Diskusni forum pro akcie a investice diskuse jak investovat do akcii
Diskusní fórum akcie a burza
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1  ..  4    6    8  ..  37
Autor: Předmět: Jakékoliv povídání
Vosa
Member
***


Avatar


Příspěvků: 205
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 1-10-2019 v 18:21


Stanislav: Vtipný bylo jak Klaus ml. kritizoval K.Schwarzenberga ještě před prez. volbama, kvůli minulosti jeho otce a jeho tchána, který byl asi nacista? A přitom dědeček Klause mladšího - p. Miština za doby Slovenské republiky od 1940 zastával vedoucí pozici cenzurního oddělení ÚŠtB, spolupracoval s gestapem a podílel se tak na perzekuci slovenských židů.



Portfolio: 3M, AbbVie, Alphabet, Altria, Apple, ABR, AT&T, Antero Midstream, Boeing, Br.Am.Tobacco, Broadcom, Canadian National Railway, Carrier, Caterpillar, Chevron, Cisco, Citigroup, Coca Cola, Deutsche Telekom, Duke Energy, Electronic Arts, Enbridge, Exxon, General Mills, Hewlett Packard, Home Depot, Iberdrola, IBM, Intel, JPMorgan, Johnson&Johnson, Kinder Morgan, MAIN, McDonald's, Microsoft, Next Era Energy, Omega Healthcare, Pembina Pipeline, PepsiCo, Pfizer, Philip Morris ČR, Procter&Gamble, Realty Income, Rio Tinto, RITM, Stanley Black&Decker, Texas Instruments, Viatris, Vodafone, Whirlpool, Williams
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Stanislav
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 736
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 2-10-2019 v 05:07


Voso, Klausova matka se jmenovala Marie Klausová, stejně tak se jmenovala matka i Háchy. On sám si vzal svojí sestřenici Marii Klausovou. Mohli by natočit ságu Klausova rodu s názvem - Já kolaborant.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3584
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 2-10-2019 v 10:36



Tento obraz a nápis jsem vytvořil já sám včera z těch profilů hezkých Filipínek z Manily 25-33-letých s dětmi
na :post: www.dateinasia.com , které by mě zajímaly, kdybych chtěl mít děti od jiného otce a kdybych byl svobodný.

:info: 100% zadarmo je registrace a dopisování s nevěstami z celé Asie
na www.dateinasia.com
Při stěhování Filipínky do Evropy vyžadují úřady, aby měl člověk příjem jisté výšky. A když se bere Filipínka s dětmi, chce se, aby člověk vydělával ještě víc. Můj dnešní důchod plus dividendy by asi nestačily, aby mi povolily úřady stěhovat do Evropy Filipínku se dvěma dcerami. A za druhé jsem dosud ženatý a nechci být rozvedený. Mně bude stačit, že jeden se dvou mých synů bydlících dnes u mne bude bydlet u mne stále, i kdybych se dožil věku 86 let (za 21 let).
Kdo ale je svobodný a má zájem o svatbu s Filipínkou, najde stovky hezkých Filipínek bez dětí na :post: www.dateinasia.com

Ty Filipínky jsou asi mnohem šťastnější u rodičů na Filipínách, i když bez peněz, než na českém venkově i v Brně a Praze. Proto by měl být pán o 20-30 let starší, nebo nežít tak dlouho jako Pinay, aby se mohla vdova Pinay vrátit s penězi zase do vlasti na Pilipinas. A jestli se budou děti narozené v Praze nebo v Mnichově chtít stěhovat po smrti otce na Filipíny, to už si rozhodnou později samy. Hlavně aby se nestěhovaly děti s matkou na Filipíny samy, když otec dosud žije v Evropě a stěhovat se nechce. Co kdyby ho pak na Filipínách nechala zlá Pinay zamordovat od nějakého levného vraha. :(
:( Ale jestli budu za 10 let, ve věku 75 let rozvedený a žádný můj syn nebude bydlet se mnou, moje dividendy i můj důchod budou 2x vyšší než dnes, pak budu muset stěhovat nějakou novou Filipínku s dcerou do Evropy. Pak by ti noví spolubydlící zdědily můj milion euro v akciích. A moji vlastní synové by zdědili jen balíček bombonů Haribo. :(

