientům 75% za 5 let(pokud je to pravda teda)? Odborník určitě je. To, že si za svou práci nechá zaplatit, je snad jasné. Kdo dělá dneska zadarmo?
Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 2-10-2013 v 19:30

Proč se Davide zastáváš takového lumpa, který nemá potřebnou kvalifikaci a má jen licenci od podvodníků z ČNB? Singer se vlastní osobou přičinil, že minoritní akcionáři AGROBANKY odešli skoro s holou pr*delí a stejný zmetek dává vydělávat jinému lumpovi z Brna u Pardubic? S těmito a jinými lumpi padá pražská burza do hnoje a už se nikdy nevzchopí, protože někdo si to tady velice přeje, aby lidi prožili svoje poslední zbytky života v bídě, nemoci a utrpení! :grind:
David Řehulek
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 2-10-2013 v 20:25

Články má dobré. Výsledky taky. Není třeba mít 3 akademické tituly, aby byl odborník.
Telefonica klesá kvůli nižším ziskům. Čez kopíruje cenu elektřiny na německé burze. Stále se jedná o energetiku s nejnižšími provozními náklady v celé evropě. Oni jsou ti poslední, kdo se dostane do ztráty. Odstavováním elektráren v evropě se sníží nabídka a cena vzroste. Samozřejmě je třeba počítat s daleko nižšími zisky. Jiné akcie v originále na české burze moc nejsou ke koupi. Ledaže někdo z nás by si koupil NWR :lol:
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 3-10-2013 v 02:26

Nokia Traxler nemluví pravdu.
50% textů v internetu je lež.

Adam
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 3-10-2013 v 11:11

Pochybuju, že by si nějaký dospělý Čech nechal radit za 1.000 korun na hodinu od nezletilého dítěte Nokia Traxler, kam investovat 5 milionů korun. Když pak Nokia Traxler dostal paniku a radil lidem v internetu prodat akcie se ztrátou koncem roku 2011, když jsou akcie uprostřed růstu. Mezi četné Traxlerovy dva klienty patří snad jen jeho děda a babička. Jiné klienty snad ani nemá. Když už to nějaký Čech dotáhl k několika milionům korun, tak si nenechá radit od dítěte Taxlera ztratit ty peníze s akcií bankrot firmy Nokia, s bankrot fondem na lodní dopravu, nebo se zločinnými dluhopisy slovenské banky JaT.

Gejza
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 17-11-2013 v 16:43

Prosím vás jaké parametry nyní nastavujete do vyhledávačů akcii. Standa psal výše ,že sleduje i marži EBITTA. Jaká hodnota té marže je "správná" ?
Pod čim se skrývá dluh firmy?
Dík
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 17-11-2013 v 17:09

Já sám sleduju fundamenty jen v: Euro am Sonntag, Börse Online, Focus Money a Onvista.de

Stran:  1    3    5  ..  8