Date-new-color.jpg - 140kB
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Mindoro
Junior Member
**




Příspěvků: 79
Registrován: 6-8-2019
Offline


[*] Zasláno 2-10-2019 v 14:03


Ladislave, než sis nastěhoval Filipínku do bytu, měl jsi trochu okusit život na Filipínách a poznat jak to s těmi Filipínkami vlastně je. Já strávil v Asii téměř dva roky , takže už snad trochu porovnání mám a mohu říct, že pokud bych už nebyl ženatý za Evropanku, tak bych volil Pinay. Nicméně i ty Filipínky nejsou bez chyb, nastuduj si něco o Tampo, specifický výraz pro reakce Filipínců na konfliktní situace.
PS: třeba se jednou potkáme v akcionářském důchodu na Filipínách :cool:
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3584
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 2-10-2019 v 16:16


Jediný důvod stěhování na Filipíny, nejlépe asi do nějaké čisté a bezpečné čtvrti Manily by asi byl, mít v bytu stále mladou a hezkou spolubydlící (a třeba i sympatické děti). A když by mladá paní starého pána z Evropy opustila, přes internet by pán našel do 14 dní novou mladou hezkou spolubydlící.
:info: Ale po každé by to asi byla mrcha, která by čekala, že starý pán brzy zemře a zanechá jí všechny peníze.
Druhý slabý důvod - celý rok teploty 20°C- 35°C.
Ale co když nám zločinci unesou dítě a budou vydírat milion pesos a pak naše dítě zabijou, když nezaplatíme.
Zlé jsou na Filipínách vuřty a ještě horší kyselé okurky. Ale snad se v hlavním městě najde evropská výrobna uzenin a kyselých okurek anebo obchod dovážející vuřty a kyselé okurky z Evropy.

FB-Maria-Ana.jpg - 63kB ang larawan: isang Pinay ng Pilipinas meron walang salapi
:( Tahle ale nebydlí se mnou. Toto foto jsem ukradl před lety v internetu.
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Mindoro
Junior Member
**




Příspěvků: 79
Registrován: 6-8-2019
Offline


[*] Zasláno 2-10-2019 v 21:31


Haha ta tvoje Pinay ti asi dává pěkně do těla. Jinak k té bezpečnosti , samozřejmě máš pravdu, ale já osobně se toulám v noci městem docela pravidelně a nikdy jsem se do vážnějšího problému nikdy nedostal.Osobně bych si asi Manilu pro trvalý pobyt nevybral, ale ta logistika přesunů na jiné ostrovy a okolní země je v Manile bezkonkurenční.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Stanislav
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 736
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 12-10-2019 v 17:57


Dnes jsem nasbíral přes 6 kg hub. Byly to převážně strmělky mlženky, které začínají červivět, protože je venku teplo jako prase. Rozedřel jsem si na nohách kůži od kanad, protože jsem si blbec vzal letní ponožky. Ještě by se něco jistě našlo, ale to bude pro mne zřejmě konec houbařské sezóny, protože je s tím práce jako na kostele a mně už to stačí. Strmělky jsem měl během půl hodiny vyčištěné a bylo jich přes 4 kg. Tyto houby miluji, protože jsou nasbírány hned, nikdo moc je nesbírá, protože mají lupeny a jsou podivně aromatické, takže na smaženici se nehodí. V octě jsou bezva na způsob zavináčů a vloni jsem z nich udělal houbový guláš ve směsi s čirůvkami a václavkami a to byl snad nejlepší guláš, jaký jsem kdy jedl z hub, takže provedu repete. Dnes mě po cestě zastavily dvě Ukrajinky. Jedna byla z Oděsy a zřejmě nevěděla, kam jít na houby, tak jsem jí řekl, kde jsem byl. Ty houby co málokdo zná, tak je znala všechny, protože oni jsou na to profíci. Kam se na ně hrabu! Druhá se mi přehrabovala v košíku a kdyby mi hrábla do rozkroku, tak by si jistě vytáhla i křemenáče! :lol:
Je to pro mne velká zábava chodit po lese a sbírat houby, ale nelíbí se mi, jak se plundrují lesy. Někteří blbci odhazují v lese odpadky jako by byli někde na skládce a terén je od těžké techniky nerovný. Kolikrát se mi chce až brečet, když vidím tu spoušť, která před 50 lety zaručeně nebyla. V té době však začaly v lesích vznikat černé skládky, což byl výdobytek bolševiků. Je to pouze vizitka společnosti, jak se chová k přírodě a příroda to zaručeně vrátí. Možná to dál od Prahy není, ale zde je to hotová hrůza! Všude se vypráví o kůrovci, ale ve smíšeném lese se to moc nevidí. Úplně zmizely paseky s malinami a stejně i borůvčí mizí. V mém mládí byly paseky vždy s borůvčím a jahodami, poté s malinami a ostružinami, a když se udělala prořízka, tak se objevovaly houby. Na stejné podloží se vracely stejné druhy hub a záleželo i na osvitu paseky a samozřejmě i podloží. Vůbec se mi to nedaří chápat, proč se zavádí nové zběsilosti, když ty staré zavedené praktiky po staletí fungovaly?
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
czhunter
Junior Member
**




Příspěvků: 17
Registrován: 8-10-2019
Offline


[*] Zasláno 14-10-2019 v 18:02


Moje manželka je Filipínka a bydlíme spolu v ČR na vesnici. Tak je vtipný, že tu zmiňujete Pinay :cool:

Kupní síla v dolarech se na Filipínách ztrojnásobí, takže na předčasný důchod z dividend ideální. Už jsem o tom přemýšlel ale asi bych se tam po roce nebo dvou nudil. Přeci jen to moře nebude bavit věčně a v provinciích je pomalý internet. A manželka prý ani na důchod na Filipíny nechce, líbí se jí víc v ČR.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3584
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 14-10-2019 v 20:00


To je k nevíře.
Já naopak myslím, že žádná Filipínka by nebyla v české vesnici šťastnější než kdekoliv na Filipínách.
Přece má doma na Filipínách teplo, palmy, moře, příbuzenstvo, ryby, rýži ....
V české vesnici je přece pro ni veliká nuda a od podzimu do jara zima a nikoho tam nezná.
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
czhunter
Junior Member
**




Příspěvků: 17
Registrován: 8-10-2019
Offline


[*] Zasláno 15-10-2019 v 09:26


Zima jí není, na klima v ČR si zvykla hned. Na Filipínách není teplo, tam je vedro a vlhko. Je to dost nepříjemné. Stačí tam sedět v restauraci a obědvat a propotíte košili. Jejich klima jí tak nechybí.

Jediné co jí chybí, tak je filipínské jídlo. Které mě teda moc nechutná až na nějaká grilovaná masa. Pokud bych se tam přestěhoval, tak bych určitě kupoval dovážené jídlo z Evropy nebo USA, které je tam však velice drahé. Jejich jídlo prodávané v supermarketech je nízké kvality.

Já svoje příbuzenstvo nepotkal minimálně 5 let a vůbec mi nechybí. Jí také nechybí a je ráda od nich pryč. Návštěva jednou za pár let a video hovory čas od času jí naprosto stačí.

Zatím se tu nenudí. Je potřeba si uvědomit, že většina Filipínek tráví většinu času doma, kde dělají domácí práce, koukají na televizi nebo na Facebook. Málokdy jsou ven, téměř necestují, nechodí na párty atd. Navíc máme dcerku a já sem většinu dne doma, takže o zábavu je postaráno :)
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Vosa
Member
***


Avatar


Příspěvků: 205
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 15-10-2019 v 20:27


Když už mluvíte o těch Filipínách, tak jsem si vzpomněl na jeden povedenej syrovej film z prostředí Filipín a Manily. O rodině co se snaží přestěhovat do Manily. Ten film vcucne, vyždíme a vyplivne zpět. No jestli to v té Manile funguje nějak podobně ve skutečnosti, tak jsem rád, že jsem se narodil v Evropě, i když kdesi v pr*deli pod Orlickými horami :smilegrin:
https://www.csfd.cz/film/311124-metro-manila/prehled/
https://www.theguardian.com/film/2013/dec/08/metro-manila-br...


metro manila.png - 266kB




Portfolio: 3M, AbbVie, Alphabet, Altria, Apple, ABR, AT&T, Antero Midstream, Boeing, Br.Am.Tobacco, Broadcom, Canadian National Railway, Carrier, Caterpillar, Chevron, Cisco, Citigroup, Coca Cola, Deutsche Telekom, Duke Energy, Electronic Arts, Enbridge, Exxon, General Mills, Hewlett Packard, Home Depot, Iberdrola, IBM, Intel, JPMorgan, Johnson&Johnson, Kinder Morgan, MAIN, McDonald's, Microsoft, Next Era Energy, Omega Healthcare, Pembina Pipeline, PepsiCo, Pfizer, Philip Morris ČR, Procter&Gamble, Realty Income, Rio Tinto, RITM, Stanley Black&Decker, Texas Instruments, Viatris, Vodafone, Whirlpool, Williams
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
czhunter
Junior Member
**




Příspěvků: 17
Registrován: 8-10-2019
Offline


[*] Zasláno 17-10-2019 v 12:21


Film zkouknu, díky za tip. Je pravda, že do Manily proudí miliony lidí z venkova v naději na lepší život a přitom skončí někde ve slumu v naprosto otřesných podmínkách. Nemají už ale peníze na návrat zpátky do provincie, takže jsou tam v pasti. Manila je také nejhustěji obydlené město světa s nejhoršími dopravními zácpami. Já vždy v Manile jen přespal a rychle pryč do provincií. Bydlet v Manile bych nechtěl ani za nic.

To by jste se divili, kolik lidí na světě musí vystačit se sáčkem instantních nudlí jako jejich jediné jídlo za den. A nakrmte tím 4 děti a sebe. Troufnu si tvrdit, že většina lidí v ČR vůbec netuší, jaká je ve skutečnosti na světě bída a jaké máme štěstí, narodit se v tak krásné, bezpečné a bohaté zemi jako je ta naše.

Jinak co se říká o Filipínkách je pravda. Jsou krásné, hodné, velice skromné, nenáročné a rodinně zaměřené. Mluví dobře Anglicky a mají kulturu podobnou západu. Ideální kombinace pro manželku. Díky populační explozi je tam mladých holek 5x víc než v ČR a více žen než mužů. V ČR je to naopak a máme o 200 tisíc mužů mladého věku více než žen. Takže na Filipínách vás budou holky balit kudy půjdete a výběr je neomezený.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
pigzor
Junior Member
**




Příspěvků: 68
Registrován: 11-7-2019
Offline


[*] Zasláno 18-10-2019 v 10:36


Citace: Původně zaslal: czhunter  
Troufnu si tvrdit, že většina lidí v ČR vůbec netuší, jaká je ve skutečnosti na světě bída a jaké máme štěstí, narodit se v tak krásné, bezpečné a bohaté zemi jako je ta naše.

Presne tak to je. A protoze lidi ziji v klidu, bezpeci a nemaji problemy/nepritele, tak si je bohuzel musi vytvaret a pak to vypada, jak to vypada.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3584
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 23-10-2019 v 18:24


Smrtelný trojúhelník v Nevadě: Las Vegas - Reno - Fresno
The Mysterious Triangle of Nevada

Od roku 1950 do roku 2019 se tam zřítilo 600 až 2000 letadel.
Co to tam ale zabrzdí a pak táhne letadla dolů, aby se všichni pasažíři zabili?
To jsou silné větry od západu z Kalifornie, které po překonání 3.000 metrů vysokých hřebenů pohoří Sierra Nevada, na východním úpatí hor v Nevadě prudce klesají a zabrzdí a stáhnou dolů letadla, i když je jasno a slunečno.
Nejznámější zabitý tam byl miliardář Steve Fossett roku 2007. Celý rok a 2 měsíce k tomu tam hledali jeho zřícené letadlo a ohryzanou kostru, protože on nikomu neřekl, kudy poletí a to území se stovkami zřícených letadel je 555 km veliké, zvrásněné a často i zalesněné.
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Escobar
Junior Member
**




Příspěvků: 6
Registrován: 17-7-2019
Offline


[*] Zasláno 24-10-2019 v 13:33


Může mi prosím někdo poradit jak vložit obrázek do diskuze?


děkuji
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
PaloK
Junior Member
**




Příspěvků: 34
Registrován: 26-9-2019
Offline


[*] Zasláno 24-10-2019 v 16:05


miesto rýchlej odpovedi daj post replay a tam je viac možností na editáciu odpovede
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
bigusdykus
Member
***


Avatar


Příspěvků: 279
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 24-10-2019 v 16:22




2019-10-24_17-21-20.png - 36kB




Prolhaný agent placený od hedgefondu.
ČEZ, AAPL, ABBV, AT&T, CEPU, 3M, GSK, BASF, Allianz, Intel, Lufthansa, Kraft Keinz, RDS-B, BMW, Banco Santander, WBA, JNJ, MCD, BHP/BIL, Cisco, Moneta, Enbridge
Špekulace: ABNB, CRSR
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3584
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 24-10-2019 v 17:40


PUBLIKOVAT OBRÁZEK
Nejprve publikovat pár slov, nebo jen tečku
a pak kliknout v pravém horním rohu příspěvku EDIT.
A pak v levém dolním rohu příspěvku kliknout slova jako ''zvolit přílohu''.
A pak najít obrázek uložený v computeru, což v knihovně nejde,
a když je vidět, že se příspěvek naládoval do fora jako například obraz.jpg,
tak kliknout na ''změnit příspěvek''

5-euro-mince.jpg - 57kB Hezké mince 5 euro, že?
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3584
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 28-10-2019 v 12:31


Hrozila mi ztráta 290 € měsíčně na pojišťovnu AOK. Ale v pátek jsem se informoval a dnes jsem tu hrůzu vyřídil.
V pátek jsem šel rychle pěšky po městě 3 hodiny a to je 12-15 km. A dnes zase tu samou trasu obráceně = z domova na KVR a AOK a domu.
Důchodce by měl každý den chodit několik hodin pěšky pro zdraví.
Kdybych platil tam jízdenku a zpátky druhou jízdenku, stálo by mne to 5,80 € denně a to si nepřeju.
Když byla moje spolubydlící Crazy Pinay samostatná uklízečka, vzala jí zdravotní pojišťovna AOK 15.10. z konta 290 € a hrozilo mi, že to vezmou 15.11. z mého konta, neboť jsem u AOK nahlásil v pátek moje konto pro příští pojištění pro Crazy Pinay. Ona vydělávala poslední dobou kolem 2.000 € měsíčně jako uklízečka v bytech. Za hodinu 16 €.
A 1.10. toho nechala, už nechce zbohatnout, nebo se bude v novém roce vzdělávat na státní útratu a pak začne pracovat někde nesamostatně. Roku 1983 jsem na státní útratu studoval němčinu u Goethe inštitutu a za to jsem ještě dostal 800 DM měsíčně na stravu a byt. Třeba dostane i dnes Crazy Pinay němčinu a k tomu 450 € měsíčně podporu od státu.
A tak mne v pátek informovala AOK a pak i krajský referát KVR, že musím samostatné podnikání pro Crazy Pinay odhlásit zpětně od 1.10.
A to se mi dnes v pondělí u KVR povedlo a tak jsem to nahlásil hned u AOK. Těch 290 € placených 15.10. z konta Crazy Pinay nám AOK nedá zpátky, protože to bylo pojištění pro září pro Crazy Pinay.
A 15.11. vezme AOK z mého konta jen 70 €, stejně tolik jako jsem platil dříve pro mne samotného z německého a českého důchodu dohromady. Nyní ta zcela stejná suma 70 € měsíčně bude zdravotní pojištění pro 4 lidi dohromady, pro mne, Crazy Pinay a dvě děti.

Nevynechal jsem ani neděli, kdy jsem tam a zpátky šel 2 hodiny pěšky, pro zdraví důchodce, tentokrát do stálého výstaviště BMW Welt, zeptat se, kolik aut prodává dnes BMW čistě elektrických. Jen jedno, to ošklivé auto 3i.
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Vosa
Member
***


Avatar


Příspěvků: 205
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 28-10-2019 v 17:45


To auto i3 je opravdu ošklivé. Zajímavější to však bude tak za 4 nebo 5 let až začnou sériově vyrábět automobily s vodíkovými palivovými články. Ty by měly napasovat nejspíš i do stávajících SUV modelů. Představení ,,BMW i Hydrogen NEXT" bude už snad v roce 2022. Tankování vodíku trvá jen pár minut a tak slepá ulička s dobíjením baterií už snad nebude trvat dlouho.



Portfolio: 3M, AbbVie, Alphabet, Altria, Apple, ABR, AT&T, Antero Midstream, Boeing, Br.Am.Tobacco, Broadcom, Canadian National Railway, Carrier, Caterpillar, Chevron, Cisco, Citigroup, Coca Cola, Deutsche Telekom, Duke Energy, Electronic Arts, Enbridge, Exxon, General Mills, Hewlett Packard, Home Depot, Iberdrola, IBM, Intel, JPMorgan, Johnson&Johnson, Kinder Morgan, MAIN, McDonald's, Microsoft, Next Era Energy, Omega Healthcare, Pembina Pipeline, PepsiCo, Pfizer, Philip Morris ČR, Procter&Gamble, Realty Income, Rio Tinto, RITM, Stanley Black&Decker, Texas Instruments, Viatris, Vodafone, Whirlpool, Williams
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
bigusdykus
Member
***


Avatar


Příspěvků: 279
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 28-10-2019 v 18:05


Problém je prý mj. s distribucí vodíku. Je obava z toho, že kdyby se cisterna stala cílem útoku, tak to prej zdemoluje okruh 3 km.


Krutá zpráva pro vodík: auta s palivovými články spotřebují 2,4krát více energie než elektromobily Více na:
https://www.euro.cz/byznys/auta-na-vodik-spotrebuji-2-4krat-...





Prolhaný agent placený od hedgefondu.
ČEZ, AAPL, ABBV, AT&T, CEPU, 3M, GSK, BASF, Allianz, Intel, Lufthansa, Kraft Keinz, RDS-B, BMW, Banco Santander, WBA, JNJ, MCD, BHP/BIL, Cisco, Moneta, Enbridge
Špekulace: ABNB, CRSR
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Vosa
Member
***


Avatar


Příspěvků: 205
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 28-10-2019 v 18:41


Náklady na výrobu „zeleného“ vodíku by mohly do roku 2030 klesnout až na 1,4 USD za kilogram ze současné ceny v rozmezí od 2,5 do 6,8 USD za kilogram. Plně optimalizovaný solární nebo větrný systém by podle analýzy mohl do roku 2030 elektrolyzérům poskytovat elektřinu za 24 USD za megawatthodinu.
Podle údajů Mezinárodní energetické agentury se v současné době na světě testují elektrolyzéry o celkové kapacitě kolem 3 GW. Například dánská společnost Ørsted, světový lídr ve výrobě elektřiny z přímořských větrných parků se čtvrtinovým podílem na trhu, před pár dny oznámila svou účast v projektu na výrobu levného a bezemisního vodíku (zero-carbon) v kapacitě stovek MW ročně. Projekt podporuje britská vláda.

V rámci projektu hodlá Ørsted detailně otestovat synergie mezi větrnou energií a výrobou vodíku. „Projekt usiluje o významné snížení nákladů na výrobu zeleného vodíku testováním 5MW článků ve výrobním procesu s konečnou kapacitou 1 GW ročně,“ uvedl Graham Cooley, výkonný ředitel britské společnosti ITM Power zabývající se výrobou čistého vodíku, která na projektu rovněž spolupracuje. Největší vodíkové elektrolyzéry na světě mají v současné době kapacitu do 30 MW.
více na
http://www.hybrid.cz/investice-do-vodiku-rostou-cilem-je-dra...


Možností výroby vodíku je elektrolýza vody, k níž je zase třeba hodně elektřiny. Přesto se obecně považuje za perspektivní cestu. Státy severní Evropy mají rostoucí přebytky energie z větrných elektráren, na jižní polokouli bude podobná situace se sluneční energií.

U nás bohužel nemá velký význam ani jedno. „Česká republika na rozdíl od států severozápadní Evropy nedisponuje přebytky obnovitelné energie. Je to dáno především umístěním naší země na mapě světa – nad naším územím v srdci Evropy je velmi omezené proudění ve srovnání s přímořskými státy, které profitují z proudění vznikajícím pohybem mořských proudů. Dále v našem mírném podnebí nemáme toliko slunečního svitu, který se nabízí v oblasti středomoří, případně v tropickém a subtropickém pásmu. Pokud bychom chtěli vodík vyrábět elektrolýzou vody tak, abychom reálně saturovali významnou část spotřeby nejen v dopravě z jiného zdroje, než konverzí ropných látek nebo zemního plynu, neobejdeme se alespoň v České republice bez jaderné energie,“ shrnuje situaci Jiří Hájek, ředitel úseku vývoje a inovací ve výzkumně vzdělávacím centrum Unipetrolu.

S tím souhlasí i Aleš Doucek z ÚJV Řež a připomíná perspektivu jaderných reaktorů 4. generace, z nichž bude možné využít elektřinu i teplo pro účinnější tepelnou elektrolýzu vody.

Tady narážíme na daleko obecnější problém, že České republice 25 let od pádu komunismu chybí dlouhodobá energetická politika. Bez ní se ale neobejdeme ani v případě elektromobilů s bateriemi.
více na
https://www.auto.cz/vodikovy-pohon-automobilu-nechceme-lithi...

Do pulky roku 2020 má být první čerpací stanice na vodík i u nás (Unipetrol - síť Benzina). Do 2023 dalších asi 6.




Portfolio: 3M, AbbVie, Alphabet, Altria, Apple, ABR, AT&T, Antero Midstream, Boeing, Br.Am.Tobacco, Broadcom, Canadian National Railway, Carrier, Caterpillar, Chevron, Cisco, Citigroup, Coca Cola, Deutsche Telekom, Duke Energy, Electronic Arts, Enbridge, Exxon, General Mills, Hewlett Packard, Home Depot, Iberdrola, IBM, Intel, JPMorgan, Johnson&Johnson, Kinder Morgan, MAIN, McDonald's, Microsoft, Next Era Energy, Omega Healthcare, Pembina Pipeline, PepsiCo, Pfizer, Philip Morris ČR, Procter&Gamble, Realty Income, Rio Tinto, RITM, Stanley Black&Decker, Texas Instruments, Viatris, Vodafone, Whirlpool, Williams
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
kraken
Member
***




Příspěvků: 137
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 28-10-2019 v 18:46


H2 načerpáš, ale na jak dlouho ,obrazně- je to jak balon plněný heliem, problém je velikost atomu vodíku, pouhý proton a elektron, ty mrchy prolezou úplně vším, natlakováni nevydrží , kdo vymyslí chycení vodíku do mřížky , která je lehká a levná a má kalacitu -ma řízené uvolnění i záchyt - vyhrál a otevře cestu.

Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
MilanV
Member
***




Příspěvků: 229
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 28-10-2019 v 19:05


Zatím se vyrábí vodík průmyslově víceméně jen částečnou oxidací metanu (CH4) a CO2 výrobce vyvede komínem tak, aby to Greta neviděla. Daleko lepší je tedy jezdit přímo na metan (zemní plyn), který není tak výbušný a hlavně je vybudovaná infrastruktura. Dále se rozvádí ve vysokotlakých rozvodech (částečně již tedy stlačený) a spotřebujete daleko méně energie pro 200-300atm tlakové láhve.
V Barceloně dokonce jezdí kuka vozy na metan vyrobený ze skládkového plynu. Tam je však vysoký obsah síry a i CO2 tak, že metan je kolem 50%. to vede k větším nádržím což se k celkové hmotnosti vozu ztratí.
Jinak ztlačování vodíku taky není žádná sranda. Vozítek hezkých pár kilo mrtvé váhy v podobě lahví stejně jak u baterek. Energie do stlačení je rozhodně nezanedbatelná. Pak ještě musíte část energie spálit do zahřívání redukčních ventilů, aby vám nezamrzli




ptf dle hodnoty
rustove: MA,MSFT,ADBE,NVDA,ABT,ADSK,ATVI,LKQ,HD,UNH,NKE,DHI,BRK-B,ADP,AAPL,ASML,AMAT,FB,RTX,BLK,UNP
na stalo: NRZ,MAIN,ABR,AM,WMB,MO,VET,TABAK,ABBV,SPG,GAIN
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3584
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 4-11-2019 v 18:36


VW ID.3 čistě elektrické auto je jen nepatrně hezčí než elektrické BMW i3.
To auto VW ID.3 se začne brzy prodávat a vyrábí se v německém Cvikově.
Má stát asi 29.900 euro a dosáhnout na čerstvě nabitou baterii 420 km.
Obyvatelům Německa se slibuje dar od státu 6.000 euro, když koupí VW ID.3 za 29.900 euro.
To BMW i3 na malou baterii má dosáhnout jen 270 km, ale s 2x větší baterií asi 300 km.
Tedy by měli němečtí výrobci okopírovat baterii od Tesly. Že?

VW-ID-3.jpg - 67kB Foto: nové elektroauto VW ID.3
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
 Stran:  1  ..  4    6    8  ..  37

  Nahoru

Powered by XMB
XMB Forum Software © 2001-2017 The XMB Group
[dotazů: 17] [PHP: 10.3% - SQL: 89.7%]

Při nové registraci přijde e-mail s heslem mezi spam, junk mail. S tímto heslem registraci dokonči, pak heslo změň!

. Když nepřišlo heslo do e-mailu, ani jako spam, hned mi napiš a já registraci zařídím = nr1a@seznam.cz .

. Piš prosím v diskusi celé jméno firmy a ne jen americký symbol akcie, jako nějaký divoký daytrader! .
FACEBOOK česká skupina pro akcie a dividendy     Facebook.com/groups/2660933057270038

US .   Vánoční písničku "Svatá noc" zpívá Anna Prohaska O-holy-night mp3   . D + E

13 hezkých písní z Tahiti v MP3             O Holy Night - Hillsdale College - O holy night             LAUREL a HARDY

DAX 10 dní graf <=> 5 let graf DAX
_________________________________________________________________________________________________

Dow Jones 10 dní <=> 5 let Dow Jones

. Avatar do profilu foto     nr1a.com/AKCIE = akcie Evropa USA Cechy     Radio Tahiti     Gifs         Vánoce     nr1a.com .       Kontakt: nr1a@seznam.cz


Diskusní fórum pro akcie investice fondy diskuse jak investovat ako investovat rozumná inteligentní diskusia pre akcie nr1a Ladislav Konecny nr1a.com odborná diskuze o akciích experti burza gurus diskuzní forum

  Investiční kniha česky ISBN 9788086062334     existuje i anglicky, německy, španělsky
15.1.2023     Akcie a burza – jediná kniha, kterou potřebuješ  
Autor: český value investor Ladislav Konečný narozen 30.3.1954     info v PDF obsah knihy   a   obálka knihy     Test the best from east to west.!
Kniha pro akcie a investice: 280 stran, A4 = 210 x 297 mm, 0.76 kg, asi 24 obrázků, tisíc užitečných informací o investování na burze

Cena knihy > nr1a.com/kniha.html < Knihu objednat prosím e-mailem na > nr1a@seznam.cz

Akcie s potenciálem růstu tento rok

Grafy akcií Portfolio akcií na stálo pro důchod z dividend: AT&T, Bank of America, Cisco Systems, Johnson & Johnson, Kraft Heinz,
Pfizer, Procter & Gamble, RTX, Walgreens Boots Alliance, Wells Fargo, British American Tobacco, HSBC Holdings, Shell, Tesco, Allianz,
BASF, BMW, Deutsche Telekom, Munich Re, Siemens, AB InBev, Iberdrola, BNP Paribas, Sanofi, Bank of Nova Scotia, Enbridge, Mitsubishi Corp.,
Takeda Pharmaceutical, BHP Group, Fortescue
. český value investor Ladislav Konečný *30.3.1954 value investing + dividendy . . .

Všechny akcie indexu, grafy, fundamenty:   DAX   Dow Jones   Eurostoxx50   FTSE 100   Český index PX

° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° °
Youtube kanál       15 let P/S       Grafy známých kryptoměn = neměl jsem nikdy krypto       Finanční karikatury

Předražené akcie = nemám žádnou z nich       Online počítač vnitřní hodnoty akcie = sranda pro děti, nebere ohled na P/B a P/S

!Kupuj jen akcie s těmito parametry!